Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί μόνο αυτό με αγχωσε λίγο...μου είπε ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός...στις άλλες εγκυμοσύνες δεν ξέρω καν τι είχα...αυτός μου είπε ότι σε αυτή την εβδομάδα εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό πλακούντα κ μετά ανεβαίνει..αλλά πάλι ψιλοφοβηθηκα...

Να μην σε ανησυχεί τίποτα ! Αν και δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες και αν χρήζει σημασίας.. πιστεύω ότι αν υπάρχει κάτι ανησυχητικό δεν μασάνε τα λόγια τους οι γιατροί, θα στο πουν κατευθείαν.. για αυτό κάνουμε όλες αυτές τις εξετάσεις για να προλαβαίνουμε πράγματα !!! Οπότε τίποτα να μην σε ανησυχεί ! Όταν λένε όλα καλα είναι όλα καλα!!! Εμείς τα διογκώνουμε στο κεφάλι μας !! Και αγχωνόμαστε !!!!! Φυσικά πρέπει ο γιατρός να έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μας και να νιώθουμε σιγουριά !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί μόνο αυτό με αγχωσε λίγο...μου είπε ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός...στις άλλες εγκυμοσύνες δεν ξέρω καν τι είχα...αυτός μου είπε ότι σε αυτή την εβδομάδα εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό πλακούντα κ μετά ανεβαίνει..αλλά πάλι ψιλοφοβηθηκα...

Εμιλυ μου αρχικά ο πρόσθιος δεν σημαίνει κάτι, ρώτησα και εγώ γιατί στην προηγούμενη είχα οπίσθιο και τώρα πρόσθιο.. Η μόνη διαφορά είναι ότι με τον πρόσθιο δεν αισθανόμαστε τόσο καλά το μωρό γιατί οι κινήσεις και οι κλωτσιές σκάνε πάνω στον πλακούντα αντι στα τοιχώματα της κοιλιας οπότε η αίσθηση είναι πολύ πιο ήπια σε σχέση με τον οπίσθιο αλλά δεν έχει κάποιο άλλο κακό.. Ο χαμηλός δεν σε απασχολεί γιατί όσο μεγαλώνει η μήτρα τον τραβάει πάνω! Μέχρι τη Β επιπέδου θα είναι μια χαρά!!

1 hour ago, CMES είπε:

Καλημερα!! Δυστυχως εγω δεν εχω νεα!! Αποκλεισμενη 4η ημερα σπιτι, χωρις ρευμα εδω και 24 ωρες και φυσικα δεν πηγα για την αυχενικη!

Κορίτσι μου τι κρίμα για την αυχενική, ααχ το ζήσαμε και εμείς εχθές 12 ώρες χωρίς ρεύμα λέγαμε τόσο ωραία μέρα και μας βγήκε ξινή είχαμε ξεπαγιασει και δεν έχουμε και τζακι δυστυχώς.. Προλάβαμε να φτιάξουμε ένα καφέ στο γκαζάκι και μετά τελείωσε οπότε ούτε φαγητό δεν μπορούσαμε να ζεστανουμε.. Φαντάζομαι τα νεύρα σας μετά από 24 ώρες.. Υπομονή κοπέλα μου τι άλλο; Μίλησες για την αυχενική, σου έκλεισαν άλλο ραντεβού;; Πως νιώθεις που ήσουν άρρωστη, είσαι τουλάχιστον κάπως καλύτερα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Πιο σίγουρο δεν γίνεται χαχαχα...μα το έβλεπα κ εγώ τρεις κ λίγο...κ έλεγα ας μην μιλήσω...κ στο τέλος άνοιξε τα ποδαράκια κ κρεμόταν το λυρι..κ φάνηκε μου είπε ο γιατρός κ από το πλάι σε κάποια φάση..

166 σφυγμούς είχε..ναι φαινόταν κανονικά αλλά να σου πω ότι κ στον γιο μου το είδαμε πολυυυυ νωρίς..αχχ.εχω γίνει εξπερτ στους υπερήχους...Παναγία μου...μπορεί να έχω ένα παιδί προς το παρόν αλλά πέντε εγκυμοσύνες στην πλάτη ...θα γίνω ειδικός στις εγκυμοσύνες χαχαχαχα.

Για να πω την αλήθεια, στη τρίτη μου εγκυμοσύνη που είχα τη κόρη μου, όταν έβλεπα στην αυχενική τον υπέρηχο με είχε ρωτήσει η γιατρός αν θέλω να μάθω το φύλο, τότε φοβόμουν η αλήθεια είναι δυο αγόρια είχα ήδη ωχ λεω φαντάζεσαι να με πει και τρίτο αγόρι.. ενώ κατα βαθος ήθελα κοριτσάκι κι ας μη το έλεγα κι ας μη με ένοιαζε, έβλεπα στον υπέρηχο λοιπόν ότι δε προεξείχε τίποτα ανάμεσα στα ποδαράκια και κάτι ψιλιάστηκα, βρήκα το θάρρος να τη πω αντε πειτε μου το φύλο παρόλο που έλεγα να μη το μάθω και με λέει κοριτσακι με σιγουριά!!!! Μόνο που δεν έκλαψα!!! Η συγκίνηση μου ήταν απερίγραπτη αμέσως μόλις τελειώσαμε πήρα τηλ. τον άντρα μου γιατί είχα πάει με τη μαμά του τότε και η μαμά μου ξετρελάθηκε απο τη χαρά της ήταν μέσα κι εκείνη στον υπέρηχο!! Σαν χθες το θυμάμαι είναι εικόνα που δεν έχει φύγει από το μυαλό μου ένιωσα πιο ευτυχισμένη απο ποτέ!!! Εκεί κατάλαβα ότι πραγματικά το ήθελα τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι και απλά δεν το ήξερα πόσο πολύ το ήθελα! Άλλωστε όταν παίρνεις την απόφαση να ξαναμείνεις έγκυος για τρίτη φορά έχοντας δύο παιδάκια ίδιου φύλου, εεε εντάξει δε σε νοιάζει τι θα είναι το τρίτο άλλωστε αυτά είναι τυχερά δε μπορείς να πεις οτι θα μείνω έγκυος ξανά για να κάνω κοριτσάκι παράδειγμα αυτό δεν υπάρχει! εγώ ήμουν προετοιμασμένη για αγοράκι ξανά και τελικά μας έκανε την έκπληξη η κόρη!  Χιχι!! Τώρα πάλι έχω την αγωνία μεγάλη! Αύριο θα ξέρω πολλά...!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Liakada είπε:

Εμένα ο τράχηλος είναι κοντός...Θέλει προσοχή, όχι σκάλες, ανηφόρες κλπ και όχι πολύ περπάτημα. Υποψιάζομαι ότι ο καναπές θα βγάλει τρύπα.

Ας βγάλει τρύπα ότι θέλει ...να είναι καλά τα μωρά...εγώ σκέφτομαι κ τον άντρα μου που συνήθιζε σε όλες τις εγκυμοσύνες να κάνουμε κανονικά σ,,,ξ κ τώρα δεν τον αφήνω ούτε να με κοιτάξει....κ να δεις μια αναισθησία....πως το ζητάει;;;σαν να μην καταλαβαίνει ντιπ τι του λέω...το μυαλό εκεί...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Για να πω την αλήθεια, στη τρίτη μου εγκυμοσύνη που είχα τη κόρη μου, όταν έβλεπα στην αυχενική τον υπέρηχο με είχε ρωτήσει η γιατρός αν θέλω να μάθω το φύλο, τότε φοβόμουν η αλήθεια είναι δυο αγόρια είχα ήδη ωχ λεω φαντάζεσαι να με πει και τρίτο αγόρι.. ενώ κατα βαθος ήθελα κοριτσάκι κι ας μη το έλεγα κι ας μη με ένοιαζε, έβλεπα στον υπέρηχο λοιπόν ότι δε προεξείχε τίποτα ανάμεσα στα ποδαράκια και κάτι ψιλιάστηκα, βρήκα το θάρρος να τη πω αντε πειτε μου το φύλο παρόλο που έλεγα να μη το μάθω και με λέει κοριτσακι με σιγουριά!!!! Μόνο που δεν έκλαψα!!! Η συγκίνηση μου ήταν απερίγραπτη αμέσως μόλις τελειώσαμε πήρα τηλ. τον άντρα μου γιατί είχα πάει με τη μαμά του τότε και η μαμά μου ξετρελάθηκε απο τη χαρά της ήταν μέσα κι εκείνη στον υπέρηχο!! Σαν χθες το θυμάμαι είναι εικόνα που δεν έχει φύγει από το μυαλό μου ένιωσα πιο ευτυχισμένη απο ποτέ!!! Εκεί κατάλαβα ότι πραγματικά το ήθελα τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι και απλά δεν το ήξερα πόσο πολύ το ήθελα! Άλλωστε όταν παίρνεις την απόφαση να ξαναμείνεις έγκυος για τρίτη φορά έχοντας δύο παιδάκια ίδιου φύλου, εεε εντάξει δε σε νοιάζει τι θα είναι το τρίτο άλλωστε αυτά είναι τυχερά δε μπορείς να πεις οτι θα μείνω έγκυος ξανά για να κάνω κοριτσάκι παράδειγμα αυτό δεν υπάρχει! εγώ ήμουν προετοιμασμένη για αγοράκι ξανά και τελικά μας έκανε την έκπληξη η κόρη!  Χιχι!! Τώρα πάλι έχω την αγωνία μεγάλη! Αύριο θα ξέρω πολλά...!!! 

Αντε ποτέ δεν ξέρεις ίσως να σου έρθει και δεύτερη κόρη!! :-D Αύριο θα ξέρεις.. 

Just now, Emilly800 είπε:

Ας βγάλει τρύπα ότι θέλει ...να είναι καλά τα μωρά...εγώ σκέφτομαι κ τον άντρα μου που συνήθιζε σε όλες τις εγκυμοσύνες να κάνουμε κανονικά σ,,,ξ κ τώρα δεν τον αφήνω ούτε να με κοιτάξει....κ να δεις μια αναισθησία....πως το ζητάει;;;σαν να μην καταλαβαίνει ντιπ τι του λέω...το μυαλό εκεί...

Για το σεξ να ρωτήσεις το γιατρό λόγω του χαμηλού πλακούντα μόνο.. Αν όλα είναι οκ δεν υπάρχει λόγος να το αποφεύγεις! Είναι και ωραιιιιιο στην εγκυμοσύνη!!! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Αντε ποτέ δεν ξέρεις ίσως να σου έρθει και δεύτερη κόρη!! :-D Αύριο θα ξέρεις.. 

Για το σεξ να ρωτήσεις το γιατρό λόγω του χαμηλού πλακούντα μόνο.. Αν όλα είναι οκ δεν υπάρχει λόγος να το αποφεύγεις! Είναι και ωραιιιιιο στην εγκυμοσύνη!!! :mrgreen:

@Φραουλίνο λες;; η αλήθεια είναι τώρα δε με πολυνοιάζει, τότε ήταν αλλιώς γιατί ήξερα ότι δε θα ξανακάνω άλλο μωρό. Στο τσακ τη πετύχαμε!! Το σώσαμε τελευταία στιγμή!!! Χιχι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Αντε ποτέ δεν ξέρεις ίσως να σου έρθει και δεύτερη κόρη!! :-D Αύριο θα ξέρεις.. 

Για το σεξ να ρωτήσεις το γιατρό λόγω του χαμηλού πλακούντα μόνο.. Αν όλα είναι οκ δεν υπάρχει λόγος να το αποφεύγεις! Είναι και ωραιιιιιο στην εγκυμοσύνη!!! :mrgreen:

Χαχαχαχα.σε όλες κανονικά έκανα κ στον γιο μου μέχρι το τέλος..εννοείται τώρα πρώτα να ανέβει..αν κ ψευτοεκανα δύο φορές ...αλλά πολύ ψευτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα.σε όλες κανονικά έκανα κ στον γιο μου μέχρι το τέλος..εννοείται τώρα πρώτα να ανέβει..αν κ ψευτοεκανα δύο φορές ...αλλά πολύ ψευτο...

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο.. Λοιπον μου εξηγησε τα παντα και ηρεμησε η καρδουλα μου.. Είδε την αυχενικη μου εοδε τα παντα ειδε και τον λεβεντη μου ξανα σημερα στον υπεροχο.. Πρωτη φορα κοιμοταν.. Με το χερακι του το ενα ψηλα στο κεφαλακι του βα κρυβει το ματακι του και το αλλο στην κοιλιτσα του.. Τα ρισκα μου ειναι πολυ καλα ακομη και με 2.9 υγρο. Ρισκο έβγαινε γυρω στο 1/2.400  για down που μου είπε ειναι πολυ καλο.. Και επειδη και η PAPP-A ηταν πολυ καλη και ρινικο οστο και ολες οι μετρησεις μου ειπε να μην φοβαμαι τιποτε.. Οι αλλες τρισωμιες ηταν  απο 20.000 αν θυμαμαι καλα.. Παντως γαι το down μου ειπε επεσε το ρισκο εξαιτιας του υγρου και οτι μολις κανω το τεστ θα δω οτι ολα ειναξ καλα.. Βεβαια το εκανα το τεστ για να μου φυγει η καθε εννοια και κοριτσια μια σύριγγα ΝΑ με το συμπαθιο.. Πολυ αιμα ηθελαν ρε παιδια ζαλιστικα μονο που ειδα την σύριγγα. Αλλα ευτυχως ηταν ελαφροχερης.. Σε 7 μερες θα ξερουμε.. Παντως ηρεμησε η καρδια μου.. Εγω δεν ηξερα καν για πλακουντα.. Γιατι η αλλη στην αυχενικη τιποτα δεν μου εξηγησε.. Εμενα μου ειπε οτι ψηλα ο δικος μου σε πολυ καλο σημειο.. Τωρα δεν ρωτησα λεπτομερειες.. Αν ειχα διαβσει νωριτερα τα μηνύματα σου εμιλυ μου θα τον ρωτουσα για να μαθω και για εσενα... Μεγαλωσε κιαλλο παντως ο λεβεντης μου απο την προηγουμενη εβδομαδα. Και οι παλμοι παλι στους 160..

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα.σε όλες κανονικά έκανα κ στον γιο μου μέχρι το τέλος..εννοείται τώρα πρώτα να ανέβει..αν κ ψευτοεκανα δύο φορές ...αλλά πολύ ψευτο...

Αχ και εγω εκανα ρε κοριτσια του αγιου Βαλεντίνου.. Αμαρτια απο τον θεο ηταν τοσους μηνες χωρις να μην δειξουμε λιγο την αγαπη μας.. Χαχχα.. Αλλα και εμεις πολυ προσεχτικά και επισης συγνώμη για τις λεπτομέρειες αλλα επειδη ειμαι και πρωταρα φοβηθηκα να τελειωσει μεσα και ετσι τελειωσε εξω... Επειδη θυμαμαι ο γιατρος να μου ειπε οτι το σπερμα μπορει να προκαλεσει συσπασεις κι πρόωρο τοκετο στο τελος της εγκυμοσυνης για αυτο φοβηθηκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο.. Λοιπον μου εξηγησε τα παντα και ηρεμησε η καρδουλα μου.. Είδε την αυχενικη μου εοδε τα παντα ειδε και τον λεβεντη μου ξανα σημερα στον υπεροχο.. Πρωτη φορα κοιμοταν.. Με το χερακι του το ενα ψηλα στο κεφαλακι του βα κρυβει το ματακι του και το αλλο στην κοιλιτσα του.. Τα ρισκα μου ειναι πολυ καλα ακομη και με 2.9 υγρο. Ρισκο έβγαινε γυρω στο 1/2.400  για down που μου είπε ειναι πολυ καλο.. Και επειδη και η PAPP-A ηταν πολυ καλη και ρινικο οστο και ολες οι μετρησεις μου ειπε να μην φοβαμαι τιποτε.. Οι αλλες τρισωμιες ηταν  απο 20.000 αν θυμαμαι καλα.. Παντως γαι το down μου ειπε επεσε το ρισκο εξαιτιας του υγρου και οτι μολις κανω το τεστ θα δω οτι ολα ειναξ καλα.. Βεβαια το εκανα το τεστ για να μου φυγει η καθε εννοια και κοριτσια μια σύριγγα ΝΑ με το συμπαθιο.. Πολυ αιμα ηθελαν ρε παιδια ζαλιστικα μονο που ειδα την σύριγγα. Αλλα ευτυχως ηταν ελαφροχερης.. Σε 7 μερες θα ξερουμε.. Παντως ηρεμησε η καρδια μου.. Εγω δεν ηξερα καν για πλακουντα.. Γιατι η αλλη στην αυχενικη τιποτα δεν μου εξηγησε.. Εμενα μου ειπε οτι ψηλα ο δικος μου σε πολυ καλο σημειο.. Τωρα δεν ρωτησα λεπτομερειες.. Αν ειχα διαβσει νωριτερα τα μηνύματα σου εμιλυ μου θα τον ρωτουσα για να μαθω και για εσενα... Μεγαλωσε κιαλλο παντως ο λεβεντης μου απο την προηγουμενη εβδομαδα. Και οι παλμοι παλι στους 160..

Αχ και εγω εκανα ρε κοριτσια του αγιου Βαλεντίνου.. Αμαρτια απο τον θεο ηταν τοσους μηνες χωρις να μην δειξουμε λιγο την αγαπη μας.. Χαχχα.. Αλλα και εμεις πολυ προσεχτικά και επισης συγνώμη για τις λεπτομέρειες αλλα επειδη ειμαι και πρωταρα φοβηθηκα να τελειωσει μεσα και ετσι τελειωσε εξω... Επειδη θυμαμαι ο γιατρος να μου ειπε οτι το σπερμα μπορει να προκαλεσει συσπασεις κι πρόωρο τοκετο στο τελος της εγκυμοσυνης για αυτο φοβηθηκα

Άντε βρε σιγά τις συσπάσεις που προκαλεί το σπέρμα...εγώ πάντως από κάτω ποτέ δεν άνοιξα καισαρική έκανα κ σ,,,ξ μέχρι τελευταία στιγμή...στην αρχή της εγκυμοσύνης έχει να κάνει με το που θα εμφυτευτει το έμβρυο κ είναι τυχαία ...σε μια μόνο εγκυμοσύνη νομίζω μου είχε πει η άλλη ότι η εμφύτευση ήταν ψηλά..πήρα τον γιατρό χθες κ του το είπα κ μου είπε αυτό είναι νορμάλ κ ανεβαίνει κάθε μέρα προς τα πάνω...θα δούμε σε κάνα μήνα κ έχει ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο.. Λοιπον μου εξηγησε τα παντα και ηρεμησε η καρδουλα μου.. Είδε την αυχενικη μου εοδε τα παντα ειδε και τον λεβεντη μου ξανα σημερα στον υπεροχο.. Πρωτη φορα κοιμοταν.. Με το χερακι του το ενα ψηλα στο κεφαλακι του βα κρυβει το ματακι του και το αλλο στην κοιλιτσα του.. Τα ρισκα μου ειναι πολυ καλα ακομη και με 2.9 υγρο. Ρισκο έβγαινε γυρω στο 1/2.400  για down που μου είπε ειναι πολυ καλο.. Και επειδη και η PAPP-A ηταν πολυ καλη και ρινικο οστο και ολες οι μετρησεις μου ειπε να μην φοβαμαι τιποτε.. Οι αλλες τρισωμιες ηταν  απο 20.000 αν θυμαμαι καλα.. Παντως γαι το down μου ειπε επεσε το ρισκο εξαιτιας του υγρου και οτι μολις κανω το τεστ θα δω οτι ολα ειναξ καλα.. Βεβαια το εκανα το τεστ για να μου φυγει η καθε εννοια και κοριτσια μια σύριγγα ΝΑ με το συμπαθιο.. Πολυ αιμα ηθελαν ρε παιδια ζαλιστικα μονο που ειδα την σύριγγα. Αλλα ευτυχως ηταν ελαφροχερης.. Σε 7 μερες θα ξερουμε.. Παντως ηρεμησε η καρδια μου.. Εγω δεν ηξερα καν για πλακουντα.. Γιατι η αλλη στην αυχενικη τιποτα δεν μου εξηγησε.. Εμενα μου ειπε οτι ψηλα ο δικος μου σε πολυ καλο σημειο.. Τωρα δεν ρωτησα λεπτομερειες.. Αν ειχα διαβσει νωριτερα τα μηνύματα σου εμιλυ μου θα τον ρωτουσα για να μαθω και για εσενα... Μεγαλωσε κιαλλο παντως ο λεβεντης μου απο την προηγουμενη εβδομαδα. Και οι παλμοι παλι στους 160..

Αχ και εγω εκανα ρε κοριτσια του αγιου Βαλεντίνου.. Αμαρτια απο τον θεο ηταν τοσους μηνες χωρις να μην δειξουμε λιγο την αγαπη μας.. Χαχχα.. Αλλα και εμεις πολυ προσεχτικά και επισης συγνώμη για τις λεπτομέρειες αλλα επειδη ειμαι και πρωταρα φοβηθηκα να τελειωσει μεσα και ετσι τελειωσε εξω... Επειδη θυμαμαι ο γιατρος να μου ειπε οτι το σπερμα μπορει να προκαλεσει συσπασεις κι πρόωρο τοκετο στο τελος της εγκυμοσυνης για αυτο φοβηθηκα

Ναι ναι κι εμένα μου το ειχε πεί αυτό και ποτε στην εγκυμοσύνη δεν τελείωνε μέσα. Αν θελαμε με προφυλακτικό οκ.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πηγα τελικα για την αυχενικη. Σε γενικες γραμμες ολα καλα, καλη η αυχενικη, το ρινικο και γενικα ολες οι μετρησεις. Μου ειπε ομως οτι υπαρχει μια υπερηχογενης περιοχη στην καρδια που σε συνδυασμο με την ηλικια μου αυξανει τις πιθανοτητες για down. Επειδη ομως ολες οι αλλες μετρησεις ηταν καλες ειπς δεν τον ανησυχει τοσο. Αυριο που θα βγουν τα αποτελεσματα του papp-a θα σας πω. Για το φυλο δεν μπορουσε να δει καλα. Ειπε μαλλον αγορι αλλα δεν ηταν καθολου σιγουρος γιατι κουνιοταν συνεχεια και δεν μας αφηνε να δουμε!

Ακομα δεν εχουμε ρευμα...38 ωρες και συνεχιζουμε... εχει -1 εξω και εχουμε γινει παγακια....

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Άντε βρε σιγά τις συσπάσεις που προκαλεί το σπέρμα...εγώ πάντως από κάτω ποτέ δεν άνοιξα καισαρική έκανα κ σ,,,ξ μέχρι τελευταία στιγμή...στην αρχή της εγκυμοσύνης έχει να κάνει με το που θα εμφυτευτει το έμβρυο κ είναι τυχαία ...σε μια μόνο εγκυμοσύνη νομίζω μου είχε πει η άλλη ότι η εμφύτευση ήταν ψηλά..πήρα τον γιατρό χθες κ του το είπα κ μου είπε αυτό είναι νορμάλ κ ανεβαίνει κάθε μέρα προς τα πάνω...θα δούμε σε κάνα μήνα κ έχει ο Θεός.

Ναι καλε σιγα τι σύσπαση να προκαλεσει το σπερμα εμεις παντα σε ολες τις εγκυμοσυνες ελευθερα καναμε κ αρκετα συχνα. χιχι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Πηγα τελικα για την αυχενικη. Σε γενικες γραμμες ολα καλα, καλη η αυχενικη, το ρινικο και γενικα ολες οι μετρησεις. Μου ειπε ομως οτι υπαρχει μια υπερηχογενης περιοχη στην καρδια που σε συνδυασμο με την ηλικια μου αυξανει τις πιθανοτητες για down. Επειδη ομως ολες οι αλλες μετρησεις ηταν καλες ειπς δεν τον ανησυχει τοσο. Αυριο που θα βγουν τα αποτελεσματα του papp-a θα σας πω. Για το φυλο δεν μπορουσε να δει καλα. Ειπε μαλλον αγορι αλλα δεν ηταν καθολου σιγουρος γιατι κουνιοταν συνεχεια και δεν μας αφηνε να δουμε!

Ακομα δεν εχουμε ρευμα...38 ωρες και συνεχιζουμε... εχει -1 εξω και εχουμε γινει παγακια....

Κοριτσι μου εύχομαι να ναι όλα καλά αν και πιστεύω πως δεν θα υπάρχει θέμα...άντε να μαζεύονται αγοράκια❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Ποσα κοριτσακια εχουμε ως τωρα κ ποσα αγορακια;; 

Εχω μετρησει 4 αγορακια...2 σιγουρα και 2 πιθανα...κοριτσακια τα υπολοιπα...χαχαχα...ξερει καμια να κανει αυτο το πινακακι που εχουν στις αλλες ομαδες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...