Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ μακαρι να κοιμομουν ρε κοριτσια εστω και λιγο το βραδυ.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Ευτυχως ομως μολις σχολαω παω σπιτι τρωω κατι και κοιμαμαι καμια ωρα και σαν να με ξεκουραζει αυτο απλα μετα νιωθω ολα μου τα κοκαλα να πονουν και να μην εχω δυναμη να σηκωθω απο το κρεβατι.. Απο την κουραση.. Ποσο να αντεξω ψωρις φαγητο με εμετους αυπνη ολη νυχτα.. Εχθες με επιασε ενα κλαμααααα.. Με σπαραγμους.. Ο αντρας μου ο καημενος δεν ηξερε τι να κανει.. Με αγκαλιαζε και μου ελεγε αχ μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι περνας.. Αλλα μου ελεγε να σκεφτομαι το θετικο της υποθεσης οτι μεγαλωνει το μωρακι μας και οτι ολα θα οανε καλα.. 

@Sofiamar93 κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και μενα με πιασαν τα κλάματα προχθές είναι εξαντλητικό, για λίγο είναι αυτά τα συμπτώματα σε λίγες ημέρες θα έχουν ξεχαστεί. Εγώ όταν νιώθω πολύ έντονα την ανακατωσούρα παίρνω ντεπόν ή μασάω μαστίχες χίου που έχω ή πχ μόλις ανοίγω λίγο τη μπαλκονόπορτα και με χτυπάει κρύος αέρας στο πρόσωπο σαν να συνέρχομαι! Τι να πεις...! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, floritaki είπε:

Εγώ ρε κορίτσια σήμερα 7 εβδομάδων ακριβώς δεν έχω αναγουλες, ναυτίες και εμετούς...γενικά μόνο λίγη υπνηλία και πρησμένο στήθος που πλέον δεν πονάει πάντα... υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν τέτοια συμπτώματα αργότερα;

Καλημέρα!! Στις 8 εβδομάδες υποτίθεται ότι γίνεται το πικ των ορμονών οπότε αν τη γλιτώσεις μέχρι τότε μάλλον δεν θα εμφανιστούν καθόλου τέτοια συμπτώματα, στο εύχομαι!

Just now, athina_rain είπε:

Καλωσήρθες!!!! κοντά είμαστε κι εγώ έχω ΠΗΤ τέλη Αυγούστου 30/8 για να δούμε!! Λες να πάμε κατά το Σεπτέμβριο εμείς! Έχεις άλλα παιδάκια;

Κορίτσια πως πάτε από ανακατωσούρες; Εγώ έχω μια διαρκή τάση για εμετό χωρίς εμετό! Δε μπορώ να ησυχάσω με τίποτα και τρώω σε μικρές ποσότητες, ρεύομαι συνέχεια και έχω καούρες! Είναι πολύ κουραστικό τι να κάνουμε όμως υπομονή λίγο ακόμα!

Με το καλό το μωρακι σου Αθηνά!! Και εγώ τα ίδια, ναυτία βασανιστική ώρες ώρες χωρίς εμετό! Καούρα και ρεψιμο όλη μέρα, φανταστικά! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Στις 8 εβδομάδες υποτίθεται ότι γίνεται το πικ των ορμονών οπότε αν τη γλιτώσεις μέχρι τότε μάλλον δεν θα εμφανιστούν καθόλου τέτοια συμπτώματα, στο εύχομαι!

Με το καλό το μωρακι σου Αθηνά!! Και εγώ τα ίδια, ναυτία βασανιστική ώρες ώρες χωρίς εμετό! Καούρα και ρεψιμο όλη μέρα, φανταστικά! :rolleyes:

Γεια σου @Φραουλίνο !!! Ναι ναι ωραία περνάμε! χαχα!! άσε! Εσύ πήγες γιατρό πόσο εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ μακαρι να κοιμομουν ρε κοριτσια εστω και λιγο το βραδυ.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Ευτυχως ομως μολις σχολαω παω σπιτι τρωω κατι και κοιμαμαι καμια ωρα και σαν να με ξεκουραζει αυτο απλα μετα νιωθω ολα μου τα κοκαλα να πονουν και να μην εχω δυναμη να σηκωθω απο το κρεβατι.. Απο την κουραση.. Ποσο να αντεξω ψωρις φαγητο με εμετους αυπνη ολη νυχτα.. Εχθες με επιασε ενα κλαμααααα.. Με σπαραγμους.. Ο αντρας μου ο καημενος δεν ηξερε τι να κανει.. Με αγκαλιαζε και μου ελεγε αχ μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι περνας.. Αλλα μου ελεγε να σκεφτομαι το θετικο της υποθεσης οτι μεγαλωνει το μωρακι μας και οτι ολα θα οανε καλα.. 

Αχ κορίτσακι μου λίγο υπομονή, μα πως να μη σε πιάνει το παράπονο.. Όσο και να χαίρεσαι για το μωρακι σου υποφέρεις και αυτό δεν αλλάζει! Και για τον άντρα σου πολύ δύσκολο να νιώθει ανήμπορος να βοηθήσει.. σκέψου και εσύ να τον έβλεπες σε αυτή την κατάσταση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα να τον βοηθήσεις! Θυμάμαι όταν ο άντρας μου ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση στο νοσοκομείο μετά από χειρουργείο τον κοιτούσα και σκεφτόμουν σήκω να ξαπλώσω εγώ εκεί.. Και εκείνος όταν ήμουν στο μαιευτήριο με τους πόνους, μην μπω σε λεπτομερειες, έκλαιγε και έλεγε Θεέ μου μακάρι να το περνούσα εγώ αντί για σένα.. Έτσι είναι, κανείς δεν αντέχει να βλέπει τον άνθρωπο του να υποφέρει, όλα αυτά όμως κοριτσάκι μου θα περάσουν, σε λίγο καιρό θα πιάνετε κοιλίτσα θα νιώθετε κλωτσιτσες και μόνο θα χαμογελάτε, ούτε που θα τα θυμάστε όλα αυτά πια.. ❤️

Just now, Emilly είπε:

Σε καταλαβαίνω Σοφάκι...εγώ επειδή ο δικός μου δεν είναι έτσι να σπεύσει να με αγκαλιάσει αν δεν είμαι καλά σωματικά..έχει λίγο αναισθησία σε αυτό κ επειδή δεν έχω κανεναν γονείς αδερφή μακριά νιώθω ότι χρειάζομαι πολύ κάποιον δίπλα μου όταν είμαι σαν άρρωστη...ευτυχώς όμως έχω τον μικρό που είναι το πιο συναισθηματικός πλάσμα...του λέω έλα λίγο θεραπειουλα μου κ έρχεται με κάνει αγκαλίτσες,,,κ κάνει κ κάτι άλλο..επειδή εχει θεϊκό μάγουλο του λέω να με κάνει με τα μάγουλα κομπρεσα χαχαχαχα.μονο που ακουμπάω αυτό το μάγουλο περνάνε όλα...κ μου λέει μισό λεπτό μαμά να πάω τα τα κρυωσω...κ πάει στο ψυγείο να τα δροσίσει χαχσχαχσχαχαχα.τι τρελό παιδί..λέω θα πάθεις ψύξη...έχουμε πολύ γελιο

Δεν εκδηλώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου πονάει να σε βλέπει να μην είσαι καλά! Όσο για το γιο σου, μα πόσο Θεούλης πια χάχαχαχα!!! Πολύ τυχερή Εμιλλυ μου τρυφερός γιος με τη μαμά σημαίνει τρυφερός σύντροφος και πατέρας αργότερα.. Μεγαλώνεις ένα άξιο παλικάρι! :wub:

Just now, athina_rain είπε:

Γεια σου @Φραουλίνο !!! Ναι ναι ωραία περνάμε! χαχα!! άσε! Εσύ πήγες γιατρό πόσο εβδομάδων είσαι;

Ναι πήγα γιατρό θα σας τα έλεγα τώρα μετά τις απαντήσεις μου! Χθες 7+4 μεγαλώσαμε βγάλαμε και χεράκια ποδαράκια και όλα πάνε μια χαρά!! Σήμερα θα κλείσω και ραντεβού για αυχενική.. ❤️ Εσύ κορίτσι μου ποσων εβδομάδων εισαι; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αχ κορίτσακι μου λίγο υπομονή, μα πως να μη σε πιάνει το παράπονο.. Όσο και να χαίρεσαι για το μωρακι σου υποφέρεις και αυτό δεν αλλάζει! Και για τον άντρα σου πολύ δύσκολο να νιώθει ανήμπορος να βοηθήσει.. σκέψου και εσύ να τον έβλεπες σε αυτή την κατάσταση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα να τον βοηθήσεις! Θυμάμαι όταν ο άντρας μου ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση στο νοσοκομείο μετά από χειρουργείο τον κοιτούσα και σκεφτόμουν σήκω να ξαπλώσω εγώ εκεί.. Και εκείνος όταν ήμουν στο μαιευτήριο με τους πόνους, μην μπω σε λεπτομερειες, έκλαιγε και έλεγε Θεέ μου μακάρι να το περνούσα εγώ αντί για σένα.. Έτσι είναι, κανείς δεν αντέχει να βλέπει να βλέπει τον άνθρωπο του να υποφέρει, όλα αυτά όμως κοριτσάκι μου θα περάσουν, σε λίγο καιρό θα πιάνετε κοιλίτσα θα νιώθετε κλωτσιτσες και μόνο θα χαμογελάτε, ούτε που θα τα θυμάστε όλα αυτά πια.. ❤️

Δεν εκδηλώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου πονάει να σε βλέπει να μην είσαι καλά! Όσο για το γιο σου, μα πόσο Θεούλης πια χάχαχαχα!!! Πολύ τυχερή Εμιλλυ μου τρυφερός γιος με τη μαμά σημαίνει τρυφερός σύντροφος και πατέρας αργότερα.. Μεγαλώνεις ένα άξιο παλικάρι! :wub:

Ναι πήγα γιατρό θα σας τα έλεγα τώρα μετά τις απαντήσεις μου! Χθες 7+4 μεγαλώσαμε βγάλαμε και χεράκια ποδαράκια και όλα πάνε μια χαρά!! Σήμερα θα κλείσω και ραντεβού για αυχενική.. ❤️

Μπράβο!!!! πολύ χαίρομαι! από τόσο νωρίς για αυχενική θα κλείσεις; καθυστερούν στα ραντεβου ε; Από που είσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, athina_rain είπε:

Μπράβο!!!! πολύ χαίρομαι! από τόσο νωρίς για αυχενική θα κλείσεις; καθυστερούν στα ραντεβου ε; Από που είσαι;;

Ναι ο εμβρυολόγος μου ψιλό πνίγεται και επειδή θα κάνω και λήψη τροφοβλαστη πρέπει να πάω αρκετά νωρίς οπότε δεν με παίρνει να καθυστερήσω.. Αθήνα είμαι, εσύ;

Σε τρεις εβδομάδες θα είναι περίπου η αυχενική.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι ο εμβρυολόγος μου ψιλό πνίγεται και επειδή θα κάνω και λήψη τροφοβλαστη πρέπει να πάω αρκετά νωρίς οπότε δεν με παίρνει να καθυστερήσω.. Αθήνα είμαι, εσύ;

Σε τρεις εβδομάδες θα είναι περίπου η αυχενική.. 

Θεσσαλονίκη εγώ. Α μάλιστα, η λήψη τροφοβλάστη τι είναι; σαν την αμνιοπαρακέντηση; Αυτό γιατί το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Θεσσαλονίκη εγώ. Α μάλιστα, η λήψη τροφοβλάστη τι είναι; σαν την αμνιοπαρακέντηση; Αυτό γιατί το κάνεις;

Ναι είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση αλλά γίνεται νωρίτερα στην εγκυμοσύνη.. Για την αμνιο πρέπει να περιμένεις την 16η εβδομάδα. Εγώ θα το κάνω από επιλογή γιατί η προηγούμενη μπεμπα μας έπασχε από σπάνιο σύνδρομο που δεν είχε δώσει ενδείξεις μέχρι πολύ αργά και κάναμε διακοπή σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη. Δεν θέλω λοιπόν πάλι να αφήσω τον καιρό να κυλήσει χωρίς τη σιγουριά που παρέχει αυτή η εξέταση οπότε θα την κάνω και αυτή είναι και η συμβουλή των γιατρών μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση αλλά γίνεται νωρίτερα στην εγκυμοσύνη.. Για την αμνιο πρέπει να περιμένεις την 16η εβδομάδα. Εγώ θα το κάνω από επιλογή γιατί η προηγούμενη μπεμπα μας έπασχε από σπάνιο σύνδρομο που δεν είχε δώσει ενδείξεις μέχρι πολύ αργά και κάναμε διακοπή σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη. Δεν θέλω λοιπόν πάλι να αφήσω τον καιρό να κυλήσει χωρίς τη σιγουριά που παρέχει αυτή η εξέταση οπότε θα την κάνω και αυτή είναι και η συμβουλή των γιατρών μου.. 

Ναι ναι τότε πρέπει να τη κάνεις να είσαι σίγουρη και έτσι να περάσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς έγνοιες! Μόνο θετικές σκέψεις απο δω κ πέρα!! :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αχ κορίτσακι μου λίγο υπομονή, μα πως να μη σε πιάνει το παράπονο.. Όσο και να χαίρεσαι για το μωρακι σου υποφέρεις και αυτό δεν αλλάζει! Και για τον άντρα σου πολύ δύσκολο να νιώθει ανήμπορος να βοηθήσει.. σκέψου και εσύ να τον έβλεπες σε αυτή την κατάσταση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα να τον βοηθήσεις! Θυμάμαι όταν ο άντρας μου ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση στο νοσοκομείο μετά από χειρουργείο τον κοιτούσα και σκεφτόμουν σήκω να ξαπλώσω εγώ εκεί.. Και εκείνος όταν ήμουν στο μαιευτήριο με τους πόνους, μην μπω σε λεπτομερειες, έκλαιγε και έλεγε Θεέ μου μακάρι να το περνούσα εγώ αντί για σένα.. Έτσι είναι, κανείς δεν αντέχει να βλέπει τον άνθρωπο του να υποφέρει, όλα αυτά όμως κοριτσάκι μου θα περάσουν, σε λίγο καιρό θα πιάνετε κοιλίτσα θα νιώθετε κλωτσιτσες και μόνο θα χαμογελάτε, ούτε που θα τα θυμάστε όλα αυτά πια.. ❤️

Δεν εκδηλώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου πονάει να σε βλέπει να μην είσαι καλά! Όσο για το γιο σου, μα πόσο Θεούλης πια χάχαχαχα!!! Πολύ τυχερή Εμιλλυ μου τρυφερός γιος με τη μαμά σημαίνει τρυφερός σύντροφος και πατέρας αργότερα.. Μεγαλώνεις ένα άξιο παλικάρι! :wub:

Ναι πήγα γιατρό θα σας τα έλεγα τώρα μετά τις απαντήσεις μου! Χθες 7+4 μεγαλώσαμε βγάλαμε και χεράκια ποδαράκια και όλα πάνε μια χαρά!! Σήμερα θα κλείσω και ραντεβού για αυχενική.. ❤️ Εσύ κορίτσι μου ποσων εβδομάδων εισαι; 

Αλήθεια;;;;;χεράκια κ ποδαράκια;;;τόσο νωρίς τα βγάζουν;;;δεν θυμάμαι...έλιωσα..

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αχ κορίτσακι μου λίγο υπομονή, μα πως να μη σε πιάνει το παράπονο.. Όσο και να χαίρεσαι για το μωρακι σου υποφέρεις και αυτό δεν αλλάζει! Και για τον άντρα σου πολύ δύσκολο να νιώθει ανήμπορος να βοηθήσει.. σκέψου και εσύ να τον έβλεπες σε αυτή την κατάσταση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα να τον βοηθήσεις! Θυμάμαι όταν ο άντρας μου ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση στο νοσοκομείο μετά από χειρουργείο τον κοιτούσα και σκεφτόμουν σήκω να ξαπλώσω εγώ εκεί.. Και εκείνος όταν ήμουν στο μαιευτήριο με τους πόνους, μην μπω σε λεπτομερειες, έκλαιγε και έλεγε Θεέ μου μακάρι να το περνούσα εγώ αντί για σένα.. Έτσι είναι, κανείς δεν αντέχει να βλέπει τον άνθρωπο του να υποφέρει, όλα αυτά όμως κοριτσάκι μου θα περάσουν, σε λίγο καιρό θα πιάνετε κοιλίτσα θα νιώθετε κλωτσιτσες και μόνο θα χαμογελάτε, ούτε που θα τα θυμάστε όλα αυτά πια.. ❤️

Δεν εκδηλώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου πονάει να σε βλέπει να μην είσαι καλά! Όσο για το γιο σου, μα πόσο Θεούλης πια χάχαχαχα!!! Πολύ τυχερή Εμιλλυ μου τρυφερός γιος με τη μαμά σημαίνει τρυφερός σύντροφος και πατέρας αργότερα.. Μεγαλώνεις ένα άξιο παλικάρι! :wub:

Ναι πήγα γιατρό θα σας τα έλεγα τώρα μετά τις απαντήσεις μου! Χθες 7+4 μεγαλώσαμε βγάλαμε και χεράκια ποδαράκια και όλα πάνε μια χαρά!! Σήμερα θα κλείσω και ραντεβού για αυχενική.. ❤️ Εσύ κορίτσι μου ποσων εβδομάδων εισαι; 

Ο άντρας μου φραουλίνο είναι κ λίγο γήινος...τώρα που του κοπηκανε κ οι παροχές έχει θολώσει το μάτι του χαχαχαχα.αφου έχασε το γέλιο του....γενικά είναι ο τύπος του...επειδή φοβάται τώρα την απογοήτευση αυτός είναι γενικά φυγοπονο πλάσμα..ενώ ξεπατωνομαστε τρία χρόνια ,,να τον δεις...σαν να μην τρέχει τίποτα..αυτός θα χαλαρώσει όταν το γεννήσω κ μετά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα κλείνω κι την 8η βδομάδα αισίως ! Χθες πήγα γιατρό ακούσαμε πάλι καρδούλα έχει μεγαλώσει ολόκληρο 1,5cm !!!!!!!! Σήμερα θα πάρω να κλείσω για αυχενική γύρω στις 15/2 μου είπε να την κάνω !!! Θα με βάλει να κάνω και το αντιγριπικό εμβόλιο !! Εσείς το κάνατε θα το κάνετε ;;; 
 

Από συμπτώματα έλεγα ηρέμησα με στομάχι αλλά δυο μέρες τώρα έχω πάλι ενοχλήσεις.. χθες το βράδυ πάλι ζορίστηκα αρκετά πριν κοιμηθώ.. και τώρα το νιώθω βαρύ και συνεχή ανακατωσούρα μια πιο λίγο μια πιο πολύ!! Υπνηλία και ρεψιμο τα έχω φουλ στο πρόγραμμα !!!!!! :P

επισης στήθος θηλές ενοχλούν !! Σαν πόνο μπορώ να πω ότι στην περίοδο πονούσα πολύ περισσότερο τώρα είναι διαφορετικός !! Έχει αρχίσει να βαραίνει φουσκώνει !!!!! Αυτό είναι το δικό μου update :D

@Sofiamar93 αχ κορίτσι μου ταλαιπωριέσαι τόσο πολύ !! Σκέψου ότι και εμένα μια μέρα που υπέφερα με το στομάχι έβαλα τα κλάματα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω για να ηρεμήσω !! Φαντάσου εσυ που έχεις και τους εμετούς !! 
Το καλό είναι ότι έχουμε ωραία ψυχολογία και ξέρουμε ότι όλα αυτά γίνονται για τον πιο όμορφο σκοπό !!! Δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια να περάσει όλη αυτή η ταλαιπωρία πολύ σύντομα !!

μόλις έκλεισα και την αυχενική 16/2 και δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αλήθεια;;;;;χεράκια κ ποδαράκια;;;τόσο νωρίς τα βγάζουν;;;δεν θυμάμαι...έλιωσα..

Ο άντρας μου φραουλίνο είναι κ λίγο γήινος...τώρα που του κοπηκανε κ οι παροχές έχει θολώσει το μάτι του χαχαχαχα.αφου έχασε το γέλιο του....γενικά είναι ο τύπος του...επειδή φοβάται τώρα την απογοήτευση αυτός είναι γενικά φυγοπονο πλάσμα..ενώ ξεπατωνομαστε τρία χρόνια ,,να τον δεις...σαν να μην τρέχει τίποτα..αυτός θα χαλαρώσει όταν το γεννήσω κ μετά.

 

Ναι πετάχτηκαν, εντάξει λίγο σαν alien μη φανταστείς αλλά προεξέχουν :grin:

Ο αντρας σου από άμυνα δεν αφήνει τον εαυτό του να νιώσει κάποια πραγματα, ναι από φόβο όπως λες.. Ο κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του, σημασία έχει εσύ που τον ξέρεις ότι είναι έτσι και τον αποδέχεσαι να είσαι καλά! Είστε και τόσα χρόνια μαζί!! ❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι πετάχτηκαν, εντάξει λίγο σαν alien μη φανταστείς αλλά προεξέχουν :grin:

Ο αντρας σου από άμυνα δεν αφήνει τον εαυτό του να νιώσει κάποια πραγματα, ναι από φόβο όπως λες.. Ο κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του, σημασία έχει εσύ που τον ξέρεις ότι είναι έτσι και τον αποδέχεσαι να είσαι καλά! Είστε και τόσα χρόνια μαζί!! ❤️

20 ολάκερα τα κλείσαμε κιόλας..δόξα τον Θεό εκτός απο τέτοιες φάσεις που κατανοώ την παράξενια του είμαστε πολύ καλά...αλλιώς δεν θα άντεχα κ εγώ τόσες πατάτες που πάθαμε...γενικά ζούμε πολύ όμορφη ζωή οι τρεις μας..κ το παιδί είναι πολύ ευτυχισμένο..ένα σκαλοπατακι μας έμεινε το ανεβαίνουμε κ αυτό κ μετά το μόνο που θα έχω να εύχομαι είναι υγεία όλα τα άλλα τα έχουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα κλείνω κι την 8η βδομάδα αισίως ! Χθες πήγα γιατρό ακούσαμε πάλι καρδούλα έχει μεγαλώσει ολόκληρο 1,5cm !!!!!!!! Σήμερα θα πάρω να κλείσω για αυχενική γύρω στις 15/2 μου είπε να την κάνω !!! Θα με βάλει να κάνω και το αντιγριπικό εμβόλιο !! Εσείς το κάνατε θα το κάνετε ;;; 
 

Από συμπτώματα έλεγα ηρέμησα με στομάχι αλλά δυο μέρες τώρα έχω πάλι ενοχλήσεις.. χθες το βράδυ πάλι ζορίστηκα αρκετά πριν κοιμηθώ.. και τώρα το νιώθω βαρύ και συνεχή ανακατωσούρα μια πιο λίγο μια πιο πολύ!! Υπνηλία και ρεψιμο τα έχω φουλ στο πρόγραμμα !!!!!! :P

επισης στήθος θηλές ενοχλούν !! Σαν πόνο μπορώ να πω ότι στην περίοδο πονούσα πολύ περισσότερο τώρα είναι διαφορετικός !! Έχει αρχίσει να βαραίνει φουσκώνει !!!!! Αυτό είναι το δικό μου update :D

@Sofiamar93 αχ κορίτσι μου ταλαιπωριέσαι τόσο πολύ !! Σκέψου ότι και εμένα μια μέρα που υπέφερα με το στομάχι έβαλα τα κλάματα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω για να ηρεμήσω !! Φαντάσου εσυ που έχεις και τους εμετούς !! 
Το καλό είναι ότι έχουμε ωραία ψυχολογία και ξέρουμε ότι όλα αυτά γίνονται για τον πιο όμορφο σκοπό !!! Δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια να περάσει όλη αυτή η ταλαιπωρία πολύ σύντομα !!

μόλις έκλεισα και την αυχενική 16/2 και δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος :(

Αχ τι καλά τώρα που θα αρχίσει να διαμορφώνεται και θα φαίνονται στον υπέρηχο χεράκια ποδαράκια! Αντιγριπικό θα ρωτήσω και εγώ τον γιατρό τη δεύτερα που έχω ραντεβού εάν χρειάζεται να κάνω γιατί έχω και τρία μικρά παιδιά σπίτι που πάνε δημοτικό και παιδικό σταθμό!! Με το καλό εύχομαι και η αυχενική σου να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Αχ τι καλά τώρα που θα αρχίσει να διαμορφώνεται και θα φαίνονται στον υπέρηχο χεράκια ποδαράκια! Αντιγριπικό θα ρωτήσω και εγώ τον γιατρό τη δεύτερα που έχω ραντεβού εάν χρειάζεται να κάνω γιατί έχω και τρία μικρά παιδιά σπίτι που πάνε δημοτικό και παιδικό σταθμό!! Με το καλό εύχομαι και η αυχενική σου να πάνε όλα καλά!!!

Να τα χαίρεσαι τα παιδακια σου και με το καλό και το μπεμπακι σου!!!!! Όλα καλα να σου πάνε ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...