Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , FAITH** είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Μην στεναχωριέσαι. Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά. Πίστη και τίποτα άλλο!! Κι εγώ έχω ροζ στο σκούπισμα από χθες κ πονάκια χαμηλά. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε κ έκανα μια ένεση lentogest (προγεστερόνη δηλαδή) και μου είπε να μείνω ξαπλωμένη. Αγχώνομαι κι εγώ πολύ! Αλλά δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας.... Προσεύχομαι κι ελπίζω να πάνε όλα καλά, το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλες μας.... Καλή δύναμη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και το πέρασα και εγώ αυτό με το αίμα το κανονικά όχι μία αλλά 2 φορές ήταν αρκετό και για αυτό πήγα νωρίτερα για υπέρηχο όπου το αίμα δεν φαινόταν να ερχόταν από κάποια αποκόλληση ,ίσως μου είπε ήταν από την εμφύτευση ,ίσως από τον τράχηλο και μου είπε κ εμένα ότι μπορεί να ξαναδώ ,εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδιά την Τετάρτη θα ξαναπάω ,ακόμα καμιά φορά βλέπω κάτι ροζ άχνα στο σκούπισμα προσπαθώ όμως να μην σκεφτώ αρνητικά ,βέβαια αυτό πολλές φορές δεν είναι εφικτό.Επισης μου είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες βλέπουν αίμα και συμπίπτει με την ημέρα που θα τους ερχόντουσαν περίοδο και επειδή αλλάζουν μήνα.Ευχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλα

23 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Είμαι 8+1..μπήκα στην ένατη και ανυπομονώ να περάσει το τριμηνο...

Ποιος ξέρει πραγματικά ίσως είναι ορμονικό....

 

Από συμπτώματα παιδιά έχω που και που κάτι αναγουλες κυρίως το πρωί και σπανίως το βράδυ...πόνους περιόδου επίσης που και που...το στήθος μου πρήζεται και ξεπρηζεται... τσιμπήματα δεξιά και αριστερά αλλά και αυτά σπάνια....τα θέματα του υπνου...γενικά μπορεί να περάσουν μέρες και να μην έχω τπτ και κάπου εκεί ανησυχώ...επίσης από την αρχή έχω την μέση Μ αλλά κατάλαβα ότι με πιάνει κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα...και το πιο σπαστικό από όλα είναι ότι τα καφέ υγρά πλέον έχουν γίνει μπεζ,(έχω αρκετά υγρά τις τελευταίες μέρες,τα οποία)τα οποία δεν λένε να καθαρίσουν τελείως...

Εσείς πώς νιώθετε? 

Εγώ από συμπτώματα υπάρχουν μέρες που τα ψάχνω γιατί ανχωνομαι αν πάει καλά η εγκυμοσύνη.Εδω και 2-3 μέρες το στομάχι μου πονάει και γουργουριζει σαν να έχω να φάω μέρες ,τρώω και μετά ξανά το νιώθω άδειο,πονοκέφαλο που περνάει ευτυχώς όταν ξαπλώσω ,η μέση μου αν μείνω πολύ ώρα όρθια ,το στήθος μου κυρίως θα έλεγα με πονάει περισσότερο το βράδυ ,κ άλλες φορές απλά με ενοχλεί λίγο.Συχνοουρια φουλ έχω βαρεθεί να πηγαίνω τουαλέτα.Καφε υγρά έχω και εγώ μετά το αίμα που είδα ,μετά γίνανε  μπεζ-καφε και γενικά έχω αρκετά υγρά ,ρώτησα την κουνιαδα μου(είναι μαία στο γιατρό μου)είναι φυσιολογικα τα υγρά φτιάχνετε ο τραχηλος

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FAITH** said:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Αχ @FAITH**....τί τρομάρα πήρες.....Το θετικό είναι ότι δεν ήταν αποβολή! Εκτός από ξεκούραση, σου είπε να αλλάξεις τίποτα στην αγωγή σου? Ξέρω καλά πώς είναι να ξυπνούν φόβοι και αναμνήσεις...Προσπάθησε να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και την αισιοδοξία σου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...Σου στέλνω μία ζεστή αγκαλιά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 said:

Μην στεναχωριέσαι. Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά. Πίστη και τίποτα άλλο!! Κι εγώ έχω ροζ στο σκούπισμα από χθες κ πονάκια χαμηλά. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε κ έκανα μια ένεση lentogest (προγεστερόνη δηλαδή) και μου είπε να μείνω ξαπλωμένη. Αγχώνομαι κι εγώ πολύ! Αλλά δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας.... Προσεύχομαι κι ελπίζω να πάνε όλα καλά, το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλες μας.... Καλή δύναμη! 

Και μένα σήμερα στο κέντρο lentogest μου έκαναν.. Μου είπαν να κόψω τις αντιπηκτικες τουλάχιστον για 3 μέρες.. Ας δώσει η Παναγία τα Μωράκια να είναι καλά και να τα καταφέρουμε! 

Just now, βιολετα3 said:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και το πέρασα και εγώ αυτό με το αίμα το κανονικά όχι μία αλλά 2 φορές ήταν αρκετό και για αυτό πήγα νωρίτερα για υπέρηχο όπου το αίμα δεν φαινόταν να ερχόταν από κάποια αποκόλληση ,ίσως μου είπε ήταν από την εμφύτευση ,ίσως από τον τράχηλο και μου είπε κ εμένα ότι μπορεί να ξαναδώ ,εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδιά την Τετάρτη θα ξαναπάω ,ακόμα καμιά φορά βλέπω κάτι ροζ άχνα στο σκούπισμα προσπαθώ όμως να μην σκεφτώ αρνητικά ,βέβαια αυτό πολλές φορές δεν είναι εφικτό.Επισης μου είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες βλέπουν αίμα και συμπίπτει με την ημέρα που θα τους ερχόντουσαν περίοδο και επειδή αλλάζουν μήνα.Ευχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλα

Εγώ από συμπτώματα υπάρχουν μέρες που τα ψάχνω γιατί ανχωνομαι αν πάει καλά η εγκυμοσύνη.Εδω και 2-3 μέρες το στομάχι μου πονάει και γουργουριζει σαν να έχω να φάω μέρες ,τρώω και μετά ξανά το νιώθω άδειο,πονοκέφαλο που περνάει ευτυχώς όταν ξαπλώσω ,η μέση μου αν μείνω πολύ ώρα όρθια ,το στήθος μου κυρίως θα έλεγα με πονάει περισσότερο το βράδυ ,κ άλλες φορές απλά με ενοχλεί λίγο.Συχνοουρια φουλ έχω βαρεθεί να πηγαίνω τουαλέτα.Καφε υγρά έχω και εγώ μετά το αίμα που είδα ,μετά γίνανε  μπεζ-καφε και γενικά έχω αρκετά υγρά ,ρώτησα την κουνιαδα μου(είναι μαία στο γιατρό μου)είναι φυσιολογικα τα υγρά φτιάχνετε ο τραχηλος

Θυμάμαι που το πέρασες κι εσύ.. Εύχομαι να μην ξαναδώ τίποτα.. Δε μπορώ άλλη λαχτάρα.. Μακάρι να αποδειχθούν δυνατά τα Μωράκια μας!! Με το καλό την Τετάρτη να ακούσεις και καρδούλα! Πίστη, προσευχή, θετική σκέψη.. Αυτά μόνο μπορούμε να κάνουμε εμείς.. 

Just now, Andri M said:

Αχ @FAITH**....τί τρομάρα πήρες.....Το θετικό είναι ότι δεν ήταν αποβολή! Εκτός από ξεκούραση, σου είπε να αλλάξεις τίποτα στην αγωγή σου? Ξέρω καλά πώς είναι να ξυπνούν φόβοι και αναμνήσεις...Προσπάθησε να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και την αισιοδοξία σου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...Σου στέλνω μία ζεστή αγκαλιά!!

Εισαι Πολύ γλυκιά και σε ευχαριστώ πολύ! Από τρομάρα δε λες τίποτα.. Νόμιζα ότι θα μείνω στο τόπο.. Δε μπορούσα να ελέγξω τις αναπνοες μου.. Όπως είπα μου έκαναν μια lentogest και μου είπαν να σταματήσω τις αντηπικτικες μέχρι νεωτέρας..  Ξεκούραση και προσοχή στην τουαλέτα αν είμαι δυσκοιλια. Βαρυ όχι και ούτε μετακινήσεις άσκοπες.. Τίποτα κοτουλα έγινα.. Αφού σκέφτομαι να πάρω πάπια για να μην πηγαίνω τουαλέτα... (είπα να κάνω μια πλάκα για να ελαφρυνω λίγο το κλίμα) 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Δεν το πιστεύω κορίτσι μου ,τι δοκιμασία ήταν και αυτή...πόσος τρόμος....μόνο που το διάβασα σοκαρίστηκα...ευτυχως όμως σημασία έχει ότι το μωράκι σ είναι καλα...πολλες έχουν δει αίμα και δεν είναι τπτ...φυσικα άλλο να στο λέω και άλλο να το ζεις...πριν πόσες μέρες είχες κάνει υπέρηχο κ δεν είχε φανεί τπτ?σε ποια εβδομάδα είσαι?

Just now, βιολετα3 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και το πέρασα και εγώ αυτό με το αίμα το κανονικά όχι μία αλλά 2 φορές ήταν αρκετό και για αυτό πήγα νωρίτερα για υπέρηχο όπου το αίμα δεν φαινόταν να ερχόταν από κάποια αποκόλληση ,ίσως μου είπε ήταν από την εμφύτευση ,ίσως από τον τράχηλο και μου είπε κ εμένα ότι μπορεί να ξαναδώ ,εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα καρδιά την Τετάρτη θα ξαναπάω ,ακόμα καμιά φορά βλέπω κάτι ροζ άχνα στο σκούπισμα προσπαθώ όμως να μην σκεφτώ αρνητικά ,βέβαια αυτό πολλές φορές δεν είναι εφικτό.Επισης μου είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες βλέπουν αίμα και συμπίπτει με την ημέρα που θα τους ερχόντουσαν περίοδο και επειδή αλλάζουν μήνα.Ευχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλα

Εγώ από συμπτώματα υπάρχουν μέρες που τα ψάχνω γιατί ανχωνομαι αν πάει καλά η εγκυμοσύνη.Εδω και 2-3 μέρες το στομάχι μου πονάει και γουργουριζει σαν να έχω να φάω μέρες ,τρώω και μετά ξανά το νιώθω άδειο,πονοκέφαλο που περνάει ευτυχώς όταν ξαπλώσω ,η μέση μου αν μείνω πολύ ώρα όρθια ,το στήθος μου κυρίως θα έλεγα με πονάει περισσότερο το βράδυ ,κ άλλες φορές απλά με ενοχλεί λίγο.Συχνοουρια φουλ έχω βαρεθεί να πηγαίνω τουαλέτα.Καφε υγρά έχω και εγώ μετά το αίμα που είδα ,μετά γίνανε  μπεζ-καφε και γενικά έχω αρκετά υγρά ,ρώτησα την κουνιαδα μου(είναι μαία στο γιατρό μου)είναι φυσιολογικα τα υγρά φτιάχνετε ο τραχηλος

Και εγώ ψάχνω τα συμπτώματα...και περιμένω πως και πως να φύγουν και τα μπεζ που έχω αλλιώς δεν μπορώ να ξανά αρχίσω το σαλοσπιρ...δεν το θυμόμουν ότι είχες δει κ εσύ αίμα... πραγματικά είναι σοκαριστικό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra93 said:

Δεν το πιστεύω κορίτσι μου ,τι δοκιμασία ήταν και αυτή...πόσος τρόμος....μόνο που το διάβασα σοκαρίστηκα...ευτυχως όμως σημασία έχει ότι το μωράκι σ είναι καλα...πολλες έχουν δει αίμα και δεν είναι τπτ...φυσικα άλλο να στο λέω και άλλο να το ζεις...πριν πόσες μέρες είχες κάνει υπέρηχο κ δεν είχε φανεί τπτ?σε ποια εβδομάδα είσαι?

Και εγώ ψάχνω τα συμπτώματα...και περιμένω πως και πως να φύγουν και τα μπεζ που έχω αλλιώς δεν μπορώ να ξανά αρχίσω το σαλοσπιρ...δεν το θυμόμουν ότι είχες δει κ εσύ αίμα... πραγματικά είναι σοκαριστικό....

Είχα κάνει πριν μια βδομάδα ακριβώς! Σήμερα είμαι 6w και 4d..Δεν είχαν δει τίποτα.. Ο γιατρός μου είπε ότι κάποιες εγκυμοσύνες πηγαίνουν σφαίρα από την αρχή χωρίς προβλήματα και κάποιες άλλες θέλουν αρκετή υπομονή και πάμε βήμα βήμα.. Η δική μου φυσικά είναι στη δεύτερη κατηγορία.. Πότε σταθηκα τυχερή για να είμαι και τώρα..  Μη με παρεξηγείτε είναι το ασανσέρ που κατεβαίνει..  

Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Είχα κάνει πριν μια βδομάδα ακριβώς! Σήμερα είμαι 6w και 4d..Δεν είχαν δει τίποτα.. Ο γιατρός μου είπε ότι κάποιες εγκυμοσύνες πηγαίνουν σφαίρα από την αρχή χωρίς προβλήματα και κάποιες άλλες θέλουν αρκετή υπομονή και πάμε βήμα βήμα.. Η δική μου φυσικά είναι στη δεύτερη κατηγορία.. Πότε σταθηκα τυχερή για να είμαι και τώρα..  Μη με παρεξηγείτε είναι το ασανσέρ που κατεβαίνει..  

Σταμάτα το ασανσέρ και εσύ λοιπόν γτ όλα είναι μια χαρά προς το παρόν....το μωράκι σ θα καταλαβαίνει ότι είσαι αγχωμενη...θα μου πεις τι?εγώ δεν θα ήμουν?φυσικά και θα ήμουν...αλλά το πρώτο βήμα έγινε...είδες το μωράκι σου και το άκουσες κιόλας....ας είναι όλα καλά θα λες και ας έχεις μικροπροβλήματα δεν πειράζει....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Είχα κάνει πριν μια βδομάδα ακριβώς! Σήμερα είμαι 6w και 4d..Δεν είχαν δει τίποτα.. Ο γιατρός μου είπε ότι κάποιες εγκυμοσύνες πηγαίνουν σφαίρα από την αρχή χωρίς προβλήματα και κάποιες άλλες θέλουν αρκετή υπομονή και πάμε βήμα βήμα.. Η δική μου φυσικά είναι στη δεύτερη κατηγορία.. Πότε σταθηκα τυχερή για να είμαι και τώρα..  Μη με παρεξηγείτε είναι το ασανσέρ που κατεβαίνει..  

Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα ,εγώ το είδα το αίμα 5η βδομάδα και 5ημερων.Μπορει να έχω και άλλα 3 παιδιά αλλά μόνο στην σκέψη ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά με τρελαινει γιατί τ έχω ξανά ζήσει.Και εμένα η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα ,εκεί που βλέπω ότι δεν έχω κάτι όταν σκουπίζονται ανεβαίνω αλλά μετά ξανά τα ίδια .Ο θεος είναι μεγάλος ,εύχομαι όλο αυτό να είναι κάτι περαστικό μια κακία ανάμνηση

πρίν από 18 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Δεν το πιστεύω κορίτσι μου ,τι δοκιμασία ήταν και αυτή...πόσος τρόμος....μόνο που το διάβασα σοκαρίστηκα...ευτυχως όμως σημασία έχει ότι το μωράκι σ είναι καλα...πολλες έχουν δει αίμα και δεν είναι τπτ...φυσικα άλλο να στο λέω και άλλο να το ζεις...πριν πόσες μέρες είχες κάνει υπέρηχο κ δεν είχε φανεί τπτ?σε ποια εβδομάδα είσαι?

Και εγώ ψάχνω τα συμπτώματα...και περιμένω πως και πως να φύγουν και τα μπεζ που έχω αλλιώς δεν μπορώ να ξανά αρχίσω το σαλοσπιρ...δεν το θυμόμουν ότι είχες δει κ εσύ αίμα... πραγματικά είναι σοκαριστικό....

Και ακόμα δεν έχω καθαρίσει τελείως υπάρχουν στιγμές που θα δω κάτι σαν μπεζ καφέ και σήμερα ας πούμε κ εχθές σαν τα υγρά να ήταν ροζέ κάπως ,στην σερβιετα βλέπω κάτι σημαδακια καφέ ,αναμένω τουλάχιστον να δω καρδιά την Τετάρτη ,γιατί μου είπε το αίμα δεν προέρχεται από αποκόλληση ούτε βλέπει κάτι περίεργο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, FAITH** said:

Είχα κάνει πριν μια βδομάδα ακριβώς! Σήμερα είμαι 6w και 4d..Δεν είχαν δει τίποτα.. Ο γιατρός μου είπε ότι κάποιες εγκυμοσύνες πηγαίνουν σφαίρα από την αρχή χωρίς προβλήματα και κάποιες άλλες θέλουν αρκετή υπομονή και πάμε βήμα βήμα.. Η δική μου φυσικά είναι στη δεύτερη κατηγορία.. Πότε σταθηκα τυχερή για να είμαι και τώρα..  Μη με παρεξηγείτε είναι το ασανσέρ που κατεβαίνει..  

Δεν πειράζει αν η δική σου εγκυμοσύνη είναι στη δεύτερη κατηγορία. Αρκεί να προχωράει κανονικά!!! Και εγώ ξάπλα είμαι την περισσότερη ώρα. Ας είναι...

Όσο για την πάπια, ομολογώ ότι το είχα σκεφτεί και εγώ :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FAITH** είπε:

@Andri M @Dimitra93 @βιολετα3 σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση.. Ας βοηθήσει η Παναγία να προχωρήσουμε όλες καλά μέχρι το τέλος! :x Βήμα βήμα λοιπόν και βλέπουμε.. 

Ξέρετε τι έχω παρατηρήσει...ότι στην 6 εβδομάδα εμφανίζονται σχεδόν πάντα υπολείμματα όπως καφέ και κόκκινο...ίσως αυτό που λέω είναι και λάθος αλλά ας πούμε εγώ μετά από επαφή είχα μερικές φορές στην ωορρηξία αίμα..κάποιες είναι πιο ευαίσθητες κάποιες οχι...κάποια είναι θέμα ορμονών και κάποια ίσως θέμα τραχήλου...τόσες αλλαγές γίνονται στο σώμα μας...και εγώ είμαι αγχωμενη που δεν μπορώ να πάρω το σαλοσπιρ μέχρι να φύγουν τα μπεζ...και λέω ίσως μου χρειάζεται....δεν σταματάνε ποτέ οι σκέψεις....

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα ,εγώ το είδα το αίμα 5η βδομάδα και 5ημερων.Μπορει να έχω και άλλα 3 παιδιά αλλά μόνο στην σκέψη ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά με τρελαινει γιατί τ έχω ξανά ζήσει.Και εμένα η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα ,εκεί που βλέπω ότι δεν έχω κάτι όταν σκουπίζονται ανεβαίνω αλλά μετά ξανά τα ίδια .Ο θεος είναι μεγάλος ,εύχομαι όλο αυτό να είναι κάτι περαστικό μια κακία ανάμνηση

Και ακόμα δεν έχω καθαρίσει τελείως υπάρχουν στιγμές που θα δω κάτι σαν μπεζ καφέ και σήμερα ας πούμε κ εχθές σαν τα υγρά να ήταν ροζέ κάπως ,στην σερβιετα βλέπω κάτι σημαδακια καφέ ,αναμένω τουλάχιστον να δω καρδιά την Τετάρτη ,γιατί μου είπε το αίμα δεν προέρχεται από αποκόλληση ούτε βλέπει κάτι περίεργο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όντως έχω καφέ από την 6η εβδομάδα, μέχρι και τώρα που την Τρίτη κλείνω την 8η εβδομάδα.... Βέβαια, εγώ παίρνω κανονικά κ το σαλοσπιρ κ συνεχίζω και τις innohep λόγω θρομβοφιλιας. Τι να πω?! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Για μένα ημέρα δε ξημερωσε ιδιαίτερα καλά.. :-( Πήγα τα ξημερώματα τουαλέτα και το που σκουπιστηκα είδα κατά κόκκινο αίμα στο χαρτί και μετά στη λεκάνη.. Έπαθα πανικό, μέχρι και δυσπνοια έπαθα. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω από κει να με δει. Το θετικό ήταν ότι το μωράκι μου ήταν εκεί και η καρδούλα του Συνέχιζε να χτυπάει.. Ακουσαμε στο βάθος την καρδούλα αλλά όχι καθαρά. Μου είπε ότι είναι οριακά για να την ακούσουμε και μου είπε σε 10 μέρες να πάω πάλι για να με δει. Το αίμα ήταν πιθανόν από εγκλωβισμενο στην μήτρα και μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ γιατί υπάρχουν άλλα δύο υπολείμματα που είδε. Ξάπλα, ξεκούραση και υπομονή μου είπε.. Οι μετρήσεις μου για τις μέρες που είμαι είναι φυσιολογικές αλλά δε μπορουν να ξέρουν πως θα προχωρήσει η κυηση.. Προσευχομαι να πάνε όλα καλά.. Πόση στενοχωρια πήρα σήμερα.. Συγγνώμη αν σας έριξα κι εσάς αλλά δε μπορώ, θα σκάσω.. Προχωραγαν όλα τόσα καλά.. 

Μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ... Κ μένα μου είπε πως ενδεχομένως να έχω αίμα κ να μην αγχωθω γτ θα είναι από αγγεία που φτιάχνονται.. να φανταστείς τα είδαμε στον υπέρηχο τα αγγεία!!! Προς το παρόν δεν είδα αίμα , ελπίζω να μην δω! αλλά κ πάλι δεν κουράζομαι, δεν κάνω τπτ από δουλειές κ είμαι καναπέ κ κρεβάτι.. κάνε υπομονή κ ξεκούραση κ όλα θα πάνε καλά!!! Όσο για την τουαλέτα πες στον γιατρό σου να σου γράψει υπόθετα γλυκερίνης!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Ξέρετε τι έχω παρατηρήσει...ότι στην 6 εβδομάδα εμφανίζονται σχεδόν πάντα υπολείμματα όπως καφέ και κόκκινο...ίσως αυτό που λέω είναι και λάθος αλλά ας πούμε εγώ μετά από επαφή είχα μερικές φορές στην ωορρηξία αίμα..κάποιες είναι πιο ευαίσθητες κάποιες οχι...κάποια είναι θέμα ορμονών και κάποια ίσως θέμα τραχήλου...τόσες αλλαγές γίνονται στο σώμα μας...και εγώ είμαι αγχωμενη που δεν μπορώ να πάρω το σαλοσπιρ μέχρι να φύγουν τα μπεζ...και λέω ίσως μου χρειάζεται....δεν σταματάνε ποτέ οι σκέψεις....

Αυτό που λες το παρατήρησα και εγώ όταν είδα το αίμα και είδα το ημερολόγιο που κρατούσα όταν είχα περίοδο ,όταν είδα το αίμα ήμουν ακριβώς στην ωορρηξία .Πάντα καταλάβαινα την ωορρηξία μου γιατί είχα αίμα και πόνο 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dimitra93 said:

Ξέρετε τι έχω παρατηρήσει...ότι στην 6 εβδομάδα εμφανίζονται σχεδόν πάντα υπολείμματα όπως καφέ και κόκκινο...ίσως αυτό που λέω είναι και λάθος αλλά ας πούμε εγώ μετά από επαφή είχα μερικές φορές στην ωορρηξία αίμα..κάποιες είναι πιο ευαίσθητες κάποιες οχι...κάποια είναι θέμα ορμονών και κάποια ίσως θέμα τραχήλου...τόσες αλλαγές γίνονται στο σώμα μας...και εγώ είμαι αγχωμενη που δεν μπορώ να πάρω το σαλοσπιρ μέχρι να φύγουν τα μπεζ...και λέω ίσως μου χρειάζεται....δεν σταματάνε ποτέ οι σκέψεις....

Κι εγώ αντηπικτικες και salospir κομμένα για μια βδομάδα μου είπε ο γιατρός.. Μην σε αγχώνει αυτό.. Αυτά τα σταματάμε για να μην έχουμε καμμία αιμορραγία πάλι..  Κι εμένα μέχρι να καθαρίσω μου είπε, αν και δεν έχω τίποτα πάλι ευτυχώς.. 

 

Καλημέρα και καλή Σαρακοστη σε όλες!! Του χρόνου να πετάμε χαρταετους με τα μωράκια μας!! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...