Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια ειμαι 5 εβδ και 2 ημ σημερα και η χοριακη ειναι 721... χαμηλη μου φανηκε! :-( θα επαναλαβω σε 2 μερες.. ελπιζω να πανε ολα καλα.. ουφφ

Δν ξερω απο χοριακες αλλα καλη μ φαινεται εμενα... Να κνς ναι σε δυο μερες... Θα διπλασιαστει θα δεις ❤ολα καλα θα πανε ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Μόλις έκανα τεστ και είναι αρνητικό!! Πάω για τον επόμενο μήνα κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα θαυματακια σας:x

Οπως ειπα κ σε μια αλλη κοπελα.να σ φτιαξω την διαθεση παλευαμε 15 μηνες κ μαρτιο ειχα αποβολη.. Ειχα αγχος κ επισης ο αρραβωνιαστικος μ ηταν εδω μονο στ γονιμες λογω δουλειας... Ε λοιπον ηρθε 10 μερες για γιορτες... 24 του μηνα ηηηηπια μετα απο 15 μηνες.... Κ τωρα ειμ εγκυος.... Ρακομελο κοριτσια ρακομελο :D 

Μη στεναχωριεσαι... Θα ερθει το μωρακι τν αλλο μηνα ❤ στ ευχομαι ολοψυχα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Μόλις έκανα τεστ και είναι αρνητικό!! Πάω για τον επόμενο μήνα κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα θαυματακια σας:x

Καλημέρα!γιατί καλέ αμέσως πας για επόμενο μηνα;αφού είναι νωρίς έτσι κι αλλιώς.αν θυμάμαι καλά είσαι 11 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Eva n πώς κατάλαβαν ότι είχε σύνδρομο ντάουν; με πιθανότητες στο έβγαλαν ή το είδαν στον υπέρηχο και ήταν σίγουρο;

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είμαι ανήσυχη. Θυμάμαι την προηγούμενη φορά με πόση χαρά πήρα την πρώτη χοριακή κ με πόση απογοήτευση κοιτούσα τη δεύτερη και δεν θέλω να το ξαναζήσω ούτε κατά διάννοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα!γιατί καλέ αμέσως πας για επόμενο μηνα;αφού είναι νωρίς έτσι κι αλλιώς.αν θυμάμαι καλά είσαι 11 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας;

12η είμαι... Θα έδειχνε μωρέ αν ήμουν έστω αχνό... Δεν θέλω να το πιστεύω και να απογηυευτω αφού βγήκε αρνητικό...

Just now, Stalicha είπε:

καλημέρα!

Eva n πώς κατάλαβαν ότι είχε σύνδρομο ντάουν; με πιθανότητες στο έβγαλαν ή το είδαν στον υπέρηχο και ήταν σίγουρο;

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είμαι ανήσυχη. Θυμάμαι την προηγούμενη φορά με πόση χαρά πήρα την πρώτη χοριακή κ με πόση απογοήτευση κοιτούσα τη δεύτερη και δεν θέλω να το ξαναζήσω ούτε κατά διάννοια.

Μην το σκέφτεσαι! Αυτή τη φορά θα είναι όλα καλά!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάντη, καθυστέρηση έχεις;σε σχέση με την πρώτη μέρα περιόδου; Τώρα είδα ότι μιλας για καθυστέρηση σχετικά με την μέρα ωορηξίας.

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, έκανα ένα τεστ 3 μέρες πριν την καθυστέρηση (νέας γενιάς τεστ) και έδειξε αρνητικό. Έκανα και ένα ίδιο την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου και βγήκε και αυτό αρνητικό.και περίμενα σαν χάνος να έρθει καμιά βδομάδα. Μετά μου λέει ο άντρας μου ρε δεν πας να κάνεις ένα να είμαστε σίγουροι; και βγήκε θετικό. Θέλω να πω δεν δείχνουν όλα κατευθείαν.μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις 2 μέρες μετά την καθυστέρηση για να δείξει το τεστ

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

12η είμαι... Θα έδειχνε μωρέ αν ήμουν έστω αχνό... Δεν θέλω να το πιστεύω και να απογηυευτω αφού βγήκε αρνητικό...

Μην το σκέφτεσαι! Αυτή τη φορά θα είναι όλα καλά!!!! 

Ναι νομίζω θα φαινόταν αχνό αλλά ποτέ δεν ξέρεις.δεν ανεβαίνει το ίδιο γρήγορα η χοριακη σε όλους τους οργανισμους.μεχρι να δεις περίοδο τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ναι νομίζω θα φαινόταν αχνό αλλά ποτέ δεν ξέρεις.δεν ανεβαίνει το ίδιο γρήγορα η χοριακη σε όλους τους οργανισμους.μεχρι να δεις περίοδο τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Στη προηγούμενη φαινόταν 4 ημέρες πριν αχνό! Οπότε μάλλον το αιματακι ήταν τυχαίο για να πάρουν τα μυαλά Μ αέρα!!!:mad:

Just now, Stalicha είπε:

Μάντη, καθυστέρηση έχεις;σε σχέση με την πρώτη μέρα περιόδου; Τώρα είδα ότι μιλας για καθυστέρηση σχετικά με την μέρα ωορηξίας.

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, έκανα ένα τεστ 3 μέρες πριν την καθυστέρηση (νέας γενιάς τεστ) και έδειξε αρνητικό. Έκανα και ένα ίδιο την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου και βγήκε και αυτό αρνητικό.και περίμενα σαν χάνος να έρθει καμιά βδομάδα. Μετά μου λέει ο άντρας μου ρε δεν πας να κάνεις ένα να είμαστε σίγουροι; και βγήκε θετικό. Θέλω να πω δεν δείχνουν όλα κατευθείαν.μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις 2 μέρες μετά την καθυστέρηση για να δείξει το τεστ

Όχι είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά πιστεύω θα έδειχνε το τεστ... Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη έδειξε 4 μέρες νωρίτερα αχνό βέβαια αλλά θετικό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

καλημέρα!

Eva n πώς κατάλαβαν ότι είχε σύνδρομο ντάουν; με πιθανότητες στο έβγαλαν ή το είδαν στον υπέρηχο και ήταν σίγουρο;

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είμαι ανήσυχη. Θυμάμαι την προηγούμενη φορά με πόση χαρά πήρα την πρώτη χοριακή κ με πόση απογοήτευση κοιτούσα τη δεύτερη και δεν θέλω να το ξαναζήσω ούτε κατά διάννοια.

Γεια σου σταλιτσα!! Στην αυχενική διαφάνεια το αυχενικό υγρό ήταν αυξημένο 3,8 για την ακρίβεια. Οι πιθανότητες για σύνδρομο νταουν χωρίς την εξέταση Papp-a ήταν 1/67 μετά την Papp-a οι πιθανότητες ήταν 1/10. Κάναμε λήψη τροφοβλαστης και μετά από δυο μέρες βγήκαν τα αποτελέσματα που έδειχναν πως το έμβρυο είχε σύνδρομο νταουν. Ελπίζω βέβαια να μην ξανατύχει κάτι τέτοιο και τώρα να πάνε όλα καλά! Η λήψη τροφοβλαστης είναι επεμβατική εξέταση και αν είναι κάτι το δείχνει, δεν είναι όπως η αυχενική που είναι με πιθανότητες.
 

@Μάντη μην απογοητεύεσαι! Συνεχίστε τις προσπάθειες και θα έρθει! Εύχομαι τον επόμενο μήνα τα ευχάριστα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μάντη είπε:

Στη προηγούμενη φαινόταν 4 ημέρες πριν αχνό! Οπότε μάλλον το αιματακι ήταν τυχαίο για να πάρουν τα μυαλά Μ αέρα!!!:mad:

Όχι είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά πιστεύω θα έδειχνε το τεστ... Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη έδειξε 4 μέρες νωρίτερα αχνό βέβαια αλλά θετικό...

Ναι,κατάλαβα.μην το δένεις κόμπο όμως.δεν το λέω για να σου δώσω ελπίδες χωρίς λόγο.απλα ποτέ δεν ξέρεις.σε λιγες μέρες θα βεβαιωθείς αν έρθει η περίοδος.και στην τελική δεν πειράζει,τον επόμενο μήνα.αν είναι ο τυχερός θα έχουν και γενέθλια μαζί τα αδερφάκια....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ναι,κατάλαβα.μην το δένεις κόμπο όμως.δεν το λέω για να σου δώσω ελπίδες χωρίς λόγο.απλα ποτέ δεν ξέρεις.σε λιγες μέρες θα βεβαιωθείς αν έρθει η περίοδος.και στην τελική δεν πειράζει,τον επόμενο μήνα.αν είναι ο τυχερός θα έχουν και γενέθλια μαζί τα αδερφάκια....

Σίγουρα αν δεν δω αίμα τίποτα δεν είναι σίγουρο! Μακάρι!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Μόλις έκανα τεστ και είναι αρνητικό!! Πάω για τον επόμενο μήνα κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα θαυματακια σας:x

Αν θυμάμαι καλα ειχες πει οτι περιμενεις περιοδο στις 17 του μηνα, σε 3 μερες δηλαδη.. Ισως δεν επρεπε να κανεις ακομα το τεστ βρε κοριτσι μου ειναι σχετικα νωρις.. Μη βιαζεσαι να πεις οτι πας για τον επόμενο μήνα, ποτε δεν ξέρεις!!! :-D


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Αν θυμάμαι καλα ειχες πει οτι περιμενεις περιοδο στις 17 του μηνα, σε 3 μερες δηλαδη.. Ισως δεν επρεπε να κανεις ακομα το τεστ βρε κοριτσι μου ειναι σχετικα νωρις.. Μη βιαζεσαι να πεις οτι πας για τον επόμενο μήνα, ποτε δεν ξέρεις!!! :-D

Ίσως βιαστικά δεν ξέρω... Δεν κάνω άλλο... Αν δεν έρθει Κυριακή βλέπουμε!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ίσως βιαστικά δεν ξέρω... Δεν κάνω άλλο... Αν δεν έρθει Κυριακή βλέπουμε!

Κοριτσι μου εγω ειμαι μανουλα Αυγούστου αλλα διαβασα λιγο τα μηνυματα σου και ηθελα να σου απαντησω. Αν δεν ερχεται περιοδος να μην πεφτεις ψυχολογικα.. Και στο λεω εγω με 3 αρνητικα τεστ στο χερι μου ειχα καθυστερηση 10 μερες και την 11η μερα καθυστερησης ξανα κανω τεστ και βγαινει θετικο.. Και τι εγινε? Τα ειχε παιξει ο κυκλος μου εκεινο τον μηνα ωορρηξία αντι να κανω τις ημερεε που εγω νομιζα οτι εκανα εκανα δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.. Και ετσι ειχα πολυ μεγαλη καθυστερηση με αποτελεσμα 3 αρνητικα τεστ και να κλαιω νομιζοντας εχω κυστη..και η γονιμοποιηση εγινε με μια φορα πραξη δυο μερες πριν την περιοδο.. Δνε ειχα κανει ουτε μια εβδομαδα πριν απο αυτη την ημερα. Ουτε μια εβδομαδα μετα απο εκεινην την ημερα.. Την μια και μοναδικη επαφη και μαλιστα τρελου παθους που και τουαλετα πηγα κατευθειαν υστερα και μπανιο εκανα και απολα.. Δνε ξαπλωσα οπως αλλες φορες.. Ηταν να γινει.. Και τωρα ειμαι δυο μηνων εγκυος.. Ποτε μα ποτε να μην πεφτεις ψυχολογικα.. Μονο αν δεις αιμα δικαιουσαι να πεσεις εκεινη την ημερα και μετα θα ξανα ανέβεις και θα πεις δεν πειραζει στον επομενο. Και κατι που δεν ξερω αν απαιξε ρολο και αυτο ειχα πείσει τον εαυτο μου και το ελεγα και στον αντρα μου εγω αυτο τον μηνα θα μεινω εγκυος και το ελεγα απο την αρχη του μηνα που ειχα ακομη περιοδο και δνε ειχα καθαρισει για να ξεκινησουμε επαφες.. Το πιστευα και το ελεγα.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...