Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Just now, Ntepaki22 είπε:

Θα καλυτερεύουν τα πράγματα μερα με την μέρα!! Τίποτα βρε μην με ευχαριστείς, να Σάι καλά!!

Μακαρι, το μονο που με αγχωνει ειναι μην παθω καμια αφυδατωση και δεν το καταλαβω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Areti1987 said:

Καλα σημερα ειμαι καπως χαρουμενη ομολογω. Εφαγα κοτοσουπα και εδω και 2 ωρες δεν εχω κανει εμετο! Ηθελα καπου να το πω!

Φτου φτου έτσι να συνεχίσεις!! Θέλει ελαφριά φαγητά κ να απασχολεί το μυαλό σου όσο μπορείς , να μην το σκέφτεσαι

  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Φτου φτου έτσι να συνεχίσεις!! Θέλει ελαφριά φαγητά κ να απασχολεί το μυαλό σου όσο μπορείς , να μην το σκέφτεσαι

Εκανα 2 τωρα αλλα εφταιξα γιατι ηπια λαιμαργα νερο. Θα ηρεμησω σιγα σιγα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε; Έκλεισε καμιά σας ραντεβού για αυχενική διαφάνεια; 

Εσείς που έχετε μικρά παιδάκια πως τα καταφέρνετε; Ο γιός μου βγάζει δοντακια και το βράδυ έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο, αναγκαζόμαστε να τον πάρουμε στο κρεβάτι μας, ήδη έφαγα δύο κλωτσιές καταλάθος. Πρέπει να το σηκώνω συνέχεια γιατί θέλει να περπατάει και πέφτει κάτω, είναι 12 κιλά..

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκλεισα τις 8 βδομαδες και συνεχιζω ακαθεκτη, το θεμα ειναι οτι εχω ακομα αυτα τα πονακια περιοδου. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει ολο το πρωτο τριμηνο να παει ετσι. Το εχει καμια αλλη κοπελα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Areti1987 είπε:

Χθες εκλεισα τις 8 βδομαδες και συνεχιζω ακαθεκτη, το θεμα ειναι οτι εχω ακομα αυτα τα πονακια περιοδου. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει ολο το πρωτο τριμηνο να παει ετσι. Το εχει καμια αλλη κοπελα αυτο?

Πονακια απλά ή έντονα; εγώ είμαι πολυ νωρίς 5 εβδ δεν έχω παει καν για πρωτο υπέρηχο και 2 βράδια ξυπνησα από τον πονο που ήταν δυνατός αλλά κράτησε 5-10 λεπτά. Έχω αγχωθεί πολυ αν κ ο γιατρός λέει ότι μάλλον μεγαλώνει κ προσαρμοζεται η μήτρα. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω πονακια περιόδου τις πρώτες εβδομάδες. Τώρα που είμαι 11 εβδομάδων έχει 2-3 εβδ. να τα νιώσω. Κοπέλες τι γίνεται στην Ελλάδα με τις εγκυμονουσες και τον covid? Πάτε κανονικά δουλειά; επειδή στην Κύπρο δεν τις εχουν καθόλου στις ευπαθείς ομάδες και πας ως το τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, agg83 είπε:

Πονακια απλά ή έντονα; εγώ είμαι πολυ νωρίς 5 εβδ δεν έχω παει καν για πρωτο υπέρηχο και 2 βράδια ξυπνησα από τον πονο που ήταν δυνατός αλλά κράτησε 5-10 λεπτά. Έχω αγχωθεί πολυ αν κ ο γιατρός λέει ότι μάλλον μεγαλώνει κ προσαρμοζεται η μήτρα. 

Αρκετα δυνατα οχι απλα πονακια. Αυτο ειπε και σε μενα! Με το καλο σου ευχομαι να πανε ολα κοριτσι μου!

5 ώρες πρίν, ΕιρήνηΣ είπε:

Είχα και γω πονακια περιόδου τις πρώτες εβδομάδες. Τώρα που είμαι 11 εβδομάδων έχει 2-3 εβδ. να τα νιώσω. Κοπέλες τι γίνεται στην Ελλάδα με τις εγκυμονουσες και τον covid? Πάτε κανονικά δουλειά; επειδή στην Κύπρο δεν τις εχουν καθόλου στις ευπαθείς ομάδες και πας ως το τέλος. 

Οι εγκυες ειναι στις ευπαθεις ομαδες. Εγω ειμαι νοσγλευτρια φαντασου και δεν πηγαινω για δουλεια! Ελπιζω να σταματησουν οι πονοι σε καμια βδομαδουλα να μην ανησυχω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/2/2021 at 12:38 ΠΜ, Ntepaki22 είπε:

Γεια σας και εγώ μάλλον στις Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβρίου θα είμαι τώρα είμαι 7 εβδομάδων μάλλον χαχαχα ούτε που θυμάμαι... Έχω ένα μωράκι 9 μηνών... Θα σε συμβούλευα να χαλαρώσεις όσο μπορείς... Μετά δεν θα μπορείς χαχα

Οσο μπορω προσπαθω.... Τωρα ειμαι 9ε4η ελαττωθηκαν οι εμετοι μου αλλα κ παλι νιωθω χαλια... 

Κοριτσια μου... Ειμαι 9ε4η σε δυο βδομαδες εχω ραντεβου με τν γιατρο αλλα δν ανεφερε κατι για αυχενικη... Ποτε ειν να γινει κανονικα ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sadri09 είπε:

Οσο μπορω προσπαθω.... Τωρα ειμαι 9ε4η ελαττωθηκαν οι εμετοι μου αλλα κ παλι νιωθω χαλια... 

Κοριτσια μου... Ειμαι 9ε4η σε δυο βδομαδες εχω ραντεβου με τν γιατρο αλλα δν ανεφερε κατι για αυχενικη... Ποτε ειν να γινει κανονικα ? 

Ειχες κ ζαλαδες μαζι με εμετους ; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sadri09 said:

Οσο μπορω προσπαθω.... Τωρα ειμαι 9ε4η ελαττωθηκαν οι εμετοι μου αλλα κ παλι νιωθω χαλια... 

Κοριτσια μου... Ειμαι 9ε4η σε δυο βδομαδες εχω ραντεβου με τν γιατρο αλλα δν ανεφερε κατι για αυχενικη... Ποτε ειν να γινει κανονικα ? 

από την11 έως κ την 13 ιδανική είναι η 12η ... Λογικά θα σου πει αν την κάνει ο ίδιος ή εάν έχει να σου προτείνει κάποιον. Εγώ παρότι έχω γιατρό στο δημόσιο αυτές τις εξετάσεις τις κάνω στο Έμβρυο στην Αθήνα 

On 2/16/2021 at 2:37 PM, MarakiKakkin said:

Κορίτσια τι κάνετε; Έκλεισε καμιά σας ραντεβού για αυχενική διαφάνεια; 

Εσείς που έχετε μικρά παιδάκια πως τα καταφέρνετε; Ο γιός μου βγάζει δοντακια και το βράδυ έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο, αναγκαζόμαστε να τον πάρουμε στο κρεβάτι μας, ήδη έφαγα δύο κλωτσιές καταλάθος. Πρέπει να το σηκώνω συνέχεια γιατί θέλει να περπατάει και πέφτει κάτω, είναι 12 κιλά..

Είμαστε στην ίδια φάση , η δικιά μ είναι 9 κ έχει αγκαλιά μπόλικη!! Εμείς κοιμόμαστε ήδη μαζί γτ δεν γίνεται διαφορετικά... Αλλιώς δεν κοιμόμαστε... 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 είπε:

Ειχες κ ζαλαδες μαζι με εμετους ; 

Οχι ταυτοχρονα αλλα γενικα ειχα κ εχω ανα διαστηματα... Κ επειδη ειμαι μονη μ στ σπιτι ο συντροφος μ δουλευει σε αλλη πολη οταν κανω μπανιο προσεχω πολυ!! 

Just now, Ntepaki22 είπε:

από την11 έως κ την 13 ιδανική είναι η 12η ... Λογικά θα σου πει αν την κάνει ο ίδιος ή εάν έχει να σου προτείνει κάποιον. Εγώ παρότι έχω γιατρό στο δημόσιο αυτές τις εξετάσεις τις κάνω στο Έμβρυο στην Αθήνα 

Είμαστε στην ίδια φάση , η δικιά μ είναι 9 κ έχει αγκαλιά μπόλικη!! Εμείς κοιμόμαστε ήδη μαζί γτ δεν γίνεται διαφορετικά... Αλλιώς δεν κοιμόμαστε... 

Δν κανει ο γυναικολογος μ.. Εχω ηδη βρει σε ποιον θα κανω... Απλα δν γνωριζα ποτε ειν να γινει ειμ στο πρωτο μου μωρακι κ ολα τωρα τα μαθαινω... Κ ειμ λιγο στ "τρεξιμο" Ποιον που ποτε χαχαχα

On 18/2/2021 at 4:31 ΜΜ, Areti1987 είπε:

Χθες εκλεισα τις 8 βδομαδες και συνεχιζω ακαθεκτη, το θεμα ειναι οτι εχω ακομα αυτα τα πονακια περιοδου. Ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει ολο το πρωτο τριμηνο να παει ετσι. Το εχει καμια αλλη κοπελα αυτο?

Τα ειχα κ γω μεχρι που γινανε απλα πονακια κ τσιμπηματα κατι που για μενα δν ειν γνωστα ως πονακια περιοδου... Τωρα ειμαι 9+4 κ απλα λιγοστευουν... Δν ειν τοσο συχνα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...