Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Στις 8 εβδομάδες υποτίθεται ότι γίνεται το πικ των ορμονών οπότε αν τη γλιτώσεις μέχρι τότε μάλλον δεν θα εμφανιστούν καθόλου τέτοια συμπτώματα, στο εύχομαι!

Μακάρι! Όχι ότι θα είχα πρόβλημα. Αν είναι όλα να πάνε καλά δε με νοιαζει να είμαι και 9 μήνες με όρο :D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly είπε:

Σε καταλαβαίνω Σοφάκι...εγώ επειδή ο δικός μου δεν είναι έτσι να σπεύσει να με αγκαλιάσει αν δεν είμαι καλά σωματικά..έχει λίγο αναισθησία σε αυτό κ επειδή δεν έχω κανεναν γονείς αδερφή μακριά νιώθω ότι χρειάζομαι πολύ κάποιον δίπλα μου όταν είμαι σαν άρρωστη...ευτυχώς όμως έχω τον μικρό που είναι το πιο συναισθηματικός πλάσμα...του λέω έλα λίγο θεραπειουλα μου κ έρχεται με κάνει αγκαλίτσες,,,κ κάνει κ κάτι άλλο..επειδή εχει θεϊκό μάγουλο του λέω να με κάνει με τα μάγουλα κομπρεσα χαχαχαχα.μονο που ακουμπάω αυτό το μάγουλο περνάνε όλα...κ μου λέει μισό λεπτό μαμά να πάω τα τα κρυωσω...κ πάει στο ψυγείο να τα δροσίσει χαχσχαχσχαχαχα.τι τρελό παιδί..λέω θα πάθεις ψύξη...έχουμε πολύ γελιο

Γλυκουλι μου.. Μα τι ψυχη αυτο το παιδι σου... Μπραβο σου εμιλυ μου.. Φαινεται οτι τον εχεις μεγαλωσει πολυ σωστα.. Ειναι ενας σωστος πριγκιπας.. ❤️

1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

@Sofiamar93 κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και μενα με πιασαν τα κλάματα προχθές είναι εξαντλητικό, για λίγο είναι αυτά τα συμπτώματα σε λίγες ημέρες θα έχουν ξεχαστεί. Εγώ όταν νιώθω πολύ έντονα την ανακατωσούρα παίρνω ντεπόν ή μασάω μαστίχες χίου που έχω ή πχ μόλις ανοίγω λίγο τη μπαλκονόπορτα και με χτυπάει κρύος αέρας στο πρόσωπο σαν να συνέρχομαι! Τι να πεις...! 

Χμμμ.. Αυτο με την μαστιχα δεν το εχω δοκιμασει... Θα το δοκιμασω και αυτο. Να δω τι αλλο θα δοκιμασω.. Χαχαχαχ σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Θα περασει που θα παει

πρίν από 33 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Αχ κορίτσακι μου λίγο υπομονή, μα πως να μη σε πιάνει το παράπονο.. Όσο και να χαίρεσαι για το μωρακι σου υποφέρεις και αυτό δεν αλλάζει! Και για τον άντρα σου πολύ δύσκολο να νιώθει ανήμπορος να βοηθήσει.. σκέψου και εσύ να τον έβλεπες σε αυτή την κατάσταση και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα να τον βοηθήσεις! Θυμάμαι όταν ο άντρας μου ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση στο νοσοκομείο μετά από χειρουργείο τον κοιτούσα και σκεφτόμουν σήκω να ξαπλώσω εγώ εκεί.. Και εκείνος όταν ήμουν στο μαιευτήριο με τους πόνους, μην μπω σε λεπτομερειες, έκλαιγε και έλεγε Θεέ μου μακάρι να το περνούσα εγώ αντί για σένα.. Έτσι είναι, κανείς δεν αντέχει να βλέπει τον άνθρωπο του να υποφέρει, όλα αυτά όμως κοριτσάκι μου θα περάσουν, σε λίγο καιρό θα πιάνετε κοιλίτσα θα νιώθετε κλωτσιτσες και μόνο θα χαμογελάτε, ούτε που θα τα θυμάστε όλα αυτά πια.. ❤️

Δεν εκδηλώνονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου πονάει να σε βλέπει να μην είσαι καλά! Όσο για το γιο σου, μα πόσο Θεούλης πια χάχαχαχα!!! Πολύ τυχερή Εμιλλυ μου τρυφερός γιος με τη μαμά σημαίνει τρυφερός σύντροφος και πατέρας αργότερα.. Μεγαλώνεις ένα άξιο παλικάρι! :wub:

Ναι πήγα γιατρό θα σας τα έλεγα τώρα μετά τις απαντήσεις μου! Χθες 7+4 μεγαλώσαμε βγάλαμε και χεράκια ποδαράκια και όλα πάνε μια χαρά!! Σήμερα θα κλείσω και ραντεβού για αυχενική.. ❤️ Εσύ κορίτσι μου ποσων εβδομάδων εισαι; 

Αχχχχ διαβαζα το μηνυμα σου και το κλαμα ετοιμο το ειχα παλι.. Ξεκινησαν οι ορμονες μου φαινεται.. Χαχχαχα.. Και εγω εκλεισα σημερα αυχενικη.. 11/2 εχω ραντεβου

Just now, xenia^^ είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα κλείνω κι την 8η βδομάδα αισίως ! Χθες πήγα γιατρό ακούσαμε πάλι καρδούλα έχει μεγαλώσει ολόκληρο 1,5cm !!!!!!!! Σήμερα θα πάρω να κλείσω για αυχενική γύρω στις 15/2 μου είπε να την κάνω !!! Θα με βάλει να κάνω και το αντιγριπικό εμβόλιο !! Εσείς το κάνατε θα το κάνετε ;;; 
 

Από συμπτώματα έλεγα ηρέμησα με στομάχι αλλά δυο μέρες τώρα έχω πάλι ενοχλήσεις.. χθες το βράδυ πάλι ζορίστηκα αρκετά πριν κοιμηθώ.. και τώρα το νιώθω βαρύ και συνεχή ανακατωσούρα μια πιο λίγο μια πιο πολύ!! Υπνηλία και ρεψιμο τα έχω φουλ στο πρόγραμμα !!!!!! :P

επισης στήθος θηλές ενοχλούν !! Σαν πόνο μπορώ να πω ότι στην περίοδο πονούσα πολύ περισσότερο τώρα είναι διαφορετικός !! Έχει αρχίσει να βαραίνει φουσκώνει !!!!! Αυτό είναι το δικό μου update :D

@Sofiamar93 αχ κορίτσι μου ταλαιπωριέσαι τόσο πολύ !! Σκέψου ότι και εμένα μια μέρα που υπέφερα με το στομάχι έβαλα τα κλάματα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω για να ηρεμήσω !! Φαντάσου εσυ που έχεις και τους εμετούς !! 
Το καλό είναι ότι έχουμε ωραία ψυχολογία και ξέρουμε ότι όλα αυτά γίνονται για τον πιο όμορφο σκοπό !!! Δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια να περάσει όλη αυτή η ταλαιπωρία πολύ σύντομα !!

μόλις έκλεισα και την αυχενική 16/2 και δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος :(

Αχχχ κοριτσι μου γλυκο.. Χιλια ευχαριστω.. Ολες σας ευχαριστω για την στηριξη.... Καποια στιγμη θα τελειωσει και θα φαω επιτελους κανονικο φαγητο και οχι φρυγανιες  ψωμι και ρυζι.. Χαχχαχα.... 

Εκλεισα και εγω αυχενικη και απαγορευεται και σε εμενα.. Ηλπιζα επειδη απαγορευεται στους υπερηχους τους κανονικους απαξ σε αυτον τον αφησουν αλλα τιποτα.. 

16 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@Sofiamar93 είχα τελευταία περίοδο 23 Νοεμβρίου. Οι αναγούλες ξεκίνησαν νωρίς όντως σε σχέση με τις προηγούμενες εγκυμοσύνες! Δηλαδή ξεκίνησαν γύρω στις 3-4 Ιανουαρίου αλλά ήπιες απλά κάτι αισθανόμουν στο στομάχι και δε μπορούσα να το προσδιορίσω, νόμιζα κάτι σαν ίωση με έπιασε! Τώρα φυσικά έγιναν πιο έντονες με τάσεις για εμετό!! Εσύ πήγες στο γιατρό; Ξεκίνησες τις πρώτες εξετάσεις;

Εχω κανει ηδη εξετασεις εγω.. Ειμαι 8εβδ και 5 ημερων σημερα.. Σε μια εβδομαδα και κατι δηλαδη 10 εβδομαδων θα κανω μια εξεταση αιματος με φυγοκεντρηση για το συνδρομο down και με αυτην την εξεταση θα παω μετα για αυχενικη στις 13 εβδομαδες

Just now, Sofiamar93 είπε:

Γλυκουλι μου.. Μα τι ψυχη αυτο το παιδι σου... Μπραβο σου εμιλυ μου.. Φαινεται οτι τον εχεις μεγαλωσει πολυ σωστα.. Ειναι ενας σωστος πριγκιπας.. ❤️

Χμμμ.. Αυτο με την μαστιχα δεν το εχω δοκιμασει... Θα το δοκιμασω και αυτο. Να δω τι αλλο θα δοκιμασω.. Χαχαχαχ σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Θα περασει που θα παει

Αχχχχ διαβαζα το μηνυμα σου και το κλαμα ετοιμο το ειχα παλι.. Ξεκινησαν οι ορμονες μου φαινεται.. Χαχχαχα.. Και εγω εκλεισα σημερα αυχενικη.. 11/2 εχω ραντεβου

Αχχχ κοριτσι μου γλυκο.. Χιλια ευχαριστω.. Ολες σας ευχαριστω για την στηριξη.... Καποια στιγμη θα τελειωσει και θα φαω επιτελους κανονικο φαγητο και οχι φρυγανιες  ψωμι και ρυζι.. Χαχχαχα.... 

Εκλεισα και εγω αυχενικη και απαγορευεται και σε εμενα.. Ηλπιζα επειδη απαγορευεται στους υπερηχους τους κανονικους απαξ σε αυτον τον αφησουν αλλα τιποτα.. 

Εχω κανει ηδη εξετασεις εγω.. Ειμαι 8εβδ και 5 ημερων σημερα.. Σε μια εβδομαδα και κατι δηλαδη 10 εβδομαδων θα κανω μια εξεταση αιματος με φυγοκεντρηση για το συνδρομο down και με αυτην την εξεταση θα παω μετα για αυχενικη στις 13 εβδομαδες

Μα πας για το 4ο παιδακι σου?? Μπραβοοοοο... Συγχαρητηρια... ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Γλυκουλι μου.. Μα τι ψυχη αυτο το παιδι σου... Μπραβο σου εμιλυ μου.. Φαινεται οτι τον εχεις μεγαλωσει πολυ σωστα.. Ειναι ενας σωστος πριγκιπας.. ❤️

Χμμμ.. Αυτο με την μαστιχα δεν το εχω δοκιμασει... Θα το δοκιμασω και αυτο. Να δω τι αλλο θα δοκιμασω.. Χαχαχαχ σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Θα περασει που θα παει

Αχχχχ διαβαζα το μηνυμα σου και το κλαμα ετοιμο το ειχα παλι.. Ξεκινησαν οι ορμονες μου φαινεται.. Χαχχαχα.. Και εγω εκλεισα σημερα αυχενικη.. 11/2 εχω ραντεβου

Αχχχ κοριτσι μου γλυκο.. Χιλια ευχαριστω.. Ολες σας ευχαριστω για την στηριξη.... Καποια στιγμη θα τελειωσει και θα φαω επιτελους κανονικο φαγητο και οχι φρυγανιες  ψωμι και ρυζι.. Χαχχαχα.... 

Εκλεισα και εγω αυχενικη και απαγορευεται και σε εμενα.. Ηλπιζα επειδη απαγορευεται στους υπερηχους τους κανονικους απαξ σε αυτον τον αφησουν αλλα τιποτα.. 

Εχω κανει ηδη εξετασεις εγω.. Ειμαι 8εβδ και 5 ημερων σημερα.. Σε μια εβδομαδα και κατι δηλαδη 10 εβδομαδων θα κανω μια εξεταση αιματος με φυγοκεντρηση για το συνδρομο down και με αυτην την εξεταση θα παω μετα για αυχενικη στις 13 εβδομαδες

Μα πας για το 4ο παιδακι σου?? Μπραβοοοοο... Συγχαρητηρια... ❤️❤️❤️

Πάω για το 4ο ναι!!! Παρόλο που δε ήταν προγραμματισμένο καθόλου, είχαμε πει στα τρία σταματάμε, αλλά τι να πω... έγινε!! χιχιχι!! Υγιές και τυχερό να ναι!! τι να κάνουμε.. θα δυσκολευτούμε λίγο αλλά θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/1/2021 at 10:35 ΜΜ, Anneliz είπε:

Κι εγώ αν όλα είναι καλά Ιούνιο απ'οτι έχω υπολογίσει.. Εγώ δουλεύω από το σπίτι.. 

Εγώ κορίτσια γύρισα από τον γιατρό. Όλα καλά!! Το ακούσαμε και το είδαμε πάλι!!! :x 

Εγω ειχα παει οταν ημουν 5+2  κ σε λιγες μερες θα ξαναπαω.. Ανυπομονώ να δω αν ειναι ολα καλα κ να το ακούσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anneliz είπε:

@athina_rain και @floritaki καλώς ήρθατε στην ομάδα μας!!! :x Με το καλό τα μωράκια σας!!!! 

Ευχαριστούμε @Anneliz!!! Δευτέρα, πρώτα ο Θεός, θα πάμε για το πρώτο υπέρηχο!! Δε το πιστεύω ότι το ξαναζώ!!!! χααχα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

@athina_rain και @floritaki καλώς ήρθατε στην ομάδα μας!!! :x Με το καλό τα μωράκια σας!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου! Κι εγώ σου εύχομαι όλα τα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;; Πως είστε σήμερα;; Είδατε χιόνι; Εδώ Θεσσαλονίκη δε το έστρωσε κάτω αλλά στα αυτοκίνητα έχει! Ο άντρας μου πήρε τα μικρά και πήγαν κάτω να παίξουν λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;; Πως είστε σήμερα;; Είδατε χιόνι; Εδώ Θεσσαλονίκη δε το έστρωσε κάτω αλλά στα αυτοκίνητα έχει! Ο άντρας μου πήρε τα μικρά και πήγαν κάτω να παίξουν λίγο!

Αχχχ.. Τι ωραια... Ωραίο το χιονι.. Ειδικα για εμας που δεν το βλεπουμε συχνα το ζηλευουμε.. Ειμαι σιγουρη ομως αυτοι που ζουνε εκει που χιονιζει πολυ δεν θα ειναι το ιδιο χαρουμενοι.. Χαχχα... 

Εγω σημερα κοριτσια μου εφαγα πρωτη φορα πρωινο και δεν εκανα εμετο.. Εκανα πρωτη φορα κατι διαφορετικο.. Εκανα ομελετα αλλα μονο αυγα αλατι πιπερι και το εφαγα με ντοματινια και φρυγανιες και το εφαγα.. Δνε το εφαγα ολο αλλα εφαγα αρκετο και με ορεξη και δεν με πςιραξε.. Ειμαι χαρουμενη για αυτο χαχχα.. Πες τε με τρελη αλλα το χαρηκα.. Επισης κοριτσια μου.. Να σας ρωτησω κατι? Εγω κλεινω 9 εβδομαδες αυριο.. Και νομιζω εχθες το βραδυ ειδα κοιλιτσα.. Την εδειξα και του αντρα μου για να σιγουρευτω.. Φουσκωσε χαμηλα ως τον οφαλο.. Λες και στρογγυλεψε.. Δνε ειναι νωρις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ.. Τι ωραια... Ωραίο το χιονι.. Ειδικα για εμας που δεν το βλεπουμε συχνα το ζηλευουμε.. Ειμαι σιγουρη ομως αυτοι που ζουνε εκει που χιονιζει πολυ δεν θα ειναι το ιδιο χαρουμενοι.. Χαχχα... 

Εγω σημερα κοριτσια μου εφαγα πρωτη φορα πρωινο και δεν εκανα εμετο.. Εκανα πρωτη φορα κατι διαφορετικο.. Εκανα ομελετα αλλα μονο αυγα αλατι πιπερι και το εφαγα με ντοματινια και φρυγανιες και το εφαγα.. Δνε το εφαγα ολο αλλα εφαγα αρκετο και με ορεξη και δεν με πςιραξε.. Ειμαι χαρουμενη για αυτο χαχχα.. Πες τε με τρελη αλλα το χαρηκα.. Επισης κοριτσια μου.. Να σας ρωτησω κατι? Εγω κλεινω 9 εβδομαδες αυριο.. Και νομιζω εχθες το βραδυ ειδα κοιλιτσα.. Την εδειξα και του αντρα μου για να σιγουρευτω.. Φουσκωσε χαμηλα ως τον οφαλο.. Λες και στρογγυλεψε.. Δνε ειναι νωρις? 

Καλε γιατι να σε πουμε τρελη μια χαρα εκανες κ εφαγες!!! Ευτυχως δε λες!! Οχι δεν ειναι νωρις κ εμενα καπως με φαινεται ασε που εμενα με ειχε μεινει λιγο απο τη προηγουμενη γεννα αλλα παλι με φαινεται καπως περισσοτερο απο το συνηθισμενο. Το μωρακι μπορει να ειναι μικρο αλλα η μητρα μεγαλωνει. Κ εγω μπορω να πω οτι σημερα βλεπω βελτιωση δεν εχω ανακατωσουρες πολυ λιγα πραγματα εως καθολου λες να τελειωνουμε;;; απλα οταν τρωω κατι οτιδηποτε με αφηνει μια περιεργη αισθηση- γευση στο στομα δε ξερω πως να το περιγραψω.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Καλε γιατι να σε πουμε τρελη μια χαρα εκανες κ εφαγες!!! Ευτυχως δε λες!! Οχι δεν ειναι νωρις κ εμενα καπως με φαινεται ασε που εμενα με ειχε μεινει λιγο απο τη προηγουμενη γεννα αλλα παλι με φαινεται καπως περισσοτερο απο το συνηθισμενο. Το μωρακι μπορει να ειναι μικρο αλλα η μητρα μεγαλωνει. Κ εγω μπορω να πω οτι σημερα βλεπω βελτιωση δεν εχω ανακατωσουρες πολυ λιγα πραγματα εως καθολου λες να τελειωνουμε;;; απλα οταν τρωω κατι οτιδηποτε με αφηνει μια περιεργη αισθηση- γευση στο στομα δε ξερω πως να το περιγραψω.  

Ειπα σημερα που ειμαι καλα να μαγειρεψω κιολας και εκανα μολις λιγα φασολακια με πολλες πατατουλες και καροτακι βραζουν αλλα δεν θα τα κανω πολυ ζουματα απαξ και καταφερω να φαω ρε κοριτσια.. Βαρεθηκα τα ψωμια και τις πιτες και τις φρυγανιες.. Απλα καθημερινες επειδη παω και δουλεια φοβαμαι να δοκιμασω.. Ενω τωρα επειδη ειναι σαββατο λεω και να με πειραξει ειμαι σπιτι δεν εχει προβλημα.. Για αυτο το τολμησα.. Και το χαρηκε και ο αντρας μου που με ειδε να τρωω.. Ο καημενος.. Χαχχα.. Ναιιι.. Μα το βλεπαμε εχθες και επαθα σοκ.. Αφου εκατσα και εψαχνα στο ιντερνετ και εμαθα οτι μπορει το μωρακι μας να ειναι μονο 2 με 3 εκατοστα αυτη την στιγμη αλλα η μητρα εχει μεγεθος πορτοκαλιου οποτε ισως για αυτο να φουσκωνουμε ετσι νωρις εκει χαμηλα.. Πολυ το χαρηκα ομως. Χαχχα σαν να μου εδωσε και αυτο δυναμη να φαω.. 

Just now, athina_rain είπε:

Καλε γιατι να σε πουμε τρελη μια χαρα εκανες κ εφαγες!!! Ευτυχως δε λες!! Οχι δεν ειναι νωρις κ εμενα καπως με φαινεται ασε που εμενα με ειχε μεινει λιγο απο τη προηγουμενη γεννα αλλα παλι με φαινεται καπως περισσοτερο απο το συνηθισμενο. Το μωρακι μπορει να ειναι μικρο αλλα η μητρα μεγαλωνει. Κ εγω μπορω να πω οτι σημερα βλεπω βελτιωση δεν εχω ανακατωσουρες πολυ λιγα πραγματα εως καθολου λες να τελειωνουμε;;; απλα οταν τρωω κατι οτιδηποτε με αφηνει μια περιεργη αισθηση- γευση στο στομα δε ξερω πως να το περιγραψω.  

Λες κοριτσι μου? Να αρχιζει σιγα σιγα να ηρεμα? Μακαρι.. Για ολες μας μακαρι. Να μπορεσουμε να χαρουμε αυτο το θαυμα που ζουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ειπα σημερα που ειμαι καλα να μαγειρεψω κιολας και εκανα μολις λιγα φασολακια με πολλες πατατουλες και καροτακι βραζουν αλλα δεν θα τα κανω πολυ ζουματα απαξ και καταφερω να φαω ρε κοριτσια.. Βαρεθηκα τα ψωμια και τις πιτες και τις φρυγανιες.. Απλα καθημερινες επειδη παω και δουλεια φοβαμαι να δοκιμασω.. Ενω τωρα επειδη ειναι σαββατο λεω και να με πειραξει ειμαι σπιτι δεν εχει προβλημα.. Για αυτο το τολμησα.. Και το χαρηκε και ο αντρας μου που με ειδε να τρωω.. Ο καημενος.. Χαχχα.. Ναιιι.. Μα το βλεπαμε εχθες και επαθα σοκ.. Αφου εκατσα και εψαχνα στο ιντερνετ και εμαθα οτι μπορει το μωρακι μας να ειναι μονο 2 με 3 εκατοστα αυτη την στιγμη αλλα η μητρα εχει μεγεθος πορτοκαλιου οποτε ισως για αυτο να φουσκωνουμε ετσι νωρις εκει χαμηλα.. Πολυ το χαρηκα ομως. Χαχχα σαν να μου εδωσε και αυτο δυναμη να φαω.. 

Λες κοριτσι μου? Να αρχιζει σιγα σιγα να ηρεμα? Μακαρι.. Για ολες μας μακαρι. Να μπορεσουμε να χαρουμε αυτο το θαυμα που ζουμε

Ναι ναι οταν θα ξεχωριζει κιολας κ θα κανει μπαμ εκει να δεις τι ωραια θα νιωθεις που εχειςενα ζωντανο πλασματακι μεσα σου και κουνιεται!!! Κ εμεις φαγαμε σημερα φακη κ μετα πλακωσα ενα κεικ!!! Μιαμ το ριξα στα γλυκα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2021 at 2:38 ΜΜ, xenia^^ είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα κλείνω κι την 8η βδομάδα αισίως ! Χθες πήγα γιατρό ακούσαμε πάλι καρδούλα έχει μεγαλώσει ολόκληρο 1,5cm !!!!!!!! Σήμερα θα πάρω να κλείσω για αυχενική γύρω στις 15/2 μου είπε να την κάνω !!! Θα με βάλει να κάνω και το αντιγριπικό εμβόλιο !! Εσείς το κάνατε θα το κάνετε ;;; 
 

Από συμπτώματα έλεγα ηρέμησα με στομάχι αλλά δυο μέρες τώρα έχω πάλι ενοχλήσεις.. χθες το βράδυ πάλι ζορίστηκα αρκετά πριν κοιμηθώ.. και τώρα το νιώθω βαρύ και συνεχή ανακατωσούρα μια πιο λίγο μια πιο πολύ!! Υπνηλία και ρεψιμο τα έχω φουλ στο πρόγραμμα !!!!!! :P

επισης στήθος θηλές ενοχλούν !! Σαν πόνο μπορώ να πω ότι στην περίοδο πονούσα πολύ περισσότερο τώρα είναι διαφορετικός !! Έχει αρχίσει να βαραίνει φουσκώνει !!!!! Αυτό είναι το δικό μου update :D

@Sofiamar93 αχ κορίτσι μου ταλαιπωριέσαι τόσο πολύ !! Σκέψου ότι και εμένα μια μέρα που υπέφερα με το στομάχι έβαλα τα κλάματα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω για να ηρεμήσω !! Φαντάσου εσυ που έχεις και τους εμετούς !! 
Το καλό είναι ότι έχουμε ωραία ψυχολογία και ξέρουμε ότι όλα αυτά γίνονται για τον πιο όμορφο σκοπό !!! Δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια να περάσει όλη αυτή η ταλαιπωρία πολύ σύντομα !!

μόλις έκλεισα και την αυχενική 16/2 και δυστυχώς δεν επιτρέπεται ο σύζυγος :(

Κορίτσι μ κ εγώ χθες είχα γιατρό κ εμείς 1.5cm είμαστε...κ εμένα τότε Μ είπε για αυχενική θα πάρω να κλείσω...!!εμένα δεν μ είπε τίποτα για το εμβόλιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για τις αναγουλες κατάλαβα ότι που κ που θα παίρνουμε απλά ρεπό μέχρι τουλάχιστον τρίτο μήνα..εγώ χθες ήμουν σχετικά καλά όλη μέρα κ το βράδυ πέθανα κ συνέχισα κ σήμερα όλη μέρα...άσε που έχω αυξημένη παραγωγή σάλιου( συγνώμη) και αναγουλιαζω ακόμα πιο πολύ...σήμερα από το πρωί υποφέρω..η κοιλιά εγώ αυτόν τον μήνα πάντα παρατηρούσα εκεί στην καισαρική ένα πρήξιμο...εγώ σήμερα κλείνω τις 8 εβδομάδες από αύριο μπαίνω 9...άντε Παναγίτσα μου σιγά σιγά να φτάσουμε στο σημείο που από κει κ πέρα είναι απόλαυση η εγκυμοσύνη...μετά τον τρίτο λατρεία για το φαγητό.ενεργεια ευεξία χαρά ομορφιά..θα γυαλίσει το μαλλί θα τσιτωσουν οι κοιλιτσες κούκλιτσες μετά οι εγκυουλες.

πρίν από 46 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Ειπα σημερα που ειμαι καλα να μαγειρεψω κιολας και εκανα μολις λιγα φασολακια με πολλες πατατουλες και καροτακι βραζουν αλλα δεν θα τα κανω πολυ ζουματα απαξ και καταφερω να φαω ρε κοριτσια.. Βαρεθηκα τα ψωμια και τις πιτες και τις φρυγανιες.. Απλα καθημερινες επειδη παω και δουλεια φοβαμαι να δοκιμασω.. Ενω τωρα επειδη ειναι σαββατο λεω και να με πειραξει ειμαι σπιτι δεν εχει προβλημα.. Για αυτο το τολμησα.. Και το χαρηκε και ο αντρας μου που με ειδε να τρωω.. Ο καημενος.. Χαχχα.. Ναιιι.. Μα το βλεπαμε εχθες και επαθα σοκ.. Αφου εκατσα και εψαχνα στο ιντερνετ και εμαθα οτι μπορει το μωρακι μας να ειναι μονο 2 με 3 εκατοστα αυτη την στιγμη αλλα η μητρα εχει μεγεθος πορτοκαλιου οποτε ισως για αυτο να φουσκωνουμε ετσι νωρις εκει χαμηλα.. Πολυ το χαρηκα ομως. Χαχχα σαν να μου εδωσε και αυτο δυναμη να φαω.. 

Λες κοριτσι μου? Να αρχιζει σιγα σιγα να ηρεμα? Μακαρι.. Για ολες μας μακαρι. Να μπορεσουμε να χαρουμε αυτο το θαυμα που ζουμε

Σοφάκι επειδή την αναγουλα την έχω περάσει άλλες δύο φορές έντονα θυμάμαι πήγαινα κρεοπωλείο να παραγκειλω κρέας κ έλεγα την παραγγελία κ από πίσω έκανα το γνωστό αντανακλαστικό του εμετού με φωνή χαχαχαχαχα.κσι επειδή ήταν αρχή με κοιτούσε ο χριστιανός σου λέει τι έπαθε αυτή...έκλαιγα κ εγώ κ έλεγα βοηθήστε με μια φορά που ήρθαν οι γονείς μου...σε αυτούς κλαιγομουν πιο εύκολα...κ έλεγε η μαμά μου πως να σε βοηθήσω..η ψυχή μου έβγαινε..κ τώρα πάλι τα βράδια περιορίζω κ την ομιλία...δεν ανοίγω το στόμα να μην αναγουλιαζω...είναι πολύ δύσκολο σύμπτωμα θέλει πολύ υπομονή...συνήθως φεύγει στον τρίτο...εγώ ξέρω σε εμένα πέμπτο..είναι στάνταρτ σε εμένα..αλλά εσύ αν άρχισες ήδη λίγο καλύτερα πιστεύω να αρχίσει να φθυνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...