Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

Ναι σωστά! το άγχος παίζει ρόλο εκείνη τη στιγμή πρέπει να είσαι απόλυτα χαλαρή! Κι εμένα γύρω στο 11 είναι η μεγάλη εεε.. τώρα δε μετρήθηκα ακομα θα δείξει..

Συμπαράσταση όλες μαζί!! Θα το ξεπεράσουμε!! Κι εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη κάνω καθώς τον τρέμω τον εμετό αλλά αν μου ρθει τελικά και δε κρατηθώ οκ τι να κάνω δε σε ρωτάει κιόλας!! Ντεπόν έχετε δοκιμάσει για το στομάχι σας κάνει κάτι; εγώ έπαιρνα παλιά το σταμάτησα τώρα λέω να ξαναπάρω να ηρεμήσω λίγο μπας και κάνει δουλειά δε ξέρω πολύ χάλια πάλι απο χθες...!!!

Εγω δεν εχω πιει τίποτα σε φαρμακο απο την ημερα που ρμαθα οτι ειμαι εγκυος.. Φοβαμαι.. Ακομη και ημικρανια να εχω το αφηνω να περασει.. Εδω σημερα με γρατζουνουσε ο λαιμος και δνε ηξερα αν κανει να πιω strepsils.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν ξέρω αν ταλαιπωριέστε και από καούρες ή μόνο αναγούλες.. εμένα αυτό που με πιάνει από το απόγευμα μέχρι το βράδυ είναι καούρα που μου φέρνει αναγούλα πολύ σάλιο κι τάση για εμετό.. και τρομερό φούσκωμα.. χθες ήμουν πολύ χάλια.. στην τουαλέτα περίμενα τον εμετό αλλά ευτυχώς δεν έκανα.. 

για την καούρα μου έγραψε ο γιατρός τα zurcazol.. να παίρνω το πρωί μισή ώρα πριν το φαγητό.. πήρα ένα χθες το βράδυ εκεί στον χαμό, δεν έκανε πολλά πήρα και το πρωί και ομολογώ σήμερα δεν έχω καθόλου καούρα.. πολύ πολύ λιγότερες στιγμές αναγούλας και ρεψιματος.. δε θέλω να λέω βέβαια μεγάλες κουβέντες... το τεστάρω και αν όντως κάνει δουλειά θα σας πω για όσα κορίτσια έχουν και καούρα... και σήμερα ήταν και μια μέρα που αν και δεν κοιμήθηκα καλα το βράδυ με τις αϋπνίες κλπ είχα περισσότερη ενέργεια και δεν κουτουλουσα.. 

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Γενικα πριν ειχα χαμηλη πιεση παντα ημουν γυρβ στο 9 με 10 η μεγαλη.. Τωρα πηγαινει στο 13 αντι 12 που ειναι η κανονική αλλα οποτε παμε γιατρο και μου μετραει πιεση ειμαι και αγχωμενη και ειπε οτι και το αγχος ανεβαζει την πιεση.. 

Εμένα η πίεση όταν είμαι στον γιατρό η μικρή φτάνει 9,5 ακατέβατα χαχαχ τρελό άγχος.. σπιτι που την παίρνω που και που η μεγάλη  φτάνει και 110-120 και η μικρή 70-80

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, είμαι έγκυος 10+1 σήμερα μετά από εξωσωματική. Έχω στο παρελθόν παλίνδρομη και γενικά τρέμει το φυλλοκάρδι μου. Είναι να κάνω Αυχενική 15/2 και το panorama τεστ στο τελος αυτης της εβδομάδας. Δύσκολες εβδομάδες ως τώρα, με συνδυασμό όλων των συμπτωμάτων που έχετε αναφερει. Επίσης κι εγώ πολλές αυπνίες, μετράω προβατάκια...Εύχομαι σε όλες καλή διαδρομή και να κάνουμε καλή παρέα! Φιλιά σε όλες!

Καλως ήρθες κορίτσι, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Τι είναι το panorama test κοριτσι;...εγώ αύριο πάω για αυχενική κ έχω αγχωθεί πολύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κορίτσια κ εγώ χάθηκα..ακριβώς όπως οι περισσότερες σερνομαι από αναγουλα.τα βράδυα μου είναι ανυπόφορα ..ξεκινάω από το μεσημέρι κ μέχρι το βράδυ με νύχια κ με δόντια κρατάω τον εμετό...έχω κάνει τους πιο πολλούς εμετούς που έχω κάνει σε εγκυμοσύνη..κ όπου να ναι έρχεται άλλος ένας το νιώθω...χάλια...κ για την αϋπνία εγώ κοιμάμαι κ απλά ξυπνάω τρεις τέσσερις φορές μέσα στην νύχτα..κ ξαγρυπναω για καμιά ώρα κάθε φορά..υπομονή μόνο...γερά ας είναι τα μικρά κ θα τα ξεχάσουμε.ουτε σε οθόνη να είμαι την παλεύω..

Τελικά σου ξέσπασαν και εσένα οι εμετοί.. κουράγιο κορίτσι μου.. κρατα δυναμεις..πωπω πως είμαστε έτσι όλες.. τουλάχιστον ξέρουμε ότι δεν είμαστε μόνες.. άντε να περάσουν αυτές οι δύσκολες βδομαδες να το ευχαριστηθούμε.. βαρέθηκα να νιώθω σαν άρρωστη και να σέρνομαι..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Τι είναι το panorama test κοριτσι;...εγώ αύριο πάω για αυχενική κ έχω αγχωθεί πολύ

Καλημέρα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία, όλα να πάνε καλά! Καταλαβαίνω την αγωνία σου...Είναι το αντίστοιχο nipt test που ελέγχει όμως περισσότερες τρισωμίες...Αιματολογική που νομίζω την στέλνουν στο εξωτερικό. Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σ' εσένα!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εγω δεν εχω πιει τίποτα σε φαρμακο απο την ημερα που ρμαθα οτι ειμαι εγκυος.. Φοβαμαι.. Ακομη και ημικρανια να εχω το αφηνω να περασει.. Εδω σημερα με γρατζουνουσε ο λαιμος και δνε ηξερα αν κανει να πιω strepsils.. 

Μπα όχι μη ταλαιπωρείσαι το ντεπόν είναι απόλυτα ασφαλές το ξέρω από όλες τις εγκυμοσύνες μου και τώρα μου το ξαναείπε ο γιατρός πάρε και τρία την ημέρα δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα με είπε. Χθες πήρα πάντως και όντως λίγο ένιωσα καλύτερα... Δε ξέρω έχω απογοητευτεί θέλω να τελειώνει αυτή η ταλαιπωρία με το στομάχι.

6 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Τι είναι το panorama test κοριτσι;...εγώ αύριο πάω για αυχενική κ έχω αγχωθεί πολύ

@fotini* καλά αποτελέσματα να έχεις!! Περιμένουμε νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Τελικά σου ξέσπασαν και εσένα οι εμετοί.. κουράγιο κορίτσι μου.. κρατα δυναμεις..πωπω πως είμαστε έτσι όλες.. τουλάχιστον ξέρουμε ότι δεν είμαστε μόνες.. άντε να περάσουν αυτές οι δύσκολες βδομαδες να το ευχαριστηθούμε.. βαρέθηκα να νιώθω σαν άρρωστη και να σέρνομαι..

Ακριβώς έτσι σαν άρρωστη.ανυπομονω να φτάσει η στιγμή που θα το χαρώ.δεν μπορώ να προσφέρω όπως πρέπει κ στο παιδί μου ..από το απόγευμα κ μετά είμαι χαλκομανια στον καναπέ κ σηκώνομαι μόνο για να το βάλω να τρώει κ να τσεκαρω μαθήματα..το καημένο απλά το παρατηρώ την μισή μέρα..

10 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Ναι σωστά! το άγχος παίζει ρόλο εκείνη τη στιγμή πρέπει να είσαι απόλυτα χαλαρή! Κι εμένα γύρω στο 11 είναι η μεγάλη εεε.. τώρα δε μετρήθηκα ακομα θα δείξει..

Συμπαράσταση όλες μαζί!! Θα το ξεπεράσουμε!! Κι εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη κάνω καθώς τον τρέμω τον εμετό αλλά αν μου ρθει τελικά και δε κρατηθώ οκ τι να κάνω δε σε ρωτάει κιόλας!! Ντεπόν έχετε δοκιμάσει για το στομάχι σας κάνει κάτι; εγώ έπαιρνα παλιά το σταμάτησα τώρα λέω να ξαναπάρω να ηρεμήσω λίγο μπας και κάνει δουλειά δε ξέρω πολύ χάλια πάλι απο χθες...!!!

Δεν δοκίμασα αλλά σε προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα malox.δεν έκανε τιποτα...απλά υπομονή δεν μπορούμε κάτι άλλο.

19 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, είμαι έγκυος 10+1 σήμερα μετά από εξωσωματική. Έχω στο παρελθόν παλίνδρομη και γενικά τρέμει το φυλλοκάρδι μου. Είναι να κάνω Αυχενική 15/2 και το panorama τεστ στο τελος αυτης της εβδομάδας. Δύσκολες εβδομάδες ως τώρα, με συνδυασμό όλων των συμπτωμάτων που έχετε αναφερει. Επίσης κι εγώ πολλές αυπνίες, μετράω προβατάκια...Εύχομαι σε όλες καλή διαδρομή και να κάνουμε καλή παρέα! Φιλιά σε όλες!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια κ από μένα..λίγες μέρες σε περνάω κ αυχενική κ εγώ έχω 15 Φεβρουαρίου..εννοείται τρέμω έχω κ εγώ κάποιες χαμένες εγκυμοσυνες αλλά ας έχουμε πίστη ότι θα είναι γερά τα ζουζούνια..όλα καλά να μας πάνε εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ακριβώς έτσι σαν άρρωστη.ανυπομονω να φτάσει η στιγμή που θα το χαρώ.δεν μπορώ να προσφέρω όπως πρέπει κ στο παιδί μου ..από το απόγευμα κ μετά είμαι χαλκομανια στον καναπέ κ σηκώνομαι μόνο για να το βάλω να τρώει κ να τσεκαρω μαθήματα..το καημένο απλά το παρατηρώ την μισή μέρα..

Δεν δοκίμασα αλλά σε προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα malox.δεν έκανε τιποτα...απλά υπομονή δεν μπορούμε κάτι άλλο.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια κ από μένα..λίγες μέρες σε περνάω κ αυχενική κ εγώ έχω 15 Φεβρουαρίου..εννοείται τρέμω έχω κ εγώ κάποιες χαμένες εγκυμοσυνες αλλά ας έχουμε πίστη ότι θα είναι γερά τα ζουζούνια..όλα καλά να μας πάνε εύχομαι

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου, προφανώς με καταλαβαίνεις αφού έχεις περάσει τα ίδια...Κάθε φορά που πάω γιατρό σκέφτομαι όλα τα ενδεχόμενα, φοβάμαι πολύ. Την αυχενική επίσης τη σκέφτομαι..Αλλά πρέπει πάνω από όλα να έχουμε θετική σκέψη, όλα τα παλιά πέρασαν! Με το καλό για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ στις πολλές ανακατωσούρες από χθες έχω δίπλα μου μια κολώνια διακριτική και τη μυρίζω που και που για να συνέρχομαι άλλο κι αυτό πάλι αλλά τι να κάνω!!! Δυσκολεύομαι παααααααρα πολύ!!!! Δεν μου έχει μείνει καμία αντοχή. Όλη μέρα είμαι σκυθρωπή χωρίς χαμόγελο... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την αυχενική, όλα πολύ καλά πήγαν...μέχρι να τελειώσουμε περιττό να σας πω ότι είχα ταχυκαρδία και τρέμουλο...κατά 90% έχουμε αγοράκι!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την αυχενική, όλα πολύ καλά πήγαν...μέχρι να τελειώσουμε περιττό να σας πω ότι είχα ταχυκαρδία και τρέμουλο...κατά 90% έχουμε αγοράκι!!!

 

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό όλα! Μας κάνεις καλό ποδαρικό!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την αυχενική, όλα πολύ καλά πήγαν...μέχρι να τελειώσουμε περιττό να σας πω ότι είχα ταχυκαρδία και τρέμουλο...κατά 90% έχουμε αγοράκι!!!

Μπραβο συγχαρητηρια!!!! Ε ναι λογικο να εχεις αγχος κ εγω σε καθε υπερηχο φυσαω και ξεφυσαω!!!! Ασε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια!!!! Ε ναι λογικο να εχεις αγχος κ εγω σε καθε υπερηχο φυσαω και ξεφυσαω!!!! Ασε!!!

Και εισαι και εμπειρη και παλι το αγχος εκει...αντε καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια, εγώ έκλεισα για β επιπέδου 14 Απριλίου...άντε να κάνω ξέγνοιαστη Πάσχα...χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Και εισαι και εμπειρη και παλι το αγχος εκει...αντε καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια, εγώ έκλεισα για β επιπέδου 14 Απριλίου...άντε να κάνω ξέγνοιαστη Πάσχα...χαχαχ

Ναι το αγχος ειναι το ιδιο δε φευγει κ εγω πιστευα οτι δε θα εχω καθολου αλλα δε γινεται αγχωνομαι κ ευκολα γενικα... ναι ναι μετα θα ηρεμησεις ολα καλα θα πανε μια μια φευγουν οι εξετασεις χεχε...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα έκανα την αυχενική, όλα πολύ καλά πήγαν...μέχρι να τελειώσουμε περιττό να σας πω ότι είχα ταχυκαρδία και τρέμουλο...κατά 90% έχουμε αγοράκι!!!

Μπράβο κοπέλα μου, όλα τέλεια με το μπεμπακι σου!!! Σε δύο τρεις εβδομάδες θα σας το επιβεβαιώσει και με σιγουριά ο γιατρός το φύλο, αλλά όταν λένε αγοράκι συνήθως είναι αγοράκι!! ;-)❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...