Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Μόλις γύρισα από γιατρό !! Μου είπε ότι είδε όσα έπρεπε να δει για τις 5+5 μέρες !!! Είναι ενδομήτριο είδε λεκιθικο σάκο !!! Και είδε και μια γραμμουλα......

αυτη η γραμμουλα λοιπόν ίσως είναι δεύτερος σάκος !!!!!!!

την άλλη Πέμπτη έχουμε ραντεβού να ακούσουμε καρδούλα ή καρδούλες ❤️❤️

Τέλεια κορίτσι μου.με το καλό.εγω δεν πήγα σήμερα...ο μικρός μου μάλλον κόλλησε ίωση....Δευτέρα τώρα έκλεισα ραντεβού.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Τι όμορφα νέα είναι αυτά από τους υπερηχους! 

@Korina12 τέλεια, ακούσατε και καρδούλα από νωρίς για να μην έχετε και άγχος!! Με το καλό το μωρακι σας! 

@Anneliz 6 εβδομάδων είναι πολύ οριακά και μάλιστα αφού έγινε και αργά ή σύλληψη ήταν αναμενόμενο να μην ακούσετε ακόμα καρδούλα! Και με εμενα που κάνω αργά ωορρηξιες το ίδιο είχε γίνει, είχα πάει 6 ακριβώς αλλά το εμβρυακι ήταν 5+2 αφού είχα συλλάβει 20η μέρα κάτι το οποίο επιβεβαιωθηκε και αργότερα στους μεγάλους υπερηχους.. Μία εβδομάδα μετά το ακούσαμε κανονικότατα!! Και τώρα αυτή τη φορά έχω ραντεβού τη Δευτέρα που θα είμαι βάση ΤΕΡ 6+3 αλλά δεν πιστεύω να το ακούσουμε ακόμα γιατι πάλι αργά συνέλαβα, νομίζω θα είμαι λογικά 5+5! Στον επόμενο υπέρηχο θα την ακούσετε σίγουρα!!! :) Ποτέ σας είπε να ξαναπατε, σε μια εβδομάδα;;

@xenia^^ όταν τα έλεγα για τις χοριακές σου Αααχ!!! Τι ωραία κορίτσι μου μακάρι να είναι δύο, θα είσαι η διδυμομανουλα της παρέας μας!!! Με το καλό να ακούσετε το ντούκου ντούκου διπλό!! :grin:

@Emilly μου σήμερα υπέρηχο και εσύ ε;; Με το καλό κορίτσι μου να δείτε το σπορακι σας, να ηρεμήσει η ψυχούλα σου και να το χαρείς!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τέλεια κορίτσι μου.με το καλό.εγω δεν πήγα σήμερα...ο μικρός μου μάλλον κόλλησε ίωση....Δευτέρα τώρα έκλεισα ραντεβού.

Περαστικα στον λεβεντη σου... Δευτερα μαζι μου θα εισαι.. Και εγω Δευτέρα ειμαι.. Ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη για να ακουσεις καρδουλα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τέλεια κορίτσι μου.με το καλό.εγω δεν πήγα σήμερα...ο μικρός μου μάλλον κόλλησε ίωση....Δευτέρα τώρα έκλεισα ραντεβού.

Α τώρα το είδα! Περαστικά στο γιο σου, δεν πειράζει θα πας για καρδούλα κατευθείαν λοιπόν!! :grin: Πόσο θα είσαι τη Δευτέρα; Μαζι είμαστε αν δεν κάνω λάθος; 6+3 θα είσαι; 

Just now, Sofiamar93 είπε:

Περαστικα στον λεβεντη σου... Δευτερα μαζι μου θα εισαι.. Και εγω Δευτέρα ειμαι.. Ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη για να ακουσεις καρδουλα? 

Εσύ Σοφακι σίγουρα θα ακούσεις!! Δεν ξέρω για τη χοριακη αλλά θα είσαι κοντά 7 εβδομάδων τη Δευτέρα έτσι δεν είναι; Από 6 έως 6+6 αρχίζει να ακούγεται συνήθως.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Τι όμορφα νέα είναι αυτά από τους υπερηχους! 

@Korina12 τέλεια, ακούσατε και καρδούλα από νωρίς για να μην έχετε και άγχος!! Με το καλό το μωρακι σας! 

@Anneliz 6 εβδομάδων είναι πολύ οριακά και μάλιστα αφού έγινε και αργά ή σύλληψη ήταν αναμενόμενο να μην ακούσετε ακόμα καρδούλα! Και με εμενα που κάνω αργά ωορρηξιες το ίδιο είχε γίνει, είχα πάει 6 ακριβώς αλλά το εμβρυακι ήταν 5+2 αφού είχα συλλάβει 20η μέρα κάτι το οποίο επιβεβαιωθηκε και αργότερα στους μεγάλους υπερηχους.. Μία εβδομάδα μετά το ακούσαμε κανονικότατα!! Και τώρα αυτή τη φορά έχω ραντεβού τη Δευτέρα που θα είμαι βάση ΤΕΡ 6+3 αλλά δεν πιστεύω να το ακούσουμε ακόμα γιατι πάλι αργά συνέλαβα, νομίζω θα είμαι λογικά 5+5! Στον επόμενο υπέρηχο θα την ακούσετε σίγουρα!!! :) Ποτέ σας είπε να ξαναπατε, σε μια εβδομάδα;;

@xenia^^ όταν τα έλεγα για τις χοριακές σου Αααχ!!! Τι ωραία κορίτσι μου μακάρι να είναι δύο, θα είσαι η διδυμομανουλα της παρέας μας!!! Με το καλό να ακούσετε το ντούκου ντούκου διπλό!! :grin:

@Emilly μου σήμερα υπέρηχο και εσύ ε;; Με το καλό κορίτσι μου να δείτε το σπορακι σας, να ηρεμήσει η ψυχούλα σου και να το χαρείς!!! :wub:

Χαχαχαχ άμα σου πω ότι εσένα σκέφτηκα μόλις μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση για δεύτερο σάκο..!!!!!!

τα έλεγες εσυ..... 

την Πέμπτη θα σας πω όλες τις λεπτομέρειες !!!!!! 


πωπω τι ωραία που είναι που τα μοιραζόμαστε ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α τώρα το είδα! Περαστικά στο γιο σου, δεν πειράζει θα πας για καρδούλα κατευθείαν λοιπόν!! :grin: Πόσο θα είσαι τη Δευτέρα; Μαζι είμαστε αν δεν κάνω λάθος; 6+3 θα είσαι; 

Εσύ Σοφακι σίγουρα θα ακούσεις!! Δεν ξέρω για τη χοριακη αλλά θα είσαι κοντά 7 εβδομάδων τη Δευτέρα έτσι δεν είναι; Από 6 έως 6+6 αρχίζει να ακούγεται συνήθως.. 

Ναι σύμφωνα με αυτα που εμαθα εδω την κυριακη μπαινω 7η εβδομαδα.. Εχω ψιλοαγχωθει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι σύμφωνα με αυτα που εμαθα εδω την κυριακη μπαινω 7η εβδομαδα.. Εχω ψιλοαγχωθει... 

7η εβδομάδα είναι από 6 έως 6+6..Αν εσύ θα είσαι από 7 έως 7+6 σημαίνει ότι είσαι 8η εβδομάδα..Έτσι το λέμε είναι ποια εβδομάδα διανύεις.. Δηλαδή τη Δευτέρα θα είσαι 7+1;; Γιατί έχεις αγχωθεί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι σύμφωνα με αυτα που εμαθα εδω την κυριακη μπαινω 7η εβδομαδα.. Εχω ψιλοαγχωθει... 

εγω ακουσα στις 50000 στις 25000 δεν ειχα ακουσει . εκανα τοτε γιατι υπηρχε μια υποψια αρκετες χοριακες . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α τώρα το είδα! Περαστικά στο γιο σου, δεν πειράζει θα πας για καρδούλα κατευθείαν λοιπόν!! :grin: Πόσο θα είσαι τη Δευτέρα; Μαζι είμαστε αν δεν κάνω λάθος; 6+3 θα είσαι; 

Εσύ Σοφακι σίγουρα θα ακούσεις!! Δεν ξέρω για τη χοριακη αλλά θα είσαι κοντά 7 εβδομάδων τη Δευτέρα έτσι δεν είναι; Από 6 έως 6+6 αρχίζει να ακούγεται συνήθως.. 

Δευτέρα μάλλον 6 κ 1. Να σας πω έχω αγχωθεις με τον μικρό τόσο που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο.ειναι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο ...τα μόνα άτομα που ήρθαμε σε επαφή είναι ο αδερφός του αντρα μου με τον μικρό τους ο οποίος πρέπει να είχε ίωση...πόσο ασυνείδητοι κάποιοι άνθρωποι δεν έχω λόγια.το παιδάκι εβηχε κ φτερνίζοταν κ εγώ τώρα να κοψοχωλιαζω με το παιδάκι μου.αχχ.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Περαστικα στον λεβεντη σου... Δευτερα μαζι μου θα εισαι.. Και εγω Δευτέρα ειμαι.. Ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη για να ακουσεις καρδουλα? 

Ααα μην υπολογίζεις την χοριακη σε σχέση με την καρδούλα.ασχετο..εγω πήγαινα με χοριακη 5000 δεν φαινόταν ηηη αχνοφαινεται ο σάκος κ καρδούλα δεν άκουγα ούτε την επόμενη αλλά μετά δύο εβδομάδες.εσενα θα φανεί την Δευτέρα σίγουρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δευτέρα μάλλον 6 κ 1. Να σας πω έχω αγχωθεις με τον μικρό τόσο που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο.ειναι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο ...τα μόνα άτομα που ήρθαμε σε επαφή είναι ο αδερφός του αντρα μου με τον μικρό τους ο οποίος πρέπει να είχε ίωση...πόσο ασυνείδητοι κάποιοι άνθρωποι δεν έχω λόγια.το παιδάκι εβηχε κ φτερνίζοταν κ εγώ τώρα να κοψοχωλιαζω με το παιδάκι μου.αχχ.

Ααα μην υπολογίζεις την χοριακη σε σχέση με την καρδούλα.ασχετο..εγω πήγαινα με χοριακη 5000 δεν φαινόταν ηηη αχνοφαινεται ο σάκος κ καρδούλα δεν άκουγα ούτε την επόμενη αλλά μετά δύο εβδομάδες.εσενα θα φανεί την Δευτέρα σίγουρα.

ωχ βρε κοριτσι τι παθατε? εχει πυρετο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ωχ βρε κοριτσι τι παθατε? εχει πυρετο? 

Άσε Λίνα μερχεται να πάρω κ να τους βρίζω...όχι δεν έχουμε πυρετό απλά το παιδί ζαλίζεται κ έχει φτέρνισμα ...αλλά τρόμαξα τόσο πολύ με την ζαλάδα που πήρα χθες τα πόδια μου κ τον έκανα αιματολογική κ τκε για δείκτη φλεγμονής βγήκαν άριστα αλλά εγώ κόντεψα να πάθω....και οι αναίσθητοι οι άνθρωποι δεν έχω λόγια να κρύβουν ότι είναι άρρωστοι.κ η πεθερά μου με μάτια κόκκινα να τρέχουν κ να λέει αχ τι με πείραξε.θα κάνω μπαμ σου λέω.

Just now, Flolipop είπε:

Ωωωχ, περαστικά !

Άσε φωτεινή...λυπάμαι που τόσο καιρό είμαστε σπίτι κ τελικά πήγα στους πιο επικίνδυνους ανθρώπους.μια ζωή αυτά μου κάνουν.οτι έχουμε κολησει από αυτούς.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άσε Λίνα μερχεται να πάρω κ να τους βρίζω...όχι δεν έχουμε πυρετό απλά το παιδί ζαλίζεται κ έχει φτέρνισμα ...αλλά τρόμαξα τόσο πολύ με την ζαλάδα που πήρα χθες τα πόδια μου κ τον έκανα αιματολογική κ τκε για δείκτη φλεγμονής βγήκαν άριστα αλλά εγώ κόντεψα να πάθω....και οι αναίσθητοι οι άνθρωποι δεν έχω λόγια να κρύβουν ότι είναι άρρωστοι.κ η πεθερά μου με μάτια κόκκινα να τρέχουν κ να λέει αχ τι με πείραξε.θα κάνω μπαμ σου λέω.

ενταξει αφου οι εξετασεις ειναι καλες κ δεν εχει κ πυρετο. τωρα ζαλαδα τα μικρα λενε κ απλα μια κακοδιαθεσια δεν ειναι τοσο ξεκαρο πως νιωθουν . τεστ covid δεν σας ειπαν? 

ε τωρα μς καραντινα κ δεν προσεχει παρολα αυτα ο κοσμος .

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ενταξει αφου οι εξετασεις ειναι καλες κ δεν εχει κ πυρετο. τωρα ζαλαδα τα μικρα λενε κ απλα μια κακοδιαθεσια δεν ειναι τοσο ξεκαρο πως νιωθουν . τεστ covid δεν σας ειπαν? 

ε τωρα μς καραντινα κ δεν προσεχει παρολα αυτα ο κοσμος .

Η παιδίατρος είπε σε πέντε μέρες αν έχει δέκατα η πυρετό να κάνουμε μοριακό...αχ αυτό μου έλειπε αλήθεια.εγω έγκυος κορονοιο καμία βοήθεια από πουθενά ο μικρός να τον φροντίσω κ ο άντρας μου 45 χρονών άνθρωπος μην μας πάθει τίποτα.ειμαι έντρομη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δευτέρα μάλλον 6 κ 1. Να σας πω έχω αγχωθεις με τον μικρό τόσο που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο.ειναι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο ...τα μόνα άτομα που ήρθαμε σε επαφή είναι ο αδερφός του αντρα μου με τον μικρό τους ο οποίος πρέπει να είχε ίωση...πόσο ασυνείδητοι κάποιοι άνθρωποι δεν έχω λόγια.το παιδάκι εβηχε κ φτερνίζοταν κ εγώ τώρα να κοψοχωλιαζω με το παιδάκι μου.αχχ.

Έλα ρε συ καλά και αυτοί δε φοβούνται σε τέτοιους καιρούς μη μεταδώσουν τίποτα;; Κορίτσι μου κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αυτό τον καιρό μην πάει το μυαλό σου στο κακό.. Όπως και να χει θα γίνει μια χαρά το παιδί αλλά εγώ να ξέρεις πλέον με όλα αυτά που γίνονται έχω ξεπεράσει τις ντροπές! Να πήγαινα με το παιδί μου και εγώ έγκυος και να έβλεπα βήχα και φτερνισμα χωρίς να με έχουν ενημερώσει..; είχα φύγει επιτόπου και χωρίς καμία ντροπή! Τώρα έγινε βέβαια και δεν έχει νόημα αυτό που λέω αλλά κάπως φουντωσα.. Περαστικά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...