Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Χαζά κάνουνε..τέλος πάντων..εγώ σε αυτό δεν έκανα ούτε έναν κολπικό.6,3 εβδομάδα ο πρώτος υπέρηχος από την κοιλιά κ άκουσα καρδούλα..κ άλλους ενάμιση υπερήχους( τον ένα δεν τον μετράω πέντε δευτερόλεπτα) από κοιλιά κ αυτοί.

Είναι ανάλογα το μηχάνημα του γιατρού. Αν είναι καλό, παλιό, πιο σύγχρονο κτλ. Εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για αυχενική εκεί που πήγαινα και στις τρεις προηγούμενες εγκυμοσύνες. Έβρισκαν και το φύλο και ήταν 99,9% σίγουροι. Χιχιχι... έχω μια αγωνία πάντως η αλήθεια είναι παρόλο που το έχω ζήσει πολλές φορές αυτό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, athina_rain είπε:

Είναι ανάλογα το μηχάνημα του γιατρού. Αν είναι καλό, παλιό, πιο σύγχρονο κτλ. Εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για αυχενική εκεί που πήγαινα και στις τρεις προηγούμενες εγκυμοσύνες. Έβρισκαν και το φύλο και ήταν 99,9% σίγουροι. Χιχιχι... έχω μια αγωνία πάντως η αλήθεια είναι παρόλο που το έχω ζήσει πολλές φορές αυτό... 

Μην εχεις καθόλου..να πω ότι έχω εγώ λογω ιστορικού να το καταλάβω αλλά εσύ δεν χρειάζεται.. ποσό χρονών είσαι;;καλά με τον υπέρηχο εννοείται το είδος..απλά όταν παρακολουθούν έγκυες οι γυναικολόγοι ανεπίτρεπτο το θεωρώ από την στιγμή κιόλας που όλοι τα ίδια χρήματα παίρνουν να έχουν παλιούς υπερήχους..πραγματικά στο λέω από πείρα γιατί στη προηγούμενη γιατρό που πήγαινα είχε το χειρότερο μηχάνημα ever..όχι μωρό δεν μπορούσες να δεις ούτε σκιά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Μην εχεις καθόλου..να πω ότι έχω εγώ λογω ιστορικού να το καταλάβω αλλά εσύ δεν χρειάζεται.. ποσό χρονών είσαι;;καλά με τον υπέρηχο εννοείται το είδος..απλά όταν παρακολουθούν έγκυες οι γυναικολόγοι ανεπίτρεπτο το θεωρώ από την στιγμή κιόλας που όλοι τα ίδια χρήματα παίρνουν να έχουν παλιούς υπερήχους..πραγματικά στο λέω από πείρα γιατί στη προηγούμενη γιατρό που πήγαινα είχε το χειρότερο μηχάνημα ever..όχι μωρό δεν μπορούσες να δεις ούτε σκιά.

ναι εε; πωπω είναι κάποιοι που έχουν πολύ χάλια μηχανήματα απορώ πως κάνουν τις μετρήσεις. Πάλι καλά που βασιζόμαστε σε μια αυχενική και σε μια Β επιπέδου που πάμε και τη κάνουμε αλλού γιατί αλλιώς δε θα βλέπαμε τίποτα. Είμαι 36 χρονών! :) Απλά μωρέ με στεναχωρεί που θα είμαι και μόνη μου στην αυχενική δε δέχονται συνοδούς... τελος παντων...Εσύ πως τα πας; ποτε έχεις εξέταση τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κ γω είμαι 11 +6 και στις 17/2 έχω κλείσει για αυχενική επιτέλους! Συμπτώματα και μένα αρχίζουν να μειώνονται σιγά σιγά, ειδικά οι αναγούλες και οι εμετοι το πρωι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

ναι εε; πωπω είναι κάποιοι που έχουν πολύ χάλια μηχανήματα απορώ πως κάνουν τις μετρήσεις. Πάλι καλά που βασιζόμαστε σε μια αυχενική και σε μια Β επιπέδου που πάμε και τη κάνουμε αλλού γιατί αλλιώς δε θα βλέπαμε τίποτα. Είμαι 36 χρονών! :) Απλά μωρέ με στεναχωρεί που θα είμαι και μόνη μου στην αυχενική δε δέχονται συνοδούς... τελος παντων...Εσύ πως τα πας; ποτε έχεις εξέταση τώρα;

Να σε ρωτήσω...από υγρά πώς πας;;;εγώ εκτός τα λευκά πηκτα κυρίως όταν πάω τουαλέτα βλέπω αφού σκουπίστω κ υγρά υγρά στο εσώρουχο ...είναι ούρα που ξεφεύγουν ηηη αμνιακό υγρό;;;τώρα λίγο φοβήθηκα κ το βλέπω μέρες..σαν ακράτεια αλλά σταματάει μετά την τουαλέτα...αν ήταν ρήξη υμένων θα το έβλεπε στον υπέρηχο ο γιατρός;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Να σε ρωτήσω...από υγρά πώς πας;;;εγώ εκτός τα λευκά πηκτα κυρίως όταν πάω τουαλέτα βλέπω αφού σκουπίστω κ υγρά υγρά στο εσώρουχο ...είναι ούρα που ξεφεύγουν ηηη αμνιακό υγρό;;;τώρα λίγο φοβήθηκα κ το βλέπω μέρες..σαν ακράτεια αλλά σταματάει μετά την τουαλέτα...αν ήταν ρήξη υμένων θα το έβλεπε στον υπέρηχο ο γιατρός;;

Υγρά δε μπορώ να πω ότι έχω όχι. Καθαρό είναι πάντα το εσώρουχο. Εκτός αν κάνω κάποιου είδους γυμναστική, περπατήσω αρκετή ώρα κτλ. τότε όταν πάω τουαλέτα μπορεί να δω τίποτα λευκό υγρό αλλά πολύ λίγο ίσα ίσα μια δυο σταγόνες. Τώρα αν βλέπεις υγρά υγρά μήπως είναι ακράτεια και δε το καταλαβαίνεις ειδικά αν λες οτι μετά τη τουαλέτα σταματάει. Δε πιστεύω να είναι ρήξη υμένων. Τώρα αν θα το έβλεπε ο γιατρός στον υπέρηχο δε το γνωρίζω.. θα πρέπει όταν πας να του το πεις και ίσως τότε μετρήσει κάτι για να καταλάβει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Να σε ρωτήσω...από υγρά πώς πας;;;εγώ εκτός τα λευκά πηκτα κυρίως όταν πάω τουαλέτα βλέπω αφού σκουπίστω κ υγρά υγρά στο εσώρουχο ...είναι ούρα που ξεφεύγουν ηηη αμνιακό υγρό;;;τώρα λίγο φοβήθηκα κ το βλέπω μέρες..σαν ακράτεια αλλά σταματάει μετά την τουαλέτα...αν ήταν ρήξη υμένων θα το έβλεπε στον υπέρηχο ο γιατρός;;

Εμιλλυ μου εγώ έχω υγρά όπως τα περιγράφεις.. δεν με ανησυχεί.. από την αρχή της εγκυμοσύνης τα έχω.. και τα λευκά αλλά κι αυτό που λες κάτι σταγονιτσες σαν ακράτεια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Εμιλλυ μου εγώ έχω υγρά όπως τα περιγράφεις.. δεν με ανησυχεί.. από την αρχή της εγκυμοσύνης τα έχω.. και τα λευκά αλλά κι αυτό που λες κάτι σταγονιτσες σαν ακράτεια.. 

Ναι ιδίως μετά την ούρηση το παρατήρησα..πωπω όλα περίεργα μου φαίνονται ρε παιδί μου...νομίζω ότι σαραβαλιασε όλο το σύστημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Χαθηκα κι εγω λιγο αλλα τρεχω ασταματητα. Κι εγω ειμαι πολυ καλυτερα και απο ναυτια και απο φουσκωμα. Κοιλια εχω κανει λες και ειμαι 5 μηνων. Αφου προχθες στη δουλεια ενας παππους μου λεει "γκαστρωμενη εισαι;" ηθελα να τον βαρεσω...

Ειδα πιο πανω που λεγατε για ραγαδες και εχω το τελειο σκευασμα! Αμυγδαλελαιο!!!! Ειναι απολυτα ασφαλες, αοσμο και πολυ οικονομικο. Πασαλειμμα καθημερινα μετα το μπανιο. Εβαζα και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες, ειχα τεραστια κοιλια, εχω και τα παραπανισια κιλακια μου και ουτε μια ραγαδα!

@Emilly800 τη ρηξη υμενων δεν μπορει να τη δει ο γιατρος στον υπερηχο, ομως αν κανεις ριξη υμενων το καταλαβαινεις γιατι εχεις ροη οταν βηχεις ή σηκωνεσαι αποτομα. Το ειχα παθει στην 1η εγκυμοσυνη. Κι εγω εχω αρκετα υγρα παντως.

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Χαθηκα κι εγω λιγο αλλα τρεχω ασταματητα. Κι εγω ειμαι πολυ καλυτερα και απο ναυτια και απο φουσκωμα. Κοιλια εχω κανει λες και ειμαι 5 μηνων. Αφου προχθες στη δουλεια ενας παππους μου λεει "γκαστρωμενη εισαι;" ηθελα να τον βαρεσω...

Ειδα πιο πανω που λεγατε για ραγαδες και εχω το τελειο σκευασμα! Αμυγδαλελαιο!!!! Ειναι απολυτα ασφαλες, αοσμο και πολυ οικονομικο. Πασαλειμμα καθημερινα μετα το μπανιο. Εβαζα και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες, ειχα τεραστια κοιλια, εχω και τα παραπανισια κιλακια μου και ουτε μια ραγαδα!

@Emilly800 τη ρηξη υμενων δεν μπορει να τη δει ο γιατρος στον υπερηχο, ομως αν κανεις ριξη υμενων το καταλαβαινεις γιατι εχεις ροη οταν βηχεις ή σηκωνεσαι αποτομα. Το ειχα παθει στην 1η εγκυμοσυνη. Κι εγω εχω αρκετα υγρα παντως.

Σε ποια εβδομάδα το έπαθες;;;πως το αντιμετωπίσεις;;;κ από το προκλήθηκε;;εγώ το παρατήρησα μόνο μετά την ούρηση.καλα ρήξη υμένων ρε παιδί μου δεν πάθαινα ούτε με την πρόκληση...δεν μπορώ να φανταστώ να το πάθω τώρα...πόσο γκαντεμια να έχω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Σε ποια εβδομάδα το έπαθες;;;πως το αντιμετωπίσεις;;;κ από το προκλήθηκε;;

Στην 39η και γεννησα!! Απλα ειχα μερικη ρηξη και ημουν σαν να ειμαι 1η ημερα περιοδου, δηλαδη αν εβηχα ή οταν σηκωνομουν απο το κρεβατι ετρεχε λιγο. Εκανα 24 ωρες να το παρω χαμπαρι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Στην 39η και γεννησα!! Απλα ειχα μερικη ρηξη και ημουν σαν να ειμαι 1η ημερα περιοδου, δηλαδη αν εβηχα ή οταν σηκωνομουν απο το κρεβατι ετρεχε λιγο. Εκανα 24 ωρες να το παρω χαμπαρι!

Οκ νορμάλ ήταν αυτό..θυμάσαι χρώμα;;;εμένα είναι ντιπ διάφανο.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι, σε αυτο το σταδιο το αμνιακο υγρο ειναι ελαχιστο, δεν νομιζω να μπορεις να το αισθανθεις να τρεχει

Just now, Emilly800 είπε:

Οκ νορμάλ ήταν αυτό..θυμάσαι χρώμα;;;εμένα είναι ντιπ διάφανο.

Δεν ειχε χρωμα, ομως ειχα και συχνοουρια και λιγο ακρατεια και νιμιζα πως ηταν ουρα!

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Να σε ρωτήσω...από υγρά πώς πας;;;εγώ εκτός τα λευκά πηκτα κυρίως όταν πάω τουαλέτα βλέπω αφού σκουπίστω κ υγρά υγρά στο εσώρουχο ...είναι ούρα που ξεφεύγουν ηηη αμνιακό υγρό;;;τώρα λίγο φοβήθηκα κ το βλέπω μέρες..σαν ακράτεια αλλά σταματάει μετά την τουαλέτα...αν ήταν ρήξη υμένων θα το έβλεπε στον υπέρηχο ο γιατρός;;

Για να πάθεις ρήξη υμένων δεν πρέπει να είναι πιο προχωρημένη η εγκυμοσύνη? Νομίζω άδικα αγχώνεσαι..Και υγρά κι εγώ έχω λευκά...

Just now, Stefania# είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ γω είμαι 11 +6 και στις 17/2 έχω κλείσει για αυχενική επιτέλους! Συμπτώματα και μένα αρχίζουν να μειώνονται σιγά σιγά, ειδικά οι αναγούλες και οι εμετοι το πρωι

Καλωσήλθες κορίτσι μου! με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Stefania# είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ γω είμαι 11 +6 και στις 17/2 έχω κλείσει για αυχενική επιτέλους! Συμπτώματα και μένα αρχίζουν να μειώνονται σιγά σιγά, ειδικά οι αναγούλες και οι εμετοι το πρωι

Γεια σου @Stefania# με το καλό το μωράκι σου! Εύχομαι να έχεις τέλειες εξετάσεις! Εγώ έχω 18/2 αυχενική!! Νιώθω επίσης καλά σήμερα δεν είχα καθόλου αναγούλες ύστερα από 1,5 μήνα ταλαιπωρίας, μιλάμε σερνόμουν!!!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...