Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Home test γράφουν πάνω από 25 ενώ παλιά είχα τα one step και ήταν από 10!

Καλημέρα! Αυτά είχα και εγώ, λένε 25 μονάδες αλλά στο ίντερνετ αν μπεις λένε ότι είναι ρυθμισμένα να ανιχνεύουν από 12 και πάνω και ότι απλά καλό είναι να επαναλαμβανεται για σιγουριά ότι η εγκυμοσύνη προχωράει επειδή 12 είναι πολύ χαμηλό ακόμα.. 

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!είσαι σίγουρη;αυτά απ' όσο ξέρω δείχνουν αχνά όταν είναι πάνω από 12 και όταν φτάσει 25 η χοριακη η γραμμή δεν είναι αχνή πια αλλά σχεδόν ίδια με την ελέγχου.ετσι είχα διαβάσει στις οδηγίες γιατί κι εγώ αυτά χρησιμοποίησα.

Ισχύει το πρώτο! Το δεύτερο δεν το σχολιάζω που λένε γιατί εμένα όταν οι δύο γραμμές ήταν το ίδιο έντονες η χοριακη μου είχε φτάσει σχεδόν 3000!! Μέχρι τότε σκουραιναν αλλά σε καμία περίπτωση όσο η γραμμή ελέγχου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κορίτσια μήπως έχετε προηγούμενη εμπερία;μεγάλη μου φαίνεται η χοριακή μου. την 5η μερα καθυστέρησης έδειξε 4000 και μετά από 2 μέρες όπως σας είπα (και 9 ώρες αργότερα σε σχέση με την προηγούμενη ωρα μέτρησης) 13000. πρέπει να ανησυχήσω; στο πρώτο μου παιδί η πρώτη μου χοριακή ήταν γύρω στο 1600 αν θυμάμαι καλά. κάτι διάβασα για μύλη κυηση και εχω αγχωθει ρε γαμωτο.κ στη μαια που πηρα τηλ για ραντεβου της έκανε εντύπωση ότι υπερδιπλασιαστηκε σε 2 μερες.δεν μου ειπε βεβαια κατι ασχημο.μονο να της στειλω γραπτως τα αποτελέσματα σε μειλ για να  δει ποτε θα μου κανονισει ραντεβου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

ρε κορίτσια μήπως έχετε προηγούμενη εμπερία;μεγάλη μου φαίνεται η χοριακή μου. την 5η μερα καθυστέρησης έδειξε 4000 και μετά από 2 μέρες όπως σας είπα (και 9 ώρες αργότερα σε σχέση με την προηγούμενη ωρα μέτρησης) 13000. πρέπει να ανησυχήσω; στο πρώτο μου παιδί η πρώτη μου χοριακή ήταν γύρω στο 1600 αν θυμάμαι καλά. κάτι διάβασα για μύλη κυηση και εχω αγχωθει ρε γαμωτο.κ στη μαια που πηρα τηλ για ραντεβου της έκανε εντύπωση ότι υπερδιπλασιαστηκε σε 2 μερες.δεν μου ειπε βεβαια κατι ασχημο.μονο να της στειλω γραπτως τα αποτελέσματα σε μειλ για να  δει ποτε θα μου κανονισει ραντεβου

Καλησπέρααααα! Δεν νομίζω να είναι μυλη κύηση, μην βάζεις στον νου σου το κακό! Μπορεί να είναι δίδυμη κύηση και να ανεβαίνει τόσο πολύ μπορεί κ απλά να ανεβαίνει πολύ η χοριακη! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Καλησπέρααααα! Δεν νομίζω να είναι μυλη κύηση, μην βάζεις στον νου σου το κακό! Μπορεί να είναι δίδυμη κύηση και να ανεβαίνει τόσο πολύ μπορεί κ απλά να ανεβαίνει πολύ η χοριακη! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!! 

Γειά σου Εύα, σε καταλαβαίνω απόλυτα για τον φόβο που έχεις σηκώνοντας τα παιδάκια. Ο γιός μου είναι δέκα μηνών και 12+ κιλά. Τον σηκώνω αρκετές φορές μέσα στην μέρα. Έχω διαβάσει ότι μέχρι την 20η εβδομάδα μπορούμε να σηκώνουμε το πολύ μέχρι 20 κιλά. Άλλοι λένε όσο ένα μεγάλο καρπούζι.Καλύτερα όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου. 

Κι εγώ φοβάμαι και αγχώνομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου εστειλαν τη χοριακη.. 1213 εχει παει μονο ρε γαμωτο(απο 721 που ηταν προχθες) 

Ενταξει αυτη τη φορα μεχρι να παω για υπερηχο θα σκαααασωωωωω

Στο 48ωρο την έκανες; Μην απογοητεύεσαι καθόλου, συμβαίνει πολύ συχνά δεν ανεβαίνει πάντα το ίδιο γρήγορα γι'αυτό λένε 48 με 72 ώρες για διπλασιασμό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου εστειλαν τη χοριακη.. 1213 εχει παει μονο ρε γαμωτο(απο 721 που ηταν προχθες) 

Ενταξει αυτη τη φορα μεχρι να παω για υπερηχο θα σκαααασωωωωω

Μια χαρά φαίνεται έχεις πετύχει σίγουρα το 60% και παραπάνω που θελουμε μέσα σε 48 ώρες, όποτε θεωρώ ότι πας πολύ καλά !! 
 

Εγώ τώρα πριν από καμία ώρα περίπου είδα λίγο ροζ αίμα όταν σκουπίστηκα :( μίλησα με τον γιατρό και μου είπε μάλλον εμφύτευση και αν δω κόκκινο να τον ξαναπάρω. Έχω φοβηθεί παρά πολύ...
 

1 hour ago, MarakiKakkin είπε:

Γειά σου Εύα, σε καταλαβαίνω απόλυτα για τον φόβο που έχεις σηκώνοντας τα παιδάκια. Ο γιός μου είναι δέκα μηνών και 12+ κιλά. Τον σηκώνω αρκετές φορές μέσα στην μέρα. Έχω διαβάσει ότι μέχρι την 20η εβδομάδα μπορούμε να σηκώνουμε το πολύ μέχρι 20 κιλά. Άλλοι λένε όσο ένα μεγάλο καρπούζι.Καλύτερα όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου. 

Κι εγώ φοβάμαι και αγχώνομαι.

Έχω μεγάλο φόβο Μαράκι μου και ειδικά μετά την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Φοβάμαι τα πάντα!! Εσυ είσαι και μανούλα και δεν μπορείς να το αποφύγεις αλλά τουλάχιστον με προσοχή ❤️  Τώρα είδα λίγο ροζ αίμα εμφύτευση είναι είπε ο γιατρός. Και ελπίζω να είναι όντως αυτό και όχι κάτι άλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα! Αυτά είχα και εγώ, λένε 25 μονάδες αλλά στο ίντερνετ αν μπεις λένε ότι είναι ρυθμισμένα να ανιχνεύουν από 12 και πάνω και ότι απλά καλό είναι να επαναλαμβανεται για σιγουριά ότι η εγκυμοσύνη προχωράει επειδή 12 είναι πολύ χαμηλό ακόμα.. 

Ισχύει το πρώτο! Το δεύτερο δεν το σχολιάζω που λένε γιατί εμένα όταν οι δύο γραμμές ήταν το ίδιο έντονες η χοριακη μου είχε φτάσει σχεδόν 3000!! Μέχρι τότε σκουραιναν αλλά σε καμία περίπτωση όσο η γραμμή ελέγχου.. 

Ναι συμφωνώ κι εγώ σε αυτό.εμενα ήταν αρκετά αχνό το τεστ και η χοριακη 330 την ίδια μερα.οποτε δεν ξέρω γιατί γραφουν ανακρίβειες.

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε σήμερα;; Εγώ από σύμπτωμα ευτυχώς μόνο υπνηλία, κούραση και λίγα τσιμπήματα χαμηλά στα δεξιά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!! Άντε να πάτε όλες σιγά σιγά για τον πρώτο υπέρηχο και να είναι όλα σούπερ, εγώ έχω καιρό ακόμα. Ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια γιατί αγχώνομαι λίγο με αυτό το θέμα. Που λέτε είμαι βρεφονηπιοκόμος και αυτή την εβδομάδα άνοιξε και ο παιδικός σταθμός, αυτό που με απασχολεί είναι ότι τα παιδάκια μου είναι 2 έως 3 χρόνων και 8 από αυτά φοράνε πάνες. Τα περισσότερα τα αλλάζω όρθια αλλά όταν έχουν κάνει κακακια τα σηκώνω και τα πλένω και τα βάζω στην αλλαξιέρα συν ότι την ώρα του ύπνου σηκώνω τα περισσότερα για να τα βάλω στις κούνιες τους. Μιλάμε για πάνω από 10 κιλά το κάθε παιδί. Προσέχω βέβαια να τα σηκώνω λυγίζοντας τα γόνατα μου και προσεκτικά και όχι απότομα αλλά φοβάμαι. Στην δουλειά δεν το έχω πει ακόμα γιατί είναι παρά πολύ νωρίς θα περιμένω να πάω πρώτα για τον υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα και μετά. Αλλά μέχρι τότε έχουμε 2 εβδομάδες μπροστά μας κι εγώ αγχώνομαι! 

Ωχ καταλαβα.ειναι ένα θέμα αυτό,σε καταλαβαίνω.οταν με το καλό προχωρήσει λίγο η κύηση και το ανακοινώσεις τι θα γίνει;υπάρχει άλλη κοπέλα να κάνει αυτές τις βαριές δουλειές η θα συνεχίσεις να σηκώνεις βάρη;

1 ώρα πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου εστειλαν τη χοριακη.. 1213 εχει παει μονο ρε γαμωτο(απο 721 που ηταν προχθες) 

Ενταξει αυτη τη φορα μεχρι να παω για υπερηχο θα σκαααασωωωωω

Μάλλον σε εσένα δεν ανεβαίνει με γρήγορους ρυθμούς.ειναι θέμα οργανισμού νομίζω,μην σε ανησυχεί.το ανέφερες σε γιατρο;

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

ρε κορίτσια μήπως έχετε προηγούμενη εμπερία;μεγάλη μου φαίνεται η χοριακή μου. την 5η μερα καθυστέρησης έδειξε 4000 και μετά από 2 μέρες όπως σας είπα (και 9 ώρες αργότερα σε σχέση με την προηγούμενη ωρα μέτρησης) 13000. πρέπει να ανησυχήσω; στο πρώτο μου παιδί η πρώτη μου χοριακή ήταν γύρω στο 1600 αν θυμάμαι καλά. κάτι διάβασα για μύλη κυηση και εχω αγχωθει ρε γαμωτο.κ στη μαια που πηρα τηλ για ραντεβου της έκανε εντύπωση ότι υπερδιπλασιαστηκε σε 2 μερες.δεν μου ειπε βεβαια κατι ασχημο.μονο να της στειλω γραπτως τα αποτελέσματα σε μειλ για να  δει ποτε θα μου κανονισει ραντεβου

Στο 1ο σου ποια ημέρα έκανες την 1η χοριακη κ βγήκε τόσο;

Εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου ανησυχητικό όλο αυτό.μαλλον απλά ανεβαινει γοργά η χοριακη σου.ειναι θέμα οργανισμού.εισαι σίγουρη για την ωορρηξία σου;αποκλείεται δηλ την ημέρα που ηταν 4000 να ήσουν στην 7η πχ μερα καθυστέρησης κ όχι στην 5η;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Στο 48ωρο την έκανες; Μην απογοητεύεσαι καθόλου, συμβαίνει πολύ συχνά δεν ανεβαίνει πάντα το ίδιο γρήγορα γι'αυτό λένε 48 με 72 ώρες για διπλασιασμό.. 

47 ωρες για την ακριβεια.. 11 το πρωι ειχα παει την Τεταρτη και σημερα πηγα στις 10.. Σ'ευχαριστω κοριτσι μου!

Just now, Eva n είπε:

Μια χαρά φαίνεται έχεις πετύχει σίγουρα το 60% και παραπάνω που θελουμε μέσα σε 48 ώρες, όποτε θεωρώ ότι πας πολύ καλά !! 
 

Εγώ τώρα πριν από καμία ώρα περίπου είδα λίγο ροζ αίμα όταν σκουπίστηκα :( μίλησα με τον γιατρό και μου είπε μάλλον εμφύτευση και αν δω κόκκινο να τον ξαναπάρω. Έχω φοβηθεί παρά πολύ...
 

Έχω μεγάλο φόβο Μαράκι μου και ειδικά μετά την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Φοβάμαι τα πάντα!! Εσυ είσαι και μανούλα και δεν μπορείς να το αποφύγεις αλλά τουλάχιστον με προσοχή ❤️  Τώρα είδα λίγο ροζ αίμα εμφύτευση είναι είπε ο γιατρός. Και ελπίζω να είναι όντως αυτό και όχι κάτι άλλο

Ναι λογικα εμφυτευση ειναι οπως σου ειπε.. Οπως και να χει ξεκουρασου και μην κανεις τιποτα σημερα! Ξαπλωσε και να κανεις ομορφες σκεψεις.. Ολα ειναι καλα και θα μας πανε ακομα καλυτερα! :)

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

47 ωρες για την ακριβεια.. 11 το πρωι ειχα παει την Τεταρτη και σημερα πηγα στις 10.. Σ'ευχαριστω κοριτσι μου!

Ναι λογικα εμφυτευση ειναι οπως σου ειπε.. Οπως και να χει ξεκουρασου και μην κανεις τιποτα σημερα! Ξαπλωσε και να κανεις ομορφες σκεψεις.. Ολα ειναι καλα και θα μας πανε ακομα καλυτερα! :)

Ουυυφ το αίμα έγινε πιο σκούρο και αυξάνεται. Πονάω χαμηλά στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Δεν ξέρω, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva n είπε:

Ουυυφ το αίμα έγινε πιο σκούρο και αυξάνεται. Πονάω χαμηλά στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Δεν ξέρω, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...

Κορίτσι μου μη αγχώνεσαι, ξάπλωσε..

Είχα στον γιο μου αίμα και μου έδωσε ο γιατρός utrogestan γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση, ίσως με λίγη ξεκούραση αύριο να είναι όλα καλά.. Η στεναχώρια κάνει μόνο κακό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Ουυυφ το αίμα έγινε πιο σκούρο και αυξάνεται. Πονάω χαμηλά στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Δεν ξέρω, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...

Εύα μου ποσων εβδομάδων εισαι; Καμία αποκολλησουλα θα είναι κοριτσι μου, πήρες το γιατρό ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Κορίτσι μου μη αγχώνεσαι, ξάπλωσε..

Είχα στον γιο μου αίμα και μου έδωσε ο γιατρός utrogestan γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση, ίσως με λίγη ξεκούραση αύριο να είναι όλα καλά.. Η στεναχώρια κάνει μόνο κακό. 

Πιο πολύ με ανησυχεί ο πόνος στην κοιλιά παρά το ίδιο το αίμα γιατί κάπου διάβασα πως το αίμα μόνο του δεν είναι ανησυχητικό, αν συνοδεύεται από πόνο δεν είναι πολύ καλό και φοβάμαι. Ελπίζω να πάει καλά...

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εύα μου ποσων εβδομάδων εισαι; Καμία αποκολλησουλα θα είναι κοριτσι μου, πήρες το γιατρό;

4η εβδομάδα είμαι...το μυαλό μου πάει μόνο στην βιοχημική :( ο γιατρός μου είπε αν γίνει κόκκινο ζωηρό και έντονη αιμορραγία να τον πάρω πάλι αλλιώς δεν είναι ότι ανησυχητικό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Πιο πολύ με ανησυχεί ο πόνος στην κοιλιά παρά το ίδιο το αίμα γιατί κάπου διάβασα πως το αίμα μόνο του δεν είναι ανησυχητικό, αν συνοδεύεται από πόνο δεν είναι πολύ καλό και φοβάμαι. Ελπίζω να πάει καλά...

4η εβδομάδα είμαι...το μυαλό μου πάει μόνο στην βιοχημική :( 

Εύχομαι να μην είναι αυτό κορίτσι μου.. Κάτσε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...