Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Μαλλι εχω κ εγω να βαψω!! Χαλι ασπρο ειναι χαχχα!!!! Αχχχχχ εγω ειμαι για αυχενικηηηηη περιμενω στο σαλονι με αγωνιααααα.

Κορίτσι καλή επιτυχία! Πώς πήγε?

πρίν από 17 λεπτά , Mariak21 είπε:

Πωωω χαμός απο αγορομάνες...

Κορίτσια σε ποιό νοσοκομείο θα γεννήσετε;

Εγώ μάλλον στο ΡΕΑ, αν και μου πέφτει πολύ μακριά αλλά είναι εκεί ο γιατρός.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Απλά Σοφάκι σου λέω από πείρα ότι νοσοκομείο είναι καλύτερα...μεγαλύτερη ασφάλεια...κ εγώ δεν έχω οικονομική στενότητα...αλλα σε αυτή την φάση σκέφτομαι πολλά...θέλω σε νοσοκομείο κ ίσως στο πανεπιστημιακό της Λάρισας...παίρνω αντιπηκτική αγωγή...σκέφτομαι μια αιμορραγιουλα να προκύψει ,,,κάτι πιο έκτακτο,,σε εμένα κ στο παιδάκι να υπάρχουν μέσα να αντιμετωπιστεί..τότε στον γιο μου δεν σκεφτόμουν πολλά...περίμενα στον μήνα μου να εξεταστών στην κλινική...κ γεννούσε μια κοπέλα...το μωρό δεν έκλαψε μετά την γέννα και σουμπηντο το πήρε ασθενοφόρο να το μεταφέρει τότε Θεσσαλονίκη σε νοσοκομείο μία ώρα δρόμο...όλα μπροστά στα μάτια μου...κ εγώ δεν θορυβήθηκα καθόλου κ πήγα κ γέννησα στην κλινική...αν μου συνέβαινε τώρα αυτό το βίωμα θα είχα πάρει δρόμο εκείνη την στιγμή...τι δουλειά είχα να δώσω 2500 ευρώ αν για ότι έκτακτο δεν θα μπορούσαν να με περιθάλψουν...έχει κ κλινικές Θεσσαλονίκη καλές...αλλά κ πάλι νοσοκομείο ψηφίζω ..

 

Κορίτσια μια ερώτηση...την μήτρα πως την νιώθετε;;ςεγω εδώ κ τρεις μέρες έχω που κ που τσιμπηματακια δεξιά αριστερά κ την νιώθω γενικά σφιγμένη..κ πονάει κ το έντερο κ δεν ξέρω τι με πρωτοποναει..κ ο γιατρός κ ο άλλος στην αυχενική μου είπαν νορμάλ από δω κ πέρα...κ να περπατάω μου είπαν για να γυμναστουν οι υμενες της μήτρας.αλλα έχω πονακια....

Εμιλυ μου και εγώ έχω πονάκια μια δεξιά μια αριστερά όπως τα λες.. και πόνο στον έντερο.. και την νιωθω τσίτα.. από το πρωί που θα σηκωθώ.. δηλαδή και τουαλέτα που θα πάω συνεχίζω να την νιώθω τσίτα.. α και νομίζω ότι αν δεν είναι από τον τυμπανισμό νομίζω έχω πετάξει λίγο κοιλιτσα !!!! 

πρίν από 21 λεπτά , Mariak21 είπε:

Πωωω χαμός απο αγορομάνες...

Κορίτσια σε ποιό νοσοκομείο θα γεννήσετε;

Κι εγώ μάλλον ΡΕΑ εκεί είναι ο γιατρός μου !!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Απλά Σοφάκι σου λέω από πείρα ότι νοσοκομείο είναι καλύτερα...μεγαλύτερη ασφάλεια...κ εγώ δεν έχω οικονομική στενότητα...αλλα σε αυτή την φάση σκέφτομαι πολλά...θέλω σε νοσοκομείο κ ίσως στο πανεπιστημιακό της Λάρισας...παίρνω αντιπηκτική αγωγή...σκέφτομαι μια αιμορραγιουλα να προκύψει ,,,κάτι πιο έκτακτο,,σε εμένα κ στο παιδάκι να υπάρχουν μέσα να αντιμετωπιστεί..τότε στον γιο μου δεν σκεφτόμουν πολλά...περίμενα στον μήνα μου να εξεταστών στην κλινική...κ γεννούσε μια κοπέλα...το μωρό δεν έκλαψε μετά την γέννα και σουμπηντο το πήρε ασθενοφόρο να το μεταφέρει τότε Θεσσαλονίκη σε νοσοκομείο μία ώρα δρόμο...όλα μπροστά στα μάτια μου...κ εγώ δεν θορυβήθηκα καθόλου κ πήγα κ γέννησα στην κλινική...αν μου συνέβαινε τώρα αυτό το βίωμα θα είχα πάρει δρόμο εκείνη την στιγμή...τι δουλειά είχα να δώσω 2500 ευρώ αν για ότι έκτακτο δεν θα μπορούσαν να με περιθάλψουν...έχει κ κλινικές Θεσσαλονίκη καλές...αλλά κ πάλι νοσοκομείο ψηφίζω ..

  

Κορίτσια μια ερώτηση...την μήτρα πως την νιώθετε;;ςεγω εδώ κ τρεις μέρες έχω που κ που τσιμπηματακια δεξιά αριστερά κ την νιώθω γενικά σφιγμένη..κ πονάει κ το έντερο κ δεν ξέρω τι με πρωτοποναει..κ ο γιατρός κ ο άλλος στην αυχενική μου είπαν νορμάλ από δω κ πέρα...κ να περπατάω μου είπαν για να γυμναστουν οι υμενες της μήτρας.αλλα έχω πονακια....

Κι εγώ έχω τσιμπήματα και κάπως ανησύχησα σήμερα ..


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ έχω τσιμπήματα και κάπως ανησύχησα σήμερα ..

Έχω αισθητή διαφορά εδώ κ λίγες μέρες...έπαιρνα και ουτροτζεσταν κ δεν είχα πονακια κ τώρα που μου τα έκοψε νιώθω την μήτρα τούβλο..μου είπε όμως από δω κ πέρα έτσι θα είναι...δεν θυμάμαι κιόλας την αίσθηση προ δεκαετίας στον γιο μου..γιατί όσο θα γινόμαστε μπαλόνια εννοείται λίγο θα είναι περίεργα απλά σιγά σιγά με τους μήνες θα συνηθίζουμε τον μπόγο χαχσχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλα νεα ακουω κ χαιρομαι πολυ για ολες σας!

Οι πιο πολλες κανατε λοιπον αυχενικη!εγω ειμαι στου Σεπτεμβριου οποτε αυχενικη αργω λιγο ακομα.εχω την 1η Μαρτιου.

Ερωτηση

Απο χαπια τι περνετε;εγω μονο filicine.επαιρνα για λιγο ουτροτζεσταν γτ ειχα κατι καφε αλλα μου φυγαν μετα απο 2 3 μερες κ το σταματησα.νομιζω πρεπει να παρω κ σιδηρο.θα παρω τον γιατρο αυριο να με κατατοπισει.απλα ηθελα να ξερω εσεις αν περνετε τπτ αλλο.εχω την αισθηση οτι πρεπει να παρω κ ασβεστιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Emilly800 said:

Απλά Σοφάκι σου λέω από πείρα ότι νοσοκομείο είναι καλύτερα...μεγαλύτερη ασφάλεια...κ εγώ δεν έχω οικονομική στενότητα...αλλα σε αυτή την φάση σκέφτομαι πολλά...θέλω σε νοσοκομείο κ ίσως στο πανεπιστημιακό της Λάρισας...παίρνω αντιπηκτική αγωγή...σκέφτομαι μια αιμορραγιουλα να προκύψει ,,,κάτι πιο έκτακτο,,σε εμένα κ στο παιδάκι να υπάρχουν μέσα να αντιμετωπιστεί..τότε στον γιο μου δεν σκεφτόμουν πολλά...περίμενα στον μήνα μου να εξεταστών στην κλινική...κ γεννούσε μια κοπέλα...το μωρό δεν έκλαψε μετά την γέννα και σουμπηντο το πήρε ασθενοφόρο να το μεταφέρει τότε Θεσσαλονίκη σε νοσοκομείο μία ώρα δρόμο...όλα μπροστά στα μάτια μου...κ εγώ δεν θορυβήθηκα καθόλου κ πήγα κ γέννησα στην κλινική...αν μου συνέβαινε τώρα αυτό το βίωμα θα είχα πάρει δρόμο εκείνη την στιγμή...τι δουλειά είχα να δώσω 2500 ευρώ αν για ότι έκτακτο δεν θα μπορούσαν να με περιθάλψουν...έχει κ κλινικές Θεσσαλονίκη καλές...αλλά κ πάλι νοσοκομείο ψηφίζω ..

 

Κορίτσια μια ερώτηση...την μήτρα πως την νιώθετε;;ςεγω εδώ κ τρεις μέρες έχω που κ που τσιμπηματακια δεξιά αριστερά κ την νιώθω γενικά σφιγμένη..κ πονάει κ το έντερο κ δεν ξέρω τι με πρωτοποναει..κ ο γιατρός κ ο άλλος στην αυχενική μου είπαν νορμάλ από δω κ πέρα...κ να περπατάω μου είπαν για να γυμναστουν οι υμενες της μήτρας.αλλα έχω πονακια....

Έτσι όπως το σκέφτεσαι έχεις δίκιο. Εγώ που είμαι Αθήνα έχω πιο πολλές επιλογές. Στο δημόσιο που ήμουν το μόνο που τους ένοιαζε ήταν τα "χρήματα". Με είχαν παρατημένη από τον γιατρό μέχρι τις μαίες. Ευτυχώς που είμαι νοσηλεύτρια και έπαιρνα εγώ τον γιατρό να δώσει οδηγίες ,ο οποίος δεν εμφανίστηκε ποτέ να με δει .... τέλος πάντων δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά. Περνάμε την ωραιότερη περίοδο την ζωή μας... πρέπει να την χαρούμε ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Κοριτσια καλα νεα ακουω κ χαιρομαι πολυ για ολες σας!

Οι πιο πολλες κανατε λοιπον αυχενικη!εγω ειμαι στου Σεπτεμβριου οποτε αυχενικη αργω λιγο ακομα.εχω την 1η Μαρτιου.

Ερωτηση

Απο χαπια τι περνετε;εγω μονο filicine.επαιρνα για λιγο ουτροτζεσταν γτ ειχα κατι καφε αλλα μου φυγαν μετα απο 2 3 μερες κ το σταματησα.νομιζω πρεπει να παρω κ σιδηρο.θα παρω τον γιατρο αυριο να με κατατοπισει.απλα ηθελα να ξερω εσεις αν περνετε τπτ αλλο.εχω την αισθηση οτι πρεπει να παρω κ ασβεστιο...

Κοριτσι καλησπέρα και με το καλό η αυχενική σου...κι εγώ μόνο fillicine παίρνω και είμαι στη 14η βδομάδα...σίδηρο κ ασβέστιο μου είπε στο δεύτερο τρίμηνο, ίσως την άλλη βδομάδα που θα πάω να μου γράψει..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια καλα νεα ακουω κ χαιρομαι πολυ για ολες σας!

Οι πιο πολλες κανατε λοιπον αυχενικη!εγω ειμαι στου Σεπτεμβριου οποτε αυχενικη αργω λιγο ακομα.εχω την 1η Μαρτιου.

Ερωτηση

Απο χαπια τι περνετε;εγω μονο filicine.επαιρνα για λιγο ουτροτζεσταν γτ ειχα κατι καφε αλλα μου φυγαν μετα απο 2 3 μερες κ το σταματησα.νομιζω πρεπει να παρω κ σιδηρο.θα παρω τον γιατρο αυριο να με κατατοπισει.απλα ηθελα να ξερω εσεις αν περνετε τπτ αλλο.εχω την αισθηση οτι πρεπει να παρω κ ασβεστιο...

Εγώ παίρνω fylacia (φυλλικο οξύ), salospir, calciform d3 που ειναι και για D3 και εχει κ ασβέστιο, και κολπικά βαζω κρέμα vasclor μέχρι να κάνω την αυχενική.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως είστε; Εμείς πριν από λίγο λάβαμε τα τελικά αποτελέσματα του μοριακου καρυότυπου και το κοριτσάκι μας είναι γερό!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Είμαι γεμάτη χαρά και ευτυχία, δεν περιγράφεται το συναίσθημα μετά από όσα περάσαμε και μετα απο τόσο φόβο που είχαμε γι'αυτό το μωρακι, ήθελα να το μοιραστώ!!! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μας και προχωράμε δυναμικά με άλλη ψυχολογία!! :-D

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως είστε; Εμείς πριν από λίγο λάβαμε τα τελικά αποτελέσματα του μοριακου καρυότυπου και το κοριτσάκι μας είναι γερό!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Είμαι γεμάτη χαρά και ευτυχία, δεν περιγράφεται το συναίσθημα μετά από όσα περάσαμε και μετα απο τόσο φόβο που είχαμε γι'αυτό το μωρακι, ήθελα να το μοιραστώ!!! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μας και προχωράμε δυναμικά με άλλη ψυχολογία!! :-D

Ημουν σίγουρη κορίτσι μου...τα σπάνια που μας έτυχαν ήταν τυχαία εντελώς..να σου πω....εγώ πήγα για αυχενική στον ίδιο που είχα πάει τότε...πρέπει να κάνουν σεμινάρια ψυχολογίας δεν εξηγείται... του είπε η γραμματεία ποια είμαι( ήταν τόσο σπάνιο που με παρακαλούσε να πάω κ την επόμενη μέρα να έρθει κ ο συνάδελφος συναιτερος να το δει) κ από την πρώτη στιγμή μου τα παρουσίαζε όλα υπέροχα..πρώτη φράση...εδώ είναι το όμορφο μωράκι μας..δεν έδωσε περιθώριο ότι κάτι δεν θα είναι σωστό..εγώ που νόμιζα θα λιποθυμισω πάνω στον υπέρηχο δεν κατάλαβα τίποτα ούτε άγχος ούτε ταχυπαλμιες...πολύ χαίρομαι για το μικρούλι σου...καλή συνέχεια να έχουμε κ να είναι πάντα γερά κ αυτά κ εμείς να τα μεγαλώσουμε..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως είστε; Εμείς πριν από λίγο λάβαμε τα τελικά αποτελέσματα του μοριακου καρυότυπου και το κοριτσάκι μας είναι γερό!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Είμαι γεμάτη χαρά και ευτυχία, δεν περιγράφεται το συναίσθημα μετά από όσα περάσαμε και μετα απο τόσο φόβο που είχαμε γι'αυτό το μωρακι, ήθελα να το μοιραστώ!!! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μας και προχωράμε δυναμικά με άλλη ψυχολογία!! :-D

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Αν και ήμουν σίγουρη χωρίς να σε ξέρω ότι ολα καλά θα ειναι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Η αθηνα που βρίσκεται? Ηταν εχθες για αυχενικη και μετα δεν μας εστειλε..ελπιζω να εισαι καλα κοριτσι μου.. Και να πηγαν ολα καλα.. Εχω την έννοια σου.. 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως είστε; Εμείς πριν από λίγο λάβαμε τα τελικά αποτελέσματα του μοριακου καρυότυπου και το κοριτσάκι μας είναι γερό!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Είμαι γεμάτη χαρά και ευτυχία, δεν περιγράφεται το συναίσθημα μετά από όσα περάσαμε και μετα απο τόσο φόβο που είχαμε γι'αυτό το μωρακι, ήθελα να το μοιραστώ!!! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μας και προχωράμε δυναμικά με άλλη ψυχολογία!! :-D

Μπραβο Φραουλίνο μου..πολυ χαιρομαι.. Ολα τελεια απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.. Και εγω νομιζω μολις παρω τα αποτελέσματα του NIPT θα παρω μια βαθια ανασα και θα χαρω την εγκυμοσυνη μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε, πως είστε; Εμείς πριν από λίγο λάβαμε τα τελικά αποτελέσματα του μοριακου καρυότυπου και το κοριτσάκι μας είναι γερό!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Είμαι γεμάτη χαρά και ευτυχία, δεν περιγράφεται το συναίσθημα μετά από όσα περάσαμε και μετα απο τόσο φόβο που είχαμε γι'αυτό το μωρακι, ήθελα να το μοιραστώ!!! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μας και προχωράμε δυναμικά με άλλη ψυχολογία!! :-D

Μπράβο κορίτσι μου! Χάρηκα πολύ! Απόλαυσε το !

 

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ημουν σίγουρη κορίτσι μου...τα σπάνια που μας έτυχαν ήταν τυχαία εντελώς..να σου πω....εγώ πήγα για αυχενική στον ίδιο που είχα πάει τότε...πρέπει να κάνουν σεμινάρια ψυχολογίας δεν εξηγείται... του είπε η γραμματεία ποια είμαι( ήταν τόσο σπάνιο που με παρακαλούσε να πάω κ την επόμενη μέρα να έρθει κ ο συνάδελφος συναιτερος να το δει) κ από την πρώτη στιγμή μου τα παρουσίαζε όλα υπέροχα..πρώτη φράση...εδώ είναι το όμορφο μωράκι μας..δεν έδωσε περιθώριο ότι κάτι δεν θα είναι σωστό..εγώ που νόμιζα θα λιποθυμισω πάνω στον υπέρηχο δεν κατάλαβα τίποτα ούτε άγχος ούτε ταχυπαλμιες...πολύ χαίρομαι για το μικρούλι σου...καλή συνέχεια να έχουμε κ να είναι πάντα γερά κ αυτά κ εμείς να τα μεγαλώσουμε..

Τι γλυκός ο εμβρυολόγος σου κορίτσι μου!! Εντάξει ο δικός μου δεν μπορώ να πω ότι είναι και ο πιο γλυκούλης ούτε ότι έχει κάνει σεμινάρια αλλά καλός είναι.. :grin: 

Ναι Εμιλυ μου πάνε τα άσχημα, ας δούμε επιτέλους και την όμορφη πλευρά.. Δοκιμαστηκαμε πολύ αλλά νομίζω ήρθε η ώρα να απολαύσουμε τη διαδικασία! ❤️

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Η αθηνα που βρίσκεται? Ηταν εχθες για αυχενικη και μετα δεν μας εστειλε..ελπιζω να εισαι καλα κοριτσι μου.. Και να πηγαν ολα καλα.. Εχω την έννοια σου.. 

Μπραβο Φραουλίνο μου..πολυ χαιρομαι.. Ολα τελεια απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.. Και εγω νομιζω μολις παρω τα αποτελέσματα του NIPT θα παρω μια βαθια ανασα και θα χαρω την εγκυμοσυνη μου.. 

Ναι Σοφακι μου, θα βγει και η νιπτ σου μια χαρά και θα χαλαρώσεις!!! Έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να δείξει κάτι κακό, για την απόλυτη σιγουριά την έκανες!! Πότε σου έχουν πει ότι θα βγει; 

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!!! :-D Μετά από πολύ καιρό και πολύ πόνο επιτέλους με τον άντρα μου αρχίσαμε να κάνουμε πάλι όνειρα.. 

@athina_rain Αθηνουλα μας τι έγινε με την αυχενική;; Σε είχα και εγώ έννοια γιατί διάβαζα όλα τα μηνύματα σήμερα και δεν είδα απάντηση σου μετά.. Περιμένουμε τα νεακια σου οποτε θελήσεις! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...