Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Έχουν δίκιο τα κορίτσια από εργαστήριο σε εργαστήριο αλλάζουν τα νούμερα..

ενδεχομένως θα έπρεπε να έχει ανεβεί παραπάνω αλλά δεν είναι και απαραίτητο...

καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και να είσαι ήρεμη.. 

@Emilly μου πως είσαι εσυ με τους πονοκεφάλους;;;

εμενα χθες ήταν η πρώτη μέρα που ταλαιπωρήθηκα με το στομάχι.. από το μεσημεριανό και μετά είχα έντονη ανακατωσούρα και καούρες.. και το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλα.. ξύπνησα με ζαλάδα μέσα στην νύχτα και ανακατωσούρα..

βρε κορίτσια έχετε κι εσείς όλη μέρα ρέψιμο ;;; Όπου σταθώ και όπου βρεθώ ρεύομαι ειδικά όταν έχω την ανακατωσούρα.... 

Κοριτσια εγω 3 νυχτες ταλαιπωρουμαι πολυ με ανακατωσούρα και πιο πολυ απο το ρεψιμο.. Δεν ξερω να ρεφτω... Ποτε δεν ρευομουν και τωρα ξαφνικα μου ερχεται συνέχεια και δεν το βγαζω προε τα εξω διοτι δεν γνωριζω τον τροπο και το βραδυ με το που ξαολωσω ερχεται σαν παλινδρομηση που ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.. Και το πρωι οταν ξυπνήσω ειμαι χαλια πρεπει να φαω κατι αμεσως.. Πριν καν σηκωθω απο το κρεβατι.. Τρωω μονο στεγνα φαγητα.. Καθολου ορεξη για το οτιδηποτε.. Αλλαξαν πολυ ξαφνικα ολα.. Ξεκινησαν 3 μερες πριν και νομιζω αυξάνονται καθε μερα.. 

πρίν από 55 λεπτά , Agapakiii είπε:

κορίτσια καλησπέρα .. τα νέα μου νομίζω δεν είναι καλά .. Δευτέρα χοριακη 101, Τετάρτη 204 και σημερινή τιμή 478.. δεν ανέβηκε όπως πρέπει.. ο γιατρός είπε να επαναλάβω ξανά Τετάρτη αλλά ρε κορίτσια δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα :(:-(:-(

Αγαπακι μου.. Δεν ειμαι εξπερ με χοριακες.. Αλλα δεν θελω να καταθεσεις τα χερια ψηλα.. Εχε πιστη και μπορει να γινει θαυμα.. Ξερω οτι θελεις να εισαι προσγειωμενη για να πληγώθεις οσο το δυνατον λιγοτερο αλλα εχε πιστη και ελπιδα.. Εχω ακουσει πολλες ιστοριες.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Agapakiii είπε:

ναι κορίτσια μου την έκανα στο ίδιο.. κ τις 3 φορές! Είναι γνωστός μας κ μου πήρε αίμα στο σπίτι κ πήγε έβγαλε τα αποτελέσματα ! Την Τετάρτη όμως θα την κάνω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτός κλείνει λόγω γιορτών! Είμαι πολύ απογοητευμένη..  από την αρχή που είχα 100 χοριακη ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά! Έχω από το Σάββατο πάλι λίγα καφέ υγρά παρόλο που παίρνω ουτροτζεσταν!

νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά και πιο πολύ αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι όλο αυτό κρατάει τόσο καιρό κ δεν ξέρω ποτε θα επανέλθει ο κυκλος μου ώστε να ξανά προσπαθήσω.. ξέρω πάω πολύ μακριά αλλά νιώθω ότι χάνω χρονο.. τουλάχιστον αν έβλεπα σήμερα ότι πέφτει θα ήξερα ότι αργά η γρήγορα θα αδιαθετησω.. τώρα ποιος ξέρει! 

Εγώ θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι. Εγώ ξεκίνησα με 37 χοριακή.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Μου είπε ότι είναι χαμηλή κ ότι θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 700-800.. Επίσης είπε από τη μια ίσως να μην σημαίνει κάτι απαραίτητα αλλά από τηβ άλλη είναι όντως ένα χαμηλό νούμερο.. είπε να επαναλάβω και βλέπουμε γιατί τώρα και να με δει υπερηχογραφικα δε θα φανεί τπτ!!

αχ ρε κορίτσια πραγματικά άμα είναι παλλινδρομη κ δεν εξελιχθεί θέλω να μου έρθει περίοδος δεν αντέχω άλλο αυτήν την αναμονή και την αβεβαιότητα ! 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι ακόμα, γιατί σε περίπτωση πολύ δικού μου ανθρώπου, που είχε καφέ εκκρίσεις από την αρχή, έκανε πρώτη μέτρηση χοριακης 200, δεύτερη 400 και Τρίτη 440, όπου και ο γιατρός της είπε ότι δεν πάει καλά και να δουν πως θα καθαρίσει, πάει μετά από μια βδομάδα στο γιατρό και βλέπουν στον υπέρηχο κανονικά σάκο κλπ κ της λέει να ξανακάνει χοριακη η οποία ήταν στα ύψη και όλα πήγαν μια χαρά τελικά.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι ακόμα, γιατί σε περίπτωση πολύ δικού μου ανθρώπου, που είχε καφέ εκκρίσεις από την αρχή, έκανε πρώτη μέτρηση χοριακης 200, δεύτερη 400 και Τρίτη 440, όπου και ο γιατρός της είπε ότι δεν πάει καλά και να δουν πως θα καθαρίσει, πάει μετά από μια βδομάδα στο γιατρό και βλέπουν στον υπέρηχο κανονικά σάκο κλπ κ της λέει να ξανακάνει χοριακη η οποία ήταν στα ύψη και όλα πήγαν μια χαρά τελικά.. 

Μου δίνεις κουράγιο σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να είναι και η περίπτωση μου έτσι! Ότι είναι πιστεύω θα φανεί την Τετάρτη! Μέχρι τότε θα προσεύχομαι για το καλύτερο!

χιλια ευχαριστώ για τα ανακουφιστικά λόγια..9

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μου δίνεις κουράγιο σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να είναι και η περίπτωση μου έτσι! Ότι είναι πιστεύω θα φανεί την Τετάρτη! Μέχρι τότε θα προσεύχομαι για το καλύτερο!

χιλια ευχαριστώ για τα ανακουφιστικά λόγια..9

Είναι 100% αλήθεια το περιστατικό Γι αυτό και στο αναφέρω. Θέλει χρόνο καμία φορά να πάρει μπροστά η χοριακη . Εύχομαι να είναι αυτή η περίπτωση σου! Να σου πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Είναι 100% αλήθεια το περιστατικό Γι αυτό και στο αναφέρω. Θέλει χρόνο καμία φορά να πάρει μπροστά η χοριακη . Εύχομαι να είναι αυτή η περίπτωση σου! Να σου πάνε όλα καλά!

Να ‘σαι καλά βρε κοπέλα μου χίλια ευχαριστω! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Μου δίνεις κουράγιο σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να είναι και η περίπτωση μου έτσι! Ότι είναι πιστεύω θα φανεί την Τετάρτη! Μέχρι τότε θα προσεύχομαι για το καλύτερο!

χιλια ευχαριστώ για τα ανακουφιστικά λόγια..9

Κορίτσι μου έτσι είναι και εγώ ξέρω τέτοιες περιπτώσεις όπως σου είπε η @Flolipop δεν πάει πάντα η χοριακη με τον ίδιο τρόπο! Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι γιατροί λένε να μην κάνουμε τόσες, μία αντε δύο να έχεις μια εικόνα μετά μόνο άγχος δημιουργούν και χωρίς λόγο πολλές φορές.. Τώρα λογικό είναι να σε ανησυχεί καμία δεν θα έμενε απαθής σε κάτι τέτοιο απλά προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου έτσι είναι και εγώ ξέρω τέτοιες περιπτώσεις όπως σου είπε η @Flolipop δεν πάει πάντα η χοριακη με τον ίδιο τρόπο! Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι γιατροί λένε να μην κάνουμε τόσες, μία αντε δύο να έχεις μια εικόνα μετά μόνο άγχος δημιουργούν και χωρίς λόγο πολλές φορές.. Τώρα λογικό είναι να σε ανησυχεί καμία δεν θα έμενε απαθής σε κάτι τέτοιο απλά προσπάθησε όσο μπορεί να είσαι ήρεμη και αισιόδοξη!! 

Ευχαριστώ παρά παρά πολύ !! Αυτό θα κάνω θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά και μέχρι την Τετάρτη έχει ο Θεός! Θα σας πω τα νέα μου τότε ..

και ο άντρας μου αυτό μου λέει.. να σκέφτομαι θετικά και ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει! Μακάρι ειλικρινά.. τώρα υπομονή 2 μέρες ακόμα.. εύχομαι τότε να δω έστω διπλασιασμό.. θα φανεί! 
σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο κ τα ενθαρρυντικά σας λόγια.. με βοήθησαν παρά πολύ!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.. Σημερα θα παω για εξετασεις που μου εγραψε ο γιατρος δεν εχω ιδεα τι εξετασεις.. Θα μαθω υστερα..χαχχα..το βραδυ παλι εκανα εμετο.. Και ξυοναω με χαλια αισθηση ανακατοσουρας παλι.. Μονο στεγνα πραγματα θελω να τρωω... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Σημερα θα παω για εξετασεις που μου εγραψε ο γιατρος δεν εχω ιδεα τι εξετασεις.. Θα μαθω υστερα..χαχχα..το βραδυ παλι εκανα εμετο.. Και ξυοναω με χαλια αισθηση ανακατοσουρας παλι.. Μονο στεγνα πραγματα θελω να τρωω... 

Καλημερα... είναι κουραστικά συμπτώματα αλλά είναι θετικά σημάδια ότι το εμβρυακι μεγαλώνει όπως πρέπει! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα... είναι κουραστικά συμπτώματα αλλά είναι θετικά σημάδια ότι το εμβρυακι μεγαλώνει όπως πρέπει! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. Εσεις ειστε καλα κοριτσια μου? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!! 

@Sofiamar93 Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!

@kons27 κορίτσι μου πως είσαι;; Σήμερα θα επαναλάβεις τη χοριακη σου έτσι δεν είναι; 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. Εσεις ειστε καλα κοριτσια μου? 

Σοφία μου εγώ καλά είμαι αν εξαιρέσουμε την απίστευτη κούραση και τα δέκατα που έχω όλη την ώρα κατά τα άλλα ήπια τα συμπτώματα μου! Λίγο στομάχι ώρες ώρες, κυρίως το ρεψιμο που λέγατε χθες πάει σύννεφο, τι ωραία χαχαχα!  Σήμερα θα πάρω να κλείσω και ραντεβού στο γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο τον οποίο θα κάνουνε μέσα στην επόμενη εβδομάδα.. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Σημερα θα παω για εξετασεις που μου εγραψε ο γιατρος δεν εχω ιδεα τι εξετασεις.. Θα μαθω υστερα..χαχχα..το βραδυ παλι εκανα εμετο.. Και ξυοναω με χαλια αισθηση ανακατοσουρας παλι.. Μονο στεγνα πραγματα θελω να τρωω... 

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2020 at 9:46 ΜΜ, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Σήμερα και εγώ έκανα την 3η μου χοριακή !! Από 100 που ήταν 17/12 σήμερα είναι 1730 !!!! Πολύ καλή αύξηση !!! Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !! Και εγώ ΤΕΡ 20/11!!! Αχχχ πολύ χάρηκα !!!!

Έτσι να μεγαλώνει η παρέα μας και να μοιράζουμε χριστουγεννιάτικα δώρα !!!! ❤️❤️

Ξένια πως παει το στήθος;;;εμένα σήμερα δεν πονάει πάλι κ φρικαρα.προσπαθω να θυμάμαι ο;τι το παθαίνω εδω κ καιρό αλλά η ανησυχία δεν παίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ξένια πως παει το στήθος;;;εμένα σήμερα δεν πονάει πάλι κ φρικαρα.προσπαθω να θυμάμαι ο;τι το παθαίνω εδω κ καιρό αλλά η ανησυχία δεν παίζεται.

Σήμερα με πετυχαίνεις στην μέρα που με πονάει αρκετά.. το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλα.. με πονάει με φαγουριζει.. νομίζω έχει αρχίσει να μεγαλώνει :shock:

Επίσης προχθές δε κοιμήθηκα καλα ανακατευόμουν το βράδυ στον ύπνο μου.. και σήμερα είμαι κάπως.. ενώ χθες δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις.... 

Εσύ πως είσαι ;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...