Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      και συ κορίτσι! ποτέ θ πας για καρδούλα;

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Λες να έχεις πάλι κοριτσάκι;; ❤️ Ε αφού η εμπειρία δείχνει ότι όπου να ναι τελειώνουν τουλάχιστον ξέρεις τι να περιμένεις.. Έτσι την παθαίνω και εγώ με το φαΐ μερικές φορές το τσακιζω γιατί πεινάω τρελά και μετά το μετανιώνω! Αλλά τώρα έβαλα μυαλό, ανέβηκε και το ζάχαρο οπότε τα κεφάλια μέσα :rolleyes:

Ναι κοπέλα μου ακριβώς έτσι όπως το λες!! Τρως και μετά λες τι έκανα!! Ξέρω ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει αυτό αλλά ως τότε?? Ήδη το έχω αρκετές μέρες με έχει ταλαιπωρήσει πάρα πολύ δε μπορώ να δουλέψω, να βγω έξω να πάω κάπου, πολύ σφίξιμο και δυσφορία στο στομάχι τι να πω!!!! Ούτε για περπάτημα δε μπορώ να πάω που πήγαινα συνέχεια!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τι κανετε? Ολες ταλαιπωρουμαστε βλεπω.. Δεν πειραζει.. Να ναι καλα τα μωρακια μας και ας μην ειμαστε καλα εμεις.. Εγω καθε βραδυ εμετους αϋπνία τα κλασικα.. Και πριν κιγο τα εβγαλα ολα παλι.. Εγω ειμαι 10η εβδομαδα και 2 ημερα σημερα.. Πηγα σημερα πηρα τα αποτελεσματα για το στιγμα και ειμαστε και οι δυο αρνητικοι, και εκανα σημερα και τεστ αιματος για το συνδρομο νταουν σε 7 εργασιμες μερες θα ξερουμε.. Αγχος πολυ... Α και εδωσα και δειγμα ουρων οαλι.. Μου ειπε ο γιατρος καθε μηνα θα τα κανω τα ουρα. Τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τι κανετε? Ολες ταλαιπωρουμαστε βλεπω.. Δεν πειραζει.. Να ναι καλα τα μωρακια μας και ας μην ειμαστε καλα εμεις.. Εγω καθε βραδυ εμετους αϋπνία τα κλασικα.. Και πριν κιγο τα εβγαλα ολα παλι.. Εγω ειμαι 10η εβδομαδα και 2 ημερα σημερα.. Πηγα σημερα πηρα τα αποτελεσματα για το στιγμα και ειμαστε και οι δυο αρνητικοι, και εκανα σημερα και τεστ αιματος για το συνδρομο νταουν σε 7 εργασιμες μερες θα ξερουμε.. Αγχος πολυ... Α και εδωσα και δειγμα ουρων οαλι.. Μου ειπε ο γιατρος καθε μηνα θα τα κανω τα ουρα. Τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο.. 

@Sofiamar93 υπομονη δυσκολο κ ζορικο το πρωτο τριμηνο αν κ δεν εκανα εμετο εγω παντα ημουν στο τσακ αλλα η ταλαιπωρια ειναι φανερη!!! Καθε μερα γυριζει το στομαχι. Να σε ρωτησω τι εξεταση ειναι αυτη αιματος για το συνδρομο νταουν; δε τη κανεις μαζι με τον υπερηχο της αυχενικης πιο μετα δηλ 12η με 13η εβδομαδα; αυτη ξερω εγω υπαρχει κ αλλη εξεταση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα!!Είμαι στις 8βδομαδες+5 μερες,προχθές έκανα εξετάσεις αίματος για έλεγχο κυστικής ίνωσης,πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία καθώς κ έμμεση coombs επειδή έχω ρέζους αρνητικό..θα βγουν την Παρασκευή και Δευτέρα έχω τον 3ο υπέρηχο που θα κανονισουμε αν όλα πάνε καλά το ποτέ θα πάω για αυχενική διαφάνεια:grin:από συμπτώματα έχω εντονη κούραση και δυσφορία καθώς και το στομάχι μου αλλά όχι κάτι τραγικό..τα νεύρα μου όμως είναι σε τραγικό επιπεδο:mad::P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@Sofiamar93 υπομονη δυσκολο κ ζορικο το πρωτο τριμηνο αν κ δεν εκανα εμετο εγω παντα ημουν στο τσακ αλλα η ταλαιπωρια ειναι φανερη!!! Καθε μερα γυριζει το στομαχι. Να σε ρωτησω τι εξεταση ειναι αυτη αιματος για το συνδρομο νταουν; δε τη κανεις μαζι με τον υπερηχο της αυχενικης πιο μετα δηλ 12η με 13η εβδομαδα; αυτη ξερω εγω υπαρχει κ αλλη εξεταση;

Εμας εδω στην Κύπρο γινεται αυτη η εξεταση την δεκατη εβδομαδα και σε 7 μερες βγαινει το αποτελεσμα και μαζι με το χαρτι αυτο γινεται η αυχενικη διαφανεια.. Επίσης ειναι δωρεαν η εξεταση αυτη απο την κυβερνηση.. Δεν πλήρωσα τιποτα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλημερα

Εφτασε κ η αργοπορημενη της ομαδας!εγω εκλεισα προχθες μολις την 7η εβδομαδα κ μπαινω στην 8η καθως τα δικα μας γεννητουρια μαλλον θα ειναι Σεπτεμβριο!

Επιτελους ειδαμε το εμβρυο!ακουσαμε καρδουλα κ το ανακοινωσαμε σε ολους!ολοι εχουν χαρει κ εγω σαν να εχω χαρει ακομα περισσοτερο μιας κ οι ανακοινωσεις γινανε ολες μαζι κ χθες μες στην ανακατωσουρα μου κ τις ζαλαδες μου γελουσα σαν χαζη απτα πολλα τηλ.για ευχες!

Προσεχως εξετασεις αιματος κ ουρων κ η δικια μου αυχενικη αργει ακομα.παμε για πρωτες μερες μαρτιου.

Ευτυχως λογω του οτι ειναι δευτερο μωρο,δεν χρειαζεται να ξανακανω εξετασεις για ομαδα αιματος,δρεπανοκυτταρικη αναιμια,νωτιαια μυικη ατροφια και κυστικη ινωση....οσο να πεις γλυτωνεις χρονο κ χρημα!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλημερα

Εφτασε κ η αργοπορημενη της ομαδας!εγω εκλεισα προχθες μολις την 7η εβδομαδα κ μπαινω στην 8η καθως τα δικα μας γεννητουρια μαλλον θα ειναι Σεπτεμβριο!

Επιτελους ειδαμε το εμβρυο!ακουσαμε καρδουλα κ το ανακοινωσαμε σε ολους!ολοι εχουν χαρει κ εγω σαν να εχω χαρει ακομα περισσοτερο μιας κ οι ανακοινωσεις γινανε ολες μαζι κ χθες μες στην ανακατωσουρα μου κ τις ζαλαδες μου γελουσα σαν χαζη απτα πολλα τηλ.για ευχες!

Προσεχως εξετασεις αιματος κ ουρων κ η δικια μου αυχενικη αργει ακομα.παμε για πρωτες μερες μαρτιου.

Ευτυχως λογω του οτι ειναι δευτερο μωρο,δεν χρειαζεται να ξανακανω εξετασεις για ομαδα αιματος,δρεπανοκυτταρικη αναιμια,νωτιαια μυικη ατροφια και κυστικη ινωση....οσο να πεις γλυτωνεις χρονο κ χρημα!

 

@Stalicha μπράβοοοοο! με το καλό!!! άντε ηρέμησες τώρα!! Και οι ευχές είναι κάτι που σε δίνει χαρά όσο να ναι. Εμείς δε το είπαμε ακόμα σε όλους τα αδέλφια μου δε το ξέρουν. Για τις εξετάσεις ναι όντως και εγώ κάποιες εξετάσεις δε θα τις ξανακάνω αφού μια φορά γίνονται αυτές. Εγώ έχω 18 φλεβάρη αυχενική. 

6 ώρες πρίν, Dahlia είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα!!Είμαι στις 8βδομαδες+5 μερες,προχθές έκανα εξετάσεις αίματος για έλεγχο κυστικής ίνωσης,πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία καθώς κ έμμεση coombs επειδή έχω ρέζους αρνητικό..θα βγουν την Παρασκευή και Δευτέρα έχω τον 3ο υπέρηχο που θα κανονισουμε αν όλα πάνε καλά το ποτέ θα πάω για αυχενική διαφάνεια:grin:από συμπτώματα έχω εντονη κούραση και δυσφορία καθώς και το στομάχι μου αλλά όχι κάτι τραγικό..τα νεύρα μου όμως είναι σε τραγικό επιπεδο:mad::P

@Dahlia καλωσήρθες με το καλό!!!! Εγώ είμαι 9 εβδομάδες και δύο ημέρες. Μέσα του φλεβάρη έχω αυχενική. Με το στομάχι αν δεν υποφέρεις πολύ είσαι από τις τυχερές. Εγώ εδώ και τρεις βδομάδες είμαι ένα ράκος!! Σήμερα επιτέλους πρώτη φορά έκανα καφέ να πιω σαν άνθρωπος!! Είναι πολύ κουραστικό όλη μέρα να ανακατεύεσαι και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα, άστα να πάνε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...εγώ δυστυχώς δεν θα σας συνοδεύσω άλλο σε αυτό το ταξίδι, διότι χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε οτι είχε σταματήσει η καρδιά και η ανάπτυξη του εμβρύου. Την Πέμπτη πάω για απόξεση. Δεν ήταν γραφτό του, δεν πειράζει!

Εύχομαι σε όλες σας καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια! Θα σας παρακολουθώ ;)

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγώ δυστυχώς δεν θα σας συνοδεύσω άλλο σε αυτό το ταξίδι, διότι χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε οτι είχε σταματήσει η καρδιά και η ανάπτυξη του εμβρύου. Την Πέμπτη πάω για απόξεση. Δεν ήταν γραφτό του, δεν πειράζει!

Εύχομαι σε όλες σας καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια! Θα σας παρακολουθώ ;)

Κριμα! Να εισαι εσυ καλα πανω απ'ολα και να συνεχισεις τις προσπαθειες! Σου ευχομαι συντομα ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου!

Λοιπον ζυγιστηκα σημερα... πηρα αλλα 1.2 κιλα... συνολικα 2.2 πανω απο τωρα!! Τι θα κανω;;; προσεχω και παλι εχω παρει την ανηφορα!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, fotini* είπε:

@athina_rainΣε κέντρο θα την κανω κοριτσι...εγω φοβαμαι πολυ με τα κιλα γτ απο περυσι πηρα 10 κ μονο τα 5 προλαβα να χασω οποτε ξεκιναω ηδη με παραπανω κιλα...

Ποια κοριτσια περιμενετε για αυχενικη;

Εγώ κορίτσια μου 12/2 αυχενική...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγώ δυστυχώς δεν θα σας συνοδεύσω άλλο σε αυτό το ταξίδι, διότι χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε οτι είχε σταματήσει η καρδιά και η ανάπτυξη του εμβρύου. Την Πέμπτη πάω για απόξεση. Δεν ήταν γραφτό του, δεν πειράζει!

Εύχομαι σε όλες σας καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια! Θα σας παρακολουθώ ;)

Λυπαμαι κοπέλα μου, κάτι θα είχε το εμβρυακι μάλλον και η φύση το πήρε πίσω.. Εύχομαι το επόμενο να έρθει γρήγορα και να είναι υγιέστατο! ❤️

9 ώρες πρίν, Dahlia είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα!!Είμαι στις 8βδομαδες+5 μερες,προχθές έκανα εξετάσεις αίματος για έλεγχο κυστικής ίνωσης,πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία καθώς κ έμμεση coombs επειδή έχω ρέζους αρνητικό..θα βγουν την Παρασκευή και Δευτέρα έχω τον 3ο υπέρηχο που θα κανονισουμε αν όλα πάνε καλά το ποτέ θα πάω για αυχενική διαφάνεια:grin:από συμπτώματα έχω εντονη κούραση και δυσφορία καθώς και το στομάχι μου αλλά όχι κάτι τραγικό..τα νεύρα μου όμως είναι σε τραγικό επιπεδο:mad::P

Καλωσηρθες και με το καλό το μωρακι σου!! Καλά αποτελέσματα να έχεις στις εξετάσεις σου και λίγο υπομονή με τα όμορφα συμπτώματα.. :unsure: Νεύρα έχω και εγω παρεμπιπτόντως από την αρχή.. Δεν το έχω αναφέρει αλλά ναι είναι σύμπτωμα και έντονο κιόλας! 

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εμας εδω στην Κύπρο γινεται αυτη η εξεταση την δεκατη εβδομαδα και σε 7 μερες βγαινει το αποτελεσμα και μαζι με το χαρτι αυτο γινεται η αυχενικη διαφανεια.. Επίσης ειναι δωρεαν η εξεταση αυτη απο την κυβερνηση.. Δεν πλήρωσα τιποτα.. 

Σοφακι η εξέταση αυτή γινόταν και εδώ μέχρι πριν κάποια χρόνια, νομίζω λέγεται άλφα τεστ κάπως έτσι και έχει καταργηθεί γιατι δεν θεωρείται αξιόπιστη.. Δεν σημαίνει κάτι αυτό αλλά στο λέω γιατί γενικά έχει αγχώσει κόσμο χωρίς λόγο οπότε απλά έχε το κατά νου.. Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου, κοντεύει και η αυχενική έτσι και αλλιώς! :)

1 hour ago, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου καλημερα

Εφτασε κ η αργοπορημενη της ομαδας!εγω εκλεισα προχθες μολις την 7η εβδομαδα κ μπαινω στην 8η καθως τα δικα μας γεννητουρια μαλλον θα ειναι Σεπτεμβριο!

Επιτελους ειδαμε το εμβρυο!ακουσαμε καρδουλα κ το ανακοινωσαμε σε ολους!ολοι εχουν χαρει κ εγω σαν να εχω χαρει ακομα περισσοτερο μιας κ οι ανακοινωσεις γινανε ολες μαζι κ χθες μες στην ανακατωσουρα μου κ τις ζαλαδες μου γελουσα σαν χαζη απτα πολλα τηλ.για ευχες!

Προσεχως εξετασεις αιματος κ ουρων κ η δικια μου αυχενικη αργει ακομα.παμε για πρωτες μερες μαρτιου.

Ευτυχως λογω του οτι ειναι δευτερο μωρο,δεν χρειαζεται να ξανακανω εξετασεις για ομαδα αιματος,δρεπανοκυτταρικη αναιμια,νωτιαια μυικη ατροφια και κυστικη ινωση....οσο να πεις γλυτωνεις χρονο κ χρημα!

 

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου μπράβο!! Τι ωραία και η στιγμή των ανακοινώσεων! Για εμάς αργεί λίγο ακόμα, το ξέρουν μόνο οι πολλοί κοντινοί αλλά είναι τέλεια περίοδος όταν είσαι πια άνετη και το ξέρουν όλοι.. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγώ δυστυχώς δεν θα σας συνοδεύσω άλλο σε αυτό το ταξίδι, διότι χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε οτι είχε σταματήσει η καρδιά και η ανάπτυξη του εμβρύου. Την Πέμπτη πάω για απόξεση. Δεν ήταν γραφτό του, δεν πειράζει!

Εύχομαι σε όλες σας καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια! Θα σας παρακολουθώ ;)

Λυπάμαι κορίτσι μου, όλα για κάποιο λόγο γίνονται μην απογοητεύεσαι θα πας για το επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Λυπαμαι κοπέλα μου, κάτι θα είχε το εμβρυακι μάλλον και η φύση το πήρε πίσω.. Εύχομαι το επόμενο να έρθει γρήγορα και να είναι υγιέστατο! ❤️

Καλωσηρθες και με το καλό το μωρακι σου!! Καλά αποτελέσματα να έχεις στις εξετάσεις σου και λίγο υπομονή με τα όμορφα συμπτώματα.. :unsure: Νεύρα έχω και εγω παρεμπιπτόντως από την αρχή.. Δεν το έχω αναφέρει αλλά ναι είναι σύμπτωμα και έντονο κιόλας! 

Σοφακι η εξέταση αυτή γινόταν και εδώ μέχρι πριν κάποια χρόνια, νομίζω λέγεται άλφα τεστ κάπως έτσι και έχει καταργηθεί γιατι δεν θεωρείται αξιόπιστη.. Δεν σημαίνει κάτι αυτό αλλά στο λέω γιατί γενικά έχει αγχώσει κόσμο χωρίς λόγο οπότε απλά έχε το κατά νου.. Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου, κοντεύει και η αυχενική έτσι και αλλιώς! :)

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου μπράβο!! Τι ωραία και η στιγμή των ανακοινώσεων! Για εμάς αργεί λίγο ακόμα, το ξέρουν μόνο οι πολλοί κοντινοί αλλά είναι τέλεια περίοδος όταν είσαι πια άνετη και το ξέρουν όλοι.. ❤️

Στο χαρτι γραφει  PAPP-A νομιζω η εξεταση ειναι αυτη που μου λες? Εδω κοριτσια χωρις αυτο δεν σε δέχονται για αυχενικη... 

πρίν από 12 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγώ δυστυχώς δεν θα σας συνοδεύσω άλλο σε αυτό το ταξίδι, διότι χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε οτι είχε σταματήσει η καρδιά και η ανάπτυξη του εμβρύου. Την Πέμπτη πάω για απόξεση. Δεν ήταν γραφτό του, δεν πειράζει!

Εύχομαι σε όλες σας καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια! Θα σας παρακολουθώ ;)

Και το παλεψε το μωρακι σου αρκετα.. Εγωδεν ξερω τι λογια λεμε σε αυτες τις καταστάσεις. Γιατι ξερω οτι ησουν δυο μηνων.. Δεν ηταν λιγο.. Ελπιζω να επανελθειε γρηγορα απο αυτο και να βαλετε μπρος για αλλο μωρακι... Το οποιο ειμαι σιγουρη θα ειναι γερο και δυνατο.. Να μην φοβηθείς τιποτα.. Κλαψε ξεδωσε  και μετα ανεβα ενταξει?? Να εισαι παντα καλα κοριτσι μου.. Να προσεχεις.. ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Στο χαρτι γραφει  PAPP-A νομιζω η εξεταση ειναι αυτη που μου λες? Εδω κοριτσια χωρις αυτο δεν σε δέχονται για αυχενικη... 

Και το παλεψε το μωρακι σου αρκετα.. Εγωδεν ξερω τι λογια λεμε σε αυτες τις καταστάσεις. Γιατι ξερω οτι ησουν δυο μηνων.. Δεν ηταν λιγο.. Ελπιζω να επανελθειε γρηγορα απο αυτο και να βαλετε μπρος για αλλο μωρακι... Το οποιο ειμαι σιγουρη θα ειναι γερο και δυνατο.. Να μην φοβηθείς τιποτα.. Κλαψε ξεδωσε  και μετα ανεβα ενταξει?? Να εισαι παντα καλα κοριτσι μου.. Να προσεχεις.. ❤️

Α όχι η PAPP-A ειναι αυτή που κάνουμε μαζί με την αυχενική αλλά εδώ θέλουν να γίνονται την ίδια μέρα και τα δύο γι'αυτό μπερδεύτηκα.. Μας παίρνουν αίμα αμέσως μετά τον υπερηχο δλδ και οι πιθανότητες βγαίνουν συνδιαστικα και από τα δύο την επόμενη μέρα! Και εδω υποχρεωτική είναι! Δεν ξέρω γιατί σας την κάνουν νωρίτερα, υποτίθεται πρέπει να γίνονται την ίδια μέρα για να είναι ακριβώς η ίδια ηλικία κύησης, μου είχαν εξηγήσει γιατί ακριβώς αλλά δεν θυμάμαι πάει καιρός.. Όπως και να χει για να την κάνουν έτσι εκεί δεν θα είναι πρόβλημα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Στο χαρτι γραφει  PAPP-A νομιζω η εξεταση ειναι αυτη που μου λες? Εδω κοριτσια χωρις αυτο δεν σε δέχονται για αυχενικη... 

Και το παλεψε το μωρακι σου αρκετα.. Εγωδεν ξερω τι λογια λεμε σε αυτες τις καταστάσεις. Γιατι ξερω οτι ησουν δυο μηνων.. Δεν ηταν λιγο.. Ελπιζω να επανελθειε γρηγορα απο αυτο και να βαλετε μπρος για αλλο μωρακι... Το οποιο ειμαι σιγουρη θα ειναι γερο και δυνατο.. Να μην φοβηθείς τιποτα.. Κλαψε ξεδωσε  και μετα ανεβα ενταξει?? Να εισαι παντα καλα κοριτσι μου.. Να προσεχεις.. ❤️

Α επίσης η PAPP-A δεν είναι μόνο για το σύνδρομο down! Είναι και για τις τρεις πιο συχνές τρισωμιες δλδ down, Edward's και Patau.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...