Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω τον σταυρό μου κ θα ρωτήσω! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , vasia!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?

Εγω χθες ειχα το καθιερωμενο ραντεβού με το γιατρο μου. Μου εκανε ολες τις μετρησεις (χθες συμπληρωσα την 20η εβδομαδα) μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια και το εκτιμωμενο βαρος 336 γραμμαρια ! επιβεβαιωσαμε και το φύλο ότι είναι κοριτσακι ! Μου ειπε να κανονισω σε 2 εβδομαδες την β επιπεδου και οτι ολα ειναι μια χαρα και δεν ανησυχει καθολου συφωνα με την αυχενικη μου και τις μετρησεις μου   αλλα αν θελω να ειμαι και 100% να κανω μαζι με τη β επιπεδου και αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας (είμαι 39)Από κεινη τη στιγμη εχω φρικαρει γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καμια ενδειξη για καποιο συνδρομο και ναι θα ηθελα να ειμαι 100% σιγουρη αλλα φοβαμαι το ρισκο της αποβολης.Βασικα τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να ειμαι η ατυχη που εξαιτιας της εξετασης θα χασω ενα υγιες μωρο.Δε ξερω αν αυτο αντεχεται αν σου συμβει.Πόσο μαλλον οταν δεν μου ηρθε και καθολου ευκολα..Απο την αλλη αν ειμαι παλι η ατυχη που παρα τις τελειες μεχρι στιγμης εξετασεις υπαρχει κατι και λογω του φοβου μου δεν εκανα αμνιοπαρακεντηση... πως το διαχειριζεται κανεις? πραγματικα δε κοιμηθηκα σχεδον ολο το βραδυ και οτι ονειρο ειδα ηταν εφιαλτικο...Υπαρχει αλλη κοπελα που ειναι στο ιδιο διλλημα ή εχει εμπειρια απο αμνιοπαρακεντηση?

Σε τρομαξε ο γιατρός ??? Αμάν ! Κάποιοι το συστήνουν σε ηλικία ανω των 35 εγώ 3 περιπτώσεις που γνωρίζω δεν την έκαναν την εξέταση και δεν νομίζω κιόλας ο γιατρός να τη ζήτησε ειδικά στις δύο το ξέρω σίγουρα . Αν δεν θέλεις να το κάνεις πολύ απλά μην το κάνεις !!! Εφόσον όλα είναι καλά και μην σε προβληματίζει τώρα αυτό κάποιοι γιατροι θέλουν να γίνονται όλες οι εξετάσεις υπάρχει δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι για σιγουριά πάντως αν θέλεις πολύ να το κάνεις και φοβάσαι παρόλα αυτά μπορείς να διαλέξεις να κάνεις ΝΙΠΤ που είναι μη παρεμβατική την έχουν κάνει κοπέλες από εδώ μπορούν να σε κατατοπισουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, αν δεν είναι άκρως αναγκαίο καθ' υπόδειξη γιατρού γιατί @vasia!!! να μπείς σε αυτή την διαδικασία. Υπάρχουν πολλές άλλες μη επεμβατικές εξετάσεις, συνήθως μέσω απλής αιμοληψίας. Μπορεί να είναι ακριβές αλλά παρέχουν 100% ασφάλεια για το μωρό και για εσένα και φυσικά έχουν υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Εγώ συγκεκριμένα έκανα την MaternityT21 η οποία ελέγχει 17 χρωμοσωμικές ανωμαλίες (κοινές και φυλετικές) και 8 μικροελλειπτικά σύνδρομα. Συζήτησέ το ξανά με τον γιατρό σου γιατί δεν είναι εύκολη απόφαση. Αμνιοπαρακέντηση κάνουμε ναι μεν σε προχωρημένη ηλικία  (κι εγώ 39 είμαι) αλλά μόνο αν υπαρχει υποψία απο ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Tinaki20 είπε:

Καλημέρα, αν δεν είναι άκρως αναγκαίο καθ' υπόδειξη γιατρού γιατί @Brigitt να μπείς σε αυτή την διαδικασία. Υπάρχουν πολλές άλλες μη επεμβατικές εξετάσεις, συνήθως μέσω απλής αιμοληψίας. Μπορεί να είναι ακριβές αλλά παρέχουν 100% ασφάλεια για το μωρό και για εσένα και φυσικά έχουν υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Εγώ συγκεκριμένα έκανα την MaternityT21 η οποία ελέγχει 17 χρωμοσωμικές ανωμαλίες (κοινές και φυλετικές) και 8β μικροελλειπτικά σύνδρομα. Συζήτησέ το ξανά με τον γιατρό σου γιατί δεν είναι εύκολη απόφαση. Αμνιοπαρακέντηση κάνουμε ναι μεν σε προχωρημένη ηλικία  (κι εγώ 39 είμαι) αλλά μόνο αν υπαρχει υποψία απο ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Συγγνώμη αν κατάλαβα καλά σε αυτό που είπες θα απαντήσω το εξής αν πάλι κατάλαβα λάθος διορθωσε με ! 

Δεν της είπα εγώ να κάνει αυτή την εξέταση (θα ήταν λίγο αστείο αν το έκανα ) αλλά ο γιατρός της   . Δεν θα κρίνω εγώ τι είναι αναγκαίο και τι όχι αυτό πάλι θα ήταν αστείο . Απλά λέω στην κοπέλα πως αν θέλει εκείνη να το κάνω μπορεί να κάνει κάτι εναλλακτικο μη επεμβατικο ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Brigitt είπε:

Συγγνώμη αν κατάλαβα καλά σε αυτό που είπες θα απαντήσω το εξής αν πάλι κατάλαβα λάθος διορθωσε με ! 

Δεν της είπα εγώ να κάνει αυτή την εξέταση (θα ήταν λίγο αστείο αν το έκανα ) αλλά ο γιατρός της   . Δεν θα κρίνω εγώ τι είναι αναγκαίο και τι όχι αυτό πάλι θα ήταν αστείο . Απλά λέω στην κοπέλα πως αν θέλει εκείνη να το κάνω μπορεί να κάνει κάτι εναλλακτικο μη επεμβατικο ...

Χίλια συγγνώμη νόμιζα ότι ήταν δικό σου ποστ! το διορθώνω αμέσως (καλά κάνω και απαντάω σπανια...να πως γίνονται οι παρεξηγήσεις! τωρα είναι που δεν θα απαντάω :-D να βοηθήσω ήθελα η καημένη...)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Tinaki20 είπε:

Χίλια συγγνώμη νόμιζα ότι ήταν δικό σου ποστ! το διορθώνω αμέσως (καλά κάνω και απαντάω σπανια...να πως γίνονται οι παρεξηγήσεις! τωρα είναι που δεν θα απαντάω :-D να βοηθήσω ήθελα η καημένη...)

Χαχαχαχα καταλάβω μα λέω κι εγώ φανταστηκα πως θα είχε γίνει λάθος !! Δεν πειράζει σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??? Εγώ πολύ άγχος είχαμε ραντεβού με τον γιατρό όλα καλά με το μωρό Δόξα το Θεό αλλά έχουν πέσει λίγο τα αμνιακα υγρά τα οποία πριν 2 εβδομάδες ήταν μια χαρά!!!Μου είπες πως ίσως οφείλετε στην αντιπηκτικη ένεση η οποία θέλει αλλαγή...Περιμένω τα αποτελέσματα της εξέτασης και να μιλήσω με τον Αιματολογο ο οποίος μου έχει σπάσει τα νεύρα!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Τέλεια !!! Είναι πραγματικά η καλύτερη εξέταση που κανείς γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη. Μετά όσο μεγαλώνει δεν καταλαβαίνεις και πολλά στον υπέρηχο δεν φαίνεται καλά μόνο ο γιατρός καταλαβαίνει ... Όποτε όλες να την ευχαριστηθειται ! Σε λίγο καιρό θα τα δούμε λάιβ ... Σου επιβεβαιωσε το φύλλο ήταν ίδιο με αυτό που σου έλεγε στην αρχή ?

Ναι κοριτσάκι ...από την αρχή το ίδιο μου έλεγε απλά τώρα πήραμε την επιβεβαίωση...μου έδωσε και εικόνες 3D με το προσωπακι της....εντάξει τι να πω....καταπληκτικό απλά...εσένα πόσα γραμμάρια είναι.?

πρίν από 20 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??? Εγώ πολύ άγχος είχαμε ραντεβού με τον γιατρό όλα καλά με το μωρό Δόξα το Θεό αλλά έχουν πέσει λίγο τα αμνιακα υγρά τα οποία πριν 2 εβδομάδες ήταν μια χαρά!!!Μου είπες πως ίσως οφείλετε στην αντιπηκτικη ένεση η οποία θέλει αλλαγή...Περιμένω τα αποτελέσματα της εξέτασης και να μιλήσω με τον Αιματολογο ο οποίος μου έχει σπάσει τα νεύρα!! 

Οι αντιπυκτικες έχουν να κάνουν με το αμνιακό υγρό?δεν το γνώριζα αυτό...δηλαδή τι σου είπαν ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ναι κοριτσάκι ...από την αρχή το ίδιο μου έλεγε απλά τώρα πήραμε την επιβεβαίωση...μου έδωσε και εικόνες 3D με το προσωπακι της....εντάξει τι να πω....καταπληκτικό απλά...εσένα πόσα γραμμάρια είναι.?

Οι αντιπυκτικες έχουν να κάνουν με το αμνιακό υγρό?δεν το γνώριζα αυτό...δηλαδή τι σου είπαν ?

Τέλεια!! Εγώ την Δευτέρα είναι να την κάνω αλλά θυμάμαι πως ήταν στο πρώτο μου η εξέταση που πήραμε και εμείς 3D έγχρωμες φωτογραφίες του προσώπου και δεν το ήξερα τότε και τρελάθηκα !! Το πρώτο μου ήταν 580 γρ στην β'επιπεδου άντε να δούμε πόσο θα είναι αυτό τώρα... Εσένα πόσα γρ. σου είπανε ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Tinaki20 είπε:

Καλημέρα, αν δεν είναι άκρως αναγκαίο καθ' υπόδειξη γιατρού γιατί @vasia!!! να μπείς σε αυτή την διαδικασία. Υπάρχουν πολλές άλλες μη επεμβατικές εξετάσεις, συνήθως μέσω απλής αιμοληψίας. Μπορεί να είναι ακριβές αλλά παρέχουν 100% ασφάλεια για το μωρό και για εσένα και φυσικά έχουν υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Εγώ συγκεκριμένα έκανα την MaternityT21 η οποία ελέγχει 17 χρωμοσωμικές ανωμαλίες (κοινές και φυλετικές) και 8 μικροελλειπτικά σύνδρομα. Συζήτησέ το ξανά με τον γιατρό σου γιατί δεν είναι εύκολη απόφαση. Αμνιοπαρακέντηση κάνουμε ναι μεν σε προχωρημένη ηλικία  (κι εγώ 39 είμαι) αλλά μόνο αν υπαρχει υποψία απο ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Αυτο ειναι το θεμα..Οτι ολα ειναι τελεια και δεν υπαρχει καμια ενδειξη τουλαχιστον μεχρι τωρα.Ναι υπαρχει παντα η σπανια περιπτωση να υπαρχει καποιο θεμα (γτ υπαρχουν παρα πολλα συνδρομα περα απο τα γνωστα) που δυστυχως διαγνωση γινεται μονο με αμνιοπαρακεντηση. Δυστυχως ή ευτυχως η ιστορια θα δειξει ο γιατρος μου ειναι υπερβολικος σε ολα (ουτε θαλασσα ουτε νυχια ουτε ταξιδια...)για να καλυπτει καθε ενδεχομενο .Οσο αφορα τις αιματολογικες δυστυχως κι αυτες δινουν πιθανοτητες κι οχι διαγνωση .Ειλικρινα δε ξερω τι να κανω..εννοειται αν υπηρχε καποιο θεμα ή ειχα αυξημενες πιθανοτητες για καποιο συνδρομο η αποφαση ειναι πιο  ευκολη  αλλα οταν η πιθανοτητα βασει αυχενικης ειναι 1/2000 (η οποια συμπεριλαμβανει και την ηλικια) για το συνδρομο down πχ ποσο ευκολα παιρνει το ρισκο του 1% της αποβολης που εχει η αμνιοπαρακεντηση...αχ ειλικρινα πολυ δυσκολη αποφαση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ναι κοριτσάκι ...από την αρχή το ίδιο μου έλεγε απλά τώρα πήραμε την επιβεβαίωση...μου έδωσε και εικόνες 3D με το προσωπακι της....εντάξει τι να πω....καταπληκτικό απλά...εσένα πόσα γραμμάρια είναι.?

Οι αντιπυκτικες έχουν να κάνουν με το αμνιακό υγρό?δεν το γνώριζα αυτό...δηλαδή τι σου είπαν ?

Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι πως πρέπει επειγόντως να γίνει αλλαγή στην ένεση γιατί βλέπει διαφορά στα υγρά ναι μεν είναι φυσιολογικά αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή!!! Να πίνω τουλάχιστον 3L νερό πολλά φρούτα και λαχανικά και ξεκούραση!!Ο Αιματολογος θέλει να μου κλείσει τηλεφωνικό ραντεβού στις 20 Ιουνίου λέω πλάκα μου κάνετε!!!!Δεν βγάζω άκρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?

Εγω χθες ειχα το καθιερωμενο ραντεβού με το γιατρο μου. Μου εκανε ολες τις μετρησεις (χθες συμπληρωσα την 20η εβδομαδα) μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια και το εκτιμωμενο βαρος 336 γραμμαρια ! επιβεβαιωσαμε και το φύλο ότι είναι κοριτσακι ! Μου ειπε να κανονισω σε 2 εβδομαδες την β επιπεδου και οτι ολα ειναι μια χαρα και δεν ανησυχει καθολου συφωνα με την αυχενικη μου και τις μετρησεις μου   αλλα αν θελω να ειμαι και 100% να κανω μαζι με τη β επιπεδου και αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας (είμαι 39)Από κεινη τη στιγμη εχω φρικαρει γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καμια ενδειξη για καποιο συνδρομο και ναι θα ηθελα να ειμαι 100% σιγουρη αλλα φοβαμαι το ρισκο της αποβολης.Βασικα τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να ειμαι η ατυχη που εξαιτιας της εξετασης θα χασω ενα υγιες μωρο.Δε ξερω αν αυτο αντεχεται αν σου συμβει.Πόσο μαλλον οταν δεν μου ηρθε και καθολου ευκολα..Απο την αλλη αν ειμαι παλι η ατυχη που παρα τις τελειες μεχρι στιγμης εξετασεις υπαρχει κατι και λογω του φοβου μου δεν εκανα αμνιοπαρακεντηση... πως το διαχειριζεται κανεις? πραγματικα δε κοιμηθηκα σχεδον ολο το βραδυ και οτι ονειρο ειδα ηταν εφιαλτικο...Υπαρχει αλλη κοπελα που ειναι στο ιδιο διλλημα ή εχει εμπειρια απο αμνιοπαρακεντηση?

Εγώ οδεύω προς τα 41 , είμαι 19 εβδομάδων και την Τρίτη θα κάνω την αμνιοπαρακέντηση, όποτε ευχαρίστως μετά να σου γράψω την εμπειρία μου. Την κάνω γιατί αποτι κατάλαβα οι αιματολογικές pap a μου ανέβασαν πολύ τις πιθανότητες για down (1/260) παρόλο που η αυχενική μου (υπέρηχος) ήταν πολύ καλή , εννοώ δεν βρέθηκε κάτι ανησυχητικό , όλες οι μετρήσεις μου ήταν καλές. Στην δίκη σου περίπτωση όμως δεν φαίνεται να συντρέχει λόγος να κανεις αμνιο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Τέλεια!! Εγώ την Δευτέρα είναι να την κάνω αλλά θυμάμαι πως ήταν στο πρώτο μου η εξέταση που πήραμε και εμείς 3D έγχρωμες φωτογραφίες του προσώπου και δεν το ήξερα τότε και τρελάθηκα !! Το πρώτο μου ήταν 580 γρ στην β'επιπεδου άντε να δούμε πόσο θα είναι αυτό τώρα... Εσένα πόσα γρ. σου είπανε ?

Ααααχχ μπερδεύτηκα νόμιζα ότι την είχες κάνει και εσύ...εμένα είναι 370...μικρουλα είναι...

1 ώρα πρίν, vasia!!! είπε:

Αυτο ειναι το θεμα..Οτι ολα ειναι τελεια και δεν υπαρχει καμια ενδειξη τουλαχιστον μεχρι τωρα.Ναι υπαρχει παντα η σπανια περιπτωση να υπαρχει καποιο θεμα (γτ υπαρχουν παρα πολλα συνδρομα περα απο τα γνωστα) που δυστυχως διαγνωση γινεται μονο με αμνιοπαρακεντηση. Δυστυχως ή ευτυχως η ιστορια θα δειξει ο γιατρος μου ειναι υπερβολικος σε ολα (ουτε θαλασσα ουτε νυχια ουτε ταξιδια...)για να καλυπτει καθε ενδεχομενο .Οσο αφορα τις αιματολογικες δυστυχως κι αυτες δινουν πιθανοτητες κι οχι διαγνωση .Ειλικρινα δε ξερω τι να κανω..εννοειται αν υπηρχε καποιο θεμα ή ειχα αυξημενες πιθανοτητες για καποιο συνδρομο η αποφαση ειναι πιο  ευκολη  αλλα οταν η πιθανοτητα βασει αυχενικης ειναι 1/2000 (η οποια συμπεριλαμβανει και την ηλικια) για το συνδρομο down πχ ποσο ευκολα παιρνει το ρισκο του 1% της αποβολης που εχει η αμνιοπαρακεντηση...αχ ειλικρινα πολυ δυσκολη αποφαση

Δύσκολη απόφαση και κάθε περίπτωση διαφορετική....μια χαρά θα είναι το μωράκι σου αλλά να κάνεις αυτό που νιώθεις εσύ καλύτερα....μια φίλη μου με δίδυμα την έκανε στις 16 εβδομάδες και όλα πήγαν καλά ..πλέον είναι μια εξέταση που έχουν κάνει πολλές φορές από ότι ακούω και έχει μειωθεί κατά πολύ το ποσοστό αποβολής ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Flolipop είπε:

Εγώ οδεύω προς τα 41 , είμαι 19 εβδομάδων και την Τρίτη θα κάνω την αμνιοπαρακέντηση, όποτε ευχαρίστως μετά να σου γράψω την εμπειρία μου. Την κάνω γιατί αποτι κατάλαβα οι αιματολογικές pap a μου ανέβασαν πολύ τις πιθανότητες για down (1/260) παρόλο που η αυχενική μου (υπέρηχος) ήταν πολύ καλή , εννοώ δεν βρέθηκε κάτι ανησυχητικό , όλες οι μετρήσεις μου ήταν καλές. Στην δίκη σου περίπτωση όμως δεν φαίνεται να συντρέχει λόγος να κανεις αμνιο 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και κυριως να επιβεβαιωσεις το οτι εχεις ενα υγιες μωρο!! σου ευχομαι απο καρδιας ολα να ειναι τελεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ααααχχ μπερδεύτηκα νόμιζα ότι την είχες κάνει και εσύ...εμένα είναι 370...μικρουλα είναι...

Δύσκολη απόφαση και κάθε περίπτωση διαφορετική....μια χαρά θα είναι το μωράκι σου αλλά να κάνεις αυτό που νιώθεις εσύ καλύτερα....μια φίλη μου με δίδυμα την έκανε στις 16 εβδομάδες και όλα πήγαν καλά ..πλέον είναι μια εξέταση που έχουν κάνει πολλές φορές από ότι ακούω και έχει μειωθεί κατά πολύ το ποσοστό αποβολής ...

Τα γραμμάρια έχουν να κάνουν με το ποτέ κανείς την εξέταση εγώ την είχα κάνει τότε 22+6 εβδομάδες ίσως την έκανες πιο νωρίς εσύ δεν σημαίνει πως είναι μικρή μια χαρά είναι ... Ενώ τώρα θα την κάνω 21+5 άρα δεν γίνεται να τα συγκρίνω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2021 at 11:11 ΜΜ, Evan 2410 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό το μωράκι σου. Ανυπομονώ να παω ξανά για την επανεξέταση κ ελπίζω να δούμε ξεκάθαρα αυτή τη φορά. Με τέτοιο άγχος κ στεναχώρια που έχω αποκλείω να επιδιώξω άλλη εγκυμοσύνη στο μέλλον 

Μην το λες.. κι εγω έτσι έλεγα. Με το που πάρεις το μωρο σου αγκαλιά θα ξεχαστει ο περισσότερος πονος και φοβος που βιωνεις τώρα. Εγω φαντασου την πρωτη μου δειλή ανάσα την οηρα στις 32 βδ. Μεχρι τοτε ζουσα καθε μερα με το άγχος. Και είχα αγγίξει λιγο και την τρέλα. (Ετρεχα με το παραμικρό για εξέταση).

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Ααααχχ μπερδεύτηκα νόμιζα ότι την είχες κάνει και εσύ...εμένα είναι 370...μικρουλα είναι...

 

Καλησπερα κοριτσαρα!!

Ποσων εβδομαδων εισαι και σου εβγαλε οτι ειναι μικρουλα με 370γρ; Εγω χθες που εκανα εξεταση 18+6 276γρ νομιζω μου ειπε οτι ειναι και ηταν 67η εκατοστιαία. Εσείς με 100γρ πάνω σου ειπε οτι ειστε μικρούλες;

Κοριτσια 22/6 η β επιπέδου σε μενα. Για να δουμεεε...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...