Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Σήμερα είμαι 6+7 και έχω το ραντεβού μου να ακούσω καρδούλα !! Έχω πολύ αγωνία !!

Με εμένα γίνεται το εξής περίεργο.. το στομάχι μου ήταν πολύ χάλια με ανακατωσούρες και δυσπεψίες.. τώρα δυο μέρες έχει καλμάρει παρα πολύ !!! Και λέω λες κάτι να μην πηγαίνει καλα ;;;; 
 

βεβαια βρήκα ότι όταν με πιάνει ανακατωσούρα πρέπει να τρώω κτι και πάντα κάτι βάζω στο στόμα μου.. η φρυγανιά έχει γίνει το αγαπημένο σνακ.. επίσης δε τρώω βαριά φαγητά.. δεν έχω καν όρεξη.. 

κι έχω θέμα με δυσκοιλιότητα.. αρκετές μέρες δυσκολεύομαι πολύ.. η κοιλιά έχει πρηστεί είναι τσίτα.. παίρνω βέβαια effecol αλλά όταν το στομάχι μου δεν είναι καλα ούτε και αυτό πάει κάτω.. 

απο άλλα συμπτώματα έχω το στήθος ευαίσθητο και με ενοχλεί το βράδυ στον ύπνο.. 

αυτα... κακώς κάνω που ανησυχώ που το στομάχι μου από εκεί που ήταν κάθε μέρα χάλια τώρα έχει συνέλθει κατά πολύ ;; Εσείς πως τα πάτε ;;;

Καλημέρα Ξένια! Ναι κακώς ανησυχείς το στομάχι δεν είναι καν ένα σύμπτωμα που έχουν όλες οι εγκυμονουσες ενώ σε άλλες έρχεται για λίγο και φεύγει κλπ Προφανώς το έχεις βοηθήσει και με το να τρως όπως πρέπει και έχει στρώσει! Για δοκίμασε να φας ένα Burger με μαγιονέζα και θα μας πεις μετά χεχεχε Όλα καλά θα πάνε και θα ακούσετε καρδούλααααα τι ωραία!!! ❤️ Θα περιμένουμε νέα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα Ξένια! Ναι κακώς ανησυχείς το στομάχι δεν είναι καν ένα σύμπτωμα που έχουν όλες οι εγκυμονουσες ενώ σε άλλες έρχεται για λίγο και φεύγει κλπ Προφανώς το έχεις βοηθήσει και με το να τρως όπως πρέπει και έχει στρώσει! Για δοκίμασε να φας ένα Burger με μαγιονέζα και θα μας πεις μετά χεχεχε Όλα καλά θα πάνε και θα ακούσετε καρδούλααααα τι ωραία!!! ❤️ Θα περιμένουμε νέα!! 

Χαχαχαχ έχεις δίκιο.. αλλά τι είναι αυτό το πράγμα όταν νιώθουμε χάλια λέμε γιατί νιώθουμε χάλια και άμα νιώθουμε καλα λέμε γιατί νιώθουμε καλα ...!!!!

εννοείται ότι θα σας στείλω μόλις επιστρέψω !!!! 16.30 έχω !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Χαχαχαχ έχεις δίκιο.. αλλά τι είναι αυτό το πράγμα όταν νιώθουμε χάλια λέμε γιατί νιώθουμε χάλια και άμα νιώθουμε καλα λέμε γιατί νιώθουμε καλα ...!!!!

εννοείται ότι θα σας στείλω μόλις επιστρέψω !!!! 16.30 έχω !!!

Αχχχχ και εγω ενιωθα εχθες τελεια.. Ειχα ελαχιστες αναγουλες που μόλις τσιμπουσα κατι περνουσαν.. Και σημερα ξυονησα 4 το χαραμα με εμετους.. Την χολή μου εβγαζα καθως φαι δεν υπήρχε μεσα.. Και ολη μερα χαλια στην δουλεια... Με ματιαξα μονη μου εχθες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Χαχαχαχ έχεις δίκιο.. αλλά τι είναι αυτό το πράγμα όταν νιώθουμε χάλια λέμε γιατί νιώθουμε χάλια και άμα νιώθουμε καλα λέμε γιατί νιώθουμε καλα ...!!!!

εννοείται ότι θα σας στείλω μόλις επιστρέψω !!!! 16.30 έχω !!!

Ξένια μην σκας κ εγώ έτσι είμαι έχω δύο μέρες που είμαι κάπως καλύτερα.αλλα ήμουν ήδη καλύτερα προχθές που είδα το έμβρυο κ όλα ήταν καλά..από ότι θυμάμαι έτσι είναι κ στον γιο μου έτσι ήμουν.εκει που έλεγα έστρωσα ερχόταν μια μέρα που δεν άντεχα.κ χθες κ προχθές ξύπνησα να θέλω εμετό μετά έστρωσα κ το βράδυ πάλι λίγο με έπιασε.μην τα αξιολογεις.εγω κατάλαβα αν φάω κάτι που να ικανοποιήσει το στομάχι μου λίγο στρώνω.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχχ και εγω ενιωθα εχθες τελεια.. Ειχα ελαχιστες αναγουλες που μόλις τσιμπουσα κατι περνουσαν.. Και σημερα ξυονησα 4 το χαραμα με εμετους.. Την χολή μου εβγαζα καθως φαι δεν υπήρχε μεσα.. Και ολη μερα χαλια στην δουλεια... Με ματιαξα μονη μου εχθες.. 

Έτσι είναι κοριτσάκια.θα έχουμε κ καμιά μέρα ρεπό από την αναγουλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από τον γιατρό !!! Όλα πολύ καλα !!! Ακούσαμε καρδούλα !!!! Ένα είναι τελικά !!! Να πω την αλήθεια κάπως ησύχασα γιατί με άγχωνε η ιδέα των δίδυμων !!! :D

μου έγραψε προγεννητικες εξετάσεις θα πάω αύριο το πρωί να τις κάνω !!!

9χιλιοστα είναι και πιθανη ημερομηνία 27/8 ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Emilly είπε:

Ξένια μην σκας κ εγώ έτσι είμαι έχω δύο μέρες που είμαι κάπως καλύτερα.αλλα ήμουν ήδη καλύτερα προχθές που είδα το έμβρυο κ όλα ήταν καλά..από ότι θυμάμαι έτσι είναι κ στον γιο μου έτσι ήμουν.εκει που έλεγα έστρωσα ερχόταν μια μέρα που δεν άντεχα.κ χθες κ προχθές ξύπνησα να θέλω εμετό μετά έστρωσα κ το βράδυ πάλι λίγο με έπιασε.μην τα αξιολογεις.εγω κατάλαβα αν φάω κάτι που να ικανοποιήσει το στομάχι μου λίγο στρώνω.

Έτσι είναι κοριτσάκια.θα έχουμε κ καμιά μέρα ρεπό από την αναγουλα.

Ακριβως.. Οπως τα λες... Θα περασουμε... Εγω εκανα κατι νευρα εχθες.. Θα γινει λεει lockdown στην Κύπρο και τα νηπιαγωγεια θα ειναι τα μονα που θα μεινουν ανοιχτα.. Και σε αυτη την φαση εκανα τον σταυρο μου να μας κλεισουν να ηρεμήσω λιγο να περασει αυτος ο δυσκολος ακομη ενας μηνας και μετα οκ.. Αλλα απογοητευτηκα... 

Just now, xenia^^ είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό !!! Όλα πολύ καλα !!! Ακούσαμε καρδούλα !!!! Ένα είναι τελικά !!! Να πω την αλήθεια κάπως ησύχασα γιατί με άγχωνε η ιδέα των δίδυμων !!! :D

μου έγραψε προγεννητικες εξετάσεις θα πάω αύριο το πρωί να τις κάνω !!!

9χιλιοστα είναι και πιθανη ημερομηνία 27/8 ❤️

Μπραβο κοριτσι μου.. Ολα τελεια λοιπον.. Ααααα και εμενα θα με αγχωνε η δίδυμη κύηση.. Σε καταλαβαινω.. Και για μια φαση αγχωθηκα για διδυμα οταν μεσα σε μιαμιση εβδομαδα απο 369 πηγε 20.000 σχεδον και ο γιατρος που ειχε πεταξει μια σποντα τυπου αντε να δουμε αν θα ειναι ενα η δυο και ειχα πανικόβληθει αλλα τελικα ηταν ενα.. Εμενα αν θυμαμαι μου ειχε πει πιθανη ημερομηνια 23 αν δεν κανω λαθος.. Θα ειμαστε κοντα κοντα.. ❤️❤️❤️Ολα καλα θα πανε ξενια μου.. Πως εισαι σημερα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ακριβως.. Οπως τα λες... Θα περασουμε... Εγω εκανα κατι νευρα εχθες.. Θα γινει λεει lockdown στην Κύπρο και τα νηπιαγωγεια θα ειναι τα μονα που θα μεινουν ανοιχτα.. Και σε αυτη την φαση εκανα τον σταυρο μου να μας κλεισουν να ηρεμήσω λιγο να περασει αυτος ο δυσκολος ακομη ενας μηνας και μετα οκ.. Αλλα απογοητευτηκα... 

Πωπω ρε Σοφάκι.δεν μπορεις να παρεις αδεια;;;.εγω μες στο σπίτι είμαι κ ηρεμία δεν βρίσκω.μεχρι μεσημέρι ήμουν μια χαρά κ τώρα πάλι χάλια.το στομάχι μου θα εκραγεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πωπω ρε Σοφάκι.δεν μπορεις να παρεις αδεια;;;.εγω μες στο σπίτι είμαι κ ηρεμία δεν βρίσκω.μεχρι μεσημέρι ήμουν μια χαρά κ τώρα πάλι χάλια.το στομάχι μου θα εκραγεί.

Δυστυχως αδεια οχι δεν μπορω να παρω.... Θα περασει τι να κανουμε... Ετρωγα κρυφα μεσα απο την μασκα σημερα ολη μερα χωρις να με βλεπουν τα μωρα κρακερ φρυγανιές.. Ευτυχως εχουμε τις μασκες και δεν φαινεται οτι μασουλουσα.. Χαχχαχα

Just now, Emilly είπε:

Πωπω ρε Σοφάκι.δεν μπορεις να παρεις αδεια;;;.εγω μες στο σπίτι είμαι κ ηρεμία δεν βρίσκω.μεχρι μεσημέρι ήμουν μια χαρά κ τώρα πάλι χάλια.το στομάχι μου θα εκραγεί.

Εμενα ο γιατρος μου εγραψε κατι χαπια σαν βιταμινες ειναι αλλα για τις αναγουλες για την εγκυμοσυνη.. Πηγα σημερα και τις πηρα Emil λεγονται... Θα σας πω αν δουλευουν η οχι.. Εφαγες κατι στεγνο να σε ηρεμησει? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ακριβως.. Οπως τα λες... Θα περασουμε... Εγω εκανα κατι νευρα εχθες.. Θα γινει λεει lockdown στην Κύπρο και τα νηπιαγωγεια θα ειναι τα μονα που θα μεινουν ανοιχτα.. Και σε αυτη την φαση εκανα τον σταυρο μου να μας κλεισουν να ηρεμήσω λιγο να περασει αυτος ο δυσκολος ακομη ενας μηνας και μετα οκ.. Αλλα απογοητευτηκα... 

Μπραβο κοριτσι μου.. Ολα τελεια λοιπον.. Ααααα και εμενα θα με αγχωνε η δίδυμη κύηση.. Σε καταλαβαινω.. Και για μια φαση αγχωθηκα για διδυμα οταν μεσα σε μιαμιση εβδομαδα απο 369 πηγε 20.000 σχεδον και ο γιατρος που ειχε πεταξει μια σποντα τυπου αντε να δουμε αν θα ειναι ενα η δυο και ειχα πανικόβληθει αλλα τελικα ηταν ενα.. Εμενα αν θυμαμαι μου ειχε πει πιθανη ημερομηνια 23 αν δεν κανω λαθος.. Θα ειμαστε κοντα κοντα.. ❤️❤️❤️Ολα καλα θα πανε ξενια μου.. Πως εισαι σημερα? 

Πωπω αυγουστιάτικα μωράκια όνομα και πράγμα !!! ❤️ Όλα καλά θα μας πάνε !!!! 
 

Χθες και σήμερα το στομάχι μου άλλο στομάχι!! Μια χαρά είναι πολύ μικρές υποψίες ανακατωσούρας και καούρας !!! Βέβαια δυο μέρες τώρα προσπαθώ να μην έχω το στομάχι μου άδειο μόλις νιώσω λίγο περίεργα τρώω φρυγανιά είτε σκέτη είτε με τυράκι.. έχει φτιάξει και κάπως η όρεξη οπότε νιώθω πεινα στο 3ωρο μετά από κάθε γεύμα.. και όταν λέω έχει φτιάξει η όρεξη, όταν πεινάω θέλω να φάω είτε βραστή πατάτα είτε λαχανικά είτε τυράκι είτε φρυγανιές !! Τσακίρ κέφι!!! Εμένα η κοιλιά με ταλαιπωρεί δυο μέρες τώρα !! Από δυσκοιλιότητα και τυμπανισμό !! 1,5 κιλό πάνω μέσα σε δυο μέρες με δείχνει !!!   
 

εσυ πως είσαι ;;; Τελικά οι φρυγανιές βοηθανε παρα πολύ !! Εγώ φοβόμουν ότι άμα φάω θα τα βγάλω αλλά τελικά όντως κάνουν δουλειά.. και φυσικά τρώω και μια πριν τον ύπνο για να μου το κρατάει όσο γίνεται γεμάτο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό !!! Όλα πολύ καλα !!! Ακούσαμε καρδούλα !!!! Ένα είναι τελικά !!! Να πω την αλήθεια κάπως ησύχασα γιατί με άγχωνε η ιδέα των δίδυμων !!! :D

μου έγραψε προγεννητικες εξετάσεις θα πάω αύριο το πρωί να τις κάνω !!!

9χιλιοστα είναι και πιθανη ημερομηνία 27/8 ❤️

Μπράβο κορίτσι μου υπέροχα νέα!!! Ένα τελικά ε;; Καλύτερα νομίζω Ξένια μου πιο απλά τα πράγματα.. Με το καλό το μπεμπακι σου!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Δυστυχως αδεια οχι δεν μπορω να παρω.... Θα περασει τι να κανουμε... Ετρωγα κρυφα μεσα απο την μασκα σημερα ολη μερα χωρις να με βλεπουν τα μωρα κρακερ φρυγανιές.. Ευτυχως εχουμε τις μασκες και δεν φαινεται οτι μασουλουσα.. Χαχχαχα

Εμενα ο γιατρος μου εγραψε κατι χαπια σαν βιταμινες ειναι αλλα για τις αναγουλες για την εγκυμοσυνη.. Πηγα σημερα και τις πηρα Emil λεγονται... Θα σας πω αν δουλευουν η οχι.. Εφαγες κατι στεγνο να σε ηρεμησει? 

Δεν μου κάνουν οι φρυγανιές μου βγάζουν μια γλύκα.οποτε ψωμί με λίγο κασερακι Φιλαδέλφεια κλπ.σημερα μεσημέρι που ήμουν καλά έφαγα τρία κομμάτια παστίτσιο χαχαχαχα.τωρα πάλι είναι να με κλαινε οι ρέγγες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μπράβο κορίτσι μου υπέροχα νέα!!! Ένα τελικά ε;; Καλύτερα νομίζω Ξένια μου πιο απλά τα πράγματα.. Με το καλό το μπεμπακι σου!! ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! Και εγώ έτσι νομίζω χαχα !! Είχα φρικάρει λίγο στην ιδέα των δίδυμων !! Αλλά όταν ακούς καρδούλα όσες και να είναι τις θες όλες !!!! 
εσυ πως τα πας ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό !!! Όλα πολύ καλα !!! Ακούσαμε καρδούλα !!!! Ένα είναι τελικά !!! Να πω την αλήθεια κάπως ησύχασα γιατί με άγχωνε η ιδέα των δίδυμων !!! :D

μου έγραψε προγεννητικες εξετάσεις θα πάω αύριο το πρωί να τις κάνω !!!

9χιλιοστα είναι και πιθανη ημερομηνία 27/8 ❤️

Μια χαρά Ξένια τέλεια..είδες;;;εντάξει τα συμπτώματα αλλά να μην τα αξιολογούμε σε 24 βάση.αλλες μέρες θα είμαστε έτσι άλλες αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν μου κάνουν οι φρυγανιές μου βγάζουν μια γλύκα.οποτε ψωμί με λίγο κασερακι Φιλαδέλφεια κλπ.σημερα μεσημέρι που ήμουν καλά έφαγα τρία κομμάτια παστίτσιο χαχαχαχα.τωρα πάλι είναι να με κλαινε οι ρέγγες.

Ωχ εμιλυ !!! Το στομάχι μας τιμωρεί !!! Αν φάμε τπτ βαρύ είναι εκεί στην γωνία και μας περιμένει !!! Και εγώ αν κι έχει συνέλθει το στομάχι και νιώθω συχνά λιγούρες προσπαθώ να το ξεγελάω με ελαφριά..

οσο για Τις φρυγανιές που είπες δοκίμασε να φας τις elite χωρίς προσθήκη ζάχαρης και αλατιού !! Εμένα αυτές είναι το σνακ μου !!!

Just now, Emilly είπε:

Μια χαρά Ξένια τέλεια..είδες;;;εντάξει τα συμπτώματα αλλά να μην τα αξιολογούμε σε 24 βάση.αλλες μέρες θα είμαστε έτσι άλλες αλλιώς.

Ναι έχεις δίκιο συνεχώς αλλάζουν !! Αλλά ξέρεις είναι το πρώτο και όλα παράξενα μου φαίνονται !!! Ψάχνω κ την λεπτομέρεια όσων νιώθω :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Πωπω αυγουστιάτικα μωράκια όνομα και πράγμα !!! ❤️ Όλα καλά θα μας πάνε !!!! 
 

Χθες και σήμερα το στομάχι μου άλλο στομάχι!! Μια χαρά είναι πολύ μικρές υποψίες ανακατωσούρας και καούρας !!! Βέβαια δυο μέρες τώρα προσπαθώ να μην έχω το στομάχι μου άδειο μόλις νιώσω λίγο περίεργα τρώω φρυγανιά είτε σκέτη είτε με τυράκι.. έχει φτιάξει και κάπως η όρεξη οπότε νιώθω πεινα στο 3ωρο μετά από κάθε γεύμα.. και όταν λέω έχει φτιάξει η όρεξη, όταν πεινάω θέλω να φάω είτε βραστή πατάτα είτε λαχανικά είτε τυράκι είτε φρυγανιές !! Τσακίρ κέφι!!! Εμένα η κοιλιά με ταλαιπωρεί δυο μέρες τώρα !! Από δυσκοιλιότητα και τυμπανισμό !! 1,5 κιλό πάνω μέσα σε δυο μέρες με δείχνει !!!   
 

εσυ πως είσαι ;;; Τελικά οι φρυγανιές βοηθανε παρα πολύ !! Εγώ φοβόμουν ότι άμα φάω θα τα βγάλω αλλά τελικά όντως κάνουν δουλειά.. και φυσικά τρώω και μια πριν τον ύπνο για να μου το κρατάει όσο γίνεται γεμάτο.. 

Αααα εχεις και δυσκοιλιοτητα? Δοκιμασε ακτινιδια.. Εγω τρωω καθε μερα... Οσο δεν τα ετρωγα πριν τα τρωω τωραε ευχαριστηση κιολας... Αλλα τα θελω ωριμα.. Οχι σφιχτα.. Και μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα... Οσο για φρυγανιεε καθε μερα.. Ειτε για σνακ ειτε για πρωινο με βουτυρο.. Επισης κατι αλλο που εχω βρει ειναι κατι μπαρες δημητριακων απο το lidl τις εχω στο κομοδίνο μου στην τσαντα μου για το σχολειο στο αυτοκινητο.. Τις εχω παντου γιατι μολις νιωσω καπως τακ την τρωω και ηρεμω.. Ακομη και μεσανυχτα που ξυπναω αν το φαω δνε κανω εμετο.. Αν το αφησω ομως οπως εχθες επειδη δεν ειχα τις εφαγα ολες στο κομοδίνο και δνε ηθελα να σηκωθω τελικα σηκωθηκα και εκανα εμετο.. Οποτε σημερα εστειλα τον αντρα σουπερ μαρκετ να προμηθευτεί μπαρες φρυγανιές ψωμακι... Χαχααχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...