Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

Εμένα με έδωσε ο γιατρός 30/8!! σε νοσοκομείο θα γεννήσω όπως και τα προηγούμενα απλά με παρακολουθεί ιδιωτικός γιατρός και αυτός επειδή συνεργάζεται με το γένεσις πήγαινα εκεί μόνο για καρδιοτοκογράφημα όμως. Το πρώτο κι εγώ το γέννησα στη γενική κλινική (αλλο γιατρο ειχα τοτε), το δεύτερο στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου και το τρίτο στο Ιπποκράτειο! Στη γενική κλινική ήμουν κατευχαριστημένη αλλά περιττό να πω οτι και το Παπαγεωργίου δεν έχει κάτι να ζηλέψει απο ιδιωτική κλινική είναι φοβερό νοσοκομείο από όλες τις απόψεις. Εεεε. στο ιπποκράτειο τώρα εντάξει... έχει πολυυυυ καλούς γιατρούς αλλά θες να φυγεις γρηγοραααα! χαχααχ! Τώρα όποιο εφημερεύει θα πάω.. θα δείξει.. απο οτι κατάλαβες έχω τρεις διαφορετικές εμπειρίες απο κλινική και νοσοκομεία. χιχι...

Στο τεταρτο εισαι;... μπραβο!!!!...να τα χαιρεσαι!καλα αποτελεσματα να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fotini* είπε:

Στο τεταρτο εισαι;... μπραβο!!!!...να τα χαιρεσαι!καλα αποτελεσματα να εχουμε!

ναι ναι εντελώς τυχαία αυτό!!!! Εμεις είχαμε σταματήσει στα τρία αλλα.... δε πειράζει γερά να ειναι!!! όλα καλά να πάνε και σε σένα εύχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2021 at 5:20 ΜΜ, athina_rain είπε:

Κι εμένα δε με τραβάει ο καφές πια ενώ είναι η αδυναμία μου ο ελληνικός σκέτος κάθε πρωί. Κι εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη κάνω εμετό όπως το λες, είναι στιγμές που νιώθω καλά και όταν αισθάνομαι άδειο το στομάχι μου ανακατεύομαι πιο πολύ και καμιά φορά είμαι στο τσακ! Εμένα φάνηκε η κοιλίτσα πάντως δεν είναι λιγο νωρίς ακόμα;; Εσένα φούσκωσε λίγο; @katiak92 το δεύτερο παιδάκι σου είναι;

Ναι δεύτερο το πρώτο είναι 18 μηνών κοριτσάκι :)  Φούσκωσε νωρίς η κοιλιτσα μου κ μένα αυτη την φορά στην προηγούμενη κάπου στον 5ο φάνηκε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εγω το αντιθετο της υπνηλιας!!! Σηκωθηκα η ωρα 3.00 κ μετα δεν με κολλουσε υπνος με τιποτααααα, ζεσταινομουν, σκεψεις διαφορες δε με αφησαν να κοιμηθω! Καθησα στο καναπε στο σαλονι κ εβλεπα σειρες!!!!! Αυτη τη στιγμη καθομαι ξυπνια κ βλεπω τηλεοραση η ωρα ειναι ακομα 4.30.... Το παθαινετε κ εσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, είμαι έγκυος 10+1 σήμερα μετά από εξωσωματική. Έχω στο παρελθόν παλίνδρομη και γενικά τρέμει το φυλλοκάρδι μου. Είναι να κάνω Αυχενική 15/2 και το panorama τεστ στο τελος αυτης της εβδομάδας. Δύσκολες εβδομάδες ως τώρα, με συνδυασμό όλων των συμπτωμάτων που έχετε αναφερει. Επίσης κι εγώ πολλές αυπνίες, μετράω προβατάκια...Εύχομαι σε όλες καλή διαδρομή και να κάνουμε καλή παρέα! Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια ! 10+5 σήμερα ! Χθες είχαμε ραντεβού με τον γιατρό ! Το είδαμε το ακούσαμε ! Στην αρχή ήταν ξάπλα ανάσκελα ! Μετά όμως άρχισε να κάνει κινήσεις με τα χεράκια ποδαράκια του! Τι όμορφο συναίσθημα !! 
 

16/2 αυχενική !!

απο συμπτώματα δυο μέρες είχα ηρεμήσει από τις κλασικές βραδινές καούρες ανακατωσούρες αλλά χθες μου έδωσε και καταλαβα.. δε μπορούσα να συνέλθω.. μου έγραψε φάρμακο για την καούρα οπότε ελπίζω να αρχίσω να συνέρχομαι από αυτό..

ενω το βράδυ πέφτω τέζα στο κρεβάτι ξυπνάω ενδιάμεσα και πολύ δύσκολα με παίρνει ο ύπνος πάλι.. σήμερα ξύπνησα δυο ώρες πριν από το καθορισμένο και δε μπόρεσα να ξανά κοιμηθώ...

Αυτά τα νέα... εσείς κορίτσια πως είστε ;;; Άντε να αρχίσουμε να παίρνουμε δυνάμεις !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου.. Εγω ημουν δυο μερες τελεια πεμπτη και παρασκευη και νομιζα βοήθησαν τα χαπια αλλα ολες τις αλλες μερες ξανα εμετους καθε βραδυ και αϋπνίες.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Και ειναι και επαγγρλμα που θελει ενεργεια ζωντανια τρεξιμο αφου ειμαι νηπιαγωγος. Πολυ δυσκολα ταβγαζω περα αληθεια.. Εβρασα πριν λιγο μακαρονια να φαω γιατι το μονο φαι που τρωω ειναι μακαρονια και ρυζι και οπως τα στραγγιξα έπεσαν ολα στον νεροχύτη απο την αδυναμια μου να κρατήσω την κατσαρολα.. Ηθελα να βαλω τα κλαματα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου.. Εγω ημουν δυο μερες τελεια πεμπτη και παρασκευη και νομιζα βοήθησαν τα χαπια αλλα ολες τις αλλες μερες ξανα εμετους καθε βραδυ και αϋπνίες.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Και ειναι και επαγγρλμα που θελει ενεργεια ζωντανια τρεξιμο αφου ειμαι νηπιαγωγος. Πολυ δυσκολα ταβγαζω περα αληθεια.. Εβρασα πριν λιγο μακαρονια να φαω γιατι το μονο φαι που τρωω ειναι μακαρονια και ρυζι και οπως τα στραγγιξα έπεσαν ολα στον νεροχύτη απο την αδυναμια μου να κρατήσω την κατσαρολα.. Ηθελα να βαλω τα κλαματα.. 

Υπομονή Σοφία μου! Θα περάσουν αυτές οι δύσκολες μέρες που θα πάει! Κι εγώ άυπνη από τις 3.00 καθόμουν στο σαλόνι και έβλεπα σειρές. Μετά το πρωί κουτουλούσα μπροστά στον υπολογιστή (εμένα η δουλειά μου είναι στον υπολογιστή) δε μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και έπεσα επάνω στο γραφείο μαζί με το πληκτρολόγιο αγκαλιά και κοιμήθηκα μισή ώρα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου.. Εγω ημουν δυο μερες τελεια πεμπτη και παρασκευη και νομιζα βοήθησαν τα χαπια αλλα ολες τις αλλες μερες ξανα εμετους καθε βραδυ και αϋπνίες.. Κουτουλαω στην δουλεια.. Και ειναι και επαγγρλμα που θελει ενεργεια ζωντανια τρεξιμο αφου ειμαι νηπιαγωγος. Πολυ δυσκολα ταβγαζω περα αληθεια.. Εβρασα πριν λιγο μακαρονια να φαω γιατι το μονο φαι που τρωω ειναι μακαρονια και ρυζι και οπως τα στραγγιξα έπεσαν ολα στον νεροχύτη απο την αδυναμια μου να κρατήσω την κατσαρολα.. Ηθελα να βαλω τα κλαματα.. 

Ποσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου.. εδώ εμείς σερνόμαστε και ταλαιπωρούμαστε που δεν έχουμε εμετούς, φαντάσου εσυ.. και οι απαιτήσεις της δουλειάς σου είναι μεγάλες εφόσον έχεις να κανεις με μικρα παιδακια..

εγω αυτό που καταλαβαίνω είναι ό,τι και να κάνουμε για καούρες κι αναγούλες δεν πιάνει τίποτα.. είναι καθαρά ορμονικό.. τη μια είμαστε καλύτερα την άλλη πάλι χάλια..μόνο υπομονή πρέπει να κάνουμε, γιατί αν είναι όπως τα λένε, σε λίγες βδομαδες θα ηρεμήσουμε από όλα αυτά....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ πάλι το στομάχι μου είχα πριν, και γενικά κάθε φορά που πεινάω έχω τάση για εμετό. Τελικά παρατήρησα ότι με ανακουφίζουν πολύ από τις ναυτίες τα πατατάκια! Ίσως επειδή είναι αλμυρά ποιος ξέρει... πάντως μεγάλη ανακούφιση και είναι το μόνο που τρώω με ευχαρίστηση.. 10+1 ημέρα σήμερα... Την άλλη βδομάδα έχω υπέρηχο στο γιατρό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, athina_rain είπε:

Υπομονή Σοφία μου! Θα περάσουν αυτές οι δύσκολες μέρες που θα πάει! Κι εγώ άυπνη από τις 3.00 καθόμουν στο σαλόνι και έβλεπα σειρές. Μετά το πρωί κουτουλούσα μπροστά στον υπολογιστή (εμένα η δουλειά μου είναι στον υπολογιστή) δε μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και έπεσα επάνω στο γραφείο μαζί με το πληκτρολόγιο αγκαλιά και κοιμήθηκα μισή ώρα!!! 

Αχχχ καημενο μου και εσυ.. Ναι εγω εχω και εμετους.. Και φοβαμαι συνεχως για αφηδατωση γιατι την προηγουμενη φορα που πηγα γιατρο φανηκε στα ουρα πτο δεν πινω νερο και αφηδατωνομαι.. Και προσπαθω να πινω.. Αλλα μετα η κοιλια μου κανει γλου γλου γλουυυ... Και σημερα εκανα εμετο και στο σχολειο επειδη εφαγα ενα μηλο.. Ενω τοσες μερες τρωω μηλο και ειμαι οκ.. Σημερα οχι δεν το ηθελε.. Ηθελε να το κανω εμετο.. Ασταα

πρίν από 41 λεπτά , xenia^^ είπε:

Ποσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου.. εδώ εμείς σερνόμαστε και ταλαιπωρούμαστε που δεν έχουμε εμετούς, φαντάσου εσυ.. και οι απαιτήσεις της δουλειάς σου είναι μεγάλες εφόσον έχεις να κανεις με μικρα παιδακια..

εγω αυτό που καταλαβαίνω είναι ό,τι και να κάνουμε για καούρες κι αναγούλες δεν πιάνει τίποτα.. είναι καθαρά ορμονικό.. τη μια είμαστε καλύτερα την άλλη πάλι χάλια..μόνο υπομονή πρέπει να κάνουμε, γιατί αν είναι όπως τα λένε, σε λίγες βδομαδες θα ηρεμήσουμε από όλα αυτά....

Ακριβως αγαπβ. Υπομονη και θα περασουν.. Καποιες στιγμες λεω αχχχχ και τι δεν θα εδινα να ημουν σπιτι μου.. Αλλα τι να κανω.. Εχουμε αναγκη και τα λεφτα.. Χαχχα

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ πάλι το στομάχι μου είχα πριν, και γενικά κάθε φορά που πεινάω έχω τάση για εμετό. Τελικά παρατήρησα ότι με ανακουφίζουν πολύ από τις ναυτίες τα πατατάκια! Ίσως επειδή είναι αλμυρά ποιος ξέρει... πάντως μεγάλη ανακούφιση και είναι το μόνο που τρώω με ευχαρίστηση.. 10+1 ημέρα σήμερα... Την άλλη βδομάδα έχω υπέρηχο στο γιατρό μου.

Και εγω με τα πατατακια και τα μπεικ ρολς τα αλατι με ηρεμουν πολυ αλλα μου ανεβαζουν μαλλον την πιεση και ο γιατρος ειπε με μετρο το αλατι.. Κατι που ακομη δεν το εχω περιορίσει γιατι οταν ειμαι χαλια θελω κατι στεγνο και αλμυρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ καημενο μου και εσυ.. Ναι εγω εχω και εμετους.. Και φοβαμαι συνεχως για αφηδατωση γιατι την προηγουμενη φορα που πηγα γιατρο φανηκε στα ουρα πτο δεν πινω νερο και αφηδατωνομαι.. Και προσπαθω να πινω.. Αλλα μετα η κοιλια μου κανει γλου γλου γλουυυ... Και σημερα εκανα εμετο και στο σχολειο επειδη εφαγα ενα μηλο.. Ενω τοσες μερες τρωω μηλο και ειμαι οκ.. Σημερα οχι δεν το ηθελε.. Ηθελε να το κανω εμετο.. Ασταα

Ακριβως αγαπβ. Υπομονη και θα περασουν.. Καποιες στιγμες λεω αχχχχ και τι δεν θα εδινα να ημουν σπιτι μου.. Αλλα τι να κανω.. Εχουμε αναγκη και τα λεφτα.. Χαχχα

Και εγω με τα πατατακια και τα μπεικ ρολς τα αλατι με ηρεμουν πολυ αλλα μου ανεβαζουν μαλλον την πιεση και ο γιατρος ειπε με μετρο το αλατι.. Κατι που ακομη δεν το εχω περιορίσει γιατι οταν ειμαι χαλια θελω κατι στεγνο και αλμυρό 

Ναι θελει με μετρο μην ανεβασουμε κ πιεση. Εσυ γενικα ποση πιεση ειχεςπριν κ ποσο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Ναι θελει με μετρο μην ανεβασουμε κ πιεση. Εσυ γενικα ποση πιεση ειχεςπριν κ ποσο τωρα;

Γενικα πριν ειχα χαμηλη πιεση παντα ημουν γυρβ στο 9 με 10 η μεγαλη.. Τωρα πηγαινει στο 13 αντι 12 που ειναι η κανονική αλλα οποτε παμε γιατρο και μου μετραει πιεση ειμαι και αγχωμενη και ειπε οτι και το αγχος ανεβαζει την πιεση.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ χάθηκα..ακριβώς όπως οι περισσότερες σερνομαι από αναγουλα.τα βράδυα μου είναι ανυπόφορα ..ξεκινάω από το μεσημέρι κ μέχρι το βράδυ με νύχια κ με δόντια κρατάω τον εμετό...έχω κάνει τους πιο πολλούς εμετούς που έχω κάνει σε εγκυμοσύνη..κ όπου να ναι έρχεται άλλος ένας το νιώθω...χάλια...κ για την αϋπνία εγώ κοιμάμαι κ απλά ξυπνάω τρεις τέσσερις φορές μέσα στην νύχτα..κ ξαγρυπναω για καμιά ώρα κάθε φορά..υπομονή μόνο...γερά ας είναι τα μικρά κ θα τα ξεχάσουμε.ουτε σε οθόνη να είμαι την παλεύω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Γενικα πριν ειχα χαμηλη πιεση παντα ημουν γυρβ στο 9 με 10 η μεγαλη.. Τωρα πηγαινει στο 13 αντι 12 που ειναι η κανονική αλλα οποτε παμε γιατρο και μου μετραει πιεση ειμαι και αγχωμενη και ειπε οτι και το αγχος ανεβαζει την πιεση.. 

Ναι σωστά! το άγχος παίζει ρόλο εκείνη τη στιγμή πρέπει να είσαι απόλυτα χαλαρή! Κι εμένα γύρω στο 11 είναι η μεγάλη εεε.. τώρα δε μετρήθηκα ακομα θα δείξει..

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια κ εγώ χάθηκα..ακριβώς όπως οι περισσότερες σερνομαι από αναγουλα.τα βράδυα μου είναι ανυπόφορα ..ξεκινάω από το μεσημέρι κ μέχρι το βράδυ με νύχια κ με δόντια κρατάω τον εμετό...έχω κάνει τους πιο πολλούς εμετούς που έχω κάνει σε εγκυμοσύνη..κ όπου να ναι έρχεται άλλος ένας το νιώθω...χάλια...κ για την αϋπνία εγώ κοιμάμαι κ απλά ξυπνάω τρεις τέσσερις φορές μέσα στην νύχτα..κ ξαγρυπναω για καμιά ώρα κάθε φορά..υπομονή μόνο...γερά ας είναι τα μικρά κ θα τα ξεχάσουμε.ουτε σε οθόνη να είμαι την παλεύω..

Συμπαράσταση όλες μαζί!! Θα το ξεπεράσουμε!! Κι εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη κάνω καθώς τον τρέμω τον εμετό αλλά αν μου ρθει τελικά και δε κρατηθώ οκ τι να κάνω δε σε ρωτάει κιόλας!! Ντεπόν έχετε δοκιμάσει για το στομάχι σας κάνει κάτι; εγώ έπαιρνα παλιά το σταμάτησα τώρα λέω να ξαναπάρω να ηρεμήσω λίγο μπας και κάνει δουλειά δε ξέρω πολύ χάλια πάλι απο χθες...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...