Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α επίσης η PAPP-A δεν είναι μόνο για το σύνδρομο down! Είναι και για τις τρεις πιο συχνές τρισωμιες δλδ down, Edward's και Patau.. 

Μπραβο ναι.. Μου ειχε πει και γοα αυτες αλλα δεν συγκράτησα τα ονοματα τους.. Τωρα δεν ξερω εδω γιατι το κανουν διαφορετικα.. Το κανουμε το στελνουμε στο κεντρο προληπτικής παιδιατρικης και εκεινοι το στελνουν στον γιατρο απευθειασ και με βαση τα αποτελεσματα λεει και τον υπερηχο που θα γινει βγαινει το πόρισμα... Σίγουρα αυτο που λες οτι πρεπει ηλικιακα να ειναι ιδια εχει μια βαση.. Αλλα εδω ετσι μου είπαν εμενα. Ας ελπίσουμε να πανε ολα καλα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο ναι.. Μου ειχε πει και γοα αυτες αλλα δεν συγκράτησα τα ονοματα τους.. Τωρα δεν ξερω εδω γιατι το κανουν διαφορετικα.. Το κανουμε το στελνουμε στο κεντρο προληπτικής παιδιατρικης και εκεινοι το στελνουν στον γιατρο απευθειασ και με βαση τα αποτελεσματα λεει και τον υπερηχο που θα γινει βγαινει το πόρισμα... Σίγουρα αυτο που λες οτι πρεπει ηλικιακα να ειναι ιδια εχει μια βαση.. Αλλα εδω ετσι μου είπαν εμενα. Ας ελπίσουμε να πανε ολα καλα.. 

Μία χαρά θα είναι όλα κοριτσι μου! Αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγαν να την κάνεις την ημέρα του υπερηχου, κάτι ξέρουν κ αυτοί για να το κάνουν έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μία χαρά θα είναι όλα κοριτσι μου! Αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγαν να την κάνεις την ημέρα του υπερηχου, κάτι ξέρουν κ αυτοί για να το κάνουν έτσι.. 

Εντομεταξυ ακομη χαλια εγω.. Σημερα εφυγα και νωριτερα απο την δουλειά 

. Σχολασα μια ωρα νωριτερα ηθελα να κανω εμετο.. Ημουν χαλια... Ηρεμισα λιγο τωρα αλλα ξερω οτι μολις σηκωθω απο το κρεβατι θα αρχισουν τα οργανα... 

Κοριτσια θελω να κανωμια ερωτηση.. Πλεον δεν κοιμαμαι τις νυχτες βλεοω πολε εντονα ζωντανα ονειρα παρα πολυ περιεργα με ατομα που ουτε ξερω πως τα σκεφτομαι και καμια φορα ειναι τρομαχτικα καμια φορα με κανουν να κλαιω.. Σας συμβαινει ειναι του άγχους? Ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?  Σαν εχθες ενω καταφερα με τα χιλια ζορια να κοιμηθω γιατι εκανα εμετους και το στομαχι χαλια ειδα στον υπνο μου οτι ετρωγα με τον αντρα μου σε φαστ φουντ και εμφανιστηκε ενα κοριτσακι γυμνο χωρις ρουχα αλουτο, πεινασμενο ταλαιπωρημενο και αμεσως  το έπιασα και του εδωσα φαγητο ρουχα και σακακι παπουτσια και το πηαγ αστυνομια και ξύπνησα γιατί φρικαρα και εκλαιγα στον υπνο μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εντομεταξυ ακομη χαλια εγω.. Σημερα εφυγα και νωριτερα απο την δουλειά 

. Σχολασα μια ωρα νωριτερα ηθελα να κανω εμετο.. Ημουν χαλια... Ηρεμισα λιγο τωρα αλλα ξερω οτι μολις σηκωθω απο το κρεβατι θα αρχισουν τα οργανα... 

Κοριτσια θελω να κανωμια ερωτηση.. Πλεον δεν κοιμαμαι τις νυχτες βλεοω πολε εντονα ζωντανα ονειρα παρα πολυ περιεργα με ατομα που ουτε ξερω πως τα σκεφτομαι και καμια φορα ειναι τρομαχτικα καμια φορα με κανουν να κλαιω.. Σας συμβαινει ειναι του άγχους? Ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?  Σαν εχθες ενω καταφερα με τα χιλια ζορια να κοιμηθω γιατι εκανα εμετους και το στομαχι χαλια ειδα στον υπνο μου οτι ετρωγα με τον αντρα μου σε φαστ φουντ και εμφανιστηκε ενα κοριτσακι γυμνο χωρις ρουχα αλουτο, πεινασμενο ταλαιπωρημενο και αμεσως  το έπιασα και του εδωσα φαγητο ρουχα και σακακι παπουτσια και το πηαγ αστυνομια και ξύπνησα γιατί φρικαρα και εκλαιγα στον υπνο μου.. 

Ειναι απο τις ορμονες ειναι φυσιολογικο. Κ εγω εβλεπα συνεχεια ονειρα πολυ εντονα. Οι ορμονες ειναι στο φουλ τωρα κ επιρεαζουν τα παντα σε λιγο θα παρατηρησεις οτι δεν πεφτει ουτε μια τριχα απτα μαλλια σου ουτε στο λουσιμο θα λες θαυμα!! Κ μολις γεννησεις θα φευγουν τουφες που θα λες παει θα καραφλιασω ειναι οι ορμονες ατιμο πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Ειναι απο τις ορμονες ειναι φυσιολογικο. Κ εγω εβλεπα συνεχεια ονειρα πολυ εντονα. Οι ορμονες ειναι στο φουλ τωρα κ επιρεαζουν τα παντα σε λιγο θα παρατηρησεις οτι δεν πεφτει ουτε μια τριχα απτα μαλλια σου ουτε στο λουσιμο θα λες θαυμα!! Κ μολις γεννησεις θα φευγουν τουφες που θα λες παει θα καραφλιασω ειναι οι ορμονες ατιμο πραγμα

Αχχχ να σαι καλα... Γιατι αρχιζα να ανησυχώ μαζι μου.. Παναγια μου... Και εχω φοβια με τα μαλλια... Να δυναμωσουν τωρα για να πεσουν υστερα? Τι κριμΑα.. Να δυναμωσουν και να μεινουν ετσιιιι... Χχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Εντομεταξυ ακομη χαλια εγω.. Σημερα εφυγα και νωριτερα απο την δουλειά 

. Σχολασα μια ωρα νωριτερα ηθελα να κανω εμετο.. Ημουν χαλια... Ηρεμισα λιγο τωρα αλλα ξερω οτι μολις σηκωθω απο το κρεβατι θα αρχισουν τα οργανα... 

Κοριτσια θελω να κανωμια ερωτηση.. Πλεον δεν κοιμαμαι τις νυχτες βλεοω πολε εντονα ζωντανα ονειρα παρα πολυ περιεργα με ατομα που ουτε ξερω πως τα σκεφτομαι και καμια φορα ειναι τρομαχτικα καμια φορα με κανουν να κλαιω.. Σας συμβαινει ειναι του άγχους? Ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?  Σαν εχθες ενω καταφερα με τα χιλια ζορια να κοιμηθω γιατι εκανα εμετους και το στομαχι χαλια ειδα στον υπνο μου οτι ετρωγα με τον αντρα μου σε φαστ φουντ και εμφανιστηκε ενα κοριτσακι γυμνο χωρις ρουχα αλουτο, πεινασμενο ταλαιπωρημενο και αμεσως  το έπιασα και του εδωσα φαγητο ρουχα και σακακι παπουτσια και το πηαγ αστυνομια και ξύπνησα γιατί φρικαρα και εκλαιγα στον υπνο μου.. 

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και να μη σηκώνεσαι αν δεν είναι απαραίτητο, μένε ξαπλωμένη όσο πιο πολύ μπορείς.. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο σου είναι να πηγαινεις στη δουλειά κάθε μερα νιώθοντας έτσι Σοφία μου, λίγο ακόμα υπομονή μόνο αυτό μπορώ να σου πω και ας ελπίσουμε ότι δεν θα σε τραβήξει πάνω από το τρίμηνο αυτή η κατάσταση.. 

Ναιιιι με τα όνειρα είναι πολύ φυσιολογικό αυτό και εγώ κάτι τέρατα βλέπω κάθε βράδυ ότι να ναι! Εγώ κορίτσια βλέπω συνεχεια και σεξουαλικα όνειρα και έχω και ονειρωξεις πολύ συχνά.. Το πάθαινα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη στο πρώτο τρίμηνο κυρίως και μου είχε πει ο γιατρός ότι και αυτό φυσιολογικό είναι από τις ορμόνες.. Κάνουν και ένα καλό και αυτές :grin:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βλεπω πολλα και περιεργα ονειρα!! Και ενω επεφτα τουβλο καθε βραδυ (κοιμαμαι δυστυχως πολυ λιγο καθε μερα) τωρα τις λιγοστες ωρες υπνου βλεπω ασυναρτησιες!!

Βγηκαν και οι αιματολογικες, ολα καλα αλλα μου ειπε να ξεκινησω βιταμινη d γιατι ηταν πολυ χαμηλη. Εκανα και καλλιεργεια κολπικου κι αυτο οκ.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εντομεταξυ ακομη χαλια εγω.. Σημερα εφυγα και νωριτερα απο την δουλειά 

. Σχολασα μια ωρα νωριτερα ηθελα να κανω εμετο.. Ημουν χαλια... Ηρεμισα λιγο τωρα αλλα ξερω οτι μολις σηκωθω απο το κρεβατι θα αρχισουν τα οργανα... 

Κοριτσια θελω να κανωμια ερωτηση.. Πλεον δεν κοιμαμαι τις νυχτες βλεοω πολε εντονα ζωντανα ονειρα παρα πολυ περιεργα με ατομα που ουτε ξερω πως τα σκεφτομαι και καμια φορα ειναι τρομαχτικα καμια φορα με κανουν να κλαιω.. Σας συμβαινει ειναι του άγχους? Ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?  Σαν εχθες ενω καταφερα με τα χιλια ζορια να κοιμηθω γιατι εκανα εμετους και το στομαχι χαλια ειδα στον υπνο μου οτι ετρωγα με τον αντρα μου σε φαστ φουντ και εμφανιστηκε ενα κοριτσακι γυμνο χωρις ρουχα αλουτο, πεινασμενο ταλαιπωρημενο και αμεσως  το έπιασα και του εδωσα φαγητο ρουχα και σακακι παπουτσια και το πηαγ αστυνομια και ξύπνησα γιατί φρικαρα και εκλαιγα στον υπνο μου.. 

@Sofiamar93 εν τω μεταξυ αυτο συζητουσα με τον αντρα μου πριν για τα ονειρα!!!! Τον ειπα βλεπω πολυ περιεργα ονειρα εντονα καποιες φορες. Εγω γενικα το ειχα λιγο με τα ονειρα παντα με επηρεαζαν αφου πολλες φορες με κανουν κ κλαιω με λυγμους ενω κοιμαμαι τωρα εεε!! Κ ο αντρας μου με ξυπνουσε για να βγω απο το ονειρο να σταματησω να κλαιω!!!! Κ προχθες ειδα σκυλια να με κηνυγανε κ μαλιστα το ενα με δαγκωσε ενιωσα το πονο στο γοφο ψηλα εβριζα τον σκυλο αυτος νευριαζε πιο πολυ κ μετα δε θυμαμαι τι εγινε παντως του εριξα πολυ βρισιδι πρεπει να εβγαλα τα απωθημενα μου (γενικα δε τα παω καλα κ με τα σκυλια οποτε καταλαβαινετε χαχα). Αυτο παντως με το κοριτσακι οπως το περιεγραφες μου θυμισε σκηνη απο ταινια θριλερ. Ανατριχιασα. Παντως οπως κ να χει ισχυει αυτο με τα ονειρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@Stalicha

@Dahlia καλωσήρθες με το καλό!!!! Εγώ είμαι 9 εβδομάδες και δύο ημέρες. Μέσα του φλεβάρη έχω αυχενική. Με το στομάχι αν δεν υποφέρεις πολύ είσαι από τις τυχερές. Εγώ εδώ και τρεις βδομάδες είμαι ένα ράκος!! Σήμερα επιτέλους πρώτη φορά έκανα καφέ να πιω σαν άνθρωπος!! Είναι πολύ κουραστικό όλη μέρα να ανακατεύεσαι και να μη μπορείς να κάνεις τίποτα, άστα να πάνε.

Πωπω η αλήθεια είναι πως πράγματι σε αυτό το κομμάτι νιώθω τυχερή από την άλλη όμως όταν νιώθω τελείως καλά που δεν έχω καμία ενοχλησουλα βρε παιδί μου μία ζάλη κάτι, αγχώνομαι μπας και είναι κακο σημάδι ξέρω γω:huh:πολυ αγχος!!υπομονή κ απ' ότι διάβασα στο δεύτερο τρίμηνο δεν θα έχεις κ εσύ τέτοια:)ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις στην αυχενική!!ωστόσο καφέ από όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος έχω πιει έναν!!δεν τον ζητάω κανννν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Οι αναγούλες καλά κρατούν κ έχω κουραστεί από την άποψη ότι δεν ξέρω τι να φάω, όλα μου βρωμάνε...επίσης έχω σοβαρό θέμα δυσκοιλιότητας και το duphalac δεν με πιάνει αλλά με κάνει χειρότερα...έχετε να προτείνετε κάτι γτ πάω τουαλέτα περίπου μια φορά την εβδομάδα και δεν αντέχεται, έχει γίνει η κοιλιά μου τεράστια...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dahlia είπε:

Πωπω η αλήθεια είναι πως πράγματι σε αυτό το κομμάτι νιώθω τυχερή από την άλλη όμως όταν νιώθω τελείως καλά που δεν έχω καμία ενοχλησουλα βρε παιδί μου μία ζάλη κάτι, αγχώνομαι μπας και είναι κακο σημάδι ξέρω γω:huh:πολυ αγχος!!υπομονή κ απ' ότι διάβασα στο δεύτερο τρίμηνο δεν θα έχεις κ εσύ τέτοια:)ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις στην αυχενική!!ωστόσο καφέ από όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος έχω πιει έναν!!δεν τον ζητάω κανννν!!!

χιχι... εμένα ο καφές είναι η αδυναμία μου και δεν έπινα ως τώρα γιατί δε με τραβούσε όχι για κάποιο άλλο λόγο. Αν πίνεις κανονικά με μέτρο δεν υπάρχει θέμα. Μιλάω όμως για τον ελληνικό καφέ σκέτο. Για τους άλλους δε ξέρω. Σε ευχαριστώ για την αυχενική να σαι καλά. Κι εσύ να έχεις τέλεια αποτελέσματα εύχομαι σε όλες σου τις εξετάσεις! Μην αγχώνεσαι γιατί ξέρω συγγενείς και γνωστές μου που δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα, τους μιλάω για τις ανακατωσούρες και με λένε τι ειναι αυτο; εγώ δε το ένιωσα σε καμία μου εγκυμοσύνη. Εεεε εκεί έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Χιχιχι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Οι αναγούλες καλά κρατούν κ έχω κουραστεί από την άποψη ότι δεν ξέρω τι να φάω, όλα μου βρωμάνε...επίσης έχω σοβαρό θέμα δυσκοιλιότητας και το duphalac δεν με πιάνει αλλά με κάνει χειρότερα...έχετε να προτείνετε κάτι γτ πάω τουαλέτα περίπου μια φορά την εβδομάδα και δεν αντέχεται, έχει γίνει η κοιλιά μου τεράστια...

Καλημέρα Φωτεινη !! Είχα πολύ έντονο πρόβλημα τις πρώτες βδομαδες !! Effacol μου έδωσε.. κάνει δυο 3 μέρες να πιάσει αλλά είναι αποτελεσματικό.. τώρα είμαι οκ πάω καθημερινά.. και το παίρνω μέρα παρα μέρα ή οποτε το θυμηθώ :D είχα ξεκινήσει με δυο την ημέρα.. επίσης έχω εντάξει στην διατροφή μου και το ακτινίδιο.. κάθε μέρα ένα μαζί και με αλλά φρούτα.. και ένα άλλο κόλπο που κάνω για να τρώω φρούτα και να παίρνω βιταμίνες είναι φρουτοκρεμα.. δυο 3 φρούτα μέσα λίγα αμύγδαλα λίγο μέλι και κανέλα και είναι μπομπα !!! Η μητέρα μου μου το πρότεινε και κάθε μέρα το κάνω για δεκατιανό !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Μία χαρά θα είναι όλα κοριτσι μου! Αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγαν να την κάνεις την ημέρα του υπερηχου, κάτι ξέρουν κ αυτοί για να το κάνουν έτσι.. 

Καλησπέρα φραουλίνο κ σε όλα τα κορίτσια..ειχα χάσει τους κωδικούς κ παλευα να ξαναμπώ τελικά με βοήθησε μια φίλη από δω μέσα κ ξαναμπήκα.πως είστε;;;εγώ συνεχίζω με αναγουλα που το βράδυ γίνεται ανυποφορη.παρασκευη έχω υπέρηχο...πάω αγκαζε με το άγχος που έχει κορυφωθεί τελευταία..βλέπω κ την κοιλιά μου που είναι πλάκα κ λίγο ανησυχώ..θυμάμαι κ στον γιο μου είχε μέρες που ξυπνούσα κ έλεγα...μα το κατάπια;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Καλησπέρα φραουλίνο κ σε όλα τα κορίτσια..ειχα χάσει τους κωδικούς κ παλευα να ξαναμπώ τελικά με βοήθησε μια φίλη από δω μέσα κ ξαναμπήκα.πως είστε;;;εγώ συνεχίζω με αναγουλα που το βράδυ γίνεται ανυποφορη.παρασκευη έχω υπέρηχο...πάω αγκαζε με το άγχος που έχει κορυφωθεί τελευταία..βλέπω κ την κοιλιά μου που είναι πλάκα κ λίγο ανησυχώ..θυμάμαι κ στον γιο μου είχε μέρες που ξυπνούσα κ έλεγα...μα το κατάπια;;;

Εμιλυ μουυυ.. Και ελεγα που χαθηκες..και εγω ετσι με τις αναγουλες και τους εμετους.. Μου εγραψε σημερα ο γιατρος αλλα χαπια για τους εμετους.. Ελπιζω να βοηθησουν.. Και μου εδωσε και ενα υγρο ντουφαλακ νομιζω για την δυσκοιλιοτητα.. 

Κοριτσια ειδαμε μωρο σημερα.. Εκλαιγα απο χαρα.. Σημερα καταλαβα τι εχω στην κοιλιτσα μου.. Χοροπηδουσε, χορευε δεν καθοταν σε ησυχια.. Αφου ελεγε ο γιατρος κάτσε φρονιμα βρε να σου μετρησω καρδουλα.. Χαχχαχα.. 163 παλμοι σημερα.. Ολα τελεια.. Βγηκαν και τα αποτελεσμα της pappA και μιας αλλης και ολα τελεια δειχνουν.. Δοξα τον θεο και την Παναγία.. Και οι μετρησεις του μωρου ολα τελεια.. Τωρα εχω αυχενικη στις 11 του μηνα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...