Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Λες να έχει γίνει ήδη κάτι κακό; Γιατί δεν μου είπε να τις κάνω από πριν αυτές τις εξετάσεις δεν καταλαβαίνω. Εγω επέμενα.. 

      Επειδή είναι ακριβές εξετάσεις δεν τις βάζουν προληπτικά . Συνήθως δεν επιρεαζει τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη . Επίσης δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχει θρομβοφιλια πάντα επιρεαζει . Πολλές φορές δεν επιρεαζει . 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Θα σας πρηξω κοριτσια αλλα δεν ξερω που να τα πω...Εμενα μου φαινονται υποπτα ολα αυτα.να ειμαι του θανατα κ ξαφνικα τπτ;μα δεν ειναι φυσιολογικο οσο κ να θελω να το πιστεψω οτι ολα θα πανε καλα.εχω διαβασει παρομοιες ιστοριες αλλα καθε κοπελα ξερει το σωμα της.δεν ειμαι πρησμενη κ δεν εχω τπτ απο ανακατωσουρες κ πριν 2 μερες σερνομουν.ημουν πανω σε εναν καναπε να μην μπορω να φροντισω το παιδι μου ουτε στα βασικα.εχω απογοητευτει.πηρα κ τη μαια.μου ειπε δεν μπορουμε να το αξιολογησουμε ουτε εχει νοημα να κανεις χοριακη γτ σε αυτα τα επιπεδα ειναι υψηλη κ κανει πολυ καιρο να πεσει.μπορει να σημαινει κατι ασχημο ολο αυτο μπορει κ τπτ μου ειπε.κραταω μικρο καλαθι.μεσα μου ειμαι χαλια.ας ελπισουμε οτι ολα θα ειναι καλα κ να σας πω καλα νεα τη δευτερα το βραδυ.τλχ ειναι σκ κ πιστευω θα περασουν πιο γρηγορα οι μερες σε σχεση με το αν ηταν καθημερινη

Εγώ σήμερα @Stalicha είμαι πολύ καλύτερα απο χθες. Χθες δε μπορουσα να πάρω τα πόδια μου σκέτο ράκος με έβλεπες και με λυπόσουν! Σήμερα έκανα δουλειές, έκανα μπάνιο, έφαγα σαν άνθρωπος. Άρα δε σημαίνει κάτι αυτό επειδή είσαι καλύτερα κάποιες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν αυτό το μείγμα βοτάνων κάνει πραγματικά δουλειά! περιέχει μέντα, μάραθο, βασιλικό και θυμάρι. Αν έχετε χρόνο αναζητήστε το! Επίσης θυμίζω για τις καούρες ξινό νερό φλωρίνης! Για το φούσκωμα δεν έχω βρει κάτι ακόμα... ούτε ανάσα δεν παίρνω...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Λοιπόν αυτό το μείγμα βοτάνων κάνει πραγματικά δουλειά! περιέχει μέντα, μάραθο, βασιλικό και θυμάρι. Αν έχετε χρόνο αναζητήστε το! Επίσης θυμίζω για τις καούρες ξινό νερό φλωρίνης! Για το φούσκωμα δεν έχω βρει κάτι ακόμα... ούτε ανάσα δεν παίρνω...

@CMES έχεις φούσκωμα ε; πότε το νιώθεις; αφού έχεις φάει ή ακόμη και νηστικιά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

@CMES έχεις φούσκωμα ε; πότε το νιώθεις; αφού έχεις φάει ή ακόμη και νηστικιά;

όλη μέρα νιώθω πως θα σκάσω, το βράδυ γίνεται χειρότερο. Όσο είμαι σε κίνηση κάπως παλεύεται. Το βράδυ που επιτέλους κάθομαι λίγο στον καναπέ είναι ανυπόφορο. Αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να φορέσω ούτε σουτιέν γιατί με πιέζουν στο στομάχι. Και φυσικά έχω κάνει ήδη κοιλιά. Εσύ που είσαι στο 4ο έχεις κάνει κοιλιά; λένε πως κάθε επόμενη εγκυμοσύνη το σώμα παίρνει σχήμα πιο γρήγορα


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

όλη μέρα νιώθω πως θα σκάσω, το βράδυ γίνεται χειρότερο. Όσο είμαι σε κίνηση κάπως παλεύεται. Το βράδυ που επιτέλους κάθομαι λίγο στον καναπέ είναι ανυπόφορο. Αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να φορέσω ούτε σουτιέν γιατί με πιέζουν στο στομάχι. Και φυσικά έχω κάνει ήδη κοιλιά. Εσύ που είσαι στο 4ο έχεις κάνει κοιλιά; λένε πως κάθε επόμενη εγκυμοσύνη το σώμα παίρνει σχήμα πιο γρήγορα

Καλά σε μένα ξεπετάχτηκε αμέσως!! Δε θυμάμαι στις άλλες να ήταν τόσο γρήγορο! Καλά άσε που εγω δε κατάλαβα οτι είμαι έγκυος, ούτε καν να περάσει κάτι τέτοιο από το νου μου, από τις πρώτες αναγούλες υποπτεύθηκα, νόμιζα έχω κάτι παθολογικό λέω τι στο καλό έπαθε το στομάχι τελευταία! Γιατί είμαι σε αυτά τα χάλια. Το τεστ το έκανα για τη πλάκα κ αυτό επειδή επέμενε ο σύζυγος μου αλλιώς ακόμα δε θα το ήξερα. Θα έβλεπα τη κοιλιά να φουσκώνει και δε θα είχα πάρει χαμπάρι χαχαχχα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, athina_rain είπε:

Καλά σε μένα ξεπετάχτηκε αμέσως!! Δε θυμάμαι στις άλλες να ήταν τόσο γρήγορο! Καλά άσε που εγω δε κατάλαβα οτι είμαι έγκυος, ούτε καν να περάσει κάτι τέτοιο από το νου μου, από τις πρώτες αναγούλες υποπτεύθηκα, νόμιζα έχω κάτι παθολογικό λέω τι στο καλό έπαθε το στομάχι τελευταία! Γιατί είμαι σε αυτά τα χάλια. Το τεστ το έκανα για τη πλάκα κ αυτό επειδή επέμενε ο σύζυγος μου αλλιώς ακόμα δε θα το ήξερα. Θα έβλεπα τη κοιλιά να φουσκώνει και δε θα είχα πάρει χαμπάρι χαχαχχα! 

Εμάς ήταν προγραμματισμένο οπότε το περίμενα. Μπερδεύτηκα και λίγο γιατί την 2η μέρα είχα αίμα, είπα ήρθε περίοδος αλλά μετά κόπηκε μαχαίρι. Οπότε μάλλον της εμφύτευσης ήταν. Στα παιδιά το έχεις πει; εμείς λέμε μετά την αυχενική γιατί είναι πολύ μικρά κι αν κάτι δεν πάει καλά θα απογοητευτούν πολύ. Όμως επειδή το προγραμματίζαμε στη θεωρία τους έχουμε πει πολλές φορές ότι στο μέλλον μπορεί να έρθει άλλο ένα μωράκι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Εμάς ήταν προγραμματισμένο οπότε το περίμενα. Μπερδεύτηκα και λίγο γιατί την 2η μέρα είχα αίμα, είπα ήρθε περίοδος αλλά μετά κόπηκε μαχαίρι. Οπότε μάλλον της εμφύτευσης ήταν. Στα παιδιά το έχεις πει; εμείς λέμε μετά την αυχενική γιατί είναι πολύ μικρά κι αν κάτι δεν πάει καλά θα απογοητευτούν πολύ. Όμως επειδή το προγραμματίζαμε στη θεωρία τους έχουμε πει πολλές φορές ότι στο μέλλον μπορεί να έρθει άλλο ένα μωράκι!

Ε εντάξει σιγά σιγά θα το ανακοινώσετε και στα παιδιά όλα καλά θα πάνε. Χιχι!!! Εμείς ναι το είπαμε από τη πρώτη στιγμή, δε μας πειράζει. Και οι γονείς μας το ξέρουν εκτός από τα δικά μου αδέλφια, νύφες κτλ. δε ξέρουν ακόμα τίποτα δε θα πω προς το παρόν. Θα πέσουν όλοι από τα σύννεφα πάντως γιατί είχα ανακοινώσει ότι δε θα κάνω άλλα!!! Χααχχα! βρε τι πάθαμε. Έχουν και προτιμήσεις, ο ένας λέει θέλω αγόρι, ο άλλος μου γιος θέλει κορίτσι. Η μικρή δε με είπε ακόμα είναι δύο χρονών, δε καταλαβαίνει. :) 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Λοιπόν αυτό το μείγμα βοτάνων κάνει πραγματικά δουλειά! περιέχει μέντα, μάραθο, βασιλικό και θυμάρι. Αν έχετε χρόνο αναζητήστε το! Επίσης θυμίζω για τις καούρες ξινό νερό φλωρίνης! Για το φούσκωμα δεν έχω βρει κάτι ακόμα... ούτε ανάσα δεν παίρνω...

Για το φούσκωμα δοκίμασε προβιοτικά πιστεύω θα σε βοηθήσουν, δεν είμαι εγκυος αλλά βοηθάνε πολύ, στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω, αλλά γνωρίζω ότι πολλοί γιατροί τα συστήνουν και στην εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά. Μετά από λίγο δεν ήταν τόσο έντονος αλλά συνεχίζεται μέχρι τώρα. Μοιάζει με πόνο περιόδου, δεν είναι όμως σαν τα γνωστά τραβήγματα, είναι αρκετά σταθερός και συνεχόμενος. Νομίζω πως κουράστηκα πολύ αυτές τις μέρες...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλημέρα! Σήμερα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά. Μετά από λίγο δεν ήταν τόσο έντονος αλλά συνεχίζεται μέχρι τώρα. Μοιάζει με πόνο περιόδου, δεν είναι όμως σαν τα γνωστά τραβήγματα, είναι αρκετά σταθερός και συνεχόμενος. Νομίζω πως κουράστηκα πολύ αυτές τις μέρες...

Ναι μπορεί να είναι από τη κούραση, έχεις και δύο παιδιά, να ξεκουράζεσαι να έχεις βοήθεια αυτές τις πρώτες ημέρες έστω μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο. Δε θα είναι τίποτα απλά θέλει ξεκούραση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , CMES είπε:

Καλημέρα! Σήμερα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά. Μετά από λίγο δεν ήταν τόσο έντονος αλλά συνεχίζεται μέχρι τώρα. Μοιάζει με πόνο περιόδου, δεν είναι όμως σαν τα γνωστά τραβήγματα, είναι αρκετά σταθερός και συνεχόμενος. Νομίζω πως κουράστηκα πολύ αυτές τις μέρες...

@CMES πως είσαι τώρα; ακόμα πονάς;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το "καλο" νεο ειναι πως απο χθες ξαναξεκινησαν οι αναγουλες. Ευτυχως οχι τοσο εντονες αλλα αρκετα ικανες ωστε να τρωω ελαχιστα κ να καθομαι σε εναν καναπε.εχω κ καποιες ζαλαδες που δεν ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. Οποτε καπως ηρεμησα για την εκβαση της εγκυμοσυνης κ ευχομαι αυριο να σας πω κ ευχαριστα νεα.ελπιζω μεχρι τους 3μιση μηνες να την βγαλω ετσι πανω κατω γτ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη υπεφερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια το "καλο" νεο ειναι πως απο χθες ξαναξεκινησαν οι αναγουλες. Ευτυχως οχι τοσο εντονες αλλα αρκετα ικανες ωστε να τρωω ελαχιστα κ να καθομαι σε εναν καναπε.εχω κ καποιες ζαλαδες που δεν ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. Οποτε καπως ηρεμησα για την εκβαση της εγκυμοσυνης κ ευχομαι αυριο να σας πω κ ευχαριστα νεα.ελπιζω μεχρι τους 3μιση μηνες να την βγαλω ετσι πανω κατω γτ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη υπεφερα

Εμ ειδες τσαμπα ανησυχεις εγω δυο μερες ημουν ρακος στο κρεβατι να βογγαω κ μετα τις επομενες ειχα παλι αλλα ηταν πιο ηπια και ανεκτα τα συμπτωματα! Κ σημερα καλυτερα κ η εγκυμοσυνη μια χαρα προχωραει για αυτο μην σκεφτεσαι αρνητικα. 

Link to comment
Share on other sites

Αντε φτασαμε πια κ σε αυτο το πολυποθητο πρωτο ραντεβου που παντα μου το αργει ο γιατρος μου!8η εβδομαδα μπαινω κ επιτελους περιμενω να ακουσω καρδια!

Καλο βραδυ κ ευχομαι αυριο να εχω να σας πω ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Αντε φτασαμε πια κ σε αυτο το πολυποθητο πρωτο ραντεβου που παντα μου το αργει ο γιατρος μου!8η εβδομαδα μπαινω κ επιτελους περιμενω να ακουσω καρδια!

Καλο βραδυ κ ευχομαι αυριο να εχω να σας πω ευχαριστα!

Με το καλό να ακούσεις καρδούλα να ηρεμήσει και η δίκη σου καρδούλα !!!!! Αναμένουμε τα νέα σου !!!

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα !!! Πως είστε ;; Αν κρίνω από την απουσία δυσκολεύεστε οι περισσότερες... και εγώ μια από τα ίδια.. τη μέρα τα πάω καλα.. τα βραδια αλλάζει εντελώς το σκηνικό.. χθες έφτασα πολύ οριακά για εμετό ευτυχώς τελικά δεν έκανα.. από το απόγευμα μέχρι να κοιμηθώ ταλαιπωρούμαι με τρομερές καούρες και ανακατωσούρες.. μίλησα με τον γιατρό μου γιατί αυτή τη βδομάδα μου είχε πει να κάνω καμπύλη ζαχαρου αλλά μου είπε να μην την κάνω εφόσον είμαι χάλια αλλά να προσέχω τη διατροφή μου.. έχω και κτι τσιμπηματάκια μέσα στη μέρα στη δεξιά πλευρά.. φαντάζομαι ότι είναι απόλυτα φυσιολογικο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...