Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την αυχενική! Τα νέα από σήμερα ήταν πολύ καλά! Μήκος αυχένα 1,4, ορατό ρινικό οστό, μήκος εμβρύου 6 mm όλα καλά τα άλλα νούμερα και μάλλον κατα 80% είναι κοριτσάκι! 

Αισθάνομαι ανακουφισμένη, πέρασα μεγάλο άγχος, ήθελα να δω πρώτα από όλα ότι όλα πηγαίνουν καλά! Τώρα θα προσπαθήσω να ηρεμήσω περιμένοντας και τις αιματολογικές! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε καλά νέα!

Πάντως είναι μαγικό το μηχάνημα αυτό! Το μωρό κοιμόταν με τα χεράκια σαν να προσεύχεται και χτύπησε ο γιατρός την κοιλιά μου με το μηχάνημα και ξύπνησε και άπλωνε χεράκια, ποδαράκια! Μαγικό είναι! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Τέλεια κορίτσι μου, υπέροχα και τα δικά σου νέα!!! Με το καλό η μπουμπου σας λοιπόν! ❤️ Μέχρι τη 16η εβδομάδα θα σας το σιγουρεψει και ο γυναικολόγος το φύλο! 

Just now, athina_rain είπε:

@Φραουλίνο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!!! Χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα σου και με το κοριτσάκι σου!!!!! Μπράβο κοπέλα μου!! Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα ηταν φυσιολογικά άλλωστε!! Εγώ Πέμπτη έχω αυχενική το μεσημέρι!! Άντε να δουμε...

Με το καλό Αθηνά μου, όλα θα είναι τέλεια!! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τέλεια κορίτσι μου, υπέροχα και τα δικά σου νέα!!! Με το καλό η μπουμπου σας λοιπόν! ❤️ Μέχρι τη 16η εβδομάδα θα σας το σιγουρεψει και ο γυναικολόγος το φύλο! 

Με το καλό Αθηνά μου, όλα θα είναι τέλεια!! :grin:

Ευχαριστώ πολύ! <3 Χάρηκα πολύ με τα καλά σου νέα!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα από τα καταχιονισμενα βόρεια εδώ της Αθήνας!!! Λοιπόν τα δικά μας νέα είναι ότι χθες βράδυ βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλαστη και είναι όλα φυσιολογικά! Επίσης έχουμε επισήμως κοριτσάκι!!! ❤️ Περιμένουμε και τα τελικά τέλος αυτής της εβδομάδας αρχές της επόμενης μπας και ηρεμήσουμε λίγο επιτέλους.. 

@Emilly800 και @CMES περιμένουμε τα όμορφα νέα σας από τις αυχενικές!! @CMES ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα που ήσουν άρρωστη κοπέλα μου και να μπορέσεις να απολαύσεις το μπουμπούκι σου στον υπέρηχο! Αν ξεχνάω κανένα κορίτσι που έχει και αυτό σήμερα αυχενική ζητώ συγνώμη! :)

Τέλεια τα ποσοστά κορίτσι μου μπράβο!!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου τώρα από δω και πέρα χωρίς άγχος ❤️

Κοπέλα μου χρόνια πολλά αν και με λιγο καθυστέρηση!! Με το καλό το μπεμπακι σας το 4ο, να γεμίσει και άλλα παιδικά γέλια και χαρές το σπίτι σας!!! :wub: Δεν είχα μπει δύο μέρες, δεν αισθανόμουν και πολύ καλά, συν το άγχος για τα αποτελέσματα.. Ότι καλύτερο εύχομαι, να τα εκατοστήσεις! 

Ναι εγώ έχω φαγούρα στην κοιλιά και ξηροδερμια αρκετή, άρχισα να βάζω κανονικά της frezyderm για τις ραγάδες που είναι και πολύ ενυδατική αφού μπαίνω στο 2ο τρίμηνο και έχω ήδη πετάξει κοιλίτσα.. Μέχρι τώρα όταν δεν άντεχα έβαζα λίγη bepanthol και με δρόσιζε! 

Μπράβο Φραουλινο!!!! Τέλεια!!!! Η κορούλα σου θα έχει αδερφούλα!!!! :x

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι κοριτσάκι μου, και θα την προσέχει από εκεί ψηλά!! ❤️

@Φραουλίνοπολύ χάρηκα για σένα. Εύχομαι όλα να σας πάνε κατ ευχήν.με το καλό το κοριτσάκι σου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Feniamam είπε:

@Φραουλίνοπολύ χάρηκα για σένα. Εύχομαι όλα να σας πάνε κατ ευχήν.με το καλό το κοριτσάκι σου:)

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!!! ❤️ Και σε σένα όλα τα καλά εύχομαι για τη μπεμπούλα σου, με το καλό!! 

Just now, Anneliz είπε:

Χίλια συγγνώμη Φραουλίνο μου. Κάπου μπερδεύτηκα απ'οτι φαίνεται. :(

Μη ζητάς συγνώμη βρε, νόμιζα ότι το θυμόσουν και το είπες! Αφού έτσι είναι, το κοριτσάκι μου θα έχει αδερφούλα!! :wub: Της το είπα κιόλας πριν λίγες μέρες που πήγα.. Να προσέχει το αδερφάκι της από εκεί που είναι και ότι εκείνη είναι το πρώτο μας παιδί και την αγαπάμε πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!!! ❤️ Και σε σένα όλα τα καλά εύχομαι για τη μπεμπούλα σου, με το καλό!! 

Μη ζητάς συγνώμη βρε, νόμιζα ότι το θυμόσουν και το είπες! Αφού έτσι είναι, το κοριτσάκι μου θα έχει αδερφούλα!! :wub: Της το είπα κιόλας πριν λίγες μέρες που πήγα.. Να προσέχει το αδερφάκι της από εκεί που είναι και ότι εκείνη είναι το πρώτο μας παιδί και την αγαπάμε πάρα πολύ!

Έτσι είναι!!! :wub: :) Με συγκίνησες πολύ, και δεν θέλω και πολύ.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και εγω το τεστ την εκανα 10η εβδομαδα.. Πολυ νωρις το εκανα οποτε μπορει στην 12η να ηταν πιο υψηλα.. Ετσι δεν ειναι?? Αντε περιμενουμε τα νεα σου... Ολα θα πανε τελεια.. Εχω πολυ καλο προαισθημα για εσενα.. Παντως φεν ξερβ γιατί σαν γιατρο μου σε εμπιστευομαι.. Οποτε σε ρωταω το ξερεις οτι ηρεμω?? 

Σοφάκι γύρισα όλα καλά αγοράκι κ εγώ..το έψαξε αρκετή ώρα κ επειδή είμαι 12,6 τελικά είδε πολύ καλά κάποια πράγματα όπως την καρδούλα..μια χαρά τα αγοράκια μας..ναην αγχώνεσαι καθόλου...να είσαι σίγουρη ότι το παιδί σου είναι καλά..κ εμένα αυχενική είχε 2,3 αλλά αυτός μου είπε είναι τέλειο μωρό..με ρινικό οστό καρδούλα σούπερ ομφαλοκήλη αρτηρία τέλεια βιοχημικούς δείκτες κλπ αλλά μου είπε αυτό που σου είπα...έχει να κάνει με κεφαλουριαιο μήκος κ ηλικία κύησης...ακόμα κ στην μέρα παίζει..εμένα ήταν 67mm ...όποτε τόσο το περίμενε...φαντάσου λίγο ότι δεν με παρέπεμψε για αυχενική...κ μου είπε αν σου περισσεύουν 400 ευρώ αν θες κάνε το νιπτ πως το λένε μόνο κ μόνο λόγω ηλικίας...κ λέω το μωρό είναι καλά...κ μου είπε κ εγώ συμφωνώ...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι γύρισα όλα καλά αγοράκι κ εγώ..το έψαξε αρκετή ώρα κ επειδή είμαι 12,6 τελικά είδε πολύ καλά κάποια πράγματα όπως την καρδούλα..μια χαρά τα αγοράκια μας..ναην αγχώνεσαι καθόλου...να είσαι σίγουρη ότι το παιδί σου είναι καλά..κ εμένα αυχενική είχε 2,3 αλλά αυτός μου είπε είναι τέλειο μωρό..με ρινικό οστό καρδούλα σούπερ ομφαλοκήλη αρτηρία τέλεια βιοχημικούς δείκτες κλπ αλλά μου είπε αυτό που σου είπα...έχει να κάνει με κεφαλουριαιο μήκος κ ηλικία κύησης...ακόμα κ στην μέρα παίζει..εμένα ήταν 67mm ...όποτε τόσο το περίμενε...φαντάσου λίγο ότι δεν με παρέπεμψε για αυχενική...κ μου είπε αν σου περισσεύουν 400 ευρώ αν θες κάνε το νιπτ πως το λένε μόνο κ μόνο λόγω ηλικίας...κ λέω το μωρό είναι καλά...κ μου είπε κ εγώ συμφωνώ...

Μπραβο κοριτσι μου.. Τα αγορακια μας μας ταλαιπωρούν λιγο αλλα θα γινιυν λεβεντες μολις γεννηθουν.. Πολυ χαρηκα για εσενα.. Ειχα την αγωνια σου.. Αχχχ πολυ χαρηκα που θα εχεις αγορακι.. Χαχαχχα.. Τωρα θα έχεις δυο αγορια.. Δυο λεβεντες.. ❤️ Εσενα ηταν πολυ καλο αγαπη.. Και εμενα μου ειπε κατω απο 2,5 δεν ζητουν..απλα για να ειναι σιγουροι το θελουν.. Δεν πειραζει.. Ας το κανω να εχω ησυχο το κεφαλι μου.. Αλλα αρχιζω και σκεφτομαι μονο θετικα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια! Πολύ καλή επιτυχία!

Όλα καλά συμμαθήτριά αγοράκι το δικό μου..άντε να κάνουμε ισοπαλία πολύ ροζ έπεσε χαχαχαχα..περάσαμε από το τζάμπο πάντως με τον μικρό κ είδα κοριτσίστικα παιχνιδάκια κ τα αποχαιρέτισα...αυτό ήταν...ας με φέρουν εγγονουλες να βγάλω το άχτι μου..

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Τα αγορακια μας μας ταλαιπωρούν λιγο αλλα θα γινιυν λεβεντες μολις γεννηθουν.. Πολυ χαρηκα για εσενα.. Ειχα την αγωνια σου.. Αχχχ πολυ χαρηκα που θα εχεις αγορακι.. Χαχαχχα.. Τωρα θα έχεις δυο αγορια.. Δυο λεβεντες.. ❤️ Εσενα ηταν πολυ καλο αγαπη.. Και εμενα μου ειπε κατω απο 2,5 δεν ζητουν..απλα για να ειναι σιγουροι το θελουν.. Δεν πειραζει.. Ας το κανω να εχω ησυχο το κεφαλι μου.. Αλλα αρχιζω και σκεφτομαι μονο θετικα..

Όχι σου λέω....του γιου μου νομίζω ήταν 2 και κάτι κ ήταν 10,5 εβδομάδων...άρα αν το εξεταζα πιο μετά θα ήταν ψιλοβαρβατο...κ όμως δεν είχε τίποτα απολύτως το μωρό..θα με κάνεις να βγάλω προφίλ τα αποτελέσματα του σε mom προ δεκαετίας;;;οκ τα βγάζω κ δες τα να ηρεμήσεις..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Όλα καλά συμμαθήτριά αγοράκι το δικό μου..άντε να κάνουμε ισοπαλία πολύ ροζ έπεσε χαχαχαχα..περάσαμε από το τζάμπο πάντως με τον μικρό κ είδα κοριτσίστικα παιχνιδάκια κ τα αποχαιρέτισα...αυτό ήταν...ας με φέρουν εγγονουλες να βγάλω το άχτι μου..

Τελειαααα!Πολύ καλό νέο! Με το καλό να είναι όλα! Θα έχει φιλαράκι το αγόρι σου!

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Όλα καλά συμμαθήτριά αγοράκι το δικό μου..άντε να κάνουμε ισοπαλία πολύ ροζ έπεσε χαχαχαχα..περάσαμε από το τζάμπο πάντως με τον μικρό κ είδα κοριτσίστικα παιχνιδάκια κ τα αποχαιρέτισα...αυτό ήταν...ας με φέρουν εγγονουλες να βγάλω το άχτι μου..

Όχι σου λέω....του γιου μου νομίζω ήταν 2 και κάτι κ ήταν 10,5 εβδομάδων...άρα αν το εξεταζα πιο μετά θα ήταν ψιλοβαρβατο...κ όμως δεν είχε τίποτα απολύτως το μωρό..θα με κάνεις να βγάλω προφίλ τα αποτελέσματα του σε mom προ δεκαετίας;;;οκ τα βγάζω κ δες τα να ηρεμήσεις..

Χαχχα εισαι θεα.. Και εγω παντως αυχενικη 12 και 4 πηγα.. Αλλα το μηχανημα της με εβγαζε 12 και 5.. Μια μερα διαφορα με τον γιατρο μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι γύρισα όλα καλά αγοράκι κ εγώ..το έψαξε αρκετή ώρα κ επειδή είμαι 12,6 τελικά είδε πολύ καλά κάποια πράγματα όπως την καρδούλα..μια χαρά τα αγοράκια μας..ναην αγχώνεσαι καθόλου...να είσαι σίγουρη ότι το παιδί σου είναι καλά..κ εμένα αυχενική είχε 2,3 αλλά αυτός μου είπε είναι τέλειο μωρό..με ρινικό οστό καρδούλα σούπερ ομφαλοκήλη αρτηρία τέλεια βιοχημικούς δείκτες κλπ αλλά μου είπε αυτό που σου είπα...έχει να κάνει με κεφαλουριαιο μήκος κ ηλικία κύησης...ακόμα κ στην μέρα παίζει..εμένα ήταν 67mm ...όποτε τόσο το περίμενε...φαντάσου λίγο ότι δεν με παρέπεμψε για αυχενική...κ μου είπε αν σου περισσεύουν 400 ευρώ αν θες κάνε το νιπτ πως το λένε μόνο κ μόνο λόγω ηλικίας...κ λέω το μωρό είναι καλά...κ μου είπε κ εγώ συμφωνώ...

Συγχαρητήρια κορίτσι μας, με το καλό να πάρεις αγκαλιά το αγόρι σου γερό και δυνατό!!! :wub: Όλα τέλεια λοιπόν!!!!! 

Τι εννοείς δεν σε παρέπεμψε για αυχενική; Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα ή ήθελες να πεις κάτι άλλο :unsure:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου.. Τα αγορακια μας μας ταλαιπωρούν λιγο αλλα θα γινιυν λεβεντες μολις γεννηθουν.. Πολυ χαρηκα για εσενα.. Ειχα την αγωνια σου.. Αχχχ πολυ χαρηκα που θα εχεις αγορακι.. Χαχαχχα.. Τωρα θα έχεις δυο αγορια.. Δυο λεβεντες.. ❤️ Εσενα ηταν πολυ καλο αγαπη.. Και εμενα μου ειπε κατω απο 2,5 δεν ζητουν..απλα για να ειναι σιγουροι το θελουν.. Δεν πειραζει.. Ας το κανω να εχω ησυχο το κεφαλι μου.. Αλλα αρχιζω και σκεφτομαι μονο θετικα..

Δεν γράφει μήκος θυμάμαι εγώ 2,2 τότε την 10,5 εβδομάδα..έχει το mom μόνο..αλλά σου λέω όλα καλά θα είναι..

Just now, Φραουλίνο είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μας, με το καλό να πάρεις αγκαλιά το αγόρι σου γερό και δυνατό!!! :wub: Όλα τέλεια λοιπόν!!!!! 

Τι εννοείς δεν σε παρέπεμψε για αυχενική; Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα ή ήθελες να πεις κάτι άλλο :unsure:

Για αμνιοπαρακέντηση εννοούσα μπερδεύτηκα χαχαχαχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...