Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε ?18+2 σήμερα!!Βρε κορίτσια όταν κουράζεστε κ εσείς λίγο περισσότερο ,δεν εννοώ υπερβολικά πράγματα νιώθω ενοχλήσεις στην κοιλιά κ στην μέση ?Αυτές τ ενοχλήσεις της ενιωθω από την αρχή ,ο γιατρός μου είχε πει φυσιολογικά είναι μεγαλώνει και η μήτρα,άραγε θα φύγουν ποτέ?

Αχ εγώ περιμένω άλλες 10 μέρες να πάω για β 'επιπεδου να περασουνε !!! Ανυπομονώ τόσο πολύ δεν φαντάζεστε!! 

Όσο περνάει ο καιρός θα σε πονάει περισσότερο η μέση λόγω του βάρους που θα πρέπει να υποστηρίζει εγώ νιώθω κάποιες φορές όχι πόνο ένα τράβηγμα στη μέση θα έλεγα όταν είμαι ώρα όρθια σε μια θέση. Προσωπικά επειδή γυμναζομουν και εξακολουθώ δηλαδή μπορώ να πω πως μέχρι ένα σημείο μπορώ να υποστηρίξω το βάρος της εγκυμοσύνης (θυμάμαι και από την προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατι τώρα είναι λίγο νωρίς ) και δεν πόνεσε ποτέ πολύ η μέση μου ευτυχώς  ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Δεν θα το έλεγα πονακια με την έννοια ότι πονάω δεν μπορώ να το εξηγήσω ,τώρα ας πούμε νιώθω την κοιλιά μου πιο πρησμένη και σαν να τεντώνεται 

Το ίδιο κι εγω ακριβώς... ειδικά αν έχω φαει κιόλας ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Brigitt είπε:

Αχ εγώ περιμένω άλλες 10 μέρες να πάω για β 'επιπεδου να περασουνε !!! Ανυπομονώ τόσο πολύ δεν φαντάζεστε!! 

Όσο περνάει ο καιρός θα σε πονάει περισσότερο η μέση λόγω του βάρους που θα πρέπει να υποστηρίζει εγώ νιώθω κάποιες φορές όχι πόνο ένα τράβηγμα στη μέση θα έλεγα όταν είμαι ώρα όρθια σε μια θέση. Προσωπικά επειδή γυμναζομουν και εξακολουθώ δηλαδή μπορώ να πω πως μέχρι ένα σημείο μπορώ να υποστηρίξω το βάρος της εγκυμοσύνης (θυμάμαι και από την προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατι τώρα είναι λίγο νωρίς ) και δεν πόνεσε ποτέ πολύ η μέση μου ευτυχώς  ...

Πόσο ζηλεύω τους ανθρώπους που γυμνάζονται ,εγώ δεν μπορώ η μάλλον δεν θέλω δεν το έχω δεν μου αρέσει,και πρέπει γιατί έχω τον αυχένα  μου από έναν χαζό τραυματισμό και το μόνο που θα με σώσει είναι η γυμναστική.Β επιπέδου έχω ακόμα 30 Ιουνίου θα πάω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Πόσο ζηλεύω τους ανθρώπους που γυμνάζονται ,εγώ δεν μπορώ η μάλλον δεν θέλω δεν το έχω δεν μου αρέσει,και πρέπει γιατί έχω τον αυχένα  μου από έναν χαζό τραυματισμό και το μόνο που θα με σώσει είναι η γυμναστική.Β επιπέδου έχω ακόμα 30 Ιουνίου θα πάω 

Νομίζω το πήρα από τον πατέρα μου γυμνάζεται χρόνια.... Μου αρέσει εμένα πολύ αλλά όλα είναι μια συνήθεια στην αρχή θα βαριέσαι θα πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου αλλά μετά θα νιώθεις καλά και ψυχολογικά και σωματικά !! Αρκεί να βρεις την γυμναστική που σου ταιριάζει ποτέ δεν είναι αργά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Αχ εγώ περιμένω άλλες 10 μέρες να πάω για β 'επιπεδου να περασουνε !!! Ανυπομονώ τόσο πολύ δεν φαντάζεστε!! 

Όσο περνάει ο καιρός θα σε πονάει περισσότερο η μέση λόγω του βάρους που θα πρέπει να υποστηρίζει εγώ νιώθω κάποιες φορές όχι πόνο ένα τράβηγμα στη μέση θα έλεγα όταν είμαι ώρα όρθια σε μια θέση. Προσωπικά επειδή γυμναζομουν και εξακολουθώ δηλαδή μπορώ να πω πως μέχρι ένα σημείο μπορώ να υποστηρίξω το βάρος της εγκυμοσύνης (θυμάμαι και από την προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατι τώρα είναι λίγο νωρίς ) και δεν πόνεσε ποτέ πολύ η μέση μου ευτυχώς  ...

Και εμενα πέντε μέρες έμειναν μέχρι την β επιπέδου...μεγάλο άγχος για αυτήν την εξέταση ...βασικά θα μου πεις και με τι δεν αγχώνομαι χαχαχ....

Και εγώ έχω πονακια για λίγη ώρα άμα σηκώσω κάτι η κουραστω πολύ....η μέση μου πονάει από την αρχή και χωρίς να κάνω κάτι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εμενα πέντε μέρες έμειναν μέχρι την β επιπέδου...μεγάλο άγχος για αυτήν την εξέταση ...βασικά θα μου πεις και με τι δεν αγχώνομαι χαχαχ....

Και εγώ έχω πονακια για λίγη ώρα άμα σηκώσω κάτι η κουραστω πολύ....η μέση μου πονάει από την αρχή και χωρίς να κάνω κάτι....

Εμένα τώρα με έχει πιάσει και λέω να γιατί δεν την έκλεινα λίγο νωρίτερα την εξέταση !!! Χαχαχα ότι να ναι και γω πιο πολύ ανυπομονώ να μάθω στα σίγουρα το φύλλο κατ'αλλα δεν αγχώνομαι όλα θα πάνε καλά για όλες μας κορίτσια !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;!!!! 

21+2 !!! Β επιπέδου έχω 9/6 κάπου κοντά με άλλες κοπέλες απ'ότι κατάλαβα!!!

Όλα πάνε καλά Δόξα Τω Θεώ!!! Το κοριτσάκι μας είναι 416 γραμμάρια κ αρκετά ψηλή!!! Πλακούντας αμνιακό υγρό κ όλα τα σχετικά σε άριστη κατάσταση!! Μετράω πίεση 2 φορές την ημέρα κ είμαι τέλεια!!! Όλα καλά!!! Εξετάσεις (αίματος) θα ξανακάνω μετα την β επιπέδου.

Κλωτσιές νιώθω καθημερινά πλέον!! Τις καταλαβαίνει κ ο άντρας μου όταν βάζει το χέρι του!!!

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά!!! Μπήκαμε στον 6ο άλλωστε!!!

Από κιλά πρέπει να έχω πάρει 7 !!! δεν ξέρω!! Υπολογίζω από το μέγεθος της κοιλιάς μου!! Μπαίνω ομως ακόμα σε μπλουζες που είχα!!! Δεν μετανιώνω για τίποτα!!! Τρώω τα πάντα!!!! Η αλήθεια είναι στην αρχή έτρωγα πάρα πολύ! Τώρα κανονικά!! 

Αυτά!!! Τα φιλιά μου σε όλες σας!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εμεις β επιπεδου εχουμε στις 17, σε καμια 10αρια μερες δηλαδη και να μην συζητησω για το αγχος μου! Πονακια γενικα εχω παρατηρησει κι εγω οτι εχω οταν ψιλοκουραζομαι, αν τυχον κατσω πολλη ωρα ορθια ή αν κανω καμια βλακεια και σηκωσω κανα βαρος και αμεσως παω και παλουκωνομαι να χαλαρωσω. Οσο για τη γυμναστικη, κι εγω ζηλευω πολυ αυτους ππυ γυμναζονται γιατι ξερω ποσο οφελειμο και απαραιτητο ειναι αλλα κι εγω σκυλοβαριεμαι και θελω τουλαχιστον να εχω παρεα, καποιον να με τραβολογησει να κανουμε μαζι! 

Τωρα ειμαι στην 20η βδομαδα, Δευτερα μπαινω στον 6ο μηνα, αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν βλεπω ιδιαιτερο φουσκωμα στη κοιλια και με ψιλοανησυχει. Ειδικα οταν ξυπναω το πρωι που εχω χωνεψει και εχω ξεπριστει, δεν καταλαβαινεις οτι ειμαι εγκυος, φαινεται σαν να εχω κανει λιγο κοιλιτσα. Και απο κιλα δεν ξερω τι γινεται, ειχα χασει 2-3 λογω αναγουλας, ναυτιας κτλ και ειχα κατεβει στα 62 αλλα ακομα και τωρα με το ζορι εχω παει στα 63 και με ανησυχει μηπως δεν μεγαλωνει οπως πρεπει! Τουλαχιστον πλεον την νοιωθω και ειναι αρκετα καθησυχαστικο αυτο! Μαλιστα αν κατσω ανασκελα και κανω με τα δακτυλα μου πατ-πατ στη κοιλια απαλα, γρηγορα, και ρυθμικα 3-4 φορες, μετα απο μερικα δευτερολεπτα νοιωθω ενα ελαφρυ μπουνιδακι σαν να με χαιρεταει! Ειναι τοσο γλυκουλι! ❤ 

Με το καλο κοριτσια οι β' επιπεδου να ειναι τελειες σε ολες μας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, depifish said:

Εμεις β επιπεδου εχουμε στις 17, σε καμια 10αρια μερες δηλαδη και να μην συζητησω για το αγχος μου! Πονακια γενικα εχω παρατηρησει κι εγω οτι εχω οταν ψιλοκουραζομαι, αν τυχον κατσω πολλη ωρα ορθια ή αν κανω καμια βλακεια και σηκωσω κανα βαρος και αμεσως παω και παλουκωνομαι να χαλαρωσω. Οσο για τη γυμναστικη, κι εγω ζηλευω πολυ αυτους ππυ γυμναζονται γιατι ξερω ποσο οφελειμο και απαραιτητο ειναι αλλα κι εγω σκυλοβαριεμαι και θελω τουλαχιστον να εχω παρεα, καποιον να με τραβολογησει να κανουμε μαζι! 

Τωρα ειμαι στην 20η βδομαδα, Δευτερα μπαινω στον 6ο μηνα, αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν βλεπω ιδιαιτερο φουσκωμα στη κοιλια και με ψιλοανησυχει. Ειδικα οταν ξυπναω το πρωι που εχω χωνεψει και εχω ξεπριστει, δεν καταλαβαινεις οτι ειμαι εγκυος, φαινεται σαν να εχω κανει λιγο κοιλιτσα. Και απο κιλα δεν ξερω τι γινεται, ειχα χασει 2-3 λογω αναγουλας, ναυτιας κτλ και ειχα κατεβει στα 62 αλλα ακομα και τωρα με το ζορι εχω παει στα 63 και με ανησυχει μηπως δεν μεγαλωνει οπως πρεπει! Τουλαχιστον πλεον την νοιωθω και ειναι αρκετα καθησυχαστικο αυτο! Μαλιστα αν κατσω ανασκελα και κανω με τα δακτυλα μου πατ-πατ στη κοιλια απαλα, γρηγορα, και ρυθμικα 3-4 φορες, μετα απο μερικα δευτερολεπτα νοιωθω ενα ελαφρυ μπουνιδακι σαν να με χαιρεταει! Ειναι τοσο γλυκουλι! ❤ 

Με το καλο κοριτσια οι β' επιπεδου να ειναι τελειες σε ολες μας! 

Εμεις ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες! Αλλα 6ο μηνα δεν μπαινουμε την αλλη Δευτερσ που μπαινουμε στην 22η εβδομαδα; παντα τα μπερδευω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Εμεις ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες! Αλλα 6ο μηνα δεν μπαινουμε την αλλη Δευτερσ που μπαινουμε στην 22η εβδομαδα; παντα τα μπερδευω!

Η τελευταία εβδομάδα του 5ου είναι η 21η την μέρα που την κλείνεις κλείνεις και τον 5ο και μπαίνεις στον 6ο δηλαδή μόλις μπεις στην 22η εβδομάδα .... Δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά 

Πχ. Εγώ την Τετάρτη κλείνω τις 21 εβδομάδες κλείνω δηλαδή τον 5ο μήνα και μπαίνω αισίως επιτέλους στον 6ο βαρέθηκα να λέω ότι είμαι στον 5ο στους άλλους χαχαχα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brigitt said:

Η τελευταία εβδομάδα του 5ου είναι η 21η την μέρα που την κλείνεις κλείνεις και τον 5ο και μπαίνεις στον 6ο δηλαδή μόλις μπεις στην 22η εβδομάδα .... Δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά 

Πχ. Εγώ την Τετάρτη κλείνω τις 21 εβδομάδες κλείνω δηλαδή τον 5ο μήνα και μπαίνω αισίως επιτέλους στον 6ο βαρέθηκα να λέω ότι είμαι στον 5ο στους άλλους χαχαχα !!!

Χα χα χα α οκ ετσι το εχω καταλαβει κ εγω! Με το καλο συον 6ο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Νομίζω το πήρα από τον πατέρα μου γυμνάζεται χρόνια.... Μου αρέσει εμένα πολύ αλλά όλα είναι μια συνήθεια στην αρχή θα βαριέσαι θα πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου αλλά μετά θα νιώθεις καλά και ψυχολογικά και σωματικά !! Αρκεί να βρεις την γυμναστική που σου ταιριάζει ποτέ δεν είναι αργά 

Τι ωραία που γυμνάζεσαι κ τώρα στην εγκυμοσυνη κορίτσι μου! Εγώ γυμνάζομαι από μικρή κ έκανα κ διαφορά αθλήματα αλλά τώρα στην εγκυμοσυνη δν κάνω τπτ! Φοβάμαι παρά πολύ. Ξέρω ότι δν διατρέχει κίνδυνο το μωράκι αν κανείς ασκήσεις που ειναι εύκολες αλλά δν ξέρω Γτ φοβάμαι τόσο ακόμα κ για περπάτημα δν παω καθε μερα. Ίσως Γτ είχα αποβολες πριν από αυτό το μωράκι κ είμαι κ από εξωσωματική κ λέω κάτσε στα αυγά σου κ μόλις γεννήσεις θα αρχίσεις πάλι να κοπανιέσαι. Μου λείπει πολύ η γυμναστική όμως κ τώρα που δν κανω έχω περισσότερους πόνους σε αυχένα κ μέση! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Τι ωραία που γυμνάζεσαι κ τώρα στην εγκυμοσυνη κορίτσι μου! Εγώ γυμνάζομαι από μικρή κ έκανα κ διαφορά αθλήματα αλλά τώρα στην εγκυμοσυνη δν κάνω τπτ! Φοβάμαι παρά πολύ. Ξέρω ότι δν διατρέχει κίνδυνο το μωράκι αν κανείς ασκήσεις που ειναι εύκολες αλλά δν ξέρω Γτ φοβάμαι τόσο ακόμα κ για περπάτημα δν παω καθε μερα. Ίσως Γτ είχα αποβολες πριν από αυτό το μωράκι κ είμαι κ από εξωσωματική κ λέω κάτσε στα αυγά σου κ μόλις γεννήσεις θα αρχίσεις πάλι να κοπανιέσαι. Μου λείπει πολύ η γυμναστική όμως κ τώρα που δν κανω έχω περισσότερους πόνους σε αυχένα κ μέση! 

Ναι είναι πολύ λογικο να φοβάσαι !! Σημασία έχει να νιώθεις εσύ καλά όχι να κάνεις γυμναστική και να έχεις άγχος μην συμβεί κάτι στο έμβρυο εννοείται και λίγο περπάτημα είναι πολύ καλό !! Και μετά τη γέννα δωστα όλα !!!! Χαχα ... Η αλήθεια είναι όταν έμαθα πως είμαι έγκυος έβαζα κάτι ασκήσεις που έδειχναν για εγκύους στο YouTube και μου φαινόταν λίγο αστείες ένιωθα πως δεν έκανα τίποτα οπότε οποία θέλει να κάνει ακόμα και τώρα να αρχίσει είναι πολυυυ απλές τελείως ακίνδυνες (εκτός αν υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη) εγώ κάνω λιγάκι πιο έντονη άσκηση επειδή γυμναζομουν και πριν και δεν έχω νιώσει καθόλου πόνο η δυσφορία μέχρι στιγμής !! Α επίσης μόλις πάμε διακοπές θα ξεκινήσω κολύμπι κάθε μέρα συγκεκριμένη ώρα πήγανε κολυμβητήριο στο πρώτο μου μωρο καλά το ποσό με βοήθησε σε μέση και τα σχετικά δεν λέγεται !!! Αυτή πιστεύω είναι η καλύτερη γυμναστικη να κάνετε !! Καλά όταν γεννήσω αν είναι ανοιχτά τα γυμναστήρια έχω πει στον άντρα μου από τώρα να προετοιμάστει δύο μήνες μετά την γέννα ξεκινάω και κρατάει τα παιδιά χαχα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, πήγα χτες για β επιπέδου στην Βιοϊατρική Αμπελοκήπων, έδωσα 36 ευρώ όλα και όλα κ ο γιατρός εκεί έχει κ πιστοποίηση fmf. Όλες τις προηγούμενες εξετάσεις τις είχαμε χρυσοπληρωσει. Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα μου το σύστησε κ μπορώ να πω έμεινα ικανοποιημένη. Όλα είναι μια χαρά δόξα τω θεώ... Περιμένουμε το μικρό μας κοριτσάκι!! Εύχομαι καλή συνέχεια και ότι καλύτερο και σε εσάς!!

 

  • Μου αρέσει 4

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...