Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Κοριτσια ενω ημουν καλυτερα απο εμετους λιγες μερες απο σημερα ξεκινησα παλι απο το πρωι να μην κραταω τιποτα και να βγαζω μεχρι χολη. Αυριο που εχω γιατρο αγχωνομαι πως θα ειμαι και πως θα καταφερω να παω. Ειμαι ενα κουρελι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Κοριτσια ενω ημουν καλυτερα απο εμετους λιγες μερες απο σημερα ξεκινησα παλι απο το πρωι να μην κραταω τιποτα και να βγαζω μεχρι χολη. Αυριο που εχω γιατρο αγχωνομαι πως θα ειμαι και πως θα καταφερω να παω. Ειμαι ενα κουρελι

Καλημέρα, αν τον ρωτήσεις να σου δώσει κάτι για τους εμετούς;; Έχεις βρει κάποια τροφή ίσως να σε κρατάει να μην κανεις;; 

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια η κοιλιτσα σας φαινεται ; Εμενα απο 9η βδομαδα εχει ψιλοφανει . Βεβαια ειμαι κ πετσι κ κοκκαλο . Ειναι το πρωτο μου παιδακι . Ευτυχως τωρα που ειμαι 11η εβδομαδα επανηλθε η ορεξη . Δε μπορουσα να τρωω τιποτα απο την αρχη εγκυμοσυνης . Τωρα εδω κ 3 ημερες τρωω σαν ανθρωπος . Με πιανουν καποιες ζαλαδες που κ που αλλα ηπιες . Τη παρασκευη

εχω γιατρο που θ κλεινω την 11η εβδομαδα κ θ μπαινω 12η . Εχω αγχος γιατι εχει να με δει απο 7w+6d . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jo-Anna είπε:

Καλημέρα, αν τον ρωτήσεις να σου δώσει κάτι για τους εμετούς;; Έχεις βρει κάποια τροφή ίσως να σε κρατάει να μην κανεις;; 

Καλημερα ειχα βρει την κοτοσουπα αλλα ουτε αυτη κρατησα χτες. Μου ειχε δωσει τα navatac αλλα τιποτα και αυτα. Σημερα που θα παω να με δει θα του πω μηπως παρω κατι πιο δυνατο

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο τον γιατρο μου και μου εδωσε κατι υποθετα για τον εμετο. Το μωρο ειναι μια χαρα, εβλεπα χερακια, ποδαρακια και εκλαιγα! Απο 11-21/3 μου ειπε να κανω την αυχενικη διαφανεια και μου ειπε να παω στον κυριο Παφιλη. Ελπιζω να βρω συντομα ραντεβου, θα παρω το πρωι να δω! Εσεις πως ειστε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Γυρισα απο τον γιατρο μου και μου εδωσε κατι υποθετα για τον εμετο. Το μωρο ειναι μια χαρα, εβλεπα χερακια, ποδαρακια και εκλαιγα! Απο 11-21/3 μου ειπε να κανω την αυχενικη διαφανεια και μου ειπε να παω στον κυριο Παφιλη. Ελπιζω να βρω συντομα ραντεβου, θα παρω το πρωι να δω! Εσεις πως ειστε?

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που υπήρχε λύση έστω και με τα υποθετα. Το μωρό σου μεγαλώνει γερό σου έφυγε κι αυτό το άγχος ❤️ Όλα καλά θα πάνε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jo-Anna είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που υπήρχε λύση έστω και με τα υποθετα. Το μωρό σου μεγαλώνει γερό σου έφυγε κι αυτό το άγχος ❤️ Όλα καλά θα πάνε!! 

Η αληθεια ειναι πως ενα μεγαλο αγχος εφυγε! Μακαρι ολες μας να ειμαστε καλα και τα μωρακια μας το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα!

Ελπίζω να είστε όλες όσο πιο καλά γίνεται!! Εγώ έκανα την αυχενική την Δευτέρα και όλα ήταν όπως έπρεπε να είναι :), μόνο ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά και η γιατρός μας έκοψε το σεξ, αλλά το είχαμε κόψει ήδη από μόνοι μας :rolleyes: :-P Θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση σε 6 εβδομάδες λόγω ηλικίας, αλλά με την αυχενική πήρα μια πρώτη μεγάλη ανακούφιση!

Εγώ ήμουν χάλια μέχρι πρόσφατα με πολλές ζαλάδες και αναγούλες όλη την ημέρα, ακόμα και ξαπλωμένη. Το βράδυ ξυπνούσα από την ανακατωσούρα, μια χάλια αίσθηση. Τις τελευταίες μέρες έχω συνέλθει, όχι τελείως, αλλά τουλάχιστον δεν είμαι όλην τη μέρα κομμάτια. Ελπίζω μόλις τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να τελειώσουν και αυτά!

Καλή επιτυχία σε όλες τις αυχενικές εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα!

Ελπίζω να είστε όλες όσο πιο καλά γίνεται!! Εγώ έκανα την αυχενική την Δευτέρα και όλα ήταν όπως έπρεπε να είναι :), μόνο ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά και η γιατρός μας έκοψε το σεξ, αλλά το είχαμε κόψει ήδη από μόνοι μας :rolleyes: :-P Θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση σε 6 εβδομάδες λόγω ηλικίας, αλλά με την αυχενική πήρα μια πρώτη μεγάλη ανακούφιση!

Εγώ ήμουν χάλια μέχρι πρόσφατα με πολλές ζαλάδες και αναγούλες όλη την ημέρα, ακόμα και ξαπλωμένη. Το βράδυ ξυπνούσα από την ανακατωσούρα, μια χάλια αίσθηση. Τις τελευταίες μέρες έχω συνέλθει, όχι τελείως, αλλά τουλάχιστον δεν είμαι όλην τη μέρα κομμάτια. Ελπίζω μόλις τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να τελειώσουν και αυτά!

Καλή επιτυχία σε όλες τις αυχενικές εύχομαι!

Ανυπομονω κι εγώ για την αυχενική να ανακουφιστώ, αν και πάω κάθε βδομάδα για υπέρηχο λόγο γεννητικών ανωμαλιών (δυο μήτρας, δυο τραχηλους). Σε μια με δυο εβδομάδες θα την κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα!

Ελπίζω να είστε όλες όσο πιο καλά γίνεται!! Εγώ έκανα την αυχενική την Δευτέρα και όλα ήταν όπως έπρεπε να είναι :), μόνο ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά και η γιατρός μας έκοψε το σεξ, αλλά το είχαμε κόψει ήδη από μόνοι μας :rolleyes: :-P Θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση σε 6 εβδομάδες λόγω ηλικίας, αλλά με την αυχενική πήρα μια πρώτη μεγάλη ανακούφιση!

Εγώ ήμουν χάλια μέχρι πρόσφατα με πολλές ζαλάδες και αναγούλες όλη την ημέρα, ακόμα και ξαπλωμένη. Το βράδυ ξυπνούσα από την ανακατωσούρα, μια χάλια αίσθηση. Τις τελευταίες μέρες έχω συνέλθει, όχι τελείως, αλλά τουλάχιστον δεν είμαι όλην τη μέρα κομμάτια. Ελπίζω μόλις τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να τελειώσουν και αυτά!

Καλή επιτυχία σε όλες τις αυχενικές εύχομαι!

Περιμενω την αυχενικη πως και πως! Να ξερω οτι ειναι καλα και να αρχισω να οραματιζομαι το δωματιο του, να το πω κιολας σε δικα μου ατομα που ακομα δεν το ξερουν! Αμνιοπαρακεντηση απλα λογω ηλικιας? Ποσο εισαι αν επιτρεπεται? 

πρίν από 49 λεπτά , Jo-Anna είπε:

Ανυπομονω κι εγώ για την αυχενική να ανακουφιστώ, αν και πάω κάθε βδομάδα για υπέρηχο λόγο γεννητικών ανωμαλιών (δυο μήτρας, δυο τραχηλους). Σε μια με δυο εβδομάδες θα την κάνουμε. 

Ολα θα ειναι τελεια! Θα ανακουφιστουμε και μετα θα ειμαστε πιο χαλαρες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Εγω ειμαι στις μανουλες Οκτωβριου, αλλα ειπα να γραψω εδω που ειστε πιο ενεργες! 

Κοντευω να μπω στην 8η βδομαδα και εχω κλασσικα αναγουλες αλλα ευτυχως οχι εμετους ακομα. Ο γιατρος πριν μερικες μερες μου εδωσε να παρω ασβεστιο με D3, κατι μασωμενα δισκια σκετη αηδεια... Ειναι σαν να τρωω οδοντοκρεμα και εκτος οτι με αηδιαζουν οπως τα μασαω, με το που κατεβουν στο στομαχι η αναγουλα φουντωνει! Παιρνει καμια σας ασβεστιο; Ειχα χαμηλη D αλλα εξεταση για ασβεστιο δεν μου πε να κανω και μου κανε εντυπωση που μου τα δωσε ετσι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω ειμαι στις μανουλες Οκτωβριου, αλλα ειπα να γραψω εδω που ειστε πιο ενεργες! 

Κοντευω να μπω στην 8η βδομαδα και εχω κλασσικα αναγουλες αλλα ευτυχως οχι εμετους ακομα. Ο γιατρος πριν μερικες μερες μου εδωσε να παρω ασβεστιο με D3, κατι μασωμενα δισκια σκετη αηδεια... Ειναι σαν να τρωω οδοντοκρεμα και εκτος οτι με αηδιαζουν οπως τα μασαω, με το που κατεβουν στο στομαχι η αναγουλα φουντωνει! Παιρνει καμια σας ασβεστιο; Ειχα χαμηλη D αλλα εξεταση για ασβεστιο δεν μου πε να κανω και μου κανε εντυπωση που μου τα δωσε ετσι... 

Καλημέρα καλή μου, με το καλό σοφ εύχομαι, είμαι στην 11η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω ασβέστιο, κάνε λίγο υπομονή, οι αναγούλες όσο περνάνε οι μέρες κι εβδομάδες θα περάσουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Areti1987 είπε:

Περιμενω την αυχενικη πως και πως! Να ξερω οτι ειναι καλα και να αρχισω να οραματιζομαι το δωματιο του, να το πω κιολας σε δικα μου ατομα που ακομα δεν το ξερουν! Αμνιοπαρακεντηση απλα λογω ηλικιας? Ποσο εισαι αν επιτρεπεται? 

Ολα θα ειναι τελεια! Θα ανακουφιστουμε και μετα θα ειμαστε πιο χαλαρες!

Λόγω ηλικίας ναι, είχα κάνει και στο πρώτο μου παιδάκι πριν τρία χρόνια, και τώρα είμαι 42. 

πρίν από 8 λεπτά , depifish είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εγω ειμαι στις μανουλες Οκτωβριου, αλλα ειπα να γραψω εδω που ειστε πιο ενεργες! 

Κοντευω να μπω στην 8η βδομαδα και εχω κλασσικα αναγουλες αλλα ευτυχως οχι εμετους ακομα. Ο γιατρος πριν μερικες μερες μου εδωσε να παρω ασβεστιο με D3, κατι μασωμενα δισκια σκετη αηδεια... Ειναι σαν να τρωω οδοντοκρεμα και εκτος οτι με αηδιαζουν οπως τα μασαω, με το που κατεβουν στο στομαχι η αναγουλα φουντωνει! Παιρνει καμια σας ασβεστιο; Ειχα χαμηλη D αλλα εξεταση για ασβεστιο δεν μου πε να κανω και μου κανε εντυπωση που μου τα δωσε ετσι... 

Αχ τα έπαιρνα και εγώ αυτά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και ήταν όντως μπλιαχ! Και εγώ χωρίς εξέταση για ασβέστιο τα είχα πάρει, απλώς θυμάμαι ότι με είχε ρωτήσει ο γιατρός αν πίνω γάλα ή αν τρώω πολλά γαλακτοκομικά (όχι και όχι), και μετά μου τα είχε δώσει. 

Μεγάλη ανακούφιση, όταν τα σταμάτησα. Εμένα με βοηθούσε να πιω παγωμένο νερό με λίγο λεμόνι, αφού τα έπαιρνα. Μου έκοβε την αναγούλα κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα εκλεισα την 11η εβδομαδα κ εχω ραντεβου με το γιατρο . Ειναι το τριτο ραντεβου , ελπιζω να ναι ολα καλα . Απο συμπτωματα δεν ειχα ιδιαιτερα . Μονο καποιους πονοκεφαλους που κ που κ δεν ειχα ορεξη . Τωρα επανηλθε σιγα σιγα. Τελικα η κοιλιτσα σας εχει αρχισει να φαινεται ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Heidelberg ρωτησα και εγω τον γιατρο μου για την αμνιοπαρακεντηση αλλα μου ειπε οτι θα δουμε την αυχενικη και αν το κρινει θα την κανω. Εγω σκεφτομουν να κανω και την καινουρια την nipt. Ειμαι κοντα 35 τωρα και θελω να ειμαι σιγουρη οτι το μωρο ειναι μια χαρα

Just now, Jovanna85 είπε:

Εγω σημερα εκλεισα την 11η εβδομαδα κ εχω ραντεβου με το γιατρο . Ειναι το τριτο ραντεβου , ελπιζω να ναι ολα καλα . Απο συμπτωματα δεν ειχα ιδιαιτερα . Μονο καποιους πονοκεφαλους που κ που κ δεν ειχα ορεξη . Τωρα επανηλθε σιγα σιγα. Τελικα η κοιλιτσα σας εχει αρχισει να φαινεται ; 

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου! Φαινεται λιγο η κοιλια μου γιατι ειμαι αδυνατη! Περιμενω να φουσκωσω να βαλω κατι ωραια φορεματα που εχω δει! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...