Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

27 minutes ago, Penny28 said:

Εγώ έπαιρνα Ferosanol και τώρα τα φακελάκια ferreluc θα δω και αύριο πως θα πάει θα φάω κάτι άλλο για πρωινό να δούμε!!! 

Ναι τα ferosanol ειναι που αλλαξα για τον ιδιο λογο! Καλη επιτυχια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Όπως κ άλλες κοπέλες έκανα κ γω την β επιπέδου 9/6 !!! Δόξα Τω Θεώ όλα τέλεια!!!!

Κάποιες διάβασα είχατε κάποια θεματακια, πραγματικά πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!... Ηρεμήστε όσο μπορείτε κ δώστε στο μωράκι σας θετική ενέργεια!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

Μπράβο!!!!Και εμείς αναμένουμε τέλος του μηνός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Έχω από χθες που φτερνιζομαι συνέχεια και έχει βουλώσει η μύτη μου δεν νιώθω άρρωστη όμως ,σήμερα παρατήρησα που βγήκα έξω και περπάτησα για μισή ώρα δεν είχα τίποτα ,με το που ήρθα σπίτι ξανά φτέρνισμα .Και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα βουλωμένη μύτη και μου είπε ο γιατρός ρινίτιδα εγκυμοσυνης.Βρε κορίτσια ανησυχώ μην έχω κολλήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Έχω από χθες που φτερνιζομαι συνέχεια και έχει βουλώσει η μύτη μου δεν νιώθω άρρωστη όμως ,σήμερα παρατήρησα που βγήκα έξω και περπάτησα για μισή ώρα δεν είχα τίποτα ,με το που ήρθα σπίτι ξανά φτέρνισμα .Και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα βουλωμένη μύτη και μου είπε ο γιατρός ρινίτιδα εγκυμοσυνης.Βρε κορίτσια ανησυχώ μην έχω κολλήσει κάτι.

Εγω παντως φτερνιζομαι συχνα μεσα στην ημερα απο τοτε που εμεινα εγκυος. Και αυτο το "σύμπτωμα" το είχα και ατον 1ο και 2ο παιδι μου.

Αλλα και να αρπαξες κατι μην αγχώνεσαι. Δε σημαίνει ενα φτέρνισμα οτι έχεις κοβιντ αν εννοεις αυτο.

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μπράβο!!!!Και εμείς αναμένουμε τέλος του μηνός 

Πότε έχεις; Γιατι εμεις ειμαστε ιδια βδομαδα και ημέρα. Εγω 22/6 εχω σχεδόν δλδ 21βδ

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγω παντως φτερνιζομαι συχνα μεσα στην ημερα απο τοτε που εμεινα εγκυος. Και αυτο το "σύμπτωμα" το είχα και ατον 1ο και 2ο παιδι μου.

Αλλα και να αρπαξες κατι μην αγχώνεσαι. Δε σημαίνει ενα φτέρνισμα οτι έχεις κοβιντ αν εννοεις αυτο.

Πότε έχεις; Γιατι εμεις ειμαστε ιδια βδομαδα και ημέρα. Εγω 22/6 εχω σχεδόν δλδ 21βδ

Μιλάμε για συνεχόμενο φτέρνισμα και η βουλωμένη μύτη δεν παλεύεται,αύριο θα πάω να πάρω φυσιολογικό ορό.

Εμένα μου είπε να την κάνω στις 22 βδομάδες ,που θα είμαι στις 30 Ιουνίου θα την πάρω μια βδομάδα πριν να μου κλείσει η μαία ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Έχω από χθες που φτερνιζομαι συνέχεια και έχει βουλώσει η μύτη μου δεν νιώθω άρρωστη όμως ,σήμερα παρατήρησα που βγήκα έξω και περπάτησα για μισή ώρα δεν είχα τίποτα ,με το που ήρθα σπίτι ξανά φτέρνισμα .Και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα βουλωμένη μύτη και μου είπε ο γιατρός ρινίτιδα εγκυμοσυνης.Βρε κορίτσια ανησυχώ μην έχω κολλήσει κάτι.

Μήπως σε ενοχλεί κάτι ή είναι της εγκυμοσύνης? Εγώ για παράδειγμα έχω αλλεργία στην υγρασία και στην γύρη με πιάνει μπούκωμα και φτερνίζμα...Ο φυσιολογικός όρος θα σε βοηθήσει σίγουρα!! 

6 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Ναι τα ferosanol ειναι που αλλαξα για τον ιδιο λογο! Καλη επιτυχια!

Ευχαριστώ μακάρι αύριο να μην έχουμε πάλι τα ίδια!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγω παντως φτερνιζομαι συχνα μεσα στην ημερα απο τοτε που εμεινα εγκυος. Και αυτο το "σύμπτωμα" το είχα και ατον 1ο και 2ο παιδι μου.

Αλλα και να αρπαξες κατι μην αγχώνεσαι. Δε σημαίνει ενα φτέρνισμα οτι έχεις κοβιντ αν εννοεις αυτο.

Πότε έχεις; Γιατι εμεις ειμαστε ιδια βδομαδα και ημέρα. Εγω 22/6 εχω σχεδόν δλδ 21βδ

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έχω β επιπέδου όταν θα είμαι 22+4 μήπως είναι λίγο αργά! Γτ βλέπω οι περισσότερες έχετε στην 21η βδομάδα κ σκέφτηκα να τους πάρω τηλ να μου το βάλουν μια βδομάδα νωρίτερα Δν μπορώ να περιμένω τόσο :P 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έχω β επιπέδου όταν θα είμαι 22+4 μήπως είναι λίγο αργά! Γτ βλέπω οι περισσότερες έχετε στην 21η βδομάδα κ σκέφτηκα να τους πάρω τηλ να μου το βάλουν μια βδομάδα νωρίτερα Δν μπορώ να περιμένω τόσο :P 

Εμένα ο γιατρός μου ,μου είπε να έχω κλείσει 22 βδομ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έχω β επιπέδου όταν θα είμαι 22+4 μήπως είναι λίγο αργά! Γτ βλέπω οι περισσότερες έχετε στην 21η βδομάδα κ σκέφτηκα να τους πάρω τηλ να μου το βάλουν μια βδομάδα νωρίτερα Δν μπορώ να περιμένω τόσο :P 

Το καλύτερο είναι κάπου στις 22 εβδομάδες και γω περίπου 22 θα την κάνω μια χαρά ... Φυσικά γίνεται και νωρίτερα και πιο αργά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Brigitt είπε:

Το καλύτερο είναι κάπου στις 22 εβδομάδες και γω περίπου 22 θα την κάνω μια χαρά ... Φυσικά γίνεται και νωρίτερα και πιο αργά 

Άρα είναι καλά δλδ στις 22+4 που θα πάω! Απλά είναι στις 22/7 το ραντεβού κ μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε :P 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα !!!βρε κορίτσια ξέρετε τι πεθύμησα να φάω και το έφτιαξε ο άντρας μου εχθές κ δεν ξέρω κάνει να φάω.εφτιαξε γαύρο που τον έβαλε σε αλάτι 2 ώρες και μετά άλλες 2 ώρες σε ξύδι ,δεν θα έχει παστεριωθεί λέτε?θεωρείτε ωμό?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έχω β επιπέδου όταν θα είμαι 22+4 μήπως είναι λίγο αργά! Γτ βλέπω οι περισσότερες έχετε στην 21η βδομάδα κ σκέφτηκα να τους πάρω τηλ να μου το βάλουν μια βδομάδα νωρίτερα Δν μπορώ να περιμένω τόσο :P 

Καλημέρα! Κι εμένα στις 22+4 μου έχει κλείσει ραντεβού ο γιατρός για την β επιπέδου. Η οδηγία είναι ότι γίνεται από την 20η ως την 24η εβδομάδα. Συνήθως επιλέγουν τις ενδιάμεσες εβδομαδες για να είναι το μωρό στα εκατοστά που θέλουν για να δουν καλύτερα την ανάπτυξη του. Μην αγχώνεσαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweetheart12 είπε:

Άρα είναι καλά δλδ στις 22+4 που θα πάω! Απλά είναι στις 22/7 το ραντεβού κ μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε :P 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ειχα κλεισει το ραντεβού μου ένα μήνα πριν και είχα τρέλαθει πως θα περάσει ο καιρός και να που έφτασε και θα πάω μεθαύριο ... Πάντως θα μπορούσες να το κάνεις και ακριβώς 22 να πας νωρίτερα. Στο πρώτο μου είχα πάει 22+6 έπεφταν γιορτές Χριστούγεννα και δεν γινόταν να πάω νωρίτερα και ο γιατρός μου είπε πως πήγα αργά (στο Ρέα) και πως το μετράει με πολύ δυσκολία και έπρεπε να πάω νωρίτερα 

Ρε κορίτσια κάτι άσχετο τις τελευταίες μέρες πειναω συνεχειααα έχω τρελαθεί θέλω να φάω και τα ντουλάπια εσείς το παθαίνετε??? 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!βρε κορίτσια ξέρετε τι πεθύμησα να φάω και το έφτιαξε ο άντρας μου εχθές κ δεν ξέρω κάνει να φάω.εφτιαξε γαύρο που τον έβαλε σε αλάτι 2 ώρες και μετά άλλες 2 ώρες σε ξύδι ,δεν θα έχει παστεριωθεί λέτε?θεωρείτε ωμό?

Κοριτσι μου να μη το φας Γτ είναι παστός αυτός ο γαύρος ! Απαγορεύονται τα πάστα στην εγκυμοσυνη! Κ μένα μ αρέσουν πολύ οι παστοί γαύροι αλλά δν τρωω τώρα με τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!βρε κορίτσια ξέρετε τι πεθύμησα να φάω και το έφτιαξε ο άντρας μου εχθές κ δεν ξέρω κάνει να φάω.εφτιαξε γαύρο που τον έβαλε σε αλάτι 2 ώρες και μετά άλλες 2 ώρες σε ξύδι ,δεν θα έχει παστεριωθεί λέτε?θεωρείτε ωμό?

Ναι δεν κάνει αααχ να ξέρες και γω πως περιμένω πως και πως να φάω καπνιστό σολομό που δεν μου έλειπε ποτέ από το ψυγείο?? Άσε να μην το σκέφτομαι τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...