Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο.. Πολυ χαιρομαι κοριτσι μου που ολα ηταν τελεια.. Ειχες παρα πολυ αγχος... Ολα καλα τωρα.. Ηρεμησε και μπορεις να το ανακοινωσεις αν θες.. 

Αντε βρε αγαπη.. Και ειχα την αγωνια σου σημερα... Αυριο με το καλο. 

Ρε κοριτσια κατουριεμαι συνεχεια.. Και οχι αυτο το παω τουαλετα και βγαζω λιγο.. Παω τουαλετα και μετα απο 10 λεπτα θελω ξανααααα.. Γιατι συμβαινει? Ειναι απο το κρυο? Πιεζεται η κυστη μας? Εκανα κοιλιτσα η αλήθεια.. Αρχιζαν και με ρωτουν μερικοι.. 

Και εγώ Σοφάκι όλη την ώρα τρέχω κ έχω κ πολλά ούρα.νορμαλ είναι..αύριο θα έχω νέα εγώ...άντε να δούμε..

πρίν από 2 λεπτά , Liakada είπε:

Καλά αυτοί ειδήσεις δεν βλέπανε? Ήθελε πολύ μυαλό? Τέλος πάντων, υπομονή! Όλα καλά να πάνε!

 

Η Παπ Α βγήκε καλή μου είπε η μικτοβιολογος ..συγκρίνω κ με τον γιο μου κ με το δεύτερο..30,43 miu κάπως έτσι η μονάδα μέτρησης η χοριακη κ 6995 η Παπ Α..νομίζω θέλουν όχι υψηλή την χοριακη κ υψηλή παπΑ ..να δουμε αύριο τώρα..χοριακη μην μπερδευτεί καμία κ νομίζει 30 χαχαχα.μαλλονωαλλος συντελεστής αλλά έτσι πάντα το είχαν..στον γιο μου ήταν 68 κ στο δεύτερο ήταν 36.. κ Παπ Α στον γιο μου ήταν 1690 κ στο δεύτερο 2400.. κ ο γιος μου μια χαρά ενώ βιοχημικούς δείκτες είχε χειρότερους από τα άλλα κ ήμουν κ δέκα χρόνια μικρότερη..άρα όλα είναι σχετικά κ μπορεί κ απολύτως τίποτα να μην σημαίνουν...σας διαφωτιζω τώρα..χαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ μόλις έλαβα στο μειλ μου τα αποτελέσματα των Papp a.. δώστε μου τα φώτα σας όσες γνωρίζετε από τις μετρήσεις..

Papp-a 1,173 mom β-hcg 1,105kom

Τρισωμια 21 στατ.πιθαν 1:517  Τροπ.π1:10337

τρισωμια 18 στ.πιθ 1:1236. Τροπ.π <1:20000

τρισωμια 13 στ.πιθ 1:3886 τροπ. <1:20000 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Συγχαρητήρια, με το καλό το κοριτσάκι σου!!!Σου εκλεισαν κ β επιπέδου από τώρα ή μονο σε μένα εκλεισαν;

Νυφούλες για τα αγορακια μας..αχαχαχαχ...εσυ ποτε εχεις αυχενικη;... περαστικα σου, ευχομαι να περασει γρηγορα!

Ευχαριστώ πολύ! Όχι ακόμα, δεν μου έκλεισαν, είναι λίγο νωρίς!

Just now, xenia^^ είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις έλαβα στο μειλ μου τα αποτελέσματα των Papp a.. δώστε μου τα φώτα σας όσες γνωρίζετε από τις μετρήσεις..

Papp-a 1,173 mom β-hcg 1,105kom

 Τρισωμια 21 στατ.πιθαν 1:517  Τροπ.π1:10337

 τρισωμια 18 στ.πιθ 1:1236. Τροπ.π <1:20000

 τρισωμια 13 στ.πιθ 1:3886 τροπ. <1:20000 

Δεν έχω ιδέα από τα αποτελέσματα αλλά τα στατιστικά σου είναι πάρα πολύ καλά! Μπράβο!

Just now, Emilly800 είπε:

Και εγώ Σοφάκι όλη την ώρα τρέχω κ έχω κ πολλά ούρα.νορμαλ είναι..αύριο θα έχω νέα εγώ...άντε να δούμε..

Η Παπ Α βγήκε καλή μου είπε η μικτοβιολογος ..συγκρίνω κ με τον γιο μου κ με το δεύτερο..30,43 miu κάπως έτσι η μονάδα μέτρησης η χοριακη κ 6995 η Παπ Α..νομίζω θέλουν όχι υψηλή την χοριακη κ υψηλή παπΑ ..να δουμε αύριο τώρα..χοριακη μην μπερδευτεί καμία κ νομίζει 30 χαχαχα.μαλλονωαλλος συντελεστής αλλά έτσι πάντα το είχαν..στον γιο μου ήταν 68 κ στο δεύτερο ήταν 36.. κ Παπ Α στον γιο μου ήταν 1690 κ στο δεύτερο 2400.. κ ο γιος μου μια χαρά ενώ βιοχημικούς δείκτες είχε χειρότερους από τα άλλα κ ήμουν κ δέκα χρόνια μικρότερη..άρα όλα είναι σχετικά κ μπορεί κ απολύτως τίποτα να μην σημαίνουν...σας διαφωτιζω τώρα..χαχαχα.

Και η αυχενική θα βγει καλή. Γιατί να μην βγει? Είπαμε θα πας με θετική σκέψη και τον Τζεντάι!

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο.. Πολυ χαιρομαι κοριτσι μου που ολα ηταν τελεια.. Ειχες παρα πολυ αγχος... Ολα καλα τωρα.. Ηρεμησε και μπορεις να το ανακοινωσεις αν θες.. 

Αντε βρε αγαπη.. Και ειχα την αγωνια σου σημερα... Αυριο με το καλο. 

Ρε κοριτσια κατουριεμαι συνεχεια.. Και οχι αυτο το παω τουαλετα και βγαζω λιγο.. Παω τουαλετα και μετα απο 10 λεπτα θελω ξανααααα.. Γιατι συμβαινει? Ειναι απο το κρυο? Πιεζεται η κυστη μας? Εκανα κοιλιτσα η αλήθεια.. Αρχιζαν και με ρωτουν μερικοι.. 

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κι εγώ έχω συχνοουρία, βέβαια διψάω και συνέχεια..

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις έλαβα στο μειλ μου τα αποτελέσματα των Papp a.. δώστε μου τα φώτα σας όσες γνωρίζετε από τις μετρήσεις..

Papp-a 1,173 mom β-hcg 1,105kom

Τρισωμια 21 στατ.πιθαν 1:517  Τροπ.π1:10337

τρισωμια 18 στ.πιθ 1:1236. Τροπ.π <1:20000

τρισωμια 13 στ.πιθ 1:3886 τροπ. <1:20000 

Γράψε κ τις τιμές αν έχεις...η papp a είναι πολύ καλή ..στα σίγουρα...εμένα κ στον γιο κ το δεύτερο η χοριακη ήταν 0,7 και 0,78 mom ..νομίζω είναι τέλειες οι πιθανότητες σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Γράψε κ τις τιμές αν έχεις...η papp a είναι πολύ καλή ..στα σίγουρα...εμένα κ στον γιο κ το δεύτερο η χοριακη ήταν 0,7 και 0,78 mom ..νομίζω είναι τέλειες οι πιθανότητες σου.

Ποιες τιμές να γράψω ;;; Είμαι εντελώς άσχετη χαχα 

Εγώ κορίτσια και συχνουρία έχω.. πλέον θα σηκωθώ σίγουρα το βράδυ προς ξημέρωμα για να πάω τουαλέτα.. έχω αρχίσει και διψάω παραπάνω.. και έχω ξηροδερμία και φαγούρα.. όχι συνέχεια αλλά με πιάνει και στις θηλές και στη πλάτη κυρίως και βλέπω γενικά σαν να ψιλο ξεφλουδίζω.. οπότε τα έχω όλα οσα λέτε :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xenia^^ είπε:

Ποιες τιμές να γράψω ;;; Είμαι εντελώς άσχετη χαχα 

Άσε...μην το ψάχνεις .είναι τέλεια όλα..τώρα να ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου...το mom που βγάζουν είναι σε τι αντιστοιχεί η τιμή ας πούμε θέλουν πάνω από 0,5 mom pap-a. Για να μην είναι επίφοβο...αλλά κ να είναι πάλι δεν τρέχει τίποτα γιατί όλα συνυπολογίζονται...αφού στα βρήκε όλα οκ δεν έχεις λόγο να το ψάχνεις...τώρα να το ευχαριστηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Άσε...μην το ψάχνεις .είναι τέλεια όλα..τώρα να ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου...το mom που βγάζουν είναι σε τι αντιστοιχεί η τιμή ας πούμε θέλουν πάνω από 0,5 mom pap-a. Για να μην είναι επίφοβο...αλλά κ να είναι πάλι δεν τρέχει τίποτα γιατί όλα συνυπολογίζονται...αφού στα βρήκε όλα οκ δεν έχεις λόγο να το ψάχνεις...τώρα να το ευχαριστηθεις.

Αχ πραγματικά ηρέμησα τόσο πολύ !!! Πιστεύω ότι πλέον θα πηγαίνω κάπως πιο ήρεμη στα ραντεβού.. ελπίζω δηλαδή χαχα 

1/3 έχω ραντεβού με τον γιατρό μου οπότε και θα τα συζητήσουμε όλα εκεί.. 

κανονικά είχα και εγώ αύριο την αυχενική αλλά για καλή μου τύχη με πήραν για άλλον λόγο και μου το μετέφεραν το Σάββατο που πήγα.. καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου !!!! Όλα θα πάνε τέλεια σε όλες !! 
 

ειπαμε είμαστε το τυχερό team !!!!!!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Και εγώ Σοφάκι όλη την ώρα τρέχω κ έχω κ πολλά ούρα.νορμαλ είναι..αύριο θα έχω νέα εγώ...άντε να δούμε..

Η Παπ Α βγήκε καλή μου είπε η μικτοβιολογος ..συγκρίνω κ με τον γιο μου κ με το δεύτερο..30,43 miu κάπως έτσι η μονάδα μέτρησης η χοριακη κ 6995 η Παπ Α..νομίζω θέλουν όχι υψηλή την χοριακη κ υψηλή παπΑ ..να δουμε αύριο τώρα..χοριακη μην μπερδευτεί καμία κ νομίζει 30 χαχαχα.μαλλονωαλλος συντελεστής αλλά έτσι πάντα το είχαν..στον γιο μου ήταν 68 κ στο δεύτερο ήταν 36.. κ Παπ Α στον γιο μου ήταν 1690 κ στο δεύτερο 2400.. κ ο γιος μου μια χαρά ενώ βιοχημικούς δείκτες είχε χειρότερους από τα άλλα κ ήμουν κ δέκα χρόνια μικρότερη..άρα όλα είναι σχετικά κ μπορεί κ απολύτως τίποτα να μην σημαίνουν...σας διαφωτιζω τώρα..χαχαχα.

Ποτε θα πας τελικα κοριτσι? Αντε να ησυχασεις λιγο μια χαρα θα ειναι ολα. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2021 at 8:01 ΜΜ, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. Εχω ηρεμησει καπως.. Με επιασε εχθες ο γιατρος μου τηλέφωνο για να δει πως ειμαι και να μου πει λεπτομερειες και για το τεστ και με καθησυχασε.. Εκεινος μου ειπε οτι και στο εξωτερικο αλλα και εδω οι γιατροι κατω απο 3 το θεωρουν φυσιολογικο και να μην αγχωνομαι.. Οτι ολα θα ειναι καλα.. Αφου και το pappA ειχε βγει πολυ καλο.. Το φυλο ναι το μαθαμε το βραδυ.. Ξεχασα να σας το πω.. Σκασαμε μπαλονι επαθα τεραστιο σοκ.. Εχουμε  ΑΓΟΡΑΚΙΙΙΙ... Χαχχα ημουν σιγουρβ οτι θα ηταν κορη γιατι ειχα πολλους εμετους, πολλα σπυρια στο προσωπο ταλαιπωρια, ψηλους παλμους 160, και λεω ενταξει κορη ειναι.. Και οταν ειδα τα μπλε κομφετι φωναζα.. Χαχαχαχ.. Βεβαια θα το επιβεβαιωσουμε και με το τεστ NIPT αλλα η γιατρος ηταν πολυ σιγουρη για το φύλο δεν μου ειπε νομιζω και τετοια.. Μου ειπε ξερω το φυλο.. Θες να το μαθεις? Και της ειπα γραψτο μου σε φακελο δεν θελω να το μαθω.. 

Χιχιχι τέλεια!!!! Και πολύ ωραία ιδέα τα μπαλόνια!!! 

On 13/2/2021 at 9:00 ΜΜ, Emilly800 είπε:

Ναι δυστυχώς χαχαχα.απλα κατάλαβα ότι είναι από αυτό που είπα ότι λίγο μετά την ούρηση φεύγουν στο εσώρουχο..θέλει αλλαγή συνέχεια εσώρουχο κ πλύσιμο με lactacyd. Μια φορά την μέρα όμως το πλύσιμο όχι παραπάνω.

Κι εγώ Εμιλυ μου σήμερα είδα αρκετά υγρά, αλλά δεν ήταν αυτα τα υγρά του κόλπου ας το πούμε, ήταν σαν ούρα αλλα δεν ήταν ούρα είμαι σίγουρη και ανησυχησα κ έστειλα μνμ στο γιατρό. Γτ ειδα αρκετά και ανήσυχησα κ μ είπε να μην ανησυχω.. 

On 13/2/2021 at 9:05 ΜΜ, xenia^^ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 12+1 σήμερα και πριν λίγο γύρισα από την αυχενική !!! Όλα τα βρήκε φυσιολογικά !!! Μεγάλο βάρος μου έφυγε !! Φύλο δε κατάφερε να δει με σιγουριά !! Αλλά η εκτίμηση του βάσει αυτών που είδε είναι κοριτσάκι !!!!! Πολύ θέλω κοριτσάκι !!!!! Όμως σημασία έχει να είναι γερό !!!! Δυστυχώς πήγα μόνη μου, όμως μου έστειλε ο γιατρός κατευθείαν στο μειλ μου φωτογραφίες και βίντεο οπότε όπως καταλαβαίνετε δε χορταίνω να βλέπω τα βιντεάκια !!! 
Με το καλό σε όλα τα κορίτσια να είναι άψογες οι εξετάσεις !!!!!! ❤️
 

Μπράβο Ξένια μου!!!! Εγώ έχω την αλλη Δευτέρα αυχενική. Τελευταία θα κάνω μ φαίνεται.. 

On 14/2/2021 at 2:39 ΜΜ, athina_rain είπε:

@xenia^^ οι μπαμπάδες τρελαίνονται για κοριτσάκια κ ας μη το λένε καμιά φορά!! Χαχα!! Καλα ειμαι εγω οι ναυτιες με αποχαιρετησαν κ αυχενικη εχω τη Πεμπτη!!! Σημερα εχω γενεθλια κ τα αγορια μου πηγαν να με παρουν τουρτα!!!!!! Παιξαμε και λιγο χιονοπολεμο εγω παγωσα δεν αντεξα αλλο ανεβηκα με τη μικρη σπιτι τωρα την εβαλα για υπνο κουραστηκε η καημενουλα!! 

Ωωω χρόνια πολλά!!!! Να τα εκατοστήσεις!!! Τι καλα αγοράκια έχεις!!!!! :x

20 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Συγχαρητηρια για τις ωραιες αυχενικες!! Αντε να παιρνουμε κι εμεις σειρα!!

@Sofiamar93 μην αγχωνεσαι για τετοια τιμη κι εφοσον το pappa ηταν καλο. Οταν ειχα κανει αυχενικη στο γιο μου μου ειχαν βγαλει υψηλες πιθανοτητες για τρισωμια 18 επειδη ειχε πολυ υψηλες σφυξεις. Τελικα φυσικα δεν ειχε τιποτα, ειχε υψηλες σφυξεις γιατι κι εγω ημουν με αμυγδαλιτιδα και ειχα κι εγω υψηλες σφυξεις!!

Κοριτσια μου αρρωστησα... πολυ συναχι, μυαλγιες και δεκατα... ασε και δεν μπορω να παρω και φαρμακα και νιωθω αθλια... ελπιζω μεχρι την Τριτη που εχω την αυχενικη να ειμαι καλα!

Αχ περαστικά εύχομαι! Να περάσει γρήγορα.. 

19 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Βρε κορίτσια σας έχει πιάσει τίποτα φαγούρα στη κοιλιά; Το είχα πάθει και στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αλλά πολύ αργότερα στον 6ο μήνα. Βέβαια βλέπω ότι η κοιλιά λίγο άρχισε να φουσκώνει και λέω μη με έπιασε πάλι η κλασική φαγούρα. Τότε είχα πάει δερματολόγο και με έδωσε αλοιφή. τι να πω... θα με ταλαιπωρήσει πάλι.. για να δούμε..

Οχι ακομη δεν με έχει πιάσει.. 

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την αυχενική! Τα νέα από σήμερα ήταν πολύ καλά! Μήκος αυχένα 1,4, ορατό ρινικό οστό, μήκος εμβρύου 6 mm όλα καλά τα άλλα νούμερα και μάλλον κατα 80% είναι κοριτσάκι! 

Αισθάνομαι ανακουφισμένη, πέρασα μεγάλο άγχος, ήθελα να δω πρώτα από όλα ότι όλα πηγαίνουν καλά! Τώρα θα προσπαθήσω να ηρεμήσω περιμένοντας και τις αιματολογικές! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε καλά νέα!

Πάντως είναι μαγικό το μηχάνημα αυτό! Το μωρό κοιμόταν με τα χεράκια σαν να προσεύχεται και χτύπησε ο γιατρός την κοιλιά μου με το μηχάνημα και ξύπνησε και άπλωνε χεράκια, ποδαράκια! Μαγικό είναι! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Ααα μωρέ τι ωραία!!! Μπράβο!! 

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά τελειαααα.τωρα κάτσε να χαρείς την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό σε κάνα δυο μήνες ξεκινάς να αγοράζεις ροζ ρουχαλακια..εγώ αύριο αυχενική...λόγω χιονιού μου το άλλαξαν...υπομονή..

Συγχαρητήρια κ σε σένα Ξένια πωπω..γεμίζει ο τόπος κοριτσινια...τι ωραία..

Με το καλοο!!!! 

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Μου το άλλαξαν κ είχα κάτι νεύρα.....είμαι πολύ οργανωτικη..βλέποντας ότι θα χιονίσει παίρνω τηλέφωνο την Τετάρτη νομίζω κ λέω στην γραμματεία ...θα χιονίσει...να έρθω την Παρασκευή που θα είμαι και 12,1 ας πούμε;;;όχι μου λέει καλέ...δεν θα αποκλειστούμε....δεν έχει συμβεί ποτέ λέει....κ με παίρνει κ μου λέει αποκλείστηκαμε....φούντωσε το κεφάλι μου από τα νεύρα....

Πωπω ρε συ.. Ε με το δίκιο σου.. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Γράψε κ τις τιμές αν έχεις...η papp a είναι πολύ καλή ..στα σίγουρα...εμένα κ στον γιο κ το δεύτερο η χοριακη ήταν 0,7 και 0,78 mom ..νομίζω είναι τέλειες οι πιθανότητες σου.

Εμιλυ μου εγω το δικο μου το τεστ papp A  δεν γραφει αυτα που γραφει εσας.. Εμενα γραφει δυο αριθμους. Ειπαμε στην Κύπρο ειναι διαφορετικα.. Πες μου πλζ αν ξερεις τι ειναι

 Papp A 2.173 IU/I

FBHCG 62.75 IU/I και διπλα απο αυτα γραφει και στα δυο accepted... Πως τους βλεπεις τους αριθμους? Ο γιατρος μου ειχε πολυ καλα τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εμιλυ μου εγω το δικο μου το τεστ papp A  δεν γραφει αυτα που γραφει εσας.. Εμενα γραφει δυο αριθμους. Ειπαμε στην Κύπρο ειναι διαφορετικα.. Πες μου πλζ αν ξερεις τι ειναι

 Papp A 2.173 IU/I

FBHCG 62.75 IU/I και διπλα απο αυτα γραφει και στα δυο accepted... Πως τους βλεπεις τους αριθμους? Ο γιατρος μου ειχε πολυ καλα τα αποτελεσματα

Ναι ακριβώς έτσι είναι κ εμένα Σοφάκι με αυτή την ην μονάδα μέτρησης..εμένα fbhcg 30,4 χθες που τα ξαναείδα κ papp a 6993.ειναι τέλειες οι δικές σου..κ σου είπα όλα σχετικά είναι...ο γιος μου επειδή ήταν κ μετά κτοτερη εβδομάδα ήταν fbhcg 69 και papp a 1690.που η papp a δεν ήταν κ τόσο υψηλή ας πούμε που την θέλουν κ όμως μου είπαν ένα τέλειο μωρό ..ήμουν τότε 30... Όποτε κ αυτό βλέπουν στους συντελεστές..οι βιοχημικοί σου δείκτες είναι πολύ καλοί..κ μην αγχώνεσαι για την αυχενική...στου β επιπέδου πάλι στον γιο μου βρήκαν ένα υπερηχογενες κομβίο που αυξανε τις πιθανότητες για ντάουν λίγο πιο πολύ...μου λέει ο γιατρός μου ούτε μια στο εκατομμύριο...με ρωτάει ο άντρας μου λες να έχει ντάουν;;;του λέω αν ναι είναι το πιο όμορφο νταουνακι που έχω δει ποτέ...και βγήκε ο γιος μου ένα μωρό που το φιλούσαν μπροστά μου κ οι μαίες χαχαχαχα.μαγουλο λουκούμι κουκλάκι...μην αγχώνεσαι για τίποτα..πάω κ εγώ γιατρό τώρα να δω τι θα δω..

12 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ποτε θα πας τελικα κοριτσι? Αντε να ησυχασεις λιγο μια χαρα θα ειναι ολα. 

Σε λίγο πάω Λίνα..θα γράψω ανακοινωθέν μετά χαχαχαχα..έχω μια περίεργη ηρεμία...σαν να βαρέθηκα να ανησυχώ ...τι να πω..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι ακριβώς έτσι είναι κ εμένα Σοφάκι με αυτή την ην μονάδα μέτρησης..εμένα fbhcg 30,4 χθες που τα ξαναείδα κ papp a 6993.ειναι τέλειες οι δικές σου..κ σου είπα όλα σχετικά είναι...ο γιος μου επειδή ήταν κ μετά κτοτερη εβδομάδα ήταν fbhcg 69 και papp a 1690.που η papp a δεν ήταν κ τόσο υψηλή ας πούμε που την θέλουν κ όμως μου είπαν ένα τέλειο μωρό ..ήμουν τότε 30... Όποτε κ αυτό βλέπουν στους συντελεστές..οι βιοχημικοί σου δείκτες είναι πολύ καλοί..κ μην αγχώνεσαι για την αυχενική...στου β επιπέδου πάλι στον γιο μου βρήκαν ένα υπερηχογενες κομβίο που αυξανε τις πιθανότητες για ντάουν λίγο πιο πολύ...μου λέει ο γιατρός μου ούτε μια στο εκατομμύριο...με ρωτάει ο άντρας μου λες να έχει ντάουν;;;του λέω αν ναι είναι το πιο όμορφο νταουνακι που έχω δει ποτέ...και βγήκε ο γιος μου ένα μωρό που το φιλούσαν μπροστά μου κ οι μαίες χαχαχαχα.μαγουλο λουκούμι κουκλάκι...μην αγχώνεσαι για τίποτα..πάω κ εγώ γιατρό τώρα να δω τι θα δω..

Σε λίγο πάω Λίνα..θα γράψω ανακοινωθέν μετά χαχαχαχα..έχω μια περίεργη ηρεμία...σαν να βαρέθηκα να ανησυχώ ...τι να πω..

Καλημέρα συμμαθήτρια! Πολύ καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι ακριβώς έτσι είναι κ εμένα Σοφάκι με αυτή την ην μονάδα μέτρησης..εμένα fbhcg 30,4 χθες που τα ξαναείδα κ papp a 6993.ειναι τέλειες οι δικές σου..κ σου είπα όλα σχετικά είναι...ο γιος μου επειδή ήταν κ μετά κτοτερη εβδομάδα ήταν fbhcg 69 και papp a 1690.που η papp a δεν ήταν κ τόσο υψηλή ας πούμε που την θέλουν κ όμως μου είπαν ένα τέλειο μωρό ..ήμουν τότε 30... Όποτε κ αυτό βλέπουν στους συντελεστές..οι βιοχημικοί σου δείκτες είναι πολύ καλοί..κ μην αγχώνεσαι για την αυχενική...στου β επιπέδου πάλι στον γιο μου βρήκαν ένα υπερηχογενες κομβίο που αυξανε τις πιθανότητες για ντάουν λίγο πιο πολύ...μου λέει ο γιατρός μου ούτε μια στο εκατομμύριο...με ρωτάει ο άντρας μου λες να έχει ντάουν;;;του λέω αν ναι είναι το πιο όμορφο νταουνακι που έχω δει ποτέ...και βγήκε ο γιος μου ένα μωρό που το φιλούσαν μπροστά μου κ οι μαίες χαχαχαχα.μαγουλο λουκούμι κουκλάκι...μην αγχώνεσαι για τίποτα..πάω κ εγώ γιατρό τώρα να δω τι θα δω..

Σε λίγο πάω Λίνα..θα γράψω ανακοινωθέν μετά χαχαχαχα..έχω μια περίεργη ηρεμία...σαν να βαρέθηκα να ανησυχώ ...τι να πω..

Και εγω το τεστ την εκανα 10η εβδομαδα.. Πολυ νωρις το εκανα οποτε μπορει στην 12η να ηταν πιο υψηλα.. Ετσι δεν ειναι?? Αντε περιμενουμε τα νεα σου... Ολα θα πανε τελεια.. Εχω πολυ καλο προαισθημα για εσενα.. Παντως φεν ξερβ γιατί σαν γιατρο μου σε εμπιστευομαι.. Οποτε σε ρωταω το ξερεις οτι ηρεμω?? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα από τα καταχιονισμενα βόρεια εδώ της Αθήνας!!! Λοιπόν τα δικά μας νέα είναι ότι χθες βράδυ βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλαστη και είναι όλα φυσιολογικά! Επίσης έχουμε επισήμως κοριτσάκι!!! ❤️ Περιμένουμε και τα τελικά τέλος αυτής της εβδομάδας αρχές της επόμενης μπας και ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους.. 

@Emilly800 και @CMES περιμένουμε τα όμορφα νέα σας από τις αυχενικές!! @CMES ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα που ήσουν άρρωστη κοπέλα μου και να μπορέσεις να απολαύσεις το μπουμπούκι σου στον υπέρηχο! Αν ξεχνάω κανένα κορίτσι που έχει και αυτό σήμερα αυχενική ζητώ συγνώμη! :)

17 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις έλαβα στο μειλ μου τα αποτελέσματα των Papp a.. δώστε μου τα φώτα σας όσες γνωρίζετε από τις μετρήσεις..

Papp-a 1,173 mom β-hcg 1,105kom

Τρισωμια 21 στατ.πιθαν 1:517  Τροπ.π1:10337

τρισωμια 18 στ.πιθ 1:1236. Τροπ.π <1:20000

τρισωμια 13 στ.πιθ 1:3886 τροπ. <1:20000 

Τέλεια τα ποσοστά κορίτσι μου μπράβο!!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου τώρα από δω και πέρα χωρίς άγχος ❤️

On 14/2/2021 at 2:39 ΜΜ, athina_rain είπε:

@xenia^^ οι μπαμπάδες τρελαίνονται για κοριτσάκια κ ας μη το λένε καμιά φορά!! Χαχα!! Καλα ειμαι εγω οι ναυτιες με αποχαιρετησαν κ αυχενικη εχω τη Πεμπτη!!! Σημερα εχω γενεθλια κ τα αγορια μου πηγαν να με παρουν τουρτα!!!!!! Παιξαμε και λιγο χιονοπολεμο εγω παγωσα δεν αντεξα αλλο ανεβηκα με τη μικρη σπιτι τωρα την εβαλα για υπνο κουραστηκε η καημενουλα!! 

Κοπέλα μου χρόνια πολλά αν και με λιγο καθυστέρηση!! Με το καλό το μπεμπακι σας το 4ο, να γεμίσει και άλλα παιδικά γέλια και χαρές το σπίτι σας!!! :wub: Δεν είχα μπει δύο μέρες, δεν αισθανόμουν και πολύ καλά, συν το άγχος για τα αποτελέσματα.. Ότι καλύτερο εύχομαι, να τα εκατοστήσεις! 

On 15/2/2021 at 12:10 ΠΜ, athina_rain είπε:

Βρε κορίτσια σας έχει πιάσει τίποτα φαγούρα στη κοιλιά; Το είχα πάθει και στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αλλά πολύ αργότερα στον 6ο μήνα. Βέβαια βλέπω ότι η κοιλιά λίγο άρχισε να φουσκώνει και λέω μη με έπιασε πάλι η κλασική φαγούρα. Τότε είχα πάει δερματολόγο και με έδωσε αλοιφή. τι να πω... θα με ταλαιπωρήσει πάλι.. για να δούμε..

Ναι εγώ έχω φαγούρα στην κοιλιά και ξηροδερμια αρκετή, άρχισα να βάζω κανονικά της frezyderm για τις ραγάδες που είναι και πολύ ενυδατική αφού μπαίνω στο 2ο τρίμηνο και έχω ήδη πετάξει κοιλίτσα.. Μέχρι τώρα όταν δεν άντεχα έβαζα λίγη bepanthol και με δρόσιζε! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα από τα καταχιονισμενα βόρεια εδώ της Αθήνας!!! Λοιπόν τα δικά μας νέα είναι ότι χθες βράδυ βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλαστη και είναι όλα φυσιολογικά! Επίσης έχουμε επισήμως κοριτσάκι!!! ❤️ Περιμένουμε και τα τελικά τέλος αυτής της εβδομάδας αρχές της επόμενης μπας και ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους.. 

@Emilly800 και @CMES περιμένουμε τα όμορφα νέα σας από τις αυχενικές!! @CMES ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα που ήσουν άρρωστη κοπέλα μου και να μπορέσεις να απολαύσεις το μπουμπούκι σου στον υπέρηχο! Αν ξεχνάω κανένα κορίτσι που έχει και αυτό σήμερα αυχενική ζητώ συγνώμη! :)

Τέλεια τα ποσοστά κορίτσι μου μπράβο!!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου τώρα από δω και πέρα χωρίς άγχος ❤️

Κοπέλα μου χρόνια πολλά αν και με λιγο καθυστέρηση!! Με το καλό το μπεμπακι σας το 4ο, να γεμίσει και άλλα παιδικά γέλια και χαρές το σπίτι σας!!! :wub: Δεν είχα μπει δύο μέρες, δεν αισθανόμουν και πολύ καλά, συν το άγχος για τα αποτελέσματα.. Ότι καλύτερο εύχομαι, να τα εκατοστήσεις! 

Ναι εγώ έχω φαγούρα στην κοιλιά και ξηροδερμια αρκετή, άρχισα να βάζω κανονικά της frezyderm για τις ραγάδες που είναι και πολύ ενυδατική αφού μπαίνω στο 2ο τρίμηνο και έχω ήδη πετάξει κοιλίτσα.. Μέχρι τώρα όταν δεν άντεχα έβαζα λίγη bepanthol και με δρόσιζε! 

@Φραουλίνο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!!! Χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα σου και με το κοριτσάκι σου!!!!! Μπράβο κοπέλα μου!! Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα ηταν φυσιολογικά άλλωστε!! Εγώ Πέμπτη έχω αυχενική το μεσημέρι!! Άντε να δουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...