Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έλα ρε συ καλά και αυτοί δε φοβούνται σε τέτοιους καιρούς μη μεταδώσουν τίποτα;; Κορίτσι μου κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αυτό τον καιρό μην πάει το μυαλό σου στο κακό.. Όπως και να χει θα γίνει μια χαρά το παιδί αλλά εγώ να ξέρεις πλέον με όλα αυτά που γίνονται έχω ξεπεράσει τις ντροπές! Να πήγαινα με το παιδί μου και εγώ έγκυος και να έβλεπα βήχα και φτερνισμα χωρίς να με έχουν ενημερώσει..; είχα φύγει επιτόπου και χωρίς καμία ντροπή! Τώρα έγινε βέβαια και δεν έχει νόημα αυτό που λέω αλλά κάπως φουντωσα.. Περαστικά!! 

Μα λέω πόσο χαζομάρα στον κόσμο...αλλά δεν έχει ταβάνι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι σύμφωνα με αυτα που εμαθα εδω την κυριακη μπαινω 7η εβδομαδα.. Εχω ψιλοαγχωθει... 

Μα δεν μπορεί να είσαι πραγματικά 7 εβδομάδων ... η σύλληψη σε σενα έγινε αργά στον κυκλο .. λιγότερο είσαι , ποσο σου είπε ο γιατρός όταν σε είδε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Η παιδίατρος είπε σε πέντε μέρες αν έχει δέκατα η πυρετό να κάνουμε μοριακό...αχ αυτό μου έλειπε αλήθεια.εγω έγκυος κορονοιο καμία βοήθεια από πουθενά ο μικρός να τον φροντίσω κ ο άντρας μου 45 χρονών άνθρωπος μην μας πάθει τίποτα.ειμαι έντρομη.

αν δεν κανει τιποτα σημερα το βραδυ δεν θα ειναι τιποτα . τωρα εσυ προσεχε ξεκουρασου οσο μπορεις. κ υπομονη ειναι δυσκολος φετος ο χειμωνας αλλα θα περασει !! σημερα εχετε κ τον υπερυχο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μα δεν μπορεί να είσαι πραγματικά 7 εβδομάδων ... η σύλληψη σε σενα έγινε αργά στον κυκλο .. λιγότερο είσαι , ποσο σου είπε ο γιατρός όταν σε είδε;

7 εβδομαδα ξεκινάει φωτεινή μου από 6,1 και λέμε είμαι στην 7 εβδομάδα...φαντάσου την άλλη εβδομάδα κ εγώ έτσι θα λέγομαι χαχαχαχαχα. 

Just now, linaa είπε:

αν δεν κανει τιποτα σημερα το βραδυ δεν θα ειναι τιποτα . τωρα εσυ προσεχε ξεκουρασου οσο μπορεις. κ υπομονη ειναι δυσκολος φετος ο χειμωνας αλλα θα περασει !! σημερα εχετε κ τον υπερυχο? 

Δευτέρα υπέρηχο Λίνα..έχω καταγχωθεί με το παιδί δεν το κουνάω για πουθενά...αχ οι μανουλες άγχος που τραβάμε μια ζωή ...να ναι γερά κ να μαστε κ εμείς να τα μεγαλώσουμε κορίτσια...μια ζωή έγνοια θα είμαστε.

14 ώρες πρίν, Korina12 είπε:

5+5 ακούσαμε και καρδιά :)

Νωρίς νωρίς το μωρουλι.βιαστικο.τελεια.γερο μπιζέλι.

12 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Κορίτσια μου εμείς δεν το ακούσαμε, είναι μικρούλη ακόμη λέει εάν και σήμερα είμαι 6 εβδομάδων. Σύμφωνα με τον γιατρό 3 ημέρες μικρότερο είναι το σπορακι.. Μαλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη.. 

Μην σκας καθόλου όλα τα μωρά μου καρδούλα άκουσα 6,5 στάνταρτ.μια εβδομάδα πριν όταν πήγαινα τίποτα δεν άκουγα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

7 εβδομαδα ξεκινάει φωτεινή μου από 6,1 και λέμε είμαι στην 7 εβδομάδα...φαντάσου την άλλη εβδομάδα κ εγώ έτσι θα λέγομαι χαχαχαχαχα. 

Δευτέρα υπέρηχο Λίνα..έχω καταγχωθεί με το παιδί δεν το κουνάω για πουθενά...αχ οι μανουλες άγχος που τραβάμε μια ζωή ...να ναι γερά κ να μαστε κ εμείς να τα μεγαλώσουμε κορίτσια...μια ζωή έγνοια θα είμαστε.

Νωρίς νωρίς το μωρουλι.βιαστικο.τελεια.γερο μπιζέλι.

ασε εμιλυ πολυ ανχος ναι κ εγω γιαυτο το σκεφτομαι πολυ αν θα την παλεψω για δευτερο τοσο ανχος κ κλεισουρα δεν τελειωνει ποτε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ασε εμιλυ πολυ ανχος ναι κ εγω γιαυτο το σκεφτομαι πολυ αν θα την παλεψω για δευτερο τοσο ανχος κ κλεισουρα δεν τελειωνει ποτε 

Θέλει γερό στομάχι να σαι μάνα χαχαζαχαζα.πλακα κάνεις;;;;στο υπογράφω ότι το ίδιο θα είμαστε όσα παιδιά κ αν έχουμε αλλά έχω μια κρυφή ελπίδα πως αν καταφέρω να κάνω δεύτερο μόνο κ μόνο που δεν θα προλαβαίνω να σκέφτομαι ίσως μου κάνει καλό.να μοιραστεί λίγο η σκέψη γιατί τώρα είμαι πάνω από τον μικρό σαν το έρμαιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Θέλει γερό στομάχι να σαι μάνα χαχαζαχαζα.πλακα κάνεις;;;;στο υπογράφω ότι το ίδιο θα είμαστε όσα παιδιά κ αν έχουμε αλλά έχω μια κρυφή ελπίδα πως αν καταφέρω να κάνω δεύτερο μόνο κ μόνο που δεν θα προλαβαίνω να σκέφτομαι ίσως μου κάνει καλό.να μοιραστεί λίγο η σκέψη γιατί τώρα είμαι πάνω από τον μικρό σαν το έρμαιο.

χα χα χα χα καλο κ αυτο να μην προλαβαινεις να σκεφτεσε ειναι μια λυση!! μην ανχωνεσε παντως περαστικα θα ειναι ο μικρος φτιαξτε κανενα τσαγακι κ καθιστε κατω κ οι δυο να ξεκουραστειτε . τωρα πως νιωθει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Τι όμορφα νέα είναι αυτά από τους υπερηχους! 

@Korina12 τέλεια, ακούσατε και καρδούλα από νωρίς για να μην έχετε και άγχος!! Με το καλό το μωρακι σας! 

@Anneliz 6 εβδομάδων είναι πολύ οριακά και μάλιστα αφού έγινε και αργά ή σύλληψη ήταν αναμενόμενο να μην ακούσετε ακόμα καρδούλα! Και με εμενα που κάνω αργά ωορρηξιες το ίδιο είχε γίνει, είχα πάει 6 ακριβώς αλλά το εμβρυακι ήταν 5+2 αφού είχα συλλάβει 20η μέρα κάτι το οποίο επιβεβαιωθηκε και αργότερα στους μεγάλους υπερηχους.. Μία εβδομάδα μετά το ακούσαμε κανονικότατα!! Και τώρα αυτή τη φορά έχω ραντεβού τη Δευτέρα που θα είμαι βάση ΤΕΡ 6+3 αλλά δεν πιστεύω να το ακούσουμε ακόμα γιατι πάλι αργά συνέλαβα, νομίζω θα είμαι λογικά 5+5! Στον επόμενο υπέρηχο θα την ακούσετε σίγουρα!!! :) Ποτέ σας είπε να ξαναπατε, σε μια εβδομάδα;;

@xenia^^ όταν τα έλεγα για τις χοριακές σου Αααχ!!! Τι ωραία κορίτσι μου μακάρι να είναι δύο, θα είσαι η διδυμομανουλα της παρέας μας!!! Με το καλό να ακούσετε το ντούκου ντούκου διπλό!! :grin:

@Emilly μου σήμερα υπέρηχο και εσύ ε;; Με το καλό κορίτσι μου να δείτε το σπορακι σας, να ηρεμήσει η ψυχούλα σου και να το χαρείς!!! :wub:

Η αλήθεια είναι στον μικρό μου άκουσα από νωρίς καρδούλα αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.. Θα ξαναπάω την άλλη Δευτέρα! :)

1 hour ago, Emilly είπε:

Τέλεια κορίτσι μου.με το καλό.εγω δεν πήγα σήμερα...ο μικρός μου μάλλον κόλλησε ίωση....Δευτέρα τώρα έκλεισα ραντεβού.

Περαστικά στο παιδάκι σου!! 

πρίν από 23 λεπτά , Emilly είπε:

Δευτέρα μάλλον 6 κ 1. Να σας πω έχω αγχωθεις με τον μικρό τόσο που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο.ειναι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο ...τα μόνα άτομα που ήρθαμε σε επαφή είναι ο αδερφός του αντρα μου με τον μικρό τους ο οποίος πρέπει να είχε ίωση...πόσο ασυνείδητοι κάποιοι άνθρωποι δεν έχω λόγια.το παιδάκι εβηχε κ φτερνίζοταν κ εγώ τώρα να κοψοχωλιαζω με το παιδάκι μου.αχχ.

Ααα μην υπολογίζεις την χοριακη σε σχέση με την καρδούλα.ασχετο..εγω πήγαινα με χοριακη 5000 δεν φαινόταν ηηη αχνοφαινεται ο σάκος κ καρδούλα δεν άκουγα ούτε την επόμενη αλλά μετά δύο εβδομάδες.εσενα θα φανεί την Δευτέρα σίγουρα.

Μην αγχώνεσαι Emilly μου!! Μίλησες με τον παιδίατρο; 

πρίν από 4 λεπτά , Emilly είπε:

Άσε Λίνα μερχεται να πάρω κ να τους βρίζω...όχι δεν έχουμε πυρετό απλά το παιδί ζαλίζεται κ έχει φτέρνισμα ...αλλά τρόμαξα τόσο πολύ με την ζαλάδα που πήρα χθες τα πόδια μου κ τον έκανα αιματολογική κ τκε για δείκτη φλεγμονής βγήκαν άριστα αλλά εγώ κόντεψα να πάθω....και οι αναίσθητοι οι άνθρωποι δεν έχω λόγια να κρύβουν ότι είναι άρρωστοι.κ η πεθερά μου με μάτια κόκκινα να τρέχουν κ να λέει αχ τι με πείραξε.θα κάνω μπαμ σου λέω.

Άσε φωτεινή...λυπάμαι που τόσο καιρό είμαστε σπίτι κ τελικά πήγα στους πιο επικίνδυνους ανθρώπους.μια ζωή αυτά μου κάνουν.οτι έχουμε κολησει από αυτούς.

Πωπω ρε συ τι να πω... Κι εγώ θα τρόμαζα στην θέση σου αλλά προσπαθησε να είσαι ήρεμη.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γράφω για να σας πω πως δυστυχώς επίσημα αποχωρώ από την όμορφη παρέα σας ..έκανα σήμερα την χοριακη μου και από 478 που ήταν την Κυριακή σήμερα έπεσε 408.. έχω και αιματακι από χθες οποτε μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είναι θετικό γιατί ίσως καθαρίσω από μόνη μου χωρίς να χρειαστεί απόξεση .. θα δούμε βέβαια όταν θα πάω να με δει αν θα έχω καθαρίσει εντελώς !! Η ψυχολογία μου είναι ανέλπιστα καλή , ίσως επειδή το ένιωθα μέσα μου και δεν βλέπω την ώρα να πάρω το οκ από τον γιατρό για νέες προσπάθειες ! Μέχρι τότε έχω το κοριτσάκι μου να αγκαλιάζω και δοξάζω τον Θεό για αυτό!

ευχομαι σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια εκπληκτική και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ Με το καλό να έρθουν τα αυγουστιάτικα μωράκια σας και το νέο έτος να σας χαρίσει ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε ! Καλή χρονια κορίτσια μου.. σας ευχαριστώ για την στήριξη και την συμπαράσταση! Θα μπαίνω να χαίρομαι με τα νέα σας! Τα φιλια μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

7η εβδομάδα είναι από 6 έως 6+6..Αν εσύ θα είσαι από 7 έως 7+6 σημαίνει ότι είσαι 8η εβδομάδα..Έτσι το λέμε είναι ποια εβδομάδα διανύεις.. Δηλαδή τη Δευτέρα θα είσαι 7+1;; Γιατί έχεις αγχωθεί; 

Ειμαξ αγχωμενη για το Αν θα ακουσω καρδουλα.. Που θα ειμαι μονη μου παλι... Αυτη τηνφορα θα τραβηξω βιντεο ομως.. Που παμε απο το κακο στο χειροτερο εδω στην Κύπρο.. Σε λιγο μας βλεπω γενικό lockdown.. 

πρίν από 51 λεπτά , Emilly είπε:

Δευτέρα μάλλον 6 κ 1. Να σας πω έχω αγχωθεις με τον μικρό τόσο που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο.ειναι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο ...τα μόνα άτομα που ήρθαμε σε επαφή είναι ο αδερφός του αντρα μου με τον μικρό τους ο οποίος πρέπει να είχε ίωση...πόσο ασυνείδητοι κάποιοι άνθρωποι δεν έχω λόγια.το παιδάκι εβηχε κ φτερνίζοταν κ εγώ τώρα να κοψοχωλιαζω με το παιδάκι μου.αχχ.

Ααα μην υπολογίζεις την χοριακη σε σχέση με την καρδούλα.ασχετο..εγω πήγαινα με χοριακη 5000 δεν φαινόταν ηηη αχνοφαινεται ο σάκος κ καρδούλα δεν άκουγα ούτε την επόμενη αλλά μετά δύο εβδομάδες.εσενα θα φανεί την Δευτέρα σίγουρα.

Τι περνας και εσυ κοριτσι μου.. Καντε ζεστο τσαι του βουνου η χαμομήλι.. Δωσε του βιταμινες να τον δυναμωσεις και καμια κοτοσουπα δεν βλαπτει... Θα ειναι περαστικκ μην αγχωνεσαι.. Αλλα στην κατασταση σου να προσεχεις με ποιους ερχεσαι σε επαφη.. Εγω ουτε φιλια ουτε αγκαλιες με κανεναν πλεον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ειμαξ αγχωμενη για το Αν θα ακουσω καρδουλα.. Που θα ειμαι μονη μου παλι... Αυτη τηνφορα θα τραβηξω βιντεο ομως.. Που παμε απο το κακο στο χειροτερο εδω στην Κύπρο.. Σε λιγο μας βλεπω γενικό lockdown.. 

Τι περνας και εσυ κοριτσι μου.. Καντε ζεστο τσαι του βουνου η χαμομήλι.. Δωσε του βιταμινες να τον δυναμωσεις και καμια κοτοσουπα δεν βλαπτει... Θα ειναι περαστικκ μην αγχωνεσαι.. Αλλα στην κατασταση σου να προσεχεις με ποιους ερχεσαι σε επαφη.. Εγω ουτε φιλια ουτε αγκαλιες με κανεναν πλεον

Ευτυχώς πεινάει πολύ το πουλάκι μου.αυτο λίγο με καθυσηχαζει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Flolipop είπε:

Μα δεν μπορεί να είσαι πραγματικά 7 εβδομάδων ... η σύλληψη σε σενα έγινε αργά στον κυκλο .. λιγότερο είσαι , ποσο σου είπε ο γιατρός όταν σε είδε;

Ο γιατρος μου ειπε οτι την προηγουμενη εβδομαδα που τον ειδα οντως βγαινουν σωστα οι μετρησεις και η συλληψη έγινε σε εκεινη την μια επαφη στις 29 Νοεμβρίου.. Το μηχανημα το εβγαζε 5εβδ. 3 ημερων.. Προσθετε ακομη 2 εβδομαδες.. Και μετα με τα κοριτσια που μιλησα εδω μου εξηγησαν οτι βαζουν 2 εβδομαδες ακομη απο την ημερα συλληψεις.. Αρα εγω την δευτερα θα ειμαι 5 εβδ και 1 ημερα απο την ημερα σύλληψης αλλα αν προσθεσω και τις δυο εβδομαδες θα ειμαι 7 εβδ. Και 1 Ημέρα... Παντως την Δευτέρα η χοριακη βγηκε 19116 αν θυμαμαι καλα οποτε νομίζω ως την δευτερα θα παει 50000 και θα ακουσουμε καρδουλα... 

Just now, Agapakiii είπε:

κορίτσια μου γράφω για να σας πω πως δυστυχώς επίσημα αποχωρώ από την όμορφη παρέα σας ..έκανα σήμερα την χοριακη μου και από 478 που ήταν την Κυριακή σήμερα έπεσε 408.. έχω και αιματακι από χθες οποτε μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είναι θετικό γιατί ίσως καθαρίσω από μόνη μου χωρίς να χρειαστεί απόξεση .. θα δούμε βέβαια όταν θα πάω να με δει αν θα έχω καθαρίσει εντελώς !! Η ψυχολογία μου είναι ανέλπιστα καλή , ίσως επειδή το ένιωθα μέσα μου και δεν βλέπω την ώρα να πάρω το οκ από τον γιατρό για νέες προσπάθειες ! Μέχρι τότε έχω το κοριτσάκι μου να αγκαλιάζω και δοξάζω τον Θεό για αυτό!

ευχομαι σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια εκπληκτική και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ Με το καλό να έρθουν τα αυγουστιάτικα μωράκια σας και το νέο έτος να σας χαρίσει ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε ! Καλή χρονια κορίτσια μου.. σας ευχαριστώ για την στήριξη και την συμπαράσταση! Θα μπαίνω να χαίρομαι με τα νέα σας! Τα φιλια μου!!

Αγαπακι μου... Καλη δύναμη... Μπραβο σου που το πηρες ετσι.. Βρηκες δυναμη και δεν το βαζεις κατω.. Αυτο δειχνει οτι εισαι δυνατη γυναικα..συντομα θα ερθει το δευτερο σου παιδακι.. Στο ευχομαι απο καρδιας... Να προσεχεις τον εαυτο σου.. Και εμεις εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Η αλήθεια είναι στον μικρό μου άκουσα από νωρίς καρδούλα αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.. Θα ξαναπάω την άλλη Δευτέρα! :)

Περαστικά στο παιδάκι σου!! 

Μην αγχώνεσαι Emilly μου!! Μίλησες με τον παιδίατρο; 

Πωπω ρε συ τι να πω... Κι εγώ θα τρόμαζα στην θέση σου αλλά προσπαθησε να είσαι ήρεμη.. 

Ναι μίλησα με τον παιδίατρο κ του έκανα κ εξετάσεις για την γενική του κατάσταση.αριστες βγήκαν.τωρα εγώ έρχομαι σε δεύτερη μοίρα..βέβαια αν είναι κορονοιος θα το καταλάβω από την πεθερά μου που θα πέσει σαν κοτόπουλο.εινσι πιο ομάδα υψηλού κινδύνου πεθαίνεις..

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οτι την προηγουμενη εβδομαδα που τον ειδα οντως βγαινουν σωστα οι μετρησεις και η συλληψη έγινε σε εκεινη την μια επαφη στις 29 Νοεμβρίου.. Το μηχανημα το εβγαζε 5εβδ. 3 ημερων.. Προσθετε ακομη 2 εβδομαδες.. Και μετα με τα κοριτσια που μιλησα εδω μου εξηγησαν οτι βαζουν 2 εβδομαδες ακομη απο την ημερα συλληψεις.. Αρα εγω την δευτερα θα ειμαι 5 εβδ και 1 ημερα απο την ημερα σύλληψης αλλα αν προσθεσω και τις δυο εβδομαδες θα ειμαι 7 εβδ. Και 1 Ημέρα... Παντως την Δευτέρα η χοριακη βγηκε 19116 αν θυμαμαι καλα οποτε νομίζω ως την δευτερα θα παει 50000 και θα ακουσουμε καρδουλα... 

Αγαπακι μου... Καλη δύναμη... Μπραβο σου που το πηρες ετσι.. Βρηκες δυναμη και δεν το βαζεις κατω.. Αυτο δειχνει οτι εισαι δυνατη γυναικα..συντομα θα ερθει το δευτερο σου παιδακι.. Στο ευχομαι απο καρδιας... Να προσεχεις τον εαυτο σου.. Και εμεις εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις.. 

Άσε την χοριακη Σοφάκι αυτή πήρε την άνοδο για να σταθεροποιηθεί σε δύο εμβομαδες.καρδουλα θα ακούσεις όπως κ δηποτε.ακου την παλιά.

Just now, Agapakiii είπε:

κορίτσια μου γράφω για να σας πω πως δυστυχώς επίσημα αποχωρώ από την όμορφη παρέα σας ..έκανα σήμερα την χοριακη μου και από 478 που ήταν την Κυριακή σήμερα έπεσε 408.. έχω και αιματακι από χθες οποτε μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είναι θετικό γιατί ίσως καθαρίσω από μόνη μου χωρίς να χρειαστεί απόξεση .. θα δούμε βέβαια όταν θα πάω να με δει αν θα έχω καθαρίσει εντελώς !! Η ψυχολογία μου είναι ανέλπιστα καλή , ίσως επειδή το ένιωθα μέσα μου και δεν βλέπω την ώρα να πάρω το οκ από τον γιατρό για νέες προσπάθειες ! Μέχρι τότε έχω το κοριτσάκι μου να αγκαλιάζω και δοξάζω τον Θεό για αυτό!

ευχομαι σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια εκπληκτική και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ Με το καλό να έρθουν τα αυγουστιάτικα μωράκια σας και το νέο έτος να σας χαρίσει ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε ! Καλή χρονια κορίτσια μου.. σας ευχαριστώ για την στήριξη και την συμπαράσταση! Θα μπαίνω να χαίρομαι με τα νέα σας! Τα φιλια μου!!

Αγαπακι πες ότι ήταν μια βαριά περίοδος κ αν καθαρίσεις μόνη τον επόμενο πάλι έλα εδώ στις μανουλες Αυγούστου με μια νέα εγκυμοσύνη.

Just now, linaa είπε:

χα χα χα χα καλο κ αυτο να μην προλαβαινεις να σκεφτεσε ειναι μια λυση!! μην ανχωνεσε παντως περαστικα θα ειναι ο μικρος φτιαξτε κανενα τσαγακι κ καθιστε κατω κ οι δυο να ξεκουραστειτε . τωρα πως νιωθει?

Πεινάει πολύ λινα απλά έχει σχετική ζάλη όταν σηκώνεται κ νιώθει κάψιμο στην μύτη κ το μέτωπο.ουτε δέκατα ούτε τίποτα.κ επιπλέον πριν λίγες μέρες είδα υπερβολικό κερί στα αφτιά..άσε...που μυαλό για την εγκυμοσύνη εγώ...με την ψυχή στο στόμα είμαι μια ζωή...θα ς για αυτό δεν πήγαν καλά κ οι εγκυμοσύνες..δεν θα ξεχάσω πριν τρία χρόνια στο πρώτο που έπιασα μετά τον γιο μου είχε πάλι ιωσουλα κ επέμενε λίγο κ πάω πάλι να τον κάνω αιματολογικό...κ είχε στον δρόμο νερά..κ λέω να τον πάρω αγκαλιά να μην βραχεί.τοτε έξι μισή χρονών ο Βαγγέλης 25 κιλά κ τον παίρνω αγκαλιά κ πέφτουμε χαχαζαζα.κ ήμουν έγκυος δεν το ήξερα...μια ζωή ταλαίπωρη κ με ανησυχία βγάζω εγκυμοσύνες.αι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οτι την προηγουμενη εβδομαδα που τον ειδα οντως βγαινουν σωστα οι μετρησεις και η συλληψη έγινε σε εκεινη την μια επαφη στις 29 Νοεμβρίου.. Το μηχανημα το εβγαζε 5εβδ. 3 ημερων.. Προσθετε ακομη 2 εβδομαδες.. Και μετα με τα κοριτσια που μιλησα εδω μου εξηγησαν οτι βαζουν 2 εβδομαδες ακομη απο την ημερα συλληψεις.. Αρα εγω την δευτερα θα ειμαι 5 εβδ και 1 ημερα απο την ημερα σύλληψης αλλα αν προσθεσω και τις δυο εβδομαδες θα ειμαι 7 εβδ. Και 1 Ημέρα... Παντως την Δευτέρα η χοριακη βγηκε 19116 αν θυμαμαι καλα οποτε νομίζω ως την δευτερα θα παει 50000 και θα ακουσουμε καρδουλα... 

Αγαπακι μου... Καλη δύναμη... Μπραβο σου που το πηρες ετσι.. Βρηκες δυναμη και δεν το βαζεις κατω.. Αυτο δειχνει οτι εισαι δυνατη γυναικα..συντομα θα ερθει το δευτερο σου παιδακι.. Στο ευχομαι απο καρδιας... Να προσεχεις τον εαυτο σου.. Και εμεις εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις.. 

Κανονικά ο υπολογισμός της ηλικίας της κύησης πράγματι ξεκινάει από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου,αλλά σε περιπτώσεις όπως η δίκη σου είναι προφανές πως η ηλικία της εγκυμοσύνης σου έχει δυο εβδομάδες σχεδόν διαφορά. Θελω να πω ότι  ουσιαστικά δεν είσαι 7 εβδομάδων αλλά αρκετά νωρίτερα . Εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Just now, Emilly είπε:

Ευτυχώς πεινάει πολύ το πουλάκι μου.αυτο λίγο με καθυσηχαζει

Μια χαρά θα είναι το παιδί Εμιλυ! Άνθρωπο που τρώει μην τον φοβάσαι ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...