Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα ,πριν μισή ώρα είδα κόκκινο αίμα ,έχω ξαπλώσει κ περιμένω να με πάρει τηλ ο γιατρός.Επιδομα τοκετού δεν ξέρω αν παίρνεις ,αλλά ξέρω ότι πλέον παίρνουν 2000ευρω σαν βοήθημα ανεξάρτητα αν δουλεύεις η οχι

Μίλησες με τον γιατρό σου? Τι σου είπε? Είδες πολύ αίμα? Μείνε ξαπλωμένη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, xrys1988 είπε:

Μίλησες με τον γιατρό σου? Τι σου είπε? Είδες πολύ αίμα? Μείνε ξαπλωμένη....

Μίλησα με την κουνιάδα μου(είναι μαία στον γιατρό μου)δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά ξεκούραση ,ήταν αρκετό στο σκούπισμα .Απλά μου είπε αν θέλω να πάω αυτήν την Τετάρτη αντί την επόμενη που είναι το ραντεβού μου ,απλά μου είπε πως επειδή είμαι στην έκτη εβδομάδα μπορεί να μην ακούσω καρδιά και να μην απογοητεύτω ,είπα να πάω μήπως νιώσω καλύτερα και να δω τι θα μου πει ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Μίλησα με την κουνιάδα μου(είναι μαία στον γιατρό μου)δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά ξεκούραση ,ήταν αρκετό στο σκούπισμα .Απλά μου είπε αν θέλω να πάω αυτήν την Τετάρτη αντί την επόμενη που είναι το ραντεβού μου ,απλά μου είπε πως επειδή είμαι στην έκτη εβδομάδα μπορεί να μην ακούσω καρδιά και να μην απογοητεύτω ,είπα να πάω μήπως νιώσω καλύτερα και να δω τι θα μου πει ο γιατρος

Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Αν δυσκολεύεσαι στην τουαλέτα ζήτα υπόθετο γλυκερίνης. Ελπίζω όλα να πάνε καλά κ να μην είναι τπτ σοβαρό!... Να πας για υπέρηχο πιο σύντομα από το ραντεβού σου κ ας μην ακούσεις ακόμα καρδούλα! Αρκεί να δεις πως όλα είναι καλά για να σου φύγει το άγχος!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Μίλησα με την κουνιάδα μου(είναι μαία στον γιατρό μου)δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απλά ξεκούραση ,ήταν αρκετό στο σκούπισμα .Απλά μου είπε αν θέλω να πάω αυτήν την Τετάρτη αντί την επόμενη που είναι το ραντεβού μου ,απλά μου είπε πως επειδή είμαι στην έκτη εβδομάδα μπορεί να μην ακούσω καρδιά και να μην απογοητεύτω ,είπα να πάω μήπως νιώσω καλύτερα και να δω τι θα μου πει ο γιατρος

Εεε ναι...να πας να σε δει και να ηρεμήσεις ότι είναι όλα καλά! Ξεκούραση και ηρεμία λοιπόν!! 

Link to comment
Share on other sites

@Deppybach @xrys1988 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ,είμαι ξαπλωμένη από την ώρα που είδα το αίμα ,έβαλα μόνο φαγητό στα κορίτσια μου και τουαλέτα ,κοιμήθηκα και λιγο .Ναι θα πάω κάτι θα δει δεν μπορεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Εχθές το απόγευμα ξαναείδα ροζ αίμα στο σκούπισμα κ στην σεβριετα ελάχιστες σταγόνες ,κατά την διάρκεια της νύχτας που πήγα 2 φορές τουαλέτα είχα αχνό καφέ όπως κ σήμερα 1 σταγόνα στην σερβιετα και στο σκούπισμα αχνό καφέ .Ανυπομονώ να περάσει κ η σημερινή μέρα για να πάω αύριο στον γιατρό.Ξυπνησα με αρκετή ζάλη ,υπόθετο είναι από την πολύ ξαπλα μιας κ είμαι πολύ δραστήρια κ είχα χρόνια να είμαι τόσες ώρες στο κρεβάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Εχθές το απόγευμα ξαναείδα ροζ αίμα στο σκούπισμα κ στην σεβριετα ελάχιστες σταγόνες ,κατά την διάρκεια της νύχτας που πήγα 2 φορές τουαλέτα είχα αχνό καφέ όπως κ σήμερα 1 σταγόνα στην σερβιετα και στο σκούπισμα αχνό καφέ .Ανυπομονώ να περάσει κ η σημερινή μέρα για να πάω αύριο στον γιατρό.Ξυπνησα με αρκετή ζάλη ,υπόθετο είναι από την πολύ ξαπλα μιας κ είμαι πολύ δραστήρια κ είχα χρόνια να είμαι τόσες ώρες στο κρεβάτι.

Καλημέρα. Θα πας αύριο και θα δεις όλα καλά θα είναι. Απλά ίσως χρειαστεί να μείνεις για κάποιες μέρες ξαπλωμένη. Είχα κι εγώ καφέ στο σκούπισμα για αρκετές μέρες κ μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι αυτό. Βέβαια, μου είπε ξεκούραση και να μην πάω στη δουλειά.... ούτε δουλειές και τέτοια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrys1988 είπε:

Καλημέρα. Θα πας αύριο και θα δεις όλα καλά θα είναι. Απλά ίσως χρειαστεί να μείνεις για κάποιες μέρες ξαπλωμένη. Είχα κι εγώ καφέ στο σκούπισμα για αρκετές μέρες κ μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι αυτό. Βέβαια, μου είπε ξεκούραση και να μην πάω στη δουλειά.... ούτε δουλειές και τέτοια. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Μακάρι !!!Ούτε κ εγώ δουλειές δεν κάνω ,πέρα ένα φαγητό να φάμε και αυτό το φτιάχνω με δόσεις .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Εχθές το απόγευμα ξαναείδα ροζ αίμα στο σκούπισμα κ στην σεβριετα ελάχιστες σταγόνες ,κατά την διάρκεια της νύχτας που πήγα 2 φορές τουαλέτα είχα αχνό καφέ όπως κ σήμερα 1 σταγόνα στην σερβιετα και στο σκούπισμα αχνό καφέ .Ανυπομονώ να περάσει κ η σημερινή μέρα για να πάω αύριο στον γιατρό.Ξυπνησα με αρκετή ζάλη ,υπόθετο είναι από την πολύ ξαπλα μιας κ είμαι πολύ δραστήρια κ είχα χρόνια να είμαι τόσες ώρες στο κρεβάτι.

Καλημέρα!! Άντε κάνε ακόμα λίγο υπομονή κ θα δεις όλα καλά θα πάνε!!! Εσύ συνέχισε αυτό που κάνεις!! Ξεκούραση όσο μπορείς!!! Το καφέ μη το φοβάσαι κ τόσο! Κ γω είχα κ πήγα να με δουν κ όλα καλά!!! Όπως επίσης δεν ξέρω αν κάνεις αντιπηκτική ένεση, εγώ κάνω κ μου είπαν πως παίζει ρόλο στο χρωματακι που βλέπουμε! Η ζάλη είναι φυσιολογική από την στιγμή που ενώ κάναμε ένα σωρό πράγματα εντός κ εκτός σπιτιού, τώρα κρεβάτι κ καναπέ είναι τα μόνα που επισκεπτόμαστε!! Άσε!!!! Να βγαίνεις έστω κ λίγο έξω στο μπαλκόνι να βλέπεις έξω. Εμένα με βοηθάει αυτό!! Αύριο πάω κ γω για τον επίσημο 2ο υπέρηχο κ έχω μια αγωνία!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα.. @βιολετα3 όλα καλά θα πάνε, δεν θα είναι κάτι.. Προσπάθησε να είσαι ξάπλα συνέχεια μήπως και είναι καμία μικρή αποκολλησουλα.  @Deppybachάντε με το καλό για αύριο! Φαντάζομαι το αγχος σου, εγώ που είμαι την άλλη βδομάδα το σκέφτομαι συνέχεια.. Η Παναγία μας προστατεύει, είμαι σίγουρη! Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών..  Από συμπτώματα έχω μόνο το στήθος.. Κάποιες φορές με πεθαίνει και κάποιες άλλες είναι πιο ανάλαφρο. Και κάποιες φορές αισθάνομαι ένα βάρος στην κοιλιά.  Εσείς είχατε κανένα άλλο σύμπτωμα? Θέλω να πιστεύω ότι εξελίσσεται φυσιολογικά η εγκυμοσύνη..  Pfff. Τι να μου πείτε κι εσείς βρε κορίτσια, όλες το ίδιο άγχος έχουμε.. :roll:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μια από τα ίδια!! Άγχος που δεν περναει η ώρα. Είχα παει στο αρχικό ραντεβού 5 εβδ κ 6 ημερών, είδε σάκο και λεκιθικο και αυριο 7 εβδ κ 6 ημερών παω για να δούμε τι θα δουμε.. Κι εγώ έχω το στήθος ποτε πολύ, ποτε λιγότερο, στην αρχή είχα και πονους αλλά τώρα είμαι καλυτερα. Είναι 3-4 μέρες που το πρωι με πιανει πολύ έντονη ζαλάδα σε σημείο να μη μπορώ να σταθώ. Κρατάει καμία ωρα και μετά περνάει. Να είναι από τα ουτροτζεσταν; μπορεί, αλλά δεν τα ξεκίνησα τώρα, τα παίρνω σχεδόν 1 μήνα. Εσείς έχετε ζαλάδες;

Πάντως πολυ άγχος κοριτσια. Ειδικά εγώ που είχα παλλιμδρομη πριν 2 χρόνια (από εξωσωματική) και τώρα η συλληψη έγινε φυσιολογικά κι εντελώς απρόσμενα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 said:

Καλημέρα! Μια από τα ίδια!! Άγχος που δεν περναει η ώρα. Είχα παει στο αρχικό ραντεβού 5 εβδ κ 6 ημερών, είδε σάκο και λεκιθικο και αυριο 7 εβδ κ 6 ημερών παω για να δούμε τι θα δουμε.. Κι εγώ έχω το στήθος ποτε πολύ, ποτε λιγότερο, στην αρχή είχα και πονους αλλά τώρα είμαι καλυτερα. Είναι 3-4 μέρες που το πρωι με πιανει πολύ έντονη ζαλάδα σε σημείο να μη μπορώ να σταθώ. Κρατάει καμία ωρα και μετά περνάει. Να είναι από τα ουτροτζεσταν; μπορεί, αλλά δεν τα ξεκίνησα τώρα, τα παίρνω σχεδόν 1 μήνα. Εσείς έχετε ζαλάδες;

Πάντως πολυ άγχος κοριτσια. Ειδικά εγώ που είχα παλλιμδρομη πριν 2 χρόνια (από εξωσωματική) και τώρα η συλληψη έγινε φυσιολογικά κι εντελώς απρόσμενα.. 

Αχ τι ωραία! Φυσιολογική σύλληψη χωρίς να το περιμένετε.. Οι αγαπημένες μου ιστορίες.. Μ το καλό κοπέλα μου. Όλα καλά θα πάνε.!κι εγώ πριν σχεδόν 2 χρόνια είχα παλίνδρομη από εξωσωματική.. Τα αφήνουμε όμως πίσω και βλέπουμε μπροστά μόνο! Εγώ έκανα τον πρώτο υπερηχο το Σάββατο και είδαμε και καρδούλα αλλά δεν ακούσαμε. Την άλλη βδομάδα πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε..  Κι εσείς αύριο θα ακούσετε τον πιο όμορφο ήχο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 said:

Καλημέρα! Μια από τα ίδια!! Άγχος που δεν περναει η ώρα. Είχα παει στο αρχικό ραντεβού 5 εβδ κ 6 ημερών, είδε σάκο και λεκιθικο και αυριο 7 εβδ κ 6 ημερών παω για να δούμε τι θα δουμε.. Κι εγώ έχω το στήθος ποτε πολύ, ποτε λιγότερο, στην αρχή είχα και πονους αλλά τώρα είμαι καλυτερα. Είναι 3-4 μέρες που το πρωι με πιανει πολύ έντονη ζαλάδα σε σημείο να μη μπορώ να σταθώ. Κρατάει καμία ωρα και μετά περνάει. Να είναι από τα ουτροτζεσταν; μπορεί, αλλά δεν τα ξεκίνησα τώρα, τα παίρνω σχεδόν 1 μήνα. Εσείς έχετε ζαλάδες;

Πάντως πολυ άγχος κοριτσια. Ειδικά εγώ που είχα παλλιμδρομη πριν 2 χρόνια (από εξωσωματική) και τώρα η συλληψη έγινε φυσιολογικά κι εντελώς απρόσμενα.. 

Οι ζαλαδες νομιζω οτι τις προκαλει και η χοριακη που ανεβαινει ολο και περισσοτερο, και λενε οτι ανεβαινει κυριως τις πρωινες ωρες. Αναγουλες-ναυτιες δεν εχεις καθολου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Οι ζαλαδες νομιζω οτι τις προκαλει και η χοριακη που ανεβαινει ολο και περισσοτερο, και λενε οτι ανεβαινει κυριως τις πρωινες ωρες. Αναγουλες-ναυτιες δεν εχεις καθολου; 

Έχω κάτι στομαχικα, όχι ακριβώς αναγούλα, αλλά ακριβώς επειδή είμαι πολύ πολύ επιφυλακτική με την έκβαση δεν δίνω σημασία.. Η ζάλη είναι το πιο έντονο αλλά κι αυτό το αποδίδω στην προγεστερόνη που παιρνω από το στόμα. 

Εσείς πώς τα πάτε; έχετε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, FAITH** said:

Γειά σας κορίτσια και από μένα.. @βιολετα3 όλα καλά θα πάνε, δεν θα είναι κάτι.. Προσπάθησε να είσαι ξάπλα συνέχεια μήπως και είναι καμία μικρή αποκολλησουλα.  @Deppybachάντε με το καλό για αύριο! Φαντάζομαι το αγχος σου, εγώ που είμαι την άλλη βδομάδα το σκέφτομαι συνέχεια.. Η Παναγία μας προστατεύει, είμαι σίγουρη! Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών..  Από συμπτώματα έχω μόνο το στήθος.. Κάποιες φορές με πεθαίνει και κάποιες άλλες είναι πιο ανάλαφρο. Και κάποιες φορές αισθάνομαι ένα βάρος στην κοιλιά.  Εσείς είχατε κανένα άλλο σύμπτωμα? Θέλω να πιστεύω ότι εξελίσσεται φυσιολογικά η εγκυμοσύνη..  Pfff. Τι να μου πείτε κι εσείς βρε κορίτσια, όλες το ίδιο άγχος έχουμε.. :roll:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@FAITH** Εμείς προχωράμε παράλληλα! και εγώ σήμερα (βάσει του eleftheia, με βλαστοκύστες 5 ημερών), είμαι 5w+6d !!!

15/02 έκανα την εμβρυομεταφορά, εσύ? 

Αυτό το άγχος...Και εγώ περιμένω πώς και πώς να πάω για υπέρηχο, αυτή την Πέμπτη. Θα είμαι 6w +1d. Δεν περιμένω να ακούσω καρδούλες, αλλά θα ήθελα να δω εμβρυικά στοιχεία...

Εσύ έχεις κάνει ήδη έναν υπέρηχο, σωστά?

Από συμπτώματα, και εγώ το στήθος, έτσι όπως το περιγράφεις...Κάποιες φορές είναι πολύ βαρύ και ευαίσθητο και κάποιες άλλες είναι πιο ανάλαφρο. Το βάρος στην κοιλιά το αισθάνομαι και εγώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...