Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Just now, Ασία είπε:

Εγώ μέσα σε 2-3 εβδομάδες έβαλα 4 κιλά και είναι τα μελομακάρονα χαχα

στη 2η εγκυμοσύνη λένε φουσκώνεις πιο γρήγορα κ πιο πολύ!για να δούμε.εγω στην 1η είχα πάρει 18 κιλά.εσυ;

 

Εντάξει δεν θα το αρνηθώ τα τσάκισα κι εγώ τα γλυκάκια μου μέσα στις γιορτές. 

Εγώ είχα βάλει 12 μέχρι να γεννήσω αλλά λογικά θα έβαζα αλλά 3-4 αν έφτανα στις μέρες μου. Ευτυχώς τα έχασα μέχρι τον Νοέμβριο, έφυγαν και 4-5 παραπάνω. Αλλά νωρίς ξεκίνησαν οι λιγούρες, συνέχεια θέλω να τρώω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Εντάξει δεν θα το αρνηθώ τα τσάκισα κι εγώ τα γλυκάκια μου μέσα στις γιορτές. 

Εγώ είχα βάλει 12 μέχρι να γεννήσω αλλά λογικά θα έβαζα αλλά 3-4 αν έφτανα στις μέρες μου. Ευτυχώς τα έχασα μέχρι τον Νοέμβριο, έφυγαν και 4-5 παραπάνω. Αλλά νωρίς ξεκίνησαν οι λιγούρες, συνέχεια θέλω να τρώω.

Χαχαχα δεν πειράζει ας παχύνουμε κ λίγο παραπάνω.12 κιλά λένε ότι είναι το ιδανικό!κι εγώ τα είχα χάσει πολύ εύκολα και πιστεύω πως κ αυτή τη φορά θα φύγουν γρήγορα(ας τα πάρουμε βέβαια πρώτα με το καλό).στις πόσες εβδομάδες γεννησες;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Χαχαχα δεν πειράζει ας παχύνουμε κ λίγο παραπάνω.12 κιλά λένε ότι είναι το ιδανικό!κι εγώ τα είχα χάσει πολύ εύκολα και πιστεύω πως κ αυτή τη φορά θα φύγουν γρήγορα(ας τα πάρουμε βέβαια πρώτα με το καλό).στις πόσες εβδομάδες γεννησες;

Σήμερα έκανα ξανά χοριακη, βγήκε 1405 ενώ την Πέμπτη ήταν 1060. Δεν διπλασιάστηκε και ανησυχώ.. Έγινε σε διαφορετικό εργαστήριο αλλά και πάλι πόση να είναι η διαφορά.

Στις 35 εβδομάδες γέννησα την προηγούμενη φορά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , MarakiKakkin είπε:

Σήμερα έκανα ξανά χοριακη, βγήκε 1405 ενώ την Πέμπτη ήταν 1060. Δεν διπλασιάστηκε και ανησυχώ.. Έγινε σε διαφορετικό εργαστήριο αλλά και πάλι πόση να είναι η διαφορά.

Στις 35 εβδομάδες γέννησα την προηγούμενη φορά..

Γιατί σε διαφορετικό εργαστήριο;; Πήρες το γιατρό να του το πεις;μην βιάζεσαι να ανησυχήσεις.θελουμε να είναι απ' το ίδιο εργαστήριο τα αποτελέσματα για να τα συγκρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Γιατί σε διαφορετικό εργαστήριο;; Πήρες το γιατρό να του το πεις;μην βιάζεσαι να ανησυχήσεις.θελουμε να είναι απ' το ίδιο εργαστήριο τα αποτελέσματα για να τα συγκρίνουμε.

Δυστυχώς εδώ τα μικροβιολογικά δεν λειτουργούν όλα Σάββατο, οπότε πήγα σε άλλο από το πρώτο. Φαντάζομαι όμως πως δεν θα έχει τρομερή διάφορα. Τώρα το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρό μου , αν ήταν λίγο μεγαλύτερη ίσως πήγαινα για υπέρηχο, ίσως να έβλεπε κάτι.

Εσύ θα ξανακάνεις την Δευτέρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Δυστυχώς εδώ τα μικροβιολογικά δεν λειτουργούν όλα Σάββατο, οπότε πήγα σε άλλο από το πρώτο. Φαντάζομαι όμως πως δεν θα έχει τρομερή διάφορα. Τώρα το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρό μου , αν ήταν λίγο μεγαλύτερη ίσως πήγαινα για υπέρηχο, ίσως να έβλεπε κάτι.

Εσύ θα ξανακάνεις την Δευτέρα;

Πιστεύω ότι θα σου πει ο γιατρός να επαναλάβεις την Δευτέρα για να συγκρίνετε τη σημερινή με την επόμενη.μακαρι να έχουν διαφορές στη μονάδα μέτρησης κ να πάνε όλα καλά.με τέτοια τιμή δεν θα φανεί τίποτα στον υπερηχο.εγω θα κάνω την Τετάρτη ξανά.6 μέρες δηλ μετά την τελευταία για να δούμε πώς πηγαίνει.αγχωθηκα τώρα να ξέρεις και για σένα και για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Πιστεύω ότι θα σου πει ο γιατρός να επαναλάβεις την Δευτέρα για να συγκρίνετε τη σημερινή με την επόμενη.μακαρι να έχουν διαφορές στη μονάδα μέτρησης κ να πάνε όλα καλά.με τέτοια τιμή δεν θα φανεί τίποτα στον υπερηχο.εγω θα κάνω την Τετάρτη ξανά.6 μέρες δηλ μετά την τελευταία για να δούμε πώς πηγαίνει.αγχωθηκα τώρα να ξέρεις και για σένα και για μένα.

Καλύτερα ας μην αγχωνομαστε, θα πάνε καλά και για τις δύο όλα. Ας σκεφομαστε θετικά. 

Βλέπω τον μικρούλη μου και παίρνω δύναμη. Να δείς θα πάρουμε καλές χοριακες από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλύτερα ας μην αγχωνομαστε, θα πάνε καλά και για τις δύο όλα. Ας σκεφομαστε θετικά. 

Βλέπω τον μικρούλη μου και παίρνω δύναμη. Να δείς θα πάρουμε καλές χοριακες από Δευτέρα.

Μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ευτυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν όπως έπρεπε και λίγο παραπάνω. Φτάσαμε  4586. Λογικά θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη Πέμπτη. Με το καλό να κάνεις και την δική σου και να είναι τεράστια.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα!! Ευτυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν όπως έπρεπε και λίγο παραπάνω. Φτάσαμε  4586. Λογικά θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη Πέμπτη. Με το καλό να κάνεις και την δική σου και να είναι τεράστια.

Συγχαρητηριααααα!!!με το καλό ο υπέρηχος τώρα.κλεισατε δηλ ραντεβού για καρδιά όταν θα είσαι 6 εβδ κ 5ημ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ασία είπε:

Συγχαρητηριααααα!!!με το καλό ο υπέρηχος τώρα.κλεισατε δηλ ραντεβού για καρδιά όταν θα είσαι 6 εβδ κ 5ημ;

Ναι , νομίζω και την προηγούμενη φορά στο γιό μου είχα πάει στις έξι εβδομάδες και ακούσαμε καρδούλα.

Αχ μακάρι να έρθει αυτή η στιγμή να φύγει όλο το άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Ναι , νομίζω και την προηγούμενη φορά στο γιό μου είχα πάει στις έξι εβδομάδες και ακούσαμε καρδούλα.

Αχ μακάρι να έρθει αυτή η στιγμή να φύγει όλο το άγχος.

Κι εγώ την προηγούμενη φορά είχα πάει 6 κ 4 και ακούσαμε καρδιά αλλά τότε το έμαθα,γι αυτό δεν πήγα νωρίτερα. Ναι θα μας φύγει ένα άγχος όταν έρθει αυτή η ώρα αλλά θα συνεχίσουμε να έχουμε,είμαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!! Δεν είμαι στις μανουλες Σεπτεμβρίου αλλά το εύχομαι!!! 

@Ασία ήμασταν μαζί από τις προσπάθειες ακόμα για το 1ο παιδάκι μετά μαζί στις μανουλες Οκτωβρίου του 18 ελπίζω και τώρα μαζί!!! Χάρηκα για σένα πολυυ


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα!!!!! Δεν είμαι στις μανουλες Σεπτεμβρίου αλλά το εύχομαι!!! 

@Ασία ήμασταν μαζί από τις προσπάθειες ακόμα για το 1ο παιδάκι μετά μαζί στις μανουλες Οκτωβρίου του 18 ελπίζω και τώρα μαζί!!! Χάρηκα για σένα πολυυ

Καλησπέρα μάντη!!!σε θυμάμαι φυσικά.τι κάνεις;πως ειναι ο μικρός σου;χάθηκες από ένα διάστημα κ πέρα....μακάρι να μπεις κι εσύ στην ομάδα αυτή και να έρθουν κι άλλες κοπέλες και να μείνουμε όλες μέχρι τέλους.ποτε περιμένεις περίοδο;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Καλησπέρα μάντη!!!σε θυμάμαι φυσικά.τι κάνεις;πως ειναι ο μικρός σου;χάθηκες από ένα διάστημα κ πέρα....μακάρι να μπεις κι εσύ στην ομάδα αυτή και να έρθουν κι άλλες κοπέλες και να μείνουμε όλες μέχρι τέλους.ποτε περιμένεις περίοδο;;

Είμαστε στις προσπάθειες από το καλοκαίρι και εύχομαι να είναι αυτός ο τυχερός μήνας! Περιμένω 17 του μήνα χθες ήταν 9η μέρα από την ωορρηξία και είδα λίγο αίμα... Ελπίζω να μην έρθει αυτή η περίοδος! Χάθηκα λόγο χρόνου δυστυχώς! Ο μικρούλης μου είναι αρκετά ζωηρός και με προβληματίζει πως θα τα καταφέρω αν μείνω έγκυος αλλά θέλω πολύ 2ο! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...