Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσιααα! 

Μόλις σήμερα έκανα τεστ και το αποτέλεσμα ήταν θετικό! Είχα τελ. περίοδο στις 7/12 οπότε σήμερα είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς! Μίλησα με το γυναικολόγο μου και θα πάω να με δει σε 3 βδομάδες(ποιος αντέχει μέχρι τότε...) :razz: 

Έχω ήδη ένα αγοράκι που στις 23 του μήνα θα γίνει 15 μηνών.. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας εύχομαι με γερά μπεμπάκια!!!

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας κορίτσιααα! 

Μόλις σήμερα έκανα τεστ και το αποτέλεσμα ήταν θετικό! Είχα τελ. περίοδο στις 7/12 οπότε σήμερα είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς! Μίλησα με το γυναικολόγο μου και θα πάω να με δει σε 3 βδομάδες(ποιος αντέχει μέχρι τότε...) :razz: 

Έχω ήδη ένα αγοράκι που στις 23 του μήνα θα γίνει 15 μηνών.. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας εύχομαι με γερά μπεμπάκια!!!

Με το καλό κορίτσι μου. Εγώ είμαι 5 εβδομάδων και 2 ημερών. Σήμερα έκανα χοριακη και βγήκε 4580. Έχω κι εγώ ένα αγοράκι, σήμερα έκλεισε τους 10 μήνες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Μάντη είπε:

Είμαστε στις προσπάθειες από το καλοκαίρι και εύχομαι να είναι αυτός ο τυχερός μήνας! Περιμένω 17 του μήνα χθες ήταν 9η μέρα από την ωορρηξία και είδα λίγο αίμα... Ελπίζω να μην έρθει αυτή η περίοδος! Χάθηκα λόγο χρόνου δυστυχώς! Ο μικρούλης μου είναι αρκετά ζωηρός και με προβληματίζει πως θα τα καταφέρω αν μείνω έγκυος αλλά θέλω πολύ 2ο! 

Αν δεν κάνω λάθος το 1ο το πιάσατε τον 2ο μήνα προσπαθειών;; Λες να είδες λίγο αίμα γιατί έγινε η εμφύτευση;;δεν αποκλείεται.χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξίας; Κι εγώ σκεφτόμουν κ ακόμη σκέφτομαι πως θα σηκώνω τη μικρή για να την αλλαξω όταν θα βαρύνω και τώρα ακόμη που στις αρχές τα πράγματα είναι κρίσιμα κ δεν πρέπει να σηκώνουμε βάρη.αλλα από την άλλη σκέφτομαι πως όλες οι μαμάδες 2 παιδιών με μικρή σχετικά διάφορα τα πέρασαν αυτα.

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας κορίτσιααα! 

Μόλις σήμερα έκανα τεστ και το αποτέλεσμα ήταν θετικό! Είχα τελ. περίοδο στις 7/12 οπότε σήμερα είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς! Μίλησα με το γυναικολόγο μου και θα πάω να με δει σε 3 βδομάδες(ποιος αντέχει μέχρι τότε...) :razz: 

Έχω ήδη ένα αγοράκι που στις 23 του μήνα θα γίνει 15 μηνών.. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας εύχομαι με γερά μπεμπάκια!!!

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας! Να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος και να πάρουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! Είμαι μια μέρα μετά από σένα.οι 3 εβδομάδες είναι αργά,γιατί δεν κλείσατε νωρίτερα;κ πιο νωρίς θα ακουστεί η καρδιά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αν δεν κάνω λάθος το 1ο το πιάσατε τον 2ο μήνα προσπαθειών;; Λες να είδες λίγο αίμα γιατί έγινε η εμφύτευση;;δεν αποκλείεται.χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξίας; Κι εγώ σκεφτόμουν κ ακόμη σκέφτομαι πως θα σηκώνω τη μικρή για να την αλλαξω όταν θα βαρύνω και τώρα ακόμη που στις αρχές τα πράγματα είναι κρίσιμα κ δεν πρέπει να σηκώνουμε βάρη.αλλα από την άλλη σκέφτομαι πως όλες οι μαμάδες 2 παιδιών με μικρή σχετικά διάφορα τα πέρασαν αυτα.

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας! Να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος και να πάρουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! Είμαι μια μέρα μετά από σένα.οι 3 εβδομάδες είναι αργά,γιατί δεν κλείσατε νωρίτερα;κ πιο νωρίς θα ακουστεί η καρδιά.

Με το καλό σε όλες μας και εύχομαι να έρθουν κι άλλες μανούλες στην ομάδα!

Το ξέρω και στον μικρό μου απ'την 6η βδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα.. Όμως η γραμματέας του που μου έκλεισε το ραντεβού μου είπε ναι ναι στις 8 βδομάδες κλείνουμε, ξεκίνα φιλισιν και θα σε δει τότε! Πήρα και τον ίδιο τηλ και τον ρώτησα αν θα κάνω και χοριακες όπως στην 1η εγκυμοσύνη(είχα άλλο γιατρό τότε βέβαια)και μου είπε δεν χρειάζεται.. 

Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να πάω να κάνω 2 χοριακές με λίγες μέρες διαφορά ίσα να δω τον διπλασιασμό να ηρεμήσω ότι πάνε όλα όπως πρέπει..

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Με το καλό σε όλες μας και εύχομαι να έρθουν κι άλλες μανούλες στην ομάδα!

Το ξέρω και στον μικρό μου απ'την 6η βδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα.. Όμως η γραμματέας του που μου έκλεισε το ραντεβού μου είπε ναι ναι στις 8 βδομάδες κλείνουμε, ξεκίνα φιλισιν και θα σε δει τότε! Πήρα και τον ίδιο τηλ και τον ρώτησα αν θα κάνω και χοριακες όπως στην 1η εγκυμοσύνη(είχα άλλο γιατρό τότε βέβαια)και μου είπε δεν χρειάζεται.. 

Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να πάω να κάνω 2 χοριακές με λίγες μέρες διαφορά ίσα να δω τον διπλασιασμό να ηρεμήσω ότι πάνε όλα όπως πρέπει..

Ο καθε γιατρός έχει άλλη τακτική φαίνεται.κι εγώ στη θέση σου θα έκανα ξανα χοριακη για να βεβαιωθω ότι ανεβαίνουν όπως πρεπει.ειναι ο μόνος τρόπος για να σιγουρευτείς ότι πάνε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο.εγω θα κάνω πάλι αύριο χοριακη κ τότε θα μου κλείσει ραντεβού.θελει να δει την αυριανή τιμή πριν κλείσει ραντεβού.αντε να έρθει ο υπέρηχος να ακούσουμε καρδούλα να μας φύγει ένα άγχος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Ο καθε γιατρός έχει άλλη τακτική φαίνεται.κι εγώ στη θέση σου θα έκανα ξανα χοριακη για να βεβαιωθω ότι ανεβαίνουν όπως πρεπει.ειναι ο μόνος τρόπος για να σιγουρευτείς ότι πάνε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο.εγω θα κάνω πάλι αύριο χοριακη κ τότε θα μου κλείσει ραντεβού.θελει να δει την αυριανή τιμή πριν κλείσει ραντεβού.αντε να έρθει ο υπέρηχος να ακούσουμε καρδούλα να μας φύγει ένα άγχος...

Με το καλό κορίτσι μου!! Κι εγώ περιμένω σαν τρελή τη μέρα που θα πάω για υπέρηχο.. Θα δούμε τα σποράκια μας και θα πάρουμε τοοοοση δύναμη!!!! :x

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αν δεν κάνω λάθος το 1ο το πιάσατε τον 2ο μήνα προσπαθειών;; Λες να είδες λίγο αίμα γιατί έγινε η εμφύτευση;;δεν αποκλείεται.χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξίας; Κι εγώ σκεφτόμουν κ ακόμη σκέφτομαι πως θα σηκώνω τη μικρή για να την αλλαξω όταν θα βαρύνω και τώρα ακόμη που στις αρχές τα πράγματα είναι κρίσιμα κ δεν πρέπει να σηκώνουμε βάρη.αλλα από την άλλη σκέφτομαι πως όλες οι μαμάδες 2 παιδιών με μικρή σχετικά διάφορα τα πέρασαν αυτα.

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας! Να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος και να πάρουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! Είμαι μια μέρα μετά από σένα.οι 3 εβδομάδες είναι αργά,γιατί δεν κλείσατε νωρίτερα;κ πιο νωρίς θα ακουστεί η καρδιά.

Το πρώτο το πιάσαμε στον 9ο κύκλο... Με ενδομητριωση... Ελπίζω να ήταν αιματακι εμφύτευσης... Ναι τεστ ωορρηξίας είχα κάνει τη 12η είχα θετικό... Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι... Σήμερα 22η μέρα έκανα τεστ δεν άντεξα... αρνητικό... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Το πρώτο το πιάσαμε στον 9ο κύκλο... Με ενδομητριωση... Ελπίζω να ήταν αιματακι εμφύτευσης... Ναι τεστ ωορρηξίας είχα κάνει τη 12η είχα θετικό... Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι... Σήμερα 22η μέρα έκανα τεστ δεν άντεξα... αρνητικό... 

Άλλους μήνες που δεν ήσουν έγκυος είχες τέτοιο αίμα; Είναι νωρίς μην απογοητεύεσαι.αυτα δείχνουν το νωρίτερο 10 μέρες μετά την γονιμοποίηση,δηλ 11 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας.κ αν δείξουν είναι πολυυυ αχνά τόσο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Το πρώτο το πιάσαμε στον 9ο κύκλο... Με ενδομητριωση... Ελπίζω να ήταν αιματακι εμφύτευσης... Ναι τεστ ωορρηξίας είχα κάνει τη 12η είχα θετικό... Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι... Σήμερα 22η μέρα έκανα τεστ δεν άντεξα... αρνητικό... 

Καλησπέρα κι από εμένα.. Μην απογοητεύεσαι, προσπαθείτε καιρό; 

Εγώ έχω σαν κι εσένα ενδομητριωση πάραυτα όμως κατάφερα στον γιο μου να μείνω έγκυος στον τρίτο μήνα προσπαθειών και τώρα 10 μήνες μετά την γέννα έμεινα κατευθείαν με την πρώτη φορά που κάναμε προσπάθεια.. Νομίζω ότι το κυριότερο σε αυτά είναι να μην έχεις άγχος, τότε σου έρχεται. 

Καλή επιτυχία από μένα! Μακάρι να είμαστε μαζί στις μανούλες Σεπτεμβρίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ασία είπε:

Άλλους μήνες που δεν ήσουν έγκυος είχες τέτοιο αίμα; Είναι νωρίς μην απογοητεύεσαι.αυτα δείχνουν το νωρίτερο 10 μέρες μετά την γονιμοποίηση,δηλ 11 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας.κ αν δείξουν είναι πολυυυ αχνά τόσο νωρίς.

Όχι ποτέ δεν έχω δει αυτές τις σταγόνες γι αυτό ελπίζω σε κάτι καλό! Ναι μωρέ το ξέρω αλλά ήμουν ανυπόμονη θα κάνω πάλι τη Πέμπτη! 

πρίν από 5 λεπτά , MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα.. Μην απογοητεύεσαι, προσπαθείτε καιρό; 

Εγώ έχω σαν κι εσένα ενδομητριωση πάραυτα όμως κατάφερα στον γιο μου να μείνω έγκυος στον τρίτο μήνα προσπαθειών και τώρα 10 μήνες μετά την γέννα έμεινα κατευθείαν με την πρώτη φορά που κάναμε προσπάθεια.. Νομίζω ότι το κυριότερο σε αυτά είναι να μην έχεις άγχος, τότε σου έρχεται. 

Καλή επιτυχία από μένα! Μακάρι να είμαστε μαζί στις μανούλες Σεπτεμβρίου.

Καλησπέρα!!!! Από το καλοκαίρι κάνουμε ελεύθερα αλλά από Οκτώβριο προσέχω τις μέρες να πέσω στις γόνιμες και αυτό το μήνα ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας! Στο 1ο μου παιδάκι έμεινα έγκυος στον 9ο κύκλο με τεστ ωορρηξίας και βιταμίνες για το σπέρμα! Δεν μπορώ να πω ότι αυτή τη φορά έχω άγχος αλλά σίγουρα το θέλουμε πολύ! Μακάρι να σας πω ευχάριστα τη Πέμπτη!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μάντη είπε:

Όχι ποτέ δεν έχω δει αυτές τις σταγόνες γι αυτό ελπίζω σε κάτι καλό! Ναι μωρέ το ξέρω αλλά ήμουν ανυπόμονη θα κάνω πάλι τη Πέμπτη! 

Καλησπέρα!!!! Από το καλοκαίρι κάνουμε ελεύθερα αλλά από Οκτώβριο προσέχω τις μέρες να πέσω στις γόνιμες και αυτό το μήνα ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας! Στο 1ο μου παιδάκι έμεινα έγκυος στον 9ο κύκλο με τεστ ωορρηξίας και βιταμίνες για το σπέρμα! Δεν μπορώ να πω ότι αυτή τη φορά έχω άγχος αλλά σίγουρα το θέλουμε πολύ! Μακάρι να σας πω ευχάριστα τη Πέμπτη!!! 

Μακάρι! Περιμένουμε νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Όχι ποτέ δεν έχω δει αυτές τις σταγόνες γι αυτό ελπίζω σε κάτι καλό! Ναι μωρέ το ξέρω αλλά ήμουν ανυπόμονη θα κάνω πάλι τη Πέμπτη! 

Καλησπέρα!!!! Από το καλοκαίρι κάνουμε ελεύθερα αλλά από Οκτώβριο προσέχω τις μέρες να πέσω στις γόνιμες και αυτό το μήνα ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας! Στο 1ο μου παιδάκι έμεινα έγκυος στον 9ο κύκλο με τεστ ωορρηξίας και βιταμίνες για το σπέρμα! Δεν μπορώ να πω ότι αυτή τη φορά έχω άγχος αλλά σίγουρα το θέλουμε πολύ! Μακάρι να σας πω ευχάριστα τη Πέμπτη!!! 

Πολύ αισιόδοξο νεο αυτό!!! Μπορεί να έγινε το θαύμα.θα περιμένουμε την Πέμπτη να μας πεις,αν κρατηθείς κ δεν κάνεις αύριο τεστ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Μακάρι! Περιμένουμε νέα σου.

Ευχαριστώ πολύ...!!! Μακάρι να έχω ευχάριστα!

Just now, Ασία είπε:

Πολύ αισιόδοξο νεο αυτό!!! Μπορεί να έγινε το θαύμα.θα περιμένουμε την Πέμπτη να μας πεις,αν κρατηθείς κ δεν κάνεις αύριο τεστ.

Θα κρατηθώ! Πέμπτη πρωί πάλι τέστ! Εσύ αύριο έχεις χοριακη;;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ πολύ...!!! Μακάρι να έχω ευχάριστα!

Θα κρατηθώ! Πέμπτη πρωί πάλι τέστ! Εσύ αύριο έχεις χοριακη;;;;;

Ναι αύριο έχω χοριακη και έχω αγωνία να δω πότε θα μου κλείσει ραντεβού.ειμαι 5+1.μακαρι να είσαι κι εσύ έγκυος τωρα.την προηγουμενη φορά είχαμε μια μερα διαφορά στις Πητ μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.... Κ γω μανουλα σεπτεμβρηηη ❤ 29 χρονων στο πρωτο μου παιδακι ...εγω εχω μπερδευτει σχετικα με το ποσο εβδομαδων ειμαι χαχαχα... Θα παω παρασκευη για επαναληψη χοριακης κ αν ολα πανε καλα δευτερα παω για πρωτο υπερηχο... Ειχα ωορρεξια στ 29 δεκεμβρη κ τελευταια περιοδο στ 12 δεκεμβρη.... Κ χοριακη που εκανα χτες 307.16 ❤ σημερα κανονικα θα μ ερχοταν η περιοδος... Αν κ εχω μιλησει ξανα μαζι σας σε αλλη συζητηση ειπα να τα επαναλαβω για καθε καινουργια που θα μπει κ για ενα γενικο πλανο χαχαχα προσπαθουμε 15 μηνες... Τν μαρτιο ειχαμε μια βιοχημικη... Αυτααα... Δν ξερω πολλα ειν ολα καινουργια για μενα με αγχος φοβο κ ευτυχια μαζι... Μια περιεργη μιξη... Ευχομαι να ειν ολα ομορφα κ ωραια στ εγκυμοσυνη μας κοριτσια κ σε 8 μηνες να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια... ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...