Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Και σε μένα είναι η κοιλιά τούμπανο ειδικά προς το βράδυ κορυφώνεται.. ο γιατρός μου είπε είναι από τη προγεστερονη.. αχ αυτή η ορμόνη τα κάνει όλα !!!! 

Πραγματικά τι καλα οι παλαιότερες γενιές που δεν έκαναν τίποτα και δεν είχαν κανένα άγχος  !!! Ότι έβγαινε χαχα 

Εντάξει είμαστε πολύ τυχερές που πλέον βρίσκουν τα πάντα και για εμάς και για το μωράκι μας.. αλλά είμαστε σε μόνιμο άγχος.. και είναι τόσες πολλές εξετάσεις...

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές.. και σε σένα εύχομαι όλα να πάνε τέλεια !!

αυριο να ακούσεις και να δεις το σποράκι σου !!!! Περιμένουμε τα νέα σου !!!

Να σαι καλα κοπελα μου σ ευχαριστω πολυ! Εν τω μεταξυ πριν λιγο εψαχνα το φακελο απο τη τελευταια εγκυμοσυνη για να το παω στο γιατρο αυριο γιατι με ειπε να εχω κ αυτον μαζι μου τις ξεφυλισα ολες τις εξετασεις ειδα κ τις φωτο των παλιων υπερηχων κ συγκινηθηκα....λεω κοιτα να δεις πως ηταν κ πως ειναι τωρα 2 χρονων κοριτσακι!! Πως περνανε τα ατιμα τα χρονια εεεε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έμεινα έγκυος από εξωσωματικη και ειμαι 9 και 6 με ΠΗΤ 17 Αυγουστου. Πρωτα ο θεός θα είναι το πρώτο μας παιδάκι και φυσικά η αγωνία χτυπάει κοκκινο! Καρδουλα ακουσαμε στις 8 εβδομαδες ενω την Τριτη εχουμε παλι υπερηχο. Παρολο που ο γιατρος ειπε να παω στις 3 βδομαδες ηθελα νωριτερα, τουλαχιστον μεχρι να μπω στον 4ο, ωστε να μου φυγει το αγχος. Απο συμπτωματα εχω αναγουλες ολη μερα, φοβερο ρεψιμο και ολα μου βρωμανε! Σε καποια φαση σταματησαν οι αναγουλες και τρομαξα αλλα επανηλθαν ακομα χειροτερες. Απο φαρμακα παιρνω ενεσεις prolutex και 3 cyclacur τα οποια ευχομαι και να κοψω συντομα...δυστυχως εχω κοιλιτσα απο μονη μου κ δεν μπορω να καταλαβω μεγαλη διαφορα ομως αυτο που προσεξα ειναι οτι εχει φουσκωσει κατω χαμηλα...ευχομαι να τα λεμε συχνα κοριτσια και να χουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και υγιει μωρακια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Σοφάκι μην κάνεις πολύ ζεστό μπάνιο όσο μπορείς πιο χλιαρό...να μην υπερθερμαινεις την κοιλιά..αυτά  τα ξεχνάνε οι γιατροί...πολύ κράμπα ..αλλά νιώθω την μήτρα ότι αρχίζει κ τεντώνει..σήμερα ζοριστηκα κ με την ένεση ...αχχχ.τι τραβάμε...κ αναγουλα πολύ...κ το μεσημέρι έπεσα σε λυθαργο κ δεν μπορούσα να ξυπνήσω...αρωστη κανονικά...τώρα έφαγα λίγο φρέσκια φρυγανιά με μανούρι λίγο γο αγγουράκι κ μια πίκλα χαχαχα.την πίκλα αγγούρι την σιχαινομουν...μα τι μου συμβαίνει τέλος πάντων...το μόνο που μου έμεινε είναι να αρχίσω να καπνίζω που είναι η χειρότερη σιχαμαρα μου χαχαχαζα.τοτε θα πω τα είδα όλα.πιο υγιεινή διατροφή πεθαίνεις..λέω Παναγία μου όλα κατά γράμμα τα κάνω λυπηθείτε με την μαύρη....δεν είμαι και μαύρη χαχαχαζα.

Για το μπάνιο κανονικά δεν κάνει να γεμίσεις την μπανιέρα με πολύ ζεστό νερό κ να μπεις μέσα...αλλά καλύτερα λίγο να το πάμε κατά γράμμα μόνο καλό θα κάνουμε.

 

Δεν εχω μπανιερα αλλα και παλια που ειχα ποτε δεν την γεμιζα για οικολογικους λογους.. Σπαταλη νερου.. Και ναι ξερω οτι δνε κανει καυτο μπανιο.. Αν και μαρεσει.. Αλλα κανω με ζεστο... Αχ εμιλυ μου.. Τραβας ζορι μεγαλο και εσυ..και εχεις και ενα παιδι που πρεπει να προσεχεις και να εισαι διπλα του.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έμεινα έγκυος από εξωσωματικη και ειμαι 9 και 6 με ΠΗΤ 17 Αυγουστου. Πρωτα ο θεός θα είναι το πρώτο μας παιδάκι και φυσικά η αγωνία χτυπάει κοκκινο! Καρδουλα ακουσαμε στις 8 εβδομαδες ενω την Τριτη εχουμε παλι υπερηχο. Παρολο που ο γιατρος ειπε να παω στις 3 βδομαδες ηθελα νωριτερα, τουλαχιστον μεχρι να μπω στον 4ο, ωστε να μου φυγει το αγχος. Απο συμπτωματα εχω αναγουλες ολη μερα, φοβερο ρεψιμο και ολα μου βρωμανε! Σε καποια φαση σταματησαν οι αναγουλες και τρομαξα αλλα επανηλθαν ακομα χειροτερες. Απο φαρμακα παιρνω ενεσεις prolutex και 3 cyclacur τα οποια ευχομαι και να κοψω συντομα...δυστυχως εχω κοιλιτσα απο μονη μου κ δεν μπορω να καταλαβω μεγαλη διαφορα ομως αυτο που προσεξα ειναι οτι εχει φουσκωσει κατω χαμηλα...ευχομαι να τα λεμε συχνα κοριτσια και να χουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και υγιει μωρακια!!!

Καλωσήρθες στη παρέα μας @fotini* με το καλό το μωράκι σου όλα να πάνε καλά!!!! Να έχεις μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έμεινα έγκυος από εξωσωματικη και ειμαι 9 και 6 με ΠΗΤ 17 Αυγουστου. Πρωτα ο θεός θα είναι το πρώτο μας παιδάκι και φυσικά η αγωνία χτυπάει κοκκινο! Καρδουλα ακουσαμε στις 8 εβδομαδες ενω την Τριτη εχουμε παλι υπερηχο. Παρολο που ο γιατρος ειπε να παω στις 3 βδομαδες ηθελα νωριτερα, τουλαχιστον μεχρι να μπω στον 4ο, ωστε να μου φυγει το αγχος. Απο συμπτωματα εχω αναγουλες ολη μερα, φοβερο ρεψιμο και ολα μου βρωμανε! Σε καποια φαση σταματησαν οι αναγουλες και τρομαξα αλλα επανηλθαν ακομα χειροτερες. Απο φαρμακα παιρνω ενεσεις prolutex και 3 cyclacur τα οποια ευχομαι και να κοψω συντομα...δυστυχως εχω κοιλιτσα απο μονη μου κ δεν μπορω να καταλαβω μεγαλη διαφορα ομως αυτο που προσεξα ειναι οτι εχει φουσκωσει κατω χαμηλα...ευχομαι να τα λεμε συχνα κοριτσια και να χουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και υγιει μωρακια!!!

Γειά σου Φωτεινή, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωρακι σου!!!! ❣️❣️

Καλημέρα σε όλες!!! Εξαφανίστηκα λίγο γιατί βασανιζομουν αρκετά με ναυτίες και η οθόνη του κινητού ώρες ώρες είναι ότι χειρότερο! Κλείσαμε αυχενική 12/02 εμείς και ανυπομονώ να περάσει αυτό το τόσο σημαντικό μαξιλαράκι της εγκυμοσύνης.. :) 

Είδα συζητούσατε για κοιλίτσα, λοιπόν εγώ κορίτσια είμαι λες και είμαι στον τέταρτο.. Φοράω συνεχώς φαρδιά γιατί αλλιώς φαίνεται πάρα πολύ και δεν είναι ακόμα η ώρα για ερωτήσεις.. Προφανώς λόγω πολύ πρόσφατης γέννας η κοιλιά ήταν ακόμη χαλαρή οπότε με το πρήξιμο της εγκυμοσύνης και τις ορμόνες πετάχτηκε κατευθείαν!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις γύρισα από το γιατρό. Κάναμε το πρώτο υπέρηχο, όλα καλά, το μετρήσαμε, το ακούσαμε, είμαι 8η εβδομάδα, αύριο θα κάνω τις πρώτες αιματολογικές εξετάσεις συν ούρα κτλ. και έκλεισα για αυχενική σε ένα μήνα ακριβώς!!

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σου Φωτεινή, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωρακι σου!!!! ❣️❣️

Καλημέρα σε όλες!!! Εξαφανίστηκα λίγο γιατί βασανιζομουν αρκετά με ναυτίες και η οθόνη του κινητού ώρες ώρες είναι ότι χειρότερο! Κλείσαμε αυχενική 12/02 εμείς και ανυπομονώ να περάσει αυτό το τόσο σημαντικό μαξιλαράκι της εγκυμοσύνης.. :) 

Είδα συζητούσατε για κοιλίτσα, λοιπόν εγώ κορίτσια είμαι λες και είμαι στον τέταρτο.. Φοράω συνεχώς φαρδιά γιατί αλλιώς φαίνεται πάρα πολύ και δεν είναι ακόμα η ώρα για ερωτήσεις.. Προφανώς λόγω πολύ πρόσφατης γέννας η κοιλιά ήταν ακόμη χαλαρή οπότε με το πρήξιμο της εγκυμοσύνης και τις ορμόνες πετάχτηκε κατευθείαν!! 

@Φραουλίνο ναι είναι μάλλον αυτό που είπες λόγω πρόσφατης γέννας η κοιλιά φαίνεται περισσότερο. Αφού να σκεφτείς εγώ δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης εγκυμοσύνης και τσουπ με ήρθε η άλλη! Άσε που κάθε τρεις και λίγο πεινάω και όταν τρώω κάτι μετά από λίγο με πιάνει ναυτία.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Εγώ χθες μπηκα στην 9η !! Μπήκαμε τρίτο !!!!! Πωπω περνάνε οι μήνες !!! ❤️
και εγώ πάλι τώρα είμαι με καούρες κλπ και πολύ υπνηλία... 

λογικα δεν πρέπει να έχει ιδιαίτερη σχέση γιατί αποτι ακούω υπάρχουν γυναίκες χωρίς ευαισθησία που τους τρελαίνει και γυναίκες με ευαισθησία που είναι μια χαρά με το στομάχι.. η αλήθεια είναι ότι εγώ έχω ευαίσθητο στομάχι.. εμετούς όχι.. αλλά ανακατωσούρες είχα σαν σύμπτωμα περιόδου και σε περιπτώσεις που έτρωγα κτι που μου έπεφτε βαρύ κλπ..

εγω σκέφτομαι το εξής.. επειδή είχα τυπικές πολυκυστικες μετά τη βιοχημική που είχα τον Σεπτέμβρη με είχε βάλει ο γιατρός και έκανα καμπύλη ζαχαρου και βγήκε ελαφρώς αντιδραστική υπογλυκαιμία.. όχι κάτι το ιδιαίτερα ύποπτο.. αλλά επειδή φοβάται για διαβήτη κύησης με έβαλε να ξανακάνω τώρα πριν το επόμενο ραντεβού μας 1/2.. το ζάχαρο μου βέβαια ήταν πολύ καλό τώρα.. 87.. αλλά θέλει να το παρακολουθούμε.. 28/1 έχω κλείσει ραντεβού για την καμπύλη.. και το σκέφτομαι πως θα την βγάλω αν πάω με ήδη ανακατεμένο και Ζορισμένο στομάχι.. για όσες την έχουν κάνει καταλαβαίνουν τι λέω.. βέβαια τη πρώτη φορά δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα μόνο προς το τέλος μου άρχισε μια ανακατωσούρα.. και φυσικά όλη την ώρα ρεψιμο.. τώρα θα πάω και θα τα έχω ήδη όλα αυτά...... 

επισης μια συμβουλή προς όλες !!! Σε περίπτωση που δεν έχετε θυρεοειδή αλλά έχετε κληρονομικότητα έστω και Χασιμότο να ενημερώσετε  τον γιατρό σας.. η κολλητή μου πριν ένα χρόνο που γέννησε απέκτησε θυρεοειδή στην εγκυμοσύνη δεν το πήρε χαμπάρι και μετά την διέλυσε.. δεν είχε αντοχές κλπ κλπ όλα τα συμπτώματα του θυρεοειδή.. και φυσικά πλέον χάπι.. στις εξετάσεις αίματος πρέπει να κάνετε αντισώματα.. εγώ λόγω της μαμάς μου που έχει  θα το παρακολουθούμε.. 

Ξένια μου και εγώ έτσι όπως νιωθω τώρα δεν μπορώ να διανοηθώ να έκανα καμπυλη θα υπέφερα.. Μήπως να το πεις στο γιατρό σου να σε βάλει να την κάνεις γύρω στη 15η εβδομάδα που θα νιώθεις καλά και πάλι νωρίς θα είσαι;; 

Για το θυροειδή που λες νομίζω ότι τα αντισώματα τα βάζουν όλοι οι γιατροί στον βασικό προγεννητικο όχι;; Εμένα θυμάμαι ήταν στις πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και νομίζω είναι κάτι που το ελέγχουν γιατί είναι πολύ σημαντικό αν έχεις.. 

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μόλις γύρισα από το γιατρό. Κάναμε το πρώτο υπέρηχο, όλα καλά, το μετρήσαμε, το ακούσαμε, είμαι 8η εβδομάδα, αύριο θα κάνω τις πρώτες αιματολογικές εξετάσεις συν ούρα κτλ. και έκλεισα για αυχενική σε ένα μήνα ακριβώς!!

@Φραουλίνο ναι είναι μάλλον αυτό που είπες λόγω πρόσφατης γέννας η κοιλιά φαίνεται περισσότερο. Αφού να σκεφτείς εγώ δεν πρόλαβα να χάσω τα κιλά της προηγούμενης εγκυμοσύνης και τσουπ με ήρθε η άλλη! Άσε που κάθε τρεις και λίγο πεινάω και όταν τρώω κάτι μετά από λίγο με πιάνει ναυτία.

Μπράβο κορίτσι μου, μια χαρά μεγαλώνει το μπεμπακι σου, με το καλό ή αυχενική!! ❤️ Και εγώ με το στομάχι χάλια, πεινάω δίχως αύριο και μόνο όσο τρώω νιώθω καλά, μετά ξέρω ότι αρχίζει ο εφιάλτης.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ξένια μου και εγώ έτσι όπως νιωθω τώρα δεν μπορώ να διανοηθώ να έκανα καμπυλη θα υπέφερα.. Μήπως να το πεις στο γιατρό σου να σε βάλει να την κάνεις γύρω στη 15η εβδομάδα που θα νιώθεις καλά και πάλι νωρίς θα είσαι;; 

Για το θυροειδή που λες νομίζω ότι τα αντισώματα τα βάζουν όλοι οι γιατροί στον βασικό προγεννητικο όχι;; Εμένα θυμάμαι ήταν στις πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και νομίζω είναι κάτι που το ελέγχουν γιατί είναι πολύ σημαντικό αν έχεις.. 

Μπράβο κορίτσι μου, μια χαρά μεγαλώνει το μπεμπακι σου, με το καλό ή αυχενική!! ❤️ Και εγώ με το στομάχι χάλια, πεινάω δίχως αύριο και μόνο όσο τρώω νιώθω καλά, μετά ξέρω ότι αρχίζει ο εφιάλτης.. 

@Φραουλίνο ακριβώς έτσι όσο τρως είσαι καλά μετά αρχίζουν τα όργανα!!! Εγω ξες τι κάνω, μετά το φαγητό βάζω και μια μαστίχα χίου εκεί να μασάω και νιώθω πολύ καλύτερα. Χίου όμως του ab όχι άλλη! με κάνει καλό. Και εγώ που λάτρευα τον ελληνικό καφέ κάθε πρωί, τώρα δε με κάνει αίσθηση να πιω έχω τόσες μέρες να πιω και δε μου έλειψε δε με τραβάει προς το παρόν! Βρε τι πάθαμε με τα στομάχια μας! Εσύ διψάς συχνά; Θέλω να πίνω όλο νερό!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχω απίστευτη όρεξη για γλυκά!! Συνέχεια ζητάω κέικ. Ζήτησα από τη πεθερά μου μας έκανε, φάγαμε. Τώρα θέλω ξανά!!! Έχω κολλήσει με το κέικ και με οτιδήποτε σε γλυκό!!! πωπω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@Φραουλίνο ακριβώς έτσι όσο τρως είσαι καλά μετά αρχίζουν τα όργανα!!! Εγω ξες τι κάνω, μετά το φαγητό βάζω και μια μαστίχα χίου εκεί να μασάω και νιώθω πολύ καλύτερα. Χίου όμως του ab όχι άλλη! με κάνει καλό. Και εγώ που λάτρευα τον ελληνικό καφέ κάθε πρωί, τώρα δε με κάνει αίσθηση να πιω έχω τόσες μέρες να πιω και δε μου έλειψε δε με τραβάει προς το παρόν! Βρε τι πάθαμε με τα στομάχια μας! Εσύ διψάς συχνά; Θέλω να πίνω όλο νερό!!!

Αυτο με τη μαστίχα Χίου δεν το έχω δοκιμάσει, θα το κάνω! Για το καφεδάκι ευτυχώς η όρεξη μια χαρά κρατάει.. Αλίμονο μου αν δεν μπορούσα να πιω και καφέ δεν ξέρω πως θα έβγαζα τη μέρα με τόση κούραση! Διψάω φυσιολογικά όχι πολύ άλλα και νερό πίνω προσεκτικά γιατί αν πιω απότομα ανακατεύομαι μετά πολύ.. Με το ζάχαρο σου δεν έχεις κανένα θέμα;; Η έντονη δίψα καμια φορά είναι σύμπτωμα γι αυτό σε ρωτάω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Αυτο με τη μαστίχα Χίου δεν το έχω δοκιμάσει, θα το κάνω! Για το καφεδάκι ευτυχώς η όρεξη μια χαρά κρατάει.. Αλίμονο μου αν δεν μπορούσα να πιω και καφέ δεν ξέρω πως θα έβγαζα τη μέρα με τόση κούραση! Διψάω φυσιολογικά όχι πολύ άλλα και νερό πίνω προσεκτικά γιατί αν πιω απότομα ανακατεύομαι μετά πολύ.. Με το ζάχαρο σου δεν έχεις κανένα θέμα;; Η έντονη δίψα καμια φορά είναι σύμπτωμα γι αυτό σε ρωτάω.. 

Οχι οχι ειναι απολυτα φυσιολογικο το ζαχαρο ειχα κανει κ εξετασεις τελευταια εχω χαμηλο. Εεε τωρα ενταξει βεβαια αναλογα κ τι τρωω εκεινη τη στιγμη κ διψαω ξερω γω... εσυ ενα παιδακι εχεις @Φραουλίνο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Οχι οχι ειναι απολυτα φυσιολογικο το ζαχαρο ειχα κανει κ εξετασεις τελευταια εχω χαμηλο. Εεε τωρα ενταξει βεβαια αναλογα κ τι τρωω εκεινη τη στιγμη κ διψαω ξερω γω... εσυ ενα παιδακι εχεις @Φραουλίνο;

Εγώ έχω ένα παιδάκι που είναι άγγελος στον ουρανό.. 

Εσύ δεν με ρωτούσες για την τροφοβλαστη και σου έλεγα ότι θα την κάνω γιατί η μπεμπα μας είχε πρόβλημα που φάνηκε πολύ αργά; 

Αφού το ζάχαρο ειναι μια χαρά τότε απλά διψάς γιατί έχεις ανάγκη ο οργανισμός σου από ενυδάτωση και σίγουρα έχει να κάνει και με το τι έχεις φάει.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έχω έχω ένα παιδάκι που είναι άγγελος στον ουρανό.. 

Εσύ δεν με ρωτούσες για την τροφοβλαστη και σου έλεγα ότι θα την κάνω γιατί η μπεμπα μας είχε πρόβλημα που φάνηκε πολύ αργά; 

Αφού το ζάχαρο ειναι μια χαρά τότε απλά διψάς γιατί έχεις ανάγκη ο οργανισμός σου από ενυδάτωση και σίγουρα έχει να κάνει και με το τι έχεις φάει.. 

ναι ναι μου το ειχες πει κοριτσι μου εσυ ησουν σωστα. Ναι μαλλον απο ενυδατωση εχει αναγκη ο οργανισμος. Παντως αυτο με τη μαστιχα δικιμασε το μπορει να σε βοηθησει κ εσενα γιατι γενικα η μαστιχα χιου κανει καλο για το στομαχι οταν εχεις διαταραχες η εχεις φαει πολυ κ ποναει. Κ τωρα βλεπω διαφορα κ με κανει να μη σκεφτομαι πολυ το φαγητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

ναι ναι μου το ειχες πει κοριτσι μου εσυ ησουν σωστα. Ναι μαλλον απο ενυδατωση εχει αναγκη ο οργανισμος. Παντως αυτο με τη μαστιχα δικιμασε το μπορει να σε βοηθησει κ εσενα γιατι γενικα η μαστιχα χιου κανει καλο για το στομαχι οταν εχεις διαταραχες η εχεις φαει πολυ κ ποναει. Κ τωρα βλεπω διαφορα κ με κανει να μη σκεφτομαι πολυ το φαγητο.

Έχω ήδη στείλει τον άντρα μου να βρει μαστίχα Χίου :-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έχω ήδη στείλει τον άντρα μου να βρει μαστίχα Χίου :-D

Χαχαχα!!! Καλά έκανεςςςςς!!! Εγω παιρνω μονο αυτες του super market ab οχι τις ελμα γιατι με φαινονται τιγκα γλυκες παρολο που γραφουν χωρις ζαχαρη. Προχθες μαζι με τα online  ψωνια παρηγγειλα και 20 κουτια μαστιχες χαχαχχαχα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...