Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Δεν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος, έχει όριο τα 40.000 ευρώ και γενικά για τη χορήγηση επιδομάτων λαμβάνεται υπόψιν το συνολικό οικογενειακό εισόδημα άσχετα με το αν κάνει χωριστή φορολογική δήλωση το ζευγάρι. Μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε στο τηλέφωνο. 

      ναι με πήραν τηλέφωνο! όπως τα λες είναι. μάλλον δεν ηξερε η προηγούμενη κοπέλα! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν γράφει μήκος θυμάμαι εγώ 2,2 τότε την 10,5 εβδομάδα..έχει το mom μόνο..αλλά σου λέω όλα καλά θα είναι..

Για αμνιοπαρακέντηση εννοούσα μπερδεύτηκα χαχαχαχα.

Ααα τώρα κατάλαβα!! Τέλεια :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι γύρισα όλα καλά αγοράκι κ εγώ..το έψαξε αρκετή ώρα κ επειδή είμαι 12,6 τελικά είδε πολύ καλά κάποια πράγματα όπως την καρδούλα..μια χαρά τα αγοράκια μας..ναην αγχώνεσαι καθόλου...να είσαι σίγουρη ότι το παιδί σου είναι καλά..κ εμένα αυχενική είχε 2,3 αλλά αυτός μου είπε είναι τέλειο μωρό..με ρινικό οστό καρδούλα σούπερ ομφαλοκήλη αρτηρία τέλεια βιοχημικούς δείκτες κλπ αλλά μου είπε αυτό που σου είπα...έχει να κάνει με κεφαλουριαιο μήκος κ ηλικία κύησης...ακόμα κ στην μέρα παίζει..εμένα ήταν 67mm ...όποτε τόσο το περίμενε...φαντάσου λίγο ότι δεν με παρέπεμψε για αυχενική...κ μου είπε αν σου περισσεύουν 400 ευρώ αν θες κάνε το νιπτ πως το λένε μόνο κ μόνο λόγω ηλικίας...κ λέω το μωρό είναι καλά...κ μου είπε κ εγώ συμφωνώ...

Συγχαρητήρια!!! Με σιγουρια στο ειπε το αγορακι γτ εμενα μου ειπε κατα 90% μη τυχον και ειναι διογκωμένη κλειτοριδα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Συγχαρητήρια!!! Με σιγουρια στο ειπε το αγορακι γτ εμενα μου ειπε κατα 90% μη τυχον και ειναι διογκωμένη κλειτοριδα...

Χαχαχαχα...λοιπόν κ στον γιο μου κ σε αυτό το είδα κατευθείαν..ο γιατρός μου έλεγε επί μία ώρα για την υγεία του μωρού κ μου ανέλυε...εγώ δύο φορές είδα το τσουτσουνι κ αφού κατέληξε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά του λέω..ωραία ...αυτό τσουτσουνι είναι ;;;;μου λέει ναι χαχαχαχα..τα είχε τα πόδια ορθανοιχτα να μου δείξει τα καλή του...κανονικά κ με τον νόμο...120% σου λέω...αλλά κ στον γιο μου έτσι ήταν..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα...λοιπόν κ στον γιο μου κ σε αυτό το είδα κατευθείαν..ο γιατρός μου έλεγε επί μία ώρα για την υγεία του μωρού κ μου ανέλυε...εγώ δύο φορές είδα το τσουτσουνι κ αφού κατέληξε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά του λέω..ωραία ...αυτό τσουτσουνι είναι ;;;;μου λέει ναι χαχαχαχα..τα είχε τα πόδια ορθανοιχτα να μου δείξει τα καλή του...κανονικά κ με τον νόμο...120% σου λέω...αλλά κ στον γιο μου έτσι 

Μωρε κι εμενα μεγαλο μου φανηκε για να ναι κλειτοριδα...αχαχαχ...πιστευω να φανει την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο...στη 15η θα μαι πλεον ελπιζω να φαινεται ξεκαθαρα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, fotini* είπε:

Μωρε κι εμενα μεγαλο μου φανηκε για να ναι κλειτοριδα...αχαχαχ...πιστευω να φανει την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο...στη 15η θα μαι πλεον ελπιζω να φαινεται ξεκαθαρα

Εε πόσο διογκωμένη κλειτορίδα ντε χαχαχαχα.να κρέμεται;;;χαχαχαχα.μπαα ένα μακρύ τσουτσουνακι είδα..κλειτορίδα με τίποτα..αν ήταν κλειτορίδα ίσως ήταν χοντρή προεξοχή αλλά όχι κάτι να κρέμεται...χαχαχαχα..αμάν τσουτσουνοσυζητηση.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα...λοιπόν κ στον γιο μου κ σε αυτό το είδα κατευθείαν..ο γιατρός μου έλεγε επί μία ώρα για την υγεία του μωρού κ μου ανέλυε...εγώ δύο φορές είδα το τσουτσουνι κ αφού κατέληξε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά του λέω..ωραία ...αυτό τσουτσουνι είναι ;;;;μου λέει ναι χαχαχαχα..τα είχε τα πόδια ορθανοιχτα να μου δείξει τα καλή του...κανονικά κ με τον νόμο...120% σου λέω...αλλά κ στον γιο μου έτσι ήταν..

@Emilly800 συγχαρητηρια για το αγορακι σου!!!! Μπράβο όλα καλά!! Εχεις κ αλλο γιο ε; αδελφο θα αποκτησει λοιπον τελεια!!!! Πάντως κ απο τωρα παρολο που ειναι μικρουλη αν ειναι σε καλη θεση δηλ μπορεις κ εσυ απο τον υπερηχο να καταλαβεις αν ειναι αγορι η κοριτσι ε; φαινεται μπαμ!! Πόσους σφυγμούς μέτρησε ο γιατρός; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Σοφάκι γύρισα όλα καλά αγοράκι κ εγώ..το έψαξε αρκετή ώρα κ επειδή είμαι 12,6 τελικά είδε πολύ καλά κάποια πράγματα όπως την καρδούλα..μια χαρά τα αγοράκια μας..ναην αγχώνεσαι καθόλου...να είσαι σίγουρη ότι το παιδί σου είναι καλά..κ εμένα αυχενική είχε 2,3 αλλά αυτός μου είπε είναι τέλειο μωρό..με ρινικό οστό καρδούλα σούπερ ομφαλοκήλη αρτηρία τέλεια βιοχημικούς δείκτες κλπ αλλά μου είπε αυτό που σου είπα...έχει να κάνει με κεφαλουριαιο μήκος κ ηλικία κύησης...ακόμα κ στην μέρα παίζει..εμένα ήταν 67mm ...όποτε τόσο το περίμενε...φαντάσου λίγο ότι δεν με παρέπεμψε για αυχενική...κ μου είπε αν σου περισσεύουν 400 ευρώ αν θες κάνε το νιπτ πως το λένε μόνο κ μόνο λόγω ηλικίας...κ λέω το μωρό είναι καλά...κ μου είπε κ εγώ συμφωνώ...

Μπράβο Εμιλυ μου!!!! 

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Όλα καλά συμμαθήτριά αγοράκι το δικό μου..άντε να κάνουμε ισοπαλία πολύ ροζ έπεσε χαχαχαχα..περάσαμε από το τζάμπο πάντως με τον μικρό κ είδα κοριτσίστικα παιχνιδάκια κ τα αποχαιρέτισα...αυτό ήταν...ας με φέρουν εγγονουλες να βγάλω το άχτι μου..

Όχι σου λέω....του γιου μου νομίζω ήταν 2 και κάτι κ ήταν 10,5 εβδομάδων...άρα αν το εξεταζα πιο μετά θα ήταν ψιλοβαρβατο...κ όμως δεν είχε τίποτα απολύτως το μωρό..θα με κάνεις να βγάλω προφίλ τα αποτελέσματα του σε mom προ δεκαετίας;;;οκ τα βγάζω κ δες τα να ηρεμήσεις..

Δηλαδή σου είπε οτι ειναι σίγουρα αγοράκι; ή σου έδωσε κάποιες πιθανότητες; 

πρίν από 46 λεπτά , Emilly800 είπε:

Χαχαχαχα...λοιπόν κ στον γιο μου κ σε αυτό το είδα κατευθείαν..ο γιατρός μου έλεγε επί μία ώρα για την υγεία του μωρού κ μου ανέλυε...εγώ δύο φορές είδα το τσουτσουνι κ αφού κατέληξε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά του λέω..ωραία ...αυτό τσουτσουνι είναι ;;;;μου λέει ναι χαχαχαχα..τα είχε τα πόδια ορθανοιχτα να μου δείξει τα καλή του...κανονικά κ με τον νόμο...120% σου λέω...αλλά κ στον γιο μου έτσι ήταν..

Χαχααχαα ελα ρεε... Εμείς δεν τον βλέπαμε τόσο καλα. Φαντάσου στην β επιπέδου έμαθα 100% το φύλο. Και την ημερα που εκανα την β επιπέδου δεν καθόταν σε ενα μέρος να τον δούμε, και βγήκα 3 φορές να κάνω βόλτα και να ξαναμπώ να με ξαναδεί. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Μπράβο Εμιλυ μου!!!! 

Δηλαδή σου είπε οτι ειναι σίγουρα αγοράκι; ή σου έδωσε κάποιες πιθανότητες; 

Χαχααχαα ελα ρεε... Εμείς δεν τον βλέπαμε τόσο καλα. Φαντάσου στην β επιπέδου έμαθα 100% το φύλο. Και την ημερα που εκανα την β επιπέδου δεν καθόταν σε ενα μέρος να τον δούμε, και βγήκα 3 φορές να κάνω βόλτα και να ξαναμπώ να με ξαναδεί. 

Πιο σίγουρο δεν γίνεται χαχαχα...μα το έβλεπα κ εγώ τρεις κ λίγο...κ έλεγα ας μην μιλήσω...κ στο τέλος άνοιξε τα ποδαράκια κ κρεμόταν το λυρι..κ φάνηκε μου είπε ο γιατρός κ από το πλάι σε κάποια φάση..

12 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@Emilly800 συγχαρητηρια για το αγορακι σου!!!! Μπράβο όλα καλά!! Εχεις κ αλλο γιο ε; αδελφο θα αποκτησει λοιπον τελεια!!!! Πάντως κ απο τωρα παρολο που ειναι μικρουλη αν ειναι σε καλη θεση δηλ μπορεις κ εσυ απο τον υπερηχο να καταλαβεις αν ειναι αγορι η κοριτσι ε; φαινεται μπαμ!! Πόσους σφυγμούς μέτρησε ο γιατρός; 

166 σφυγμούς είχε..ναι φαινόταν κανονικά αλλά να σου πω ότι κ στον γιο μου το είδαμε πολυυυυ νωρίς..αχχ.εχω γίνει εξπερτ στους υπερήχους...Παναγία μου...μπορεί να έχω ένα παιδί προς το παρόν αλλά πέντε εγκυμοσύνες στην πλάτη ...θα γίνω ειδικός στις εγκυμοσύνες χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί μόνο αυτό με αγχωσε λίγο...μου είπε ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός...στις άλλες εγκυμοσύνες δεν ξέρω καν τι είχα...αυτός μου είπε ότι σε αυτή την εβδομάδα εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό πλακούντα κ μετά ανεβαίνει..αλλά πάλι ψιλοφοβηθηκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί μόνο αυτό με αγχωσε λίγο...μου είπε ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός...στις άλλες εγκυμοσύνες δεν ξέρω καν τι είχα...αυτός μου είπε ότι σε αυτή την εβδομάδα εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό πλακούντα κ μετά ανεβαίνει..αλλά πάλι ψιλοφοβηθηκα...

Καλημέρα συμμαθήτρια! Μια ακόμα συμμαθήτρια μας, φίλη μου, που είναι στον 5ο τώρα είχε στην αυχενική οπίσθιο χαμηλό και μια χαρά πάει η εγκυμοσύνη της!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί μόνο αυτό με αγχωσε λίγο...μου είπε ο πλακούντας είναι πρόσθιος χαμηλός...στις άλλες εγκυμοσύνες δεν ξέρω καν τι είχα...αυτός μου είπε ότι σε αυτή την εβδομάδα εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό πλακούντα κ μετά ανεβαίνει..αλλά πάλι ψιλοφοβηθηκα...

τοσο νωρις ολοι σχεδον οι πλακουντες ειναι χαμηλα. σιγα σιγα ανεβαινουν οσο προχωραει η κυηση . Λιγη ξεκουραση βοηθαει να ανεβει πιο γρηγορα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλημερα!! Δυστυχως εγω δεν εχω νεα!! Αποκλεισμενη 4η ημερα σπιτι, χωρις ρευμα εδω και 24 ωρες και φυσικα δεν πηγα για την αυχενικη!

Χωρίς ρεύμα ε? Κι εμείς μένουμε βόρεια αλλά ευτυχώς δεν κόπηκε...Σας σκέφτομαι..Το ραντεβού αλλάζει εύκολα? Τι εβδομάδα είσαι τώρα?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

τοσο νωρις ολοι σχεδον οι πλακουντες ειναι χαμηλα. σιγα σιγα ανεβαινουν οσο προχωραει η κυηση . Λιγη ξεκουραση βοηθαει να ανεβει πιο γρηγορα

Αυτός μου είπε μόνο να περπατάω λίγο....γενικά είμαι πιο ξάπλα από προηγούμενες εγκυμοσύνες επειδή είμαι κ χάλια από το απόγευμα κ μετά έχει βουλιάξει ο καναπες

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα συμμαθήτρια! Μια ακόμα συμμαθήτρια μας, φίλη μου, που είναι στον 5ο τώρα είχε στην αυχενική οπίσθιο χαμηλό και μια χαρά πάει η εγκυμοσύνη της!

Πωπω...άντε να ανέβει να μην πηγαίνω σαν πάπια..φοβάμαι ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αυτός μου είπε μόνο να περπατάω λίγο....γενικά είμαι πιο ξάπλα από προηγούμενες εγκυμοσύνες επειδή είμαι κ χάλια από το απόγευμα κ μετά έχει βουλιάξει ο καναπες

Πωπω...άντε να ανέβει να μην πηγαίνω σαν πάπια..φοβάμαι ...

Εμένα ο τράχηλος είναι κοντός...Θέλει προσοχή, όχι σκάλες, ανηφόρες κλπ και όχι πολύ περπάτημα. Υποψιάζομαι ότι ο καναπές θα βγάλει τρύπα.

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...