Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, katiak92 είπε:

Καλησπερα κορίτσια με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια :) εγώ είμαι 11εβδομαδων και 4ημερων..αυχενική έχουμε κλείσει 2/02!!! :) :) έχω άλλο ένα κοριτσάκι 18μηνων! 

@katiak92 συγχαρητήρια για το μωράκι σου με το καλό και όλες οι εξετάσεις σου να βγουν τέλειες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια γύρισα όλα καλά χεράκια ποδαράκια καρδούλα δυνατή κ με βγάζει ακριβώς 10 εβδομάδων..αύριο παίρνω να κλείσω κ αυχενική κ ο Θεός βοηθός.

Μπραβο κοριτσι μου.. Ολα θα πανε κατευχην..πηγε η καρδια στην θεση? 

9 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Εύχομαι με το καλό να έρθει το επόμενο!!! :wub:

Ναι Σοφία μου κι εγώ βλέπω πολύ περίεργα όνειρα.. Εγώ φαντάσου είδα 2 φορές ότι είχαμε πάει κούνιες με το παιδί και το έχασα.  :sad: ότι να 'ναι βλέπω..

Αχχ ναι έχω δει και τέτοιο όνειρο πολύ ζωντανο. Δεν ξέρω εάν βλέπατε gntm, αλλά είδα ότι ήμουν με τον Emiliano :shock: χαχαχαχχχαχα

Τι ωραία!!! Κι εμείς είχαμε ραντεβού χθες. Όντως έχουν μεγαλώσει μωρέ. Είδαμε κι εμείς χεράκια ποδαράκια, και είχαμε 168 παλμούς.. Εμείς ακόμη δεν κλείσαμε αυχενική. Την επόμενη φορά μ είπε. 

Πάντως κι εγώ με τους 168, μου είπε ότι ο μικρός μ είναι πιθανό να αποκτήσει αδερφό. Και όντως το ίδιο μ είχε πει για τον 1ο από τους παλμούς. Αλλά θα δειξει..

Μπραβο κοριτσι μου.. Ετσι να ειναι ολα τα μωρακια μας καλα  και υγιεστατα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Ευχομαι σε ολες σας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..θελω να σας ρωτησω κατι ασχετο,μενει καμια απο εσας Ολλανδια να με διαφωτηση λιγο για την ασφαλεια υγειας που εχουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! πως είστε όλες; εγώ τα ίδια... σέρνομαι και ανακατεύομαι όλη μέρα! και το χειρότερο; θυμάστε που σας έλεγα πως η μόνη βοήθεια που έχω είναι μία γυναίκα μία φορά στις 15 για το σπίτι; ε με πήρε χθες ότι έχει κορονοϊό! Τι θα κάνω;;;; είμαι σε απελπισία!!!

@katiak καλωσήρθες! Εγώ είμαι 9 + 2 και αυχενική έχω στις 16/2!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ευχομαι σε ολες σας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..θελω να σας ρωτησω κατι ασχετο,μενει καμια απο εσας Ολλανδια να με διαφωτηση λιγο για την ασφαλεια υγειας που εχουν εδω

Κοριτσι μου θυμάμαι μια κοπελα που ειχε μεινει εγκυος και λεγοταν μικρη ολλανδεζα και εμενε Ολλανδία... Μολις βρω το ονομα της θα σε ταγκαρω να μιλησετε

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλησπέρα! πως είστε όλες; εγώ τα ίδια... σέρνομαι και ανακατεύομαι όλη μέρα! και το χειρότερο; θυμάστε που σας έλεγα πως η μόνη βοήθεια που έχω είναι μία γυναίκα μία φορά στις 15 για το σπίτι; ε με πήρε χθες ότι έχει κορονοϊό! Τι θα κάνω;;;; είμαι σε απελπισία!!!

@katiak καλωσήρθες! Εγώ είμαι 9 + 2 και αυχενική έχω στις 16/2!

Αχ βρε @CMES αν ειναι δυνατον ακου κορονοιο! Σε καταλαβαινω κ εγω σερνομαι κανονικοτατα ολη μερα τα χαλια μου εχω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου θυμάμαι μια κοπελα που ειχε μεινει εγκυος και λεγοταν μικρη ολλανδεζα και εμενε Ολλανδία... Μολις βρω το ονομα της θα σε ταγκαρω να μιλησετε

@Mikri OllandezaOllandeza  ψαχνει το κοριτσι μας μια κοπελα στην ολλανδια για πληροφοριες.. ❤️❤️❤️

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ευχομαι σε ολες σας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..θελω να σας ρωτησω κατι ασχετο,μενει καμια απο εσας Ολλανδια να με διαφωτηση λιγο για την ασφαλεια υγειας που εχουν εδω

@Mikri Ollandeza

Link to comment
Share on other sites

@Mikri Ollandeza που εισαι κοριτσι μου να με διαφωτησεις:D

Just now, Sofiamar93 είπε:

@Mikri OllandezaOllandeza  ψαχνει το κοριτσι μας μια κοπελα στην ολλανδια για πληροφοριες.. ❤️❤️❤️

@Mikri Ollandeza

Σε ευχαριστω πολυ σοφακι❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Ολα θα πανε κατευχην..πηγε η καρδια στην θεση? 

Μπραβο κοριτσι μου.. Ετσι να ειναι ολα τα μωρακια μας καλα  και υγιεστατα...

Βήμα βήμα Σοφάκι...βασικά γύρισα από Κατερίνη κ είμαι χάλια....αναγουλα τρομερή πονοκέφαλος κ πόνουσε κ η μήτρα...σαν άρρωστη..τώρα κοιμήθηκα μισή ώρα μπας κ στρώσω ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Βήμα βήμα Σοφάκι...βασικά γύρισα από Κατερίνη κ είμαι χάλια....αναγουλα τρομερή πονοκέφαλος κ πόνουσε κ η μήτρα...σαν άρρωστη..τώρα κοιμήθηκα μισή ώρα μπας κ στρώσω ..

Αχ κοριτσι μου.. Υπομονη.. Σε καταλαβαινω.. Ετσι ημουν και εγω εχθες μετα τον γιατρο γιατι ειναι ταλαιπωρία και εμενα η διαδρομη.. 2μιση ωρες διαδρομη με αυτοκινητο.. Ασε.. Μολις φτασαμε σπιτι τα εβγαλα ολα εχθες..φανηκαν και στις εξετασεις ουρων που ειχα κανει μου ειπε ο γιατρος η αφυδατωση μου.. Και προσοαθω να πινω με το ζορι νερο

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπέρα! πως είστε όλες; εγώ τα ίδια... σέρνομαι και ανακατεύομαι όλη μέρα! και το χειρότερο; θυμάστε που σας έλεγα πως η μόνη βοήθεια που έχω είναι μία γυναίκα μία φορά στις 15 για το σπίτι; ε με πήρε χθες ότι έχει κορονοϊό! Τι θα κάνω;;;; είμαι σε απελπισία!!!

@katiak καλωσήρθες! Εγώ είμαι 9 + 2 και αυχενική έχω στις 16/2!

Καλησπέρα κοριτσι! Εγώ σήμερα ήμουν καλύτερα από όλες τις απόψεις, δεν είχα καθόλου αναγούλα ούτε σαλια που είναι κ το χειροτερο μου...από αύριο βλέπουμε...προσεχε κοριτσι, μην ερθεις καθολου σε επαφη μαζι της για αρκετο καιρο...δεν ξερεις καμια αλλη γυναικα;... υπομονη, η υγεια πανω απ ολα ειδικα σε αυτη τη φαση

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχ κοριτσι μου.. Υπομονη.. Σε καταλαβαινω.. Ετσι ημουν και εγω εχθες μετα τον γιατρο γιατι ειναι ταλαιπωρία και εμενα η διαδρομη.. 2μιση ωρες διαδρομη με αυτοκινητο.. Ασε.. Μολις φτασαμε σπιτι τα εβγαλα ολα εχθες..φανηκαν και στις εξετασεις ουρων που ειχα κανει μου ειπε ο γιατρος η αφυδατωση μου.. Και προσοαθω να πινω με το ζορι νερο

Απεχθάνομαι όλα τα υγρα κ με το ζόρι πίνω το νερό..προσπαθώ να πίνω..πλέον έχει φουντώσει πολύ η κλινική μου εικόνα..αφού λέω από εγκυμοσύνη είμαι έτσι ηηη ίωση έχω;;;η θερμοκρασία μου σταθερά 36,9 ...αλλά είμαι κουρέλι.και το άλλο...χθες πήγα για εμετό και δεν έβγαζα τίποτα κ λέω θα μου φύγει η μήτρα...ως τώρα έχω κάνει τρεις εμετούς συνολικά κ χθες που δεν μπόρεσα...δεν ταράζεται η μήτρα σου εσύ που κανείς συνέχεια;;;;εγώ τρόμαξα χθες...αφού σφίγγεται όλη η περιοχή πολύ άσχημα...πωπω..

Link to comment
Share on other sites

Αχ εγώ δεν έχω κάνει εμετό ακόμα αλλά από το απόγευμα και μετά κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην κάνω ! Επίσης έκοψα και τον καφέ γιατί δεν μου κάνει όρεξη να πιω και έχω τρομερούς πονοκεφάλους διάβασα βέβαια ότι είναι από την απεξάρτηση από την καφεΐνη! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μια χαρά το έπινα το καφεδάκι κ το ζήταγα κ σαν τρελή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katiak92 είπε:

Αχ εγώ δεν έχω κάνει εμετό ακόμα αλλά από το απόγευμα και μετά κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην κάνω ! Επίσης έκοψα και τον καφέ γιατί δεν μου κάνει όρεξη να πιω και έχω τρομερούς πονοκεφάλους διάβασα βέβαια ότι είναι από την απεξάρτηση από την καφεΐνη! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μια χαρά το έπινα το καφεδάκι κ το ζήταγα κ σαν τρελή 

Κι εμένα δε με τραβάει ο καφές πια ενώ είναι η αδυναμία μου ο ελληνικός σκέτος κάθε πρωί. Κι εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη κάνω εμετό όπως το λες, είναι στιγμές που νιώθω καλά και όταν αισθάνομαι άδειο το στομάχι μου ανακατεύομαι πιο πολύ και καμιά φορά είμαι στο τσακ! Εμένα φάνηκε η κοιλίτσα πάντως δεν είναι λιγο νωρίς ακόμα;; Εσένα φούσκωσε λίγο; @katiak92 το δεύτερο παιδάκι σου είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...