Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.... Κ γω μανουλα σεπτεμβρηηη ❤ 29 χρονων στο πρωτο μου παιδακι ...εγω εχω μπερδευτει σχετικα με το ποσο εβδομαδων ειμαι χαχαχα... Θα παω παρασκευη για επαναληψη χοριακης κ αν ολα πανε καλα δευτερα παω για πρωτο υπερηχο... Ειχα ωορρεξια στ 29 δεκεμβρη κ τελευταια περιοδο στ 12 δεκεμβρη.... Κ χοριακη που εκανα χτες 307.16 ❤ σημερα κανονικα θα μ ερχοταν η περιοδος... Αν κ εχω μιλησει ξανα μαζι σας σε αλλη συζητηση ειπα να τα επαναλαβω για καθε καινουργια που θα μπει κ για ενα γενικο πλανο χαχαχα προσπαθουμε 15 μηνες... Τν μαρτιο ειχαμε μια βιοχημικη... Αυτααα... Δν ξερω πολλα ειν ολα καινουργια για μενα με αγχος φοβο κ ευτυχια μαζι... Μια περιεργη μιξη... Ευχομαι να ειν ολα ομορφα κ ωραια στ εγκυμοσυνη μας κοριτσια κ σε 8 μηνες να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια... ❤

Με το καλό!!!! Πολύ μεγάλη χοριακη ίσως έκανες ωορρηξία νωρίτερα!!!! Όλο μια χαρά θα πάνε!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.... Κ γω μανουλα σεπτεμβρηηη ❤ 29 χρονων στο πρωτο μου παιδακι ...εγω εχω μπερδευτει σχετικα με το ποσο εβδομαδων ειμαι χαχαχα... Θα παω παρασκευη για επαναληψη χοριακης κ αν ολα πανε καλα δευτερα παω για πρωτο υπερηχο... Ειχα ωορρεξια στ 29 δεκεμβρη κ τελευταια περιοδο στ 12 δεκεμβρη.... Κ χοριακη που εκανα χτες 307.16 ❤ σημερα κανονικα θα μ ερχοταν η περιοδος... Αν κ εχω μιλησει ξανα μαζι σας σε αλλη συζητηση ειπα να τα επαναλαβω για καθε καινουργια που θα μπει κ για ενα γενικο πλανο χαχαχα προσπαθουμε 15 μηνες... Τν μαρτιο ειχαμε μια βιοχημικη... Αυτααα... Δν ξερω πολλα ειν ολα καινουργια για μενα με αγχος φοβο κ ευτυχια μαζι... Μια περιεργη μιξη... Ευχομαι να ειν ολα ομορφα κ ωραια στ εγκυμοσυνη μας κοριτσια κ σε 8 μηνες να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια... ❤

Καλώς ήρθες..  Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και τον Σεπτέμβρη να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου..

Για να μην μπερδευεσαι η εγκυμοσύνη μετρά από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου για σένα, δλδ από 12 Δεκέμβρη. Εγώ είχα 5 Δεκεμβρίου τελευταία περίοδο άρα κάθε Σάββατο αλλάζω εβδομάδα, το ίδιο κι εσύ. Έχουμε μια εβδομάδα διάφορα. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών άρα εσύ 4 εβδομάδων και 4 ημερών. Θα δείξει όμως και ο υπέρηχος πόσο ακριβώς είσαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.... Κ γω μανουλα σεπτεμβρηηη ❤ 29 χρονων στο πρωτο μου παιδακι ...εγω εχω μπερδευτει σχετικα με το ποσο εβδομαδων ειμαι χαχαχα... Θα παω παρασκευη για επαναληψη χοριακης κ αν ολα πανε καλα δευτερα παω για πρωτο υπερηχο... Ειχα ωορρεξια στ 29 δεκεμβρη κ τελευταια περιοδο στ 12 δεκεμβρη.... Κ χοριακη που εκανα χτες 307.16 ❤ σημερα κανονικα θα μ ερχοταν η περιοδος... Αν κ εχω μιλησει ξανα μαζι σας σε αλλη συζητηση ειπα να τα επαναλαβω για καθε καινουργια που θα μπει κ για ενα γενικο πλανο χαχαχα προσπαθουμε 15 μηνες... Τν μαρτιο ειχαμε μια βιοχημικη... Αυτααα... Δν ξερω πολλα ειν ολα καινουργια για μενα με αγχος φοβο κ ευτυχια μαζι... Μια περιεργη μιξη... Ευχομαι να ειν ολα ομορφα κ ωραια στ εγκυμοσυνη μας κοριτσια κ σε 8 μηνες να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια... ❤

Όλα τέλεια θα πάνε αυτή τη φορά γλυκιά μου!!! Με το καλοοοοοο :x

Κοριτσια εγώ φεύγω οπου να ναι για χοριακη.. Αχ να δουμε ολες τις τιμές που πρέπει! Να πανε ολα καλα για ολες μας :)

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Όλα τέλεια θα πάνε αυτή τη φορά γλυκιά μου!!! Με το καλοοοοοο :x

Κοριτσια εγώ φεύγω οπου να ναι για χοριακη.. Αχ να δουμε ολες τις τιμές που πρέπει! Να πανε ολα καλα για ολες μας :)

Περιμένουμε αποτελέσματα!!!! Όλα καλά θα είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Με το καλό!!!! Πολύ μεγάλη χοριακη ίσως έκανες ωορρηξία νωρίτερα!!!! Όλο μια χαρά θα πάνε!!! 

Καλημερα κοριτσι ευχατιστω πολυ... Πηρα τα hometest ωορρηξιας κ ειχα θετικο μονο στ 29 δν ξερω τωρα τι μπορει να παιζει απο πισω ❤

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλώς ήρθες..  Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και τον Σεπτέμβρη να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου..

Για να μην μπερδευεσαι η εγκυμοσύνη μετρά από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου για σένα, δλδ από 12 Δεκέμβρη. Εγώ είχα 5 Δεκεμβρίου τελευταία περίοδο άρα κάθε Σάββατο αλλάζω εβδομάδα, το ίδιο κι εσύ. Έχουμε μια εβδομάδα διάφορα. Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών άρα εσύ 4 εβδομάδων και 4 ημερών. Θα δείξει όμως και ο υπέρηχος πόσο ακριβώς είσαι.

Καλημερα... Μια κοπελα μ ειπε επειδη ξερω ποτε εκανα ωορρηξια ειμ λιγοτερο... Γι αυτο μπερδευτηκα κ δν ξερω τι να υπολογισω χαχαχα ευχαριστω πολυ πολυ... 

Σε ολες μας καλη επιτυχια ❤❤❤❤

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Όλα τέλεια θα πάνε αυτή τη φορά γλυκιά μου!!! Με το καλοοοοοο :x

Κοριτσια εγώ φεύγω οπου να ναι για χοριακη.. Αχ να δουμε ολες τις τιμές που πρέπει! Να πανε ολα καλα για ολες μας :)

Ευχαριστω πολυυυ❤... Ευχομαι η χοριακη να ειναι αυτο που πρεπειιιι ❤❤❤ κ γω εχω να κανω την παρασκευη ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα

Εγώ είχα τελ.περ. 6/12 και έκανα χοριακη τη Δευτέρα 11/01 και βγηκε 4000. Κανονικά πρέπει να πάω σήμερα να κάνω τη δεύτερη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω. Εύχομαι να τα καταφέρω και να είναι και τα αποτελέσματα καλά γιατί το καλοκαίρι είχα μια αποβολή και μια ανησυχία την έχω. Έχω ήδη μια μικρή που θα κλείσει τα 3 σε λίγους μήνες.

προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.ήδη είμαι πολύ πρησμένη, πονάει η μέση μου και δεν έχω όρεξη να φάω ιδιαίτερα, οπότε αυτά είναι καλά σημάδια γιατί όταν έπαθα την αποβολή με έπιαναν κ με άφηναν.δεν ήταν έντονα.

Ας ελπίσουμε πως αυτή τη φορά θα είναι τελειόμηνη

Έχω ΠΗΤ 12/9

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

καλημέρα

Εγώ είχα τελ.περ. 6/12 και έκανα χοριακη τη Δευτέρα 11/01 και βγηκε 4000. Κανονικά πρέπει να πάω σήμερα να κάνω τη δεύτερη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω. Εύχομαι να τα καταφέρω και να είναι και τα αποτελέσματα καλά γιατί το καλοκαίρι είχα μια αποβολή και μια ανησυχία την έχω. Έχω ήδη μια μικρή που θα κλείσει τα 3 σε λίγους μήνες.

προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.ήδη είμαι πολύ πρησμένη, πονάει η μέση μου και δεν έχω όρεξη να φάω ιδιαίτερα, οπότε αυτά είναι καλά σημάδια γιατί όταν έπαθα την αποβολή με έπιαναν κ με άφηναν.δεν ήταν έντονα.

Ας ελπίσουμε πως αυτή τη φορά θα είναι τελειόμηνη

Έχω ΠΗΤ 12/9

Καλημερα σταλιτσα... (Το σταλιτσα καποτε ηταν το παρατσουκλι μ γτ ειμ κοντη ειχα χρονια να το ακουσω ❤) ειχα κ γω μια αποβολη τν μαρτιο.. Επισης φοβαμαι πολυ... Τελευταια περιοδο 12/12 κ χοριακι προχθες 307.16 ειναι κακο αυτο που κανουμε κ αγχωνομαστε αλλα σε καταλαβαινω απολυτα... Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα... ❤ ευχομαι τα καλυτερα. Εγω ειμαι στο πρωτο μου κ προσπαθουμε εδω και 15 μηνες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Καλημερα σταλιτσα... (Το σταλιτσα καποτε ηταν το παρατσουκλι μ γτ ειμ κοντη ειχα χρονια να το ακουσω ❤) ειχα κ γω μια αποβολη τν μαρτιο.. Επισης φοβαμαι πολυ... Τελευταια περιοδο 12/12 κ χοριακι προχθες 307.16 ειναι κακο αυτο που κανουμε κ αγχωνομαστε αλλα σε καταλαβαινω απολυτα... Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα... ❤ ευχομαι τα καλυτερα. Εγω ειμαι στο πρωτο μου κ προσπαθουμε εδω και 15 μηνες 

Εύχομαι να πανε όλα καλά. Η προηγούμενη αποβολή μου έδειξε πως αν είναι κάτι να μην πάει καλά,δεν θα πάει εξ αρχής. θέλω να πω πως την προηγούμενη φορά η χοριακή μου έφτασε μέχρι τις 2000 και δεν διπλασιαζόταν εξ αρχής. οπότε το είχα ψιλιαστεί. συνεπώς είναι πολύ σημαντικό ν δω πως η σημερινή θα είναι διπλασιασμένη. λογικά το αποτέλεσμα θα το έχω αύριο.  Σκέψου απο το φόβο μου μην δεν πάει κάτι καλά δεν το έχουμε πει πουθενά με τον άντρα μου. ουτε το γιατρό δεν έχουμε πάρει. λέμε κάτσε να βγουν τα αποτελέσματα και μετά. άλλωστε εμένα μου κλείνει το πρώτο ραντεβού πάντα την 8η ή 9η εβδομάδα.

Αποβολή σε ποια βδομάδα είχες;

Σκεφτόμαστε θετικά και ελπίζω τον Σεπτέμβρη να κρατάμε υγιή μωρά στα χέρια μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

καλημέρα

Εγώ είχα τελ.περ. 6/12 και έκανα χοριακη τη Δευτέρα 11/01 και βγηκε 4000. Κανονικά πρέπει να πάω σήμερα να κάνω τη δεύτερη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω. Εύχομαι να τα καταφέρω και να είναι και τα αποτελέσματα καλά γιατί το καλοκαίρι είχα μια αποβολή και μια ανησυχία την έχω. Έχω ήδη μια μικρή που θα κλείσει τα 3 σε λίγους μήνες.

προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.ήδη είμαι πολύ πρησμένη, πονάει η μέση μου και δεν έχω όρεξη να φάω ιδιαίτερα, οπότε αυτά είναι καλά σημάδια γιατί όταν έπαθα την αποβολή με έπιαναν κ με άφηναν.δεν ήταν έντονα.

Ας ελπίσουμε πως αυτή τη φορά θα είναι τελειόμηνη

Έχω ΠΗΤ 12/9

Να πάνε όλα καλά εύχομαι!μια τέλεια εγκυμοσύνη απ' όλες τις απόψεις! Νομίζω πως τα συμπτώματα που έχεις δεν μας δείχνουν κάτι για την καλή η την κακή εξέλιξη,οπότε μη δίνεις σημασία.καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.δηλαδη όταν δεν υπάρχουν συμπτώματα ή έρχονται κ φεύγουν δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάει κάτι στραβά.

Μεγαλώνει σιγά σιγά η παρέα μας.τελεια!! Εγώ κορίτσια σήμερα έκανα ξανά χοριακη και βγήκε 3.300 μονάδες. δηλαδή ειναι καλή η τιμή της και μου έκλεισε ραντεβού την επόμενη Πέμπτη που θα είμαι 6+2.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Να πάνε όλα καλά εύχομαι!μια τέλεια εγκυμοσύνη απ' όλες τις απόψεις! Νομίζω πως τα συμπτώματα που έχεις δεν μας δείχνουν κάτι για την καλή η την κακή εξέλιξη,οπότε μη δίνεις σημασία.καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.δηλαδη όταν δεν υπάρχουν συμπτώματα ή έρχονται κ φεύγουν δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάει κάτι στραβά.

Μεγαλώνει σιγά σιγά η παρέα μας.τελεια!! Εγώ κορίτσια σήμερα έκανα ξανά χοριακη και βγήκε 3.300 μονάδες. δηλαδή ειναι καλή η τιμή της και μου έκλεισε ραντεβού την επόμενη Πέμπτη που θα είμαι 6+2.

Μπραβοοοο πολύ χάρηκα!!!! Ανυπομονώ να κάνω το τέστ!

1 hour ago, Stalicha είπε:

καλημέρα

Εγώ είχα τελ.περ. 6/12 και έκανα χοριακη τη Δευτέρα 11/01 και βγηκε 4000. Κανονικά πρέπει να πάω σήμερα να κάνω τη δεύτερη αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω. Εύχομαι να τα καταφέρω και να είναι και τα αποτελέσματα καλά γιατί το καλοκαίρι είχα μια αποβολή και μια ανησυχία την έχω. Έχω ήδη μια μικρή που θα κλείσει τα 3 σε λίγους μήνες.

προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.ήδη είμαι πολύ πρησμένη, πονάει η μέση μου και δεν έχω όρεξη να φάω ιδιαίτερα, οπότε αυτά είναι καλά σημάδια γιατί όταν έπαθα την αποβολή με έπιαναν κ με άφηναν.δεν ήταν έντονα.

Ας ελπίσουμε πως αυτή τη φορά θα είναι τελειόμηνη

Έχω ΠΗΤ 12/9

Καλησπέρα!!! Όλα θα πάνε μια χαρά αυτή τη φορά!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/1/2021 at 3:22 ΜΜ, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα!! Ευτυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν όπως έπρεπε και λίγο παραπάνω. Φτάσαμε  4586. Λογικά θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη Πέμπτη. Με το καλό να κάνεις και την δική σου και να είναι τεράστια.

Κορίτσι μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Σε είχα έννοια και μπήκα να δω τι έγινε.. Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά, αυτές οι χοριακές ακριβώς πάνω στο 48ωρο μόνο έξτρα άγχος προκαλούν πολλές φορές και χωρίς να υπάρχει λογος.. Με το καλό το μωρακι σου!! ❤️

Κορίτσια εγώ είμαι από τις μανούλες Αυγούστου, σας εύχομαι τα καλύτερα!! Να κρατήσετε στις αγκαλιές σας όλες υγιέστατα μπεμπακια το Σεπτέμβριο! Εδώ θα ήμαστε να τα λέμε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Σε είχα έννοια και μπήκα να δω τι έγινε.. Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά, αυτές οι χοριακές ακριβώς πάνω στο 48ωρο μόνο έξτρα άγχος προκαλούν πολλές φορές και χωρίς να υπάρχει λογος.. Με το καλό το μωρακι σου!! ❤️

Κορίτσια εγώ είμαι από τις μανούλες Αυγούστου, σας εύχομαι τα καλύτερα!! Να κρατήσετε στις αγκαλιές σας όλες υγιέστατα μπεμπακια το Σεπτέμβριο! Εδώ θα ήμαστε να τα λέμε :)

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. με το καλό το μωράκι σου..

Κορίτσια εμένα το μόνο που με φοβίζει λίγο είναι ότι πρέπει να σηκώνω τον μικρό.. Είναι δέκα μηνών ακόμα και όσο να ναι χρειάζεται την αγκαλια της μαμάς και την περιποίηση. Όσες έχετε μικρά μωρά τι κάνετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Εύχομαι να πανε όλα καλά. Η προηγούμενη αποβολή μου έδειξε πως αν είναι κάτι να μην πάει καλά,δεν θα πάει εξ αρχής. θέλω να πω πως την προηγούμενη φορά η χοριακή μου έφτασε μέχρι τις 2000 και δεν διπλασιαζόταν εξ αρχής. οπότε το είχα ψιλιαστεί. συνεπώς είναι πολύ σημαντικό ν δω πως η σημερινή θα είναι διπλασιασμένη. λογικά το αποτέλεσμα θα το έχω αύριο.  Σκέψου απο το φόβο μου μην δεν πάει κάτι καλά δεν το έχουμε πει πουθενά με τον άντρα μου. ουτε το γιατρό δεν έχουμε πάρει. λέμε κάτσε να βγουν τα αποτελέσματα και μετά. άλλωστε εμένα μου κλείνει το πρώτο ραντεβού πάντα την 8η ή 9η εβδομάδα.

Αποβολή σε ποια βδομάδα είχες;

Σκεφτόμαστε θετικά και ελπίζω τον Σεπτέμβρη να κρατάμε υγιή μωρά στα χέρια μας.

Το ειχα μαθει παλι 7 μερες πριν την καθυστερηση κ 10 μερες μετα απεβαλα σκεψου... Ηταν πολυ νωρις δλδ... Κ εμεις δν το ειπαμε πουθενα... Αλλα γιατρο πηρα ομως... Γτ τοσο αργα τα αποτελεσματα? Εγω εδωσα αιμα 11 το πρωι προχθες κ 2 το μεσημερι τα ειχε ετοιμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια ειμαι 5 εβδ και 2 ημ σημερα και η χοριακη ειναι 721... χαμηλη μου φανηκε! :-( θα επαναλαβω σε 2 μερες.. ελπιζω να πανε ολα καλα.. ουφφ

Πολύ καλή μου φαίνεται! Μην σε προβληματίζει! Σημασία έχει ο διπλασιασμός τώρα! 

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...