Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! 6 και 5 περίπου και Πητ λογικά τέλη Αυγούστου αλλά μπορεί και αρχές Σεπτεμβρίου...θα δείξει. Μακάρι να μας πάνε όλα κατά ευχήν κι ας γεννήσουμε στον καύσωνα :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, floritaki είπε:

Καλησπέρα και από μένα! 6 και 5 περίπου και Πητ λογικά τέλη Αυγούστου αλλά μπορεί και αρχές Σεπτεμβρίου...θα δείξει. Μακάρι να μας πάνε όλα κατά ευχήν κι ας γεννήσουμε στον καύσωνα :D

Καλωσηρθες και εσύ μανούλα Αυγούστου!! Με το καλό το μωρακι σου ❤️ Το λίγο πριν γεννήσουμε μέσα στον καύσωνα θα έχει την περισσότερη πλάκα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!!! Τι όμορφα νέα κορίτσι μου είδατε και χεράκια ποδαράκια ααχ στην αυχενικη θα δείτε κανονικό μωρό!! ❤️ Δεν είναι πολύς καιρός 2 βδομαδουλες είναι για να μπεις στη 12η και ήδη η μία σχεδόν πέρασε!!! :) Αφου ήσουν 9+2 την Παρασκευή από την επόμενη Πέμπτη σε μια εβδομάδα δηλαδή μπορείς να την κάνεις! Εκλεισες ραντεβού; Περαστικά στον άντρα σου και εύχομαι εσύ να τη γλίτωσες να μην ταλαιπωρηθείς.. 

Θα σου κάνει υπέρηχο λογικά γιατί 7+6 θα θέλει να δει και αυτός που έχουν φτάσει οι παλμοί.. Αν όμως δεν έχει σκοπό να σου κάνει ζήτησε το μη φύγεις έτσι.. 

Και μένα το στομάχι μια έτσι μια αλλιώς κορίτσια, το πρωί είναι καλύτερα από ότι πριν λίγες μέρες δεν το νιώθω τόσο άδειο και αναστατωμενο αλλά αυτή η δυσπεψία μετά αφού φάω δεν παλεύεται.. Όλη μέρα ρεψιμο και το στομάχι λες και έχω φάει πέτρες.. Τα συμπτώματα έρχονται, φεύγουν ξανάρχονται.. υπομονή και όπου να ναι θα ηρεμήσουν τελείως! :) Τη @Sofiamar93 το κορίτσι μας σκέφτομαι που ταλαιπωρείται τόσο! Κορίτσι μου αντε να περάσει ο καιρός να ηρεμησεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου μετά.. ❤️

Ναι ήταν πολύ ωραία εικόνα να βλέπεις σιγά σιγά να διαμορφώνεται μαγικό! Για την αυχενικη σε 2 βδομάδες περίπου θα πάω δεν θέλω να αγχωθω από τώρα οπότε δεν το σκέφτομαι ακόμα ραντεβού θα κλείσω μέχρι την Παρασκευή μακάρι να αφήσουν και τον άντρα μου να ναι μέσα. Ο άντρας μου συνήλθε με την αντιβίωση και την κορτιζόνη που του έδωσαν είχε πάθει αμυγδαλές τελικά αλλά και πάλι ακόμα εξορία στο σαλόνι είναι προληπτικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Ναι ήταν πολύ ωραία εικόνα να βλέπεις σιγά σιγά να διαμορφώνεται μαγικό! Για την αυχενικη σε 2 βδομάδες περίπου θα πάω δεν θέλω να αγχωθω από τώρα οπότε δεν το σκέφτομαι ακόμα ραντεβού θα κλείσω μέχρι την Παρασκευή μακάρι να αφήσουν και τον άντρα μου να ναι μέσα. Ο άντρας μου συνήλθε με την αντιβίωση και την κορτιζόνη που του έδωσαν είχε πάθει αμυγδαλές τελικά αλλά και πάλι ακόμα εξορία στο σαλόνι είναι προληπτικά.

Δεν ξέρω αν θα τον αφήσουν, εξαρτάται από τον εμβρυολόγο! Μόλις πάρεις για το ραντεβού να ρωτήσεις, ελπίζω να τον αφήσουν.. Η αυχενική είναι ο πιο ωραίος υπέρηχος και είναι κρίμα και εμένα δεν τον είχαν αφήσει λόγω covid ενώ μετά β επιπέδου είχε μπει αλλά δεν είναι το ίδιο.. Αυτή τη φορά ελπιζω να μπει!

Αν παίρνει αντιβίωση τουλάχιστον τρεις μέρες δεν θα σε κολλήσει μην ανησυχείς!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα με ένα με ένα θετικότατο τεστ πριν δυο μέρες και πολλές πολλές αναγούλες εδώ και καμία βδομάδα!! Δευτέρα έχω ραντεβού με το γιατρό μου για το πρώτο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2021 at 5:34 ΜΜ, Emilly είπε:

Εγώ Σοφάκι αν όλα είναι καλά θα είμαι έτσι μέχρι να κλείσω κ τον τέταρτο..ας είναι μόνο γερό να είναι...γερά μωράκια τίποτα άλλο.

Αχχχ κοριτσι μου με ματιαξα εχθες.. Εμετουε παλι, αυπνια ολο το βραδυ ουτε μια ωρα υπνου εμετο στην δουλεια και ολη μερα χαλια στομαχι.. Δεν ξερω τι αλλο να κανω.. Ακομη πραγματα που βρισκω οτι δεν με πειραζουν, την μια μερα δεν με πειραζει την αλλη θα με πειραξει.. 

Just now, athina_rain είπε:

Γεια σας και από μένα με ένα με ένα θετικότατο τεστ πριν δυο μέρες και πολλές πολλές αναγούλες εδώ και καμία βδομάδα!! Δευτέρα έχω ραντεβού με το γιατρό μου για το πρώτο υπέρηχο.

Γεια σου κοριτσακι μου.. Συγχαρητήρια... Καλως ηρθες στις μελλουσες μανουλες.. Ποσο καιρο εχεις καθυστερηση? Σου ξεκινησαν νωρις οι αναγουλες.. Υπομονη.. Και εγω ειμαι χαλια με εμετους και αναγουλες.. Θα περασουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ κοριτσι μου με ματιαξα εχθες.. Εμετουε παλι, αυπνια ολο το βραδυ ουτε μια ωρα υπνου εμετο στην δουλεια και ολη μερα χαλια στομαχι.. Δεν ξερω τι αλλο να κανω.. Ακομη πραγματα που βρισκω οτι δεν με πειραζουν, την μια μερα δεν με πειραζει την αλλη θα με πειραξει.. 

Γεια σου κοριτσακι μου.. Συγχαρητήρια... Καλως ηρθες στις μελλουσες μανουλες.. Ποσο καιρο εχεις καθυστερηση? Σου ξεκινησαν νωρις οι αναγουλες.. Υπομονη.. Και εγω ειμαι χαλια με εμετους και αναγουλες.. Θα περασουν. 

Σοφάκι υπομονή...κ εγώ ξυπνάω το βράδυ κ πονάει πολύ το στομάχι κ αναγουλιαζω...κ πάω σαν το ζομπι να κόψω λίγο ψωμάκι με κασέρι να φάω ενώ αναγουλιαζω κ λίγο μετά ηρεμώ κ ξανακοιμαμαι..τον σπάω τον ύπνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Αχχχ κοριτσι μου με ματιαξα εχθες.. Εμετουε παλι, αυπνια ολο το βραδυ ουτε μια ωρα υπνου εμετο στην δουλεια και ολη μερα χαλια στομαχι.. Δεν ξερω τι αλλο να κανω.. Ακομη πραγματα που βρισκω οτι δεν με πειραζουν, την μια μερα δεν με πειραζει την αλλη θα με πειραξει.. 

Γεια σου κοριτσακι μου.. Συγχαρητήρια... Καλως ηρθες στις μελλουσες μανουλες.. Ποσο καιρο εχεις καθυστερηση? Σου ξεκινησαν νωρις οι αναγουλες.. Υπομονη.. Και εγω ειμαι χαλια με εμετους και αναγουλες.. Θα περασουν. 

@Sofiamar93 είχα τελευταία περίοδο 23 Νοεμβρίου. Οι αναγούλες ξεκίνησαν νωρίς όντως σε σχέση με τις προηγούμενες εγκυμοσύνες! Δηλαδή ξεκίνησαν γύρω στις 3-4 Ιανουαρίου αλλά ήπιες απλά κάτι αισθανόμουν στο στομάχι και δε μπορούσα να το προσδιορίσω, νόμιζα κάτι σαν ίωση με έπιασε! Τώρα φυσικά έγιναν πιο έντονες με τάσεις για εμετό!! Εσύ πήγες στο γιατρό; Ξεκίνησες τις πρώτες εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε κορίτσια σήμερα 7 εβδομάδων ακριβώς δεν έχω αναγουλες, ναυτίες και εμετούς...γενικά μόνο λίγη υπνηλία και πρησμένο στήθος που πλέον δεν πονάει πάντα... υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν τέτοια συμπτώματα αργότερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/1/2021 at 11:15 ΜΜ, floritaki είπε:

Καλησπέρα και από μένα! 6 και 5 περίπου και Πητ λογικά τέλη Αυγούστου αλλά μπορεί και αρχές Σεπτεμβρίου...θα δείξει. Μακάρι να μας πάνε όλα κατά ευχήν κι ας γεννήσουμε στον καύσωνα :D

Καλωσήρθες!!!! κοντά είμαστε κι εγώ έχω ΠΗΤ τέλη Αυγούστου 30/8 για να δούμε!! Λες να πάμε κατά το Σεπτέμβριο εμείς! Έχεις άλλα παιδάκια;

Κορίτσια πως πάτε από ανακατωσούρες; Εγώ έχω μια διαρκή τάση για εμετό χωρίς εμετό! Δε μπορώ να ησυχάσω με τίποτα και τρώω σε μικρές ποσότητες, ρεύομαι συνέχεια και έχω καούρες! Είναι πολύ κουραστικό τι να κάνουμε όμως υπομονή λίγο ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Καλωσήρθες!!!! κοντά είμαστε κι εγώ έχω ΠΗΤ τέλη Αυγούστου 30/8 για να δούμε!! Λες να πάμε κατά το Σεπτέμβριο εμείς! Έχεις άλλα παιδάκια;

Κορίτσια πως πάτε από ανακατωσούρες; Εγώ έχω μια διαρκή τάση για εμετό χωρίς εμετό! Δε μπορώ να ησυχάσω με τίποτα και τρώω σε μικρές ποσότητες, ρεύομαι συνέχεια και έχω καούρες! Είναι πολύ κουραστικό τι να κάνουμε όμως υπομονή λίγο ακόμα!

Καλημέρα! Δεν ξέρω...όλα παίζουν. Ο γιατρός είπε τέλη Αυγούστου αλλά μπορεί μέχρι και αρχές Σεπτεμβρίου... Αν όλα μας πάνε καλά θα είναι το πρώτο μου. Εσύ έχεις άλλα παιδάκια;

Εγώ από τέτοια συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, floritaki είπε:

Καλημέρα! Δεν ξέρω...όλα παίζουν. Ο γιατρός είπε τέλη Αυγούστου αλλά μπορεί μέχρι και αρχές Σεπτεμβρίου... Αν όλα μας πάνε καλά θα είναι το πρώτο μου. Εσύ έχεις άλλα παιδάκια;

Εγώ από τέτοια συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως

Τυχερή προς το παρόν γιατί αυτές οι ανακατωσούρες είναι πολύ εξαντλητικές! Ναι έχω άλλα τρία παιδάκια. Αυτό θα είναι το τέταρτο!!! δε το είχαμε καθόλου στο πρόγραμμα η αλήθεια είναι αλλά αφού έγινε έτσι καλώς να μας έρθει!! Χιχι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Σοφάκι υπομονή...κ εγώ ξυπνάω το βράδυ κ πονάει πολύ το στομάχι κ αναγουλιαζω...κ πάω σαν το ζομπι να κόψω λίγο ψωμάκι με κασέρι να φάω ενώ αναγουλιαζω κ λίγο μετά ηρεμώ κ ξανακοιμαμαι..τον σπάω τον ύπνο.

Αχχχ μακαρι να κοιμομουν ρε κοριτσια εστω και λιγο το βραδυ.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Ευτυχως ομως μολις σχολαω παω σπιτι τρωω κατι και κοιμαμαι καμια ωρα και σαν να με ξεκουραζει αυτο απλα μετα νιωθω ολα μου τα κοκαλα να πονουν και να μην εχω δυναμη να σηκωθω απο το κρεβατι.. Απο την κουραση.. Ποσο να αντεξω ψωρις φαγητο με εμετους αυπνη ολη νυχτα.. Εχθες με επιασε ενα κλαμααααα.. Με σπαραγμους.. Ο αντρας μου ο καημενος δεν ηξερε τι να κανει.. Με αγκαλιαζε και μου ελεγε αχ μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι περνας.. Αλλα μου ελεγε να σκεφτομαι το θετικο της υποθεσης οτι μεγαλωνει το μωρακι μας και οτι ολα θα οανε καλα.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ μακαρι να κοιμομουν ρε κοριτσια εστω και λιγο το βραδυ.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Ευτυχως ομως μολις σχολαω παω σπιτι τρωω κατι και κοιμαμαι καμια ωρα και σαν να με ξεκουραζει αυτο απλα μετα νιωθω ολα μου τα κοκαλα να πονουν και να μην εχω δυναμη να σηκωθω απο το κρεβατι.. Απο την κουραση.. Ποσο να αντεξω ψωρις φαγητο με εμετους αυπνη ολη νυχτα.. Εχθες με επιασε ενα κλαμααααα.. Με σπαραγμους.. Ο αντρας μου ο καημενος δεν ηξερε τι να κανει.. Με αγκαλιαζε και μου ελεγε αχ μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι περνας.. Αλλα μου ελεγε να σκεφτομαι το θετικο της υποθεσης οτι μεγαλωνει το μωρακι μας και οτι ολα θα οανε καλα.. 

Σε καταλαβαίνω Σοφάκι...εγώ επειδή ο δικός μου δεν είναι έτσι να σπεύσει να με αγκαλιάσει αν δεν είμαι καλά σωματικά..έχει λίγο αναισθησία σε αυτό κ επειδή δεν έχω κανεναν γονείς αδερφή μακριά νιώθω ότι χρειάζομαι πολύ κάποιον δίπλα μου όταν είμαι σαν άρρωστη...ευτυχώς όμως έχω τον μικρό που είναι το πιο συναισθηματικός πλάσμα...του λέω έλα λίγο θεραπειουλα μου κ έρχεται με κάνει αγκαλίτσες,,,κ κάνει κ κάτι άλλο..επειδή εχει θεϊκό μάγουλο του λέω να με κάνει με τα μάγουλα κομπρεσα χαχαχαχα.μονο που ακουμπάω αυτό το μάγουλο περνάνε όλα...κ μου λέει μισό λεπτό μαμά να πάω τα τα κρυωσω...κ πάει στο ψυγείο να τα δροσίσει χαχσχαχσχαχαχα.τι τρελό παιδί..λέω θα πάθεις ψύξη...έχουμε πολύ γελιο

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...