Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Δεν έπεσε η χοριακη σου ανέβηκε μια χαρά μην αγχώνεσαι.ολα καλά θα είναι.

Κορίτσια λίγο φοβάμαι γιατί έχω σαν σφίξιμο στο κεφάλι κ αφτιά  όχι ακριβώς πονοκέφαλος κ σφύριγμα στα αφτιά.το έχω από την πρώτη ώρα που ξεκίνησα την αντιπηκτική αγωγή.πηρα την αιματολογο λέει η γραμματέας δεν έχει παρενέργειες η αγωγή.τι ν πω;;;ο γυναικολόγος μου είπε θέμα αφτιου..εγώ λέω η προγεστερόνη με ζοριζει...αυτή δίνει κεφαλαλγίες....πωπω.λοιπον τώρα που ξαναγράφω...η αιματολογος μαλλον ν δεν το θεώρησε σημαντικό κ δεν είχα τηλεφώνημα που την ενημέρωσε η γραμματεία...αλλά εγώ διάβασα ίντερνετ η ασπιρίνη ( που εγώ παίρνω σαλοσπιρ) έχουν ωτοτοξικη δράση.αχχ ηηη αυτοί τα έχουν όλα καλά κ δεδομένα κ άφοβα η τίνα πω...

Κορίτσι μου μπορεί να είναι και της εγκυμοσύνης αλλά και από την αγωγή να είναι ίσως να μην είναι κάτι τόσο συχνό γι'αυτό να σου το είπε αυτό η γραμματέας! Εννοείται αν συνεχιστεί πάρε ξανά τηλέφωνο αλλά μην ανησυχείς πιστεύω θα περάσει ίσως προσαρμόζεται και ο οργανισμός σου σε όλα αυτά τα καινούργια συν οι ορμόνες που ειναι καγκελο!! Ο πονοκέφαλος είναι πολύ συχνό σύμπτωμα εγκυμοσύνης πάντως.. 

3 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια με υγεία, αγάπη και υγιή μωράκια σε όλες μας!!!

Σχετικά με τα βάρη που γράψατε, κι εμένα μου τα απαγόρευσε από την αρχή. Επίσης μου απαγόρευσε υδατάνθρακες και γλυκά και τη βγάζω με γιαουρτάκια και μαρουλάκια χαχα. Και είναι και η περίοδος των μελομακάρονων τώρα, αχ αλλά τι να κάνω όλα για τα σποράκια μας κορίτσια:wub:

Δήμητρα μου είναι λίγο περίεργο αυτό με τους υδατάνθρακες και τα γλυκά που σου είπε ο γιατρός σου.. Σου το λέω γιατί εγώ είχα ανεβασμένο ζάχαρο (στην εγκυμοσύνη μόνο) και πολύ αυστηρή ενδοκρινολογο που με παρακολουθουσε και υδατάνθρακες ζάχαρη κλπ περιορισαμε μετά την 25η εβδομάδα που αρχίζει να επηρεάζεται το μωρακι.. Και πάλι βεβαια έτρωγα 5 γεύματα τη μέρα και όλα είχαν υδατανθρακα απλά μετρημενο..

Δεν ξέρω γιατί σου το είπε αυτό, γιατί ακόμα και κάτι να είδε στις εξετάσεις σου δεν διακαιολογειται από τόσο νωρίς.. Ίσως να τον ξαναρωτησεις γιατί οι υδατάνθρακες, και οι απλοί και οι σύνθετοι είναι πολύ σημαντικοι για τον οργανισμό και για την ενέργεια μας ειδικά σε μια τέτοια περίοδο.. 

Σκέψου ότι τώρα που έμεινα εγκυος και την πήρα τηλέφωνο μου είπε δεν κάνεις κάτι ακόμα προς το παρόν απλά το παρακολουθούμε (γιατί πάλι τσιμπημένο βγήκε) και αργότερα μπαίνουμε πάλι σε διατροφή αν συνεχιστεί, και έχω και το ιστορικό που έχω! Φυσικά είναι γιατρός σου και τον εμπιστεύεσαι και καλά κάνεις αλλά μήπως για το συγκεκριμένο να τον ρωτούσες έστω γιατί σου το λέει, να ξέρεις βρε παιδί μου και γιατί κανεις κάτι τέτοιο που δεν είναι τόσο συνηθισμένο.. 

1 hour ago, Nina13 είπε:

Ευχομαι να πανε ολα τέλεια αυτή τη φορά κορίτσι μου και να κρατήσεις το θαυματακι σας αγκαλιτσα!!! Καλη χρονια σου ευχομαι και καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Να πανε ολα καλα σε όλες σας κορίτσι αααα

Χρόνια πολλα και του χρόνου αγκαλιά με τα παιδακια σας

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές σου!! Καλή χρονιά και σε σένα και την όμορφη οικογένεια σου, να σας ζήσει η μπεμπούλα σας, εύχομαι οτι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!! Εν μέσω θηλασμού βλέπω το τοπικ Αυγούστου hot  θέμα συζήτησης και μπαίνω να δω την γλυκιά μου @Φραουλίνο την συνοδοιπόρο  αγγελομανούλα Μου σε νέες γλυκιές περιπέτειες...❤️ Αγαπημένο μου πλάσμα συγκινήθηκα που σε βλέπω πάλι ενεργή όπως στο τοπικ μας του Νοεμβρίου !!!! Αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά!!! Στο ορκιζομαι!!!

και την @CMES μανούλα Αυγούστου κ εσυυυυυυυ;;;; Κοριτσάρα μου;;;; Γιατί δεν μου το είπες στο τηλ να χαρωωωωωω;;;;; Από δω θα τα μαθαίνω;;; Χιχιχιχιχι συγχαρητήρια !!!! Γεννήσαμε τις πρώτες μας κόρες την ίδια ημερομηνία και τους γιούς μας το Γενάρη του 2018 και τώρα πάλι μανούλα!!! Με το καλοοοοο ❤️

Καλές τέλειομήνες κ ανέφελες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου !!!! 

  • Μου αρέσει 7

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!! Εν μέσω θηλασμού βλέπω το τοπικ Αυγούστου hot  θέμα συζήτησης και μπαίνω να δω την γλυκιά μου @Φραουλίνο την συνοδοιπόρο  αγγελομανούλα Μου σε νέες γλυκιές περιπέτειες...❤️ Αγαπημένο μου πλάσμα συγκινήθηκα που σε βλέπω πάλι ενεργή όπως στο τοπικ μας του Νοεμβρίου !!!! Αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά!!! Στο ορκιζομαι!!!

και την @CMES μανούλα Αυγούστου κ εσυυυυυυυ;;;; Κοριτσάρα μου;;;; Γιατί δεν μου το είπες στο τηλ να χαρωωωωωω;;;;; Από δω θα τα μαθαίνω;;; Χιχιχιχιχι συγχαρητήρια !!!! Γεννήσαμε τις πρώτες μας κόρες την ίδια ημερομηνία και τους γιούς μας το Γενάρη του 2018 και τώρα πάλι μανούλα!!! Με το καλοοοοο ❤️

Καλές τέλειομήνες κ ανέφελες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου !!!! 

Κοριτσάκι μου εσύ γλυκό, ότι και να πω για σένα είναι λίγο! Στα έχω πει και προσωπικά αλλά θα στα πω και δημόσια.. Είσαι από τους ανθρώπους που δεν περιμένεις ποτέ να γνωρίσεις μεσα από ένα φόρουμ και έγινες φίλη μοναδική και στήριγμα στα πιο δύσκολα και σκοτεινά μονοπάτια της ζωής μου! Δυστυχώς τα είχες περπατήσει και εσύ.. Σε εκτιμώ αφάνταστα και σου αξίζει να είσαι ευτυχισμένη πάντα με την όμορφη οικογένεια σου!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα .. τα νέα μου νομίζω δεν είναι καλά .. Δευτέρα χοριακη 101, Τετάρτη 204 και σημερινή τιμή 478.. δεν ανέβηκε όπως πρέπει.. ο γιατρός είπε να επαναλάβω ξανά Τετάρτη αλλά ρε κορίτσια δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα :(:-(:-(


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

κορίτσια καλησπέρα .. τα νέα μου νομίζω δεν είναι καλά .. Δευτέρα χοριακη 101, Τετάρτη 204 και σημερινή τιμή 478.. δεν ανέβηκε όπως πρέπει.. ο γιατρός είπε να επαναλάβω ξανά Τετάρτη αλλά ρε κορίτσια δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα :(:-(:-(

Κοριτσάκι μου μόνο να επαναλάβεις σου είπε ο γιατρός;; Δεν σου εξήγησε κάτι παραπάνω; Λογικά θα έπρεπε να ειναι λίγο μεγαλύτερη νομίζω αλλά δεν θέλω να λέω και βλακειες.. Κανένα άλλο κορίτσι πιο έμπειρο στις χοριακές;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκι μου μόνο να επαναλάβεις σου είπε ο γιατρός;; Δεν σου εξήγησε κάτι παραπάνω; Λογικά θα έπρεπε να ειναι λίγο μεγαλύτερη νομίζω αλλά δεν θέλω να λέω και βλακειες.. Κανένα άλλο κορίτσι πιο έμπειρο στις χοριακές;;; 

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 

Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ επειδή λένε ότι πρέπει να διπλασιαστεί σε 48 με 72 ώρες ίσως να μη σημαίνει κάτι.. Δηλαδή εσύ στις 72 ώρες από την Τετάρτη ήσουν χθες! Μην απογοητεύεσαι από τώρα περίμενε λίγο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 

την εκανες στο ιδιο εργαστηριο? σημερα κυριακη που βρηκες ανοιχτα κ εκανες? επειδη παιζει κ το λαθος κανε υπομονη μεχει την τεταρτη να δεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 

Agapaki αυτό ήθελα να σε ρωτήσω κ εγώ..αν το έκανες στο ίδιο εργαστήριο;;Τετάρτη πάλι...ξέρω πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία.μονο υπομονή θέλει κ που να την βρεις καμία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 

Έχουν δίκιο τα κορίτσια από εργαστήριο σε εργαστήριο αλλάζουν τα νούμερα..

ενδεχομένως θα έπρεπε να έχει ανεβεί παραπάνω αλλά δεν είναι και απαραίτητο...

καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και να είσαι ήρεμη.. 

@Emilly μου πως είσαι εσυ με τους πονοκεφάλους;;;

εμενα χθες ήταν η πρώτη μέρα που ταλαιπωρήθηκα με το στομάχι.. από το μεσημεριανό και μετά είχα έντονη ανακατωσούρα και καούρες.. και το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλα.. ξύπνησα με ζαλάδα μέσα στην νύχτα και ανακατωσούρα..

βρε κορίτσια έχετε κι εσείς όλη μέρα ρέψιμο ;;; Όπου σταθώ και όπου βρεθώ ρεύομαι ειδικά όταν έχω την ανακατωσούρα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι κορίτσια μου την έκανα στο ίδιο.. κ τις 3 φορές! Είναι γνωστός μας κ μου πήρε αίμα στο σπίτι κ πήγε έβγαλε τα αποτελέσματα ! Την Τετάρτη όμως θα την κάνω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτός κλείνει λόγω γιορτών! Είμαι πολύ απογοητευμένη..  από την αρχή που είχα 100 χοριακη ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! Έχω από το Σάββατο πάλι λίγα καφέ υγρά παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν!

νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά και πιο πολύ αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι όλο αυτό κρατάει τόσο καιρό κ δεν ξέρω ποτε θα επανέλθει ο κυκλος μου ώστε να ξανά προσπαθήσω.. ξέρω πάω πολύ μακριά αλλά νιώθω ότι χάνω χρονο.. τουλάχιστον αν έβλεπα σήμερα ότι πέφτει θα ήξερα ότι αργά η γρήγορα θα αδιαθετησω.. τώρα ποιος ξέρει! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Έχουν δίκιο τα κορίτσια από εργαστήριο σε εργαστήριο αλλάζουν τα νούμερα..

ενδεχομένως θα έπρεπε να έχει ανεβεί παραπάνω αλλά δεν είναι και απαραίτητο...

καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και να είσαι ήρεμη.. 

@Emilly μου πως είσαι εσυ με τους πονοκεφάλους;;;

εμενα χθες ήταν η πρώτη μέρα που ταλαιπωρήθηκα με το στομάχι.. από το μεσημεριανό και μετά είχα έντονη ανακατωσούρα και καούρες.. και το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλα.. ξύπνησα με ζαλάδα μέσα στην νύχτα και ανακατωσούρα..

βρε κορίτσια έχετε κι εσείς όλη μέρα ρέψιμο ;;; Όπου σταθώ και όπου βρεθώ ρεύομαι ειδικά όταν έχω την ανακατωσούρα.... 

Xenia  δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος πιο πολύ βουιτο.συνεχιζει κ οι γιατροί μάλλον θέμα αφτιου είναι.κ που να τραβιέται τώρα μέσα στον κορονοιο.ακομα δεν έχω τις καθιερωμένες καούρες αλλά τις είχα πάντα αργότερα μετά την 6 ηη 7 εβδομάδα...βέβαια τις συνδέω κ με το ότι τότε έπαιρνα μαγνήσιο κ τις επιδεινώνει ενώ τώρα δεν παίρνω.εγω το μόνο που έχω είναι στήθος πόνο σήμερα αν κ παίρνω ουτροτζεσταν νιώθω κράμπες στην μήτρα όταν βήχω ηη κάνω απότομη κίνηση..κούραση και λιγούρα.ρεψιμο έχω δεν μπορώ να πω κ απίστευτα αέρια χαχαχαχαχαχα.νομιζω αυτό το πακετο είχα πάντα σε αυτή την εβδομάδα εκτός από το στήθος που δεν το είχα σε όλες.

Just now, Agapakiii είπε:

ναι κορίτσια μου την έκανα στο ίδιο.. κ τις 3 φορές! Είναι γνωστός μας κ μου πήρε αίμα στο σπίτι κ πήγε έβγαλε τα αποτελέσματα ! Την Τετάρτη όμως θα την κάνω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτός κλείνει λόγω γιορτών! Είμαι πολύ απογοητευμένη..  από την αρχή που είχα 100 χοριακη ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! Έχω από το Σάββατο πάλι λίγα καφέ υγρά παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν!

νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά και πιο πολύ αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι όλο αυτό κρατάει τόσο καιρό κ δεν ξέρω ποτε θα επανέλθει ο κυκλος μου ώστε να ξανά προσπαθήσω.. ξέρω πάω πολύ μακριά αλλά νιώθω ότι χάνω χρονο.. τουλάχιστον αν έβλεπα σήμερα ότι πέφτει θα ήξερα ότι αργά η γρήγορα θα αδιαθετησω.. τώρα ποιος ξέρει! 

Κορίτσι μου προγεστερόνη ελενξες;;είναι κ αυτή προγνωστικος δείκτης καλής έκβασης εγκυμοσύνης..εγώ στις δύο τελευταίες εγκυμοσύνες έκανα αμέσως με την χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Xenia  δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος πιο πολύ βουιτο.συνεχιζει κ οι γιατροί μάλλον θέμα αφτιου είναι.κ που να τραβιέται τώρα μέσα στον κορονοιο.ακομα δεν έχω τις καθιερωμένες καούρες αλλά τις είχα πάντα αργότερα μετά την 6 ηη 7 εβδομάδα...βέβαια τις συνδέω κ με το ότι τότε έπαιρνα μαγνήσιο κ τις επιδεινώνει ενώ τώρα δεν παίρνω.εγω το μόνο που έχω είναι στήθος πόνο σήμερα αν κ παίρνω ουτροτζεσταν νιώθω κράμπες στην μήτρα όταν βήχω ηη κάνω απότομη κίνηση..κούραση και λιγούρα.ρεψιμο έχω δεν μπορώ να πω κ απίστευτα αέρια χαχαχαχαχαχα.νομιζω αυτό το πακετο είχα πάντα σε αυτή την εβδομάδα εκτός από το στήθος που δεν το είχα σε όλες.

Κορίτσι μου προγεστερόνη ελενξες;;είναι κ αυτή προγνωστικος δείκτης καλής έκβασης εγκυμοσύνης..εγώ στις δύο τελευταίες εγκυμοσύνες έκανα αμέσως με την χοριακη.

Όχι δεν έχω ελέγξει ! Παίρνω τα ουτροτζεσταν όπως πήρα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για το πρώτο τρίμηνο αλλά κ τότε δεν είχα ελέγξει να πω την αλήθεια! Την Τετάρτη θα ζητήσω να κάνω μαζί κ αυτήν την εξέταση! Τι να πω κορίτσια έχω καταθέσει τα όπλα πλέον μόνο σε ένα θαύμα στηρίζομαι!  Θα κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη.. και βλέπουμε!  

  • Λυπημένη/-ος 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

ναι κορίτσια μου την έκανα στο ίδιο.. κ τις 3 φορές! Είναι γνωστός μας κ μου πήρε αίμα στο σπίτι κ πήγε έβγαλε τα αποτελέσματα ! Την Τετάρτη όμως θα την κάνω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτός κλείνει λόγω γιορτών! Είμαι πολύ απογοητευμένη..  από την αρχή που είχα 100 χοριακη ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! Έχω από το Σάββατο πάλι λίγα καφέ υγρά παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν!

νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά και πιο πολύ αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι όλο αυτό κρατάει τόσο καιρό κ δεν ξέρω ποτε θα επανέλθει ο κυκλος μου ώστε να ξανά προσπαθήσω.. ξέρω πάω πολύ μακριά αλλά νιώθω ότι χάνω χρονο.. τουλάχιστον αν έβλεπα σήμερα ότι πέφτει θα ήξερα ότι αργά η γρήγορα θα αδιαθετησω.. τώρα ποιος ξέρει! 

Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι τόσο πολύ! Αρχικά η χοριακη σου που ήταν 100 δείχνει το ποσων εβδομάδων ήσουν δεν δείχνει κάτι κακο, εξαρτάται ποσες μερες μετά τη σύλληψη την κάνεις! Το μετά έχει σημασία μόνο, το πως αυξάνεται.. Εδώ άλλες κοπέλες ξεκινούν με 20.. Τώρα αυτό με τα καφέ υγρά δεν ξέρω αν λέει κάτι, συνέχισε την προγεστερονη σου και κάνε λίγο υπομονή! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

ναι κορίτσια μου την έκανα στο ίδιο.. κ τις 3 φορές! Είναι γνωστός μας κ μου πήρε αίμα στο σπίτι κ πήγε έβγαλε τα αποτελέσματα ! Την Τετάρτη όμως θα την κάνω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτός κλείνει λόγω γιορτών! Είμαι πολύ απογοητευμένη..  από την αρχή που είχα 100 χοριακη ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! Έχω από το Σάββατο πάλι λίγα καφέ υγρά παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν!

νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά και πιο πολύ αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι όλο αυτό κρατάει τόσο καιρό κ δεν ξέρω ποτε θα επανέλθει ο κυκλος μου ώστε να ξανά προσπαθήσω.. ξέρω πάω πολύ μακριά αλλά νιώθω ότι χάνω χρονο.. τουλάχιστον αν έβλεπα σήμερα ότι πέφτει θα ήξερα ότι αργά η γρήγορα θα αδιαθετησω.. τώρα ποιος ξέρει! 

ναι τα καφε κ η χαμηλη χοριακη δεν ειναι καλη ενδειξη ... κανε υπομονη κ θα δειξει πως παει την τεταρτη.. οπως κ να εχει ομως δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...