Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

@FAITH** είμαστε ακριβώς την ίδια εβδομάδα. @Deppybach δεν παίρνω κανένα φάρμακο και ούτε μου πρότεινε κάτι ο γιατρός γιατί λέει δίνουν μόνο σε ιδιαίτερες περιπτώσεις. @agg83 εγώ δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα 5ηβδομαδα και 6 ημερών ,ακόμα και το στήθος μου δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί τόσο πέρα από της θηλές που μπορεί να είναι πιο ευαίσθητες ,δεν έχει πρηστεί ιδιαίτερα απλά τ νιώθω λίγο πιο βαρύ ίσως επειδή δεν έχω και στήθος μεγάλο  δεν ξέρω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Andri M said:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@FAITH** Εμείς προχωράμε παράλληλα! και εγώ σήμερα (βάσει του eleftheia, με βλαστοκύστες 5 ημερών), είμαι 5w+6d !!!

15/02 έκανα την εμβρυομεταφορά, εσύ? 

Αυτό το άγχος...Και εγώ περιμένω πώς και πώς να πάω για υπέρηχο, αυτή την Πέμπτη. Θα είμαι 6w +1d. Δεν περιμένω να ακούσω καρδούλες, αλλά θα ήθελα να δω εμβρυικά στοιχεία...

Εσύ έχεις κάνει ήδη έναν υπέρηχο, σωστά?

Από συμπτώματα, και εγώ το στήθος, έτσι όπως το περιγράφεις...Κάποιες φορές είναι πολύ βαρύ και ευαίσθητο και κάποιες άλλες είναι πιο ανάλαφρο. Το βάρος στην κοιλιά το αισθάνομαι και εγώ. 

Έκανα εμβρυομεταφορα στις 11/2 και σύμφωνα με αυτό το site με έβγαζε 4 μέρες πιο πολύ. Όταν πήγα για τον υπερηχο το Σάββατο μου είπε ότι ήμουν 5 εβδομάδων και 3 ημερών και όχι 6 εβδομάδες που υπολογιζα..  Ο γιατρός μου είπε ότι στην εξωσωματική μετράνε διαφορετικό και ότι ενώ είχα περίοδο 24/1, ο γιατρός μου ξεκίνησε να μετράει από 27/1.. Δε ζήτησα διευκρίνηση, δε με απασχόλησε κιόλας..  Μπορεί το ίδιο να σου πει και ο γιατρός σου. Με το καλό υπερηχος σου! Θα δείτε σίγουρα εμβρυακι-α.!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** said:

Έκανα εμβρυομεταφορα στις 11/2 και σύμφωνα με αυτό το site με έβγαζε 4 μέρες πιο πολύ. Όταν πήγα για τον υπερηχο το Σάββατο μου είπε ότι ήμουν 5 εβδομάδων και 3 ημερών και όχι 6 εβδομάδες που υπολογιζα..  Ο γιατρός μου είπε ότι στην εξωσωματική μετράνε διαφορετικό και ότι ενώ είχα περίοδο 24/1, ο γιατρός μου ξεκίνησε να μετράει από 27/1.. Δε ζήτησα διευκρίνηση, δε με απασχόλησε κιόλας..  Μπορεί το ίδιο να σου πει και ο γιατρός σου. Με το καλό υπερηχος σου! Θα δείτε σίγουρα εμβρυακι-α.!! 

Αχ, ναι, τώρα το θυμήθηκα. Το είχες γράψει. Ίσως λοιπόν εγώ να είμαι λιγότερο από 5w + 6 d :) 

Με το καλό και ο επόμενος υπέρηχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Αχ, ναι, τώρα το θυμήθηκα. Το είχες γράψει. Ίσως λοιπόν εγώ να είμαι λιγότερο από 5w + 6 d :) 

Με το καλό και ο επόμενος υπέρηχος! 

Ευχαριστω! Περιμένουμε αύριο τις πρώτες εντυπώσεις από εσένα!! Όλα τέλεια θα είναι! 

Just now, βιολετα3 said:

@FAITH** είμαστε ακριβώς την ίδια εβδομάδα. @Deppybach δεν παίρνω κανένα φάρμακο και ούτε μου πρότεινε κάτι ο γιατρός γιατί λέει δίνουν μόνο σε ιδιαίτερες περιπτώσεις. @agg83 εγώ δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα 5ηβδομαδα και 6 ημερών ,ακόμα και το στήθος μου δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί τόσο πέρα από της θηλές που μπορεί να είναι πιο ευαίσθητες ,δεν έχει πρηστεί ιδιαίτερα απλά τ νιώθω λίγο πιο βαρύ ίσως επειδή δεν έχω και στήθος μεγάλο  δεν ξέρω.

Αύριο όλα καλά θα είναι, θα δεις! :x

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα.. @βιολετα3 όλα καλά θα πάνε, δεν θα είναι κάτι.. Προσπάθησε να είσαι ξάπλα συνέχεια μήπως και είναι καμία μικρή αποκολλησουλα.  @Deppybachάντε με το καλό για αύριο! Φαντάζομαι το αγχος σου, εγώ που είμαι την άλλη βδομάδα το σκέφτομαι συνέχεια.. Η Παναγία μας προστατεύει, είμαι σίγουρη! Σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών..  Από συμπτώματα έχω μόνο το στήθος.. Κάποιες φορές με πεθαίνει και κάποιες άλλες είναι πιο ανάλαφρο. Και κάποιες φορές αισθάνομαι ένα βάρος στην κοιλιά.  Εσείς είχατε κανένα άλλο σύμπτωμα? Θέλω να πιστεύω ότι εξελίσσεται φυσιολογικά η εγκυμοσύνη..  Pfff. Τι να μου πείτε κι εσείς βρε κορίτσια, όλες το ίδιο άγχος έχουμε.. :roll:

Εγώ ανέφερα ξανά πως με το που έκλεισα την 6η βδομάδα, ξύπνησα με ζαλάδες κ ναυτία!!! Συνέχισαν λίγες μέρες μέσα στις επόμενες βδομάδες. Ο γιατρός μου είπε πως γενικά την 10η-12η βδομάδα κορυφώνονται οι ζαλάδες!!! Αχ τι μας περιμένει!!! Χαχαχαχα!!! Γλυκες στιγμές!!! :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου !!!Από εχθές το πρωί που είχα καφέ δεν ξαναείδα κάτι άλλο κατά την διάρκεια της ημέρας ,σήμερα κάτι ελάχιστα σαν μπεζ καφέ .Βρε κορίτσια θέλω να πάω στο σούπερ μάρκετ να πάρω 2,3 απαραίτητα είναι 300 μέτρα από τ σπίτι μου βέβαια δεν θα τα κουβαλήσω εγώ η κόρη μου να πάω ,κάνει κακό να περπατάμε?βέβαια κ στο σπίτι περπατάω και κάνω καμιά ελαφρια δουλειά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 said:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!Από εχθές το πρωί που είχα καφέ δεν ξαναείδα κάτι άλλο κατά την διάρκεια της ημέρας ,σήμερα κάτι ελάχιστα σαν μπεζ καφέ .Βρε κορίτσια θέλω να πάω στο σούπερ μάρκετ να πάρω 2,3 απαραίτητα είναι 300 μέτρα από τ σπίτι μου βέβαια δεν θα τα κουβαλήσω εγώ η κόρη μου να πάω ,κάνει κακό να περπατάμε?βέβαια κ στο σπίτι περπατάω και κάνω καμιά ελαφρια δουλειά.

Καλήμερα.. Εγώ θα σου έλεγα να μην ξεθαρευεις, τουλάχιστον μέχρι να πας στο γιατρό και να δεις τι ήταν..  Ο οργανισμός σου ξεκουραστηκε και γι αυτό σταμάτησε.. Αν μετακινηθείς μπορεί πάλι κάτι να γίνει..Είναι μικρό και ευαίσθητο το εμβρυακι σου ακόμα..  Γνώμη μου πάντα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Καλήμερα.. Εγώ θα σου έλεγα να μην ξεθαρευεις, τουλάχιστον μέχρι να πας στο γιατρό και να δεις τι ήταν..  Ο οργανισμός σου ξεκουραστηκε και γι αυτό σταμάτησε.. Αν μετακινηθείς μπορεί πάλι κάτι να γίνει..Είναι μικρό και ευαίσθητο το εμβρυακι σου ακόμα..  Γνώμη μου πάντα.. 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ !!!

Just now, βιολετα3 είπε:

Αυτό σκέφτηκα και εγώ !!!

Δες λίγο τα μηνύματα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!Από εχθές το πρωί που είχα καφέ δεν ξαναείδα κάτι άλλο κατά την διάρκεια της ημέρας ,σήμερα κάτι ελάχιστα σαν μπεζ καφέ .Βρε κορίτσια θέλω να πάω στο σούπερ μάρκετ να πάρω 2,3 απαραίτητα είναι 300 μέτρα από τ σπίτι μου βέβαια δεν θα τα κουβαλήσω εγώ η κόρη μου να πάω ,κάνει κακό να περπατάμε?βέβαια κ στο σπίτι περπατάω και κάνω καμιά ελαφρια δουλειά.

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις τον γιατρό σου !! Αλήθεια έμαθες από τι ήταν το αίμα ? Και γω είχα δει καφέ στην πρωτη μου εγκυμοσύνη αλλά δεν σχετιζόταν με το έμβρυο πήγα αμέσως γιατρό ήταν μια φλεγμονή στον τράχηλο...οπότε συνέχισα την καθημερινότητα μου κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2021 at 3:51 PM, agg83 said:

Έχω κάτι στομαχικα, όχι ακριβώς αναγούλα, αλλά ακριβώς επειδή είμαι πολύ πολύ επιφυλακτική με την έκβαση δεν δίνω σημασία.. Η ζάλη είναι το πιο έντονο αλλά κι αυτό το αποδίδω στην προγεστερόνη που παιρνω από το στόμα. 

Εσείς πώς τα πάτε; έχετε τίποτα;

Γιατι δεν δοκιμαζεις να την παρεις κολπικα; Εγω απο την αρχη τη παιρνω κολπικα γιατι το στομαχι μου εχει γενικα τα χαλια του. Γενικα εχει πολλες παρενεργειες με κυριο τις ζαλαδες και ισως σε συνδιασμο και με τη χοριακη που ανεβαινει καθε βδομαδα να σου χειροτερευει. Ειναι καλη λυση να τα παιρνεις κολπικα γιατι δεν εχεις καθολου παρενεργειες με αυτο τον τροπο! 

Εγω εχω μπει στην 8η βδομαδα, αυριο παω για 2ο υπερηχο και κλασσικα πολυ αγχωμενη... Αυτη τη βδομαδα οι αναγουλες χειροτερεψαν και με δυσκολευουν ακομα περισσοτερο στη δουλεια. Και αν δεν κανω λαθος, οσο παιρνανε οι μερες θα χειροτερευουν κι αλλο! Εχετε γεια βρυσουλες!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου να συστήθω και εγώ...28 χρόνων και μετά από πέντε χρόνια προσπάθειας(εξωσωματική)έχοντας χάσει τις σάλπιγγες Μ και έχοντας περάσει κ ένα εξωμήτριο διανύω την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου....τόσο άγχος τόσος φόβος...είχα και μια εβδομάδα καφέ εκκρίσεις αλλά ευτυχώς όλα καλά μέχρι τώρα....θα ήθελα να σας ρωτήσω...όσες έχετε περάσει τις παλινδρομες που λέτε σε ποια εβδομάδα ήταν?πριν ακούσετε καρδούλα?εύχομαι σε όλες σας μια ανέφελη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε κατευχην 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήγα στον γιατρό είδαμε σάκο καρδούλα δυστυχώς όχι μου είπε την άλλη βδομάδα .Το αίμα δεν συσχετίζεται με αποκόλληση ίσως ήταν από την εμφύτευση τα βρήκε όλα φυσιολογικά για την 6η βδομάδα που είμαι .Οπότε αναμένω την επόμενη τεταρτη να ακούσω κ εγώ καρδουλα

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου να συστήθω και εγώ...28 χρόνων και μετά από πέντε χρόνια προσπάθειας(εξωσωματική)έχοντας χάσει τις σάλπιγγες Μ και έχοντας περάσει κ ένα εξωμήτριο διανύω την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου....τόσο άγχος τόσος φόβος...είχα και μια εβδομάδα καφέ εκκρίσεις αλλά ευτυχώς όλα καλά μέχρι τώρα....θα ήθελα να σας ρωτήσω...όσες έχετε περάσει τις παλινδρομες που λέτε σε ποια εβδομάδα ήταν?πριν ακούσετε καρδούλα?εύχομαι σε όλες σας μια ανέφελη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε κατευχην 

Καλώς ήρθες και εύχομαι με το καλό!!!εγώ σήμερα είμαι στην 6η εβδομάδα ακριβώς

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου πήγα στον γιατρό είδαμε σάκο καρδούλα δυστυχώς όχι μου είπε την άλλη βδομάδα .Το αίμα δεν συσχετίζεται με αποκόλληση ίσως ήταν από την εμφύτευση τα βρήκε όλα φυσιολογικά για την 6η βδομάδα που είμαι .Οπότε αναμένω την επόμενη τεταρτη να ακούσω κ εγώ καρδουλα

Καλώς ήρθες και εύχομαι με το καλό!!!εγώ σήμερα είμαι στην 6η εβδομάδα ακριβώς

Μην αγχώνεσαι που δεν άκουσες καρδουλα ...έχεις ακόμα μέχρι να ακούσεις...

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2021 at 10:16 ΠΜ, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!Από εχθές το πρωί που είχα καφέ δεν ξαναείδα κάτι άλλο κατά την διάρκεια της ημέρας ,σήμερα κάτι ελάχιστα σαν μπεζ καφέ .Βρε κορίτσια θέλω να πάω στο σούπερ μάρκετ να πάρω 2,3 απαραίτητα είναι 300 μέτρα από τ σπίτι μου βέβαια δεν θα τα κουβαλήσω εγώ η κόρη μου να πάω ,κάνει κακό να περπατάμε?βέβαια κ στο σπίτι περπατάω και κάνω καμιά ελαφρια δουλειά.

Καλημέρα!! Η αλήθεια είναι πως κ γω σκεφτόμουν να το κάνω αυτό αλλά κρατήθηκα! Καλό είναι να μην ξεθαρρευουμε... Αλλά χάρηκα που πάνε όλα καλά!!! Κ γω πήγα στον γιατρό χθες!! Μου είπε πως όλα είναι καλά, ακούσαμε κ καρδούλα!! Απλά με ενημέρωσε πως ενδέχεται να δω σε κάποια φάση αίμα. Να μην ανησυχήσω καθώς είναι από την μήτρα που δημιουργεί αγγεία! Αχ κορίτσια!!! Ένιωσα πολύ περίεργα όταν άκουσα καρδουλα!!! Απίστευτο!!!!

18 ώρες πρίν, depifish είπε:

Γιατι δεν δοκιμαζεις να την παρεις κολπικα; Εγω απο την αρχη τη παιρνω κολπικα γιατι το στομαχι μου εχει γενικα τα χαλια του. Γενικα εχει πολλες παρενεργειες με κυριο τις ζαλαδες και ισως σε συνδιασμο και με τη χοριακη που ανεβαινει καθε βδομαδα να σου χειροτερευει. Ειναι καλη λυση να τα παιρνεις κολπικα γιατι δεν εχεις καθολου παρενεργειες με αυτο τον τροπο! 

Εγω εχω μπει στην 8η βδομαδα, αυριο παω για 2ο υπερηχο και κλασσικα πολυ αγχωμενη... Αυτη τη βδομαδα οι αναγουλες χειροτερεψαν και με δυσκολευουν ακομα περισσοτερο στη δουλεια. Και αν δεν κανω λαθος, οσο παιρνανε οι μερες θα χειροτερευουν κι αλλο! Εχετε γεια βρυσουλες!! 

Καλημέρα κ από μένα!!! 8+5 σήμερα!!! Χθες πήγαμε για τον 2ο υπέρηχο!!! Όλα καλά!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τα ουτροτζεσταν σταμάτησα να τα παίρνω κολπικά γτ μου παρουσιάστηκε κ καφέ. Αφού καθάρισα κ ξεκίνησα πάλι να τα παίρνω κολπικά πάλι ξεκίνησε το καφέ. Το ανέφερα στον γιατρό κ μου είπε να τα παίρνω από το στόμα! Μου είπε επίσης πως ενδέχεται να δω κ αίμα αλλά δεν θα έχει να κάνει με τον σάκο ή το έμβρυο, αλλά με την μήτρα που φτιάχνει αγγεία!! 

17 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου να συστήθω και εγώ...28 χρόνων και μετά από πέντε χρόνια προσπάθειας(εξωσωματική)έχοντας χάσει τις σάλπιγγες Μ και έχοντας περάσει κ ένα εξωμήτριο διανύω την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου....τόσο άγχος τόσος φόβος...είχα και μια εβδομάδα καφέ εκκρίσεις αλλά ευτυχώς όλα καλά μέχρι τώρα....θα ήθελα να σας ρωτήσω...όσες έχετε περάσει τις παλινδρομες που λέτε σε ποια εβδομάδα ήταν?πριν ακούσετε καρδούλα?εύχομαι σε όλες σας μια ανέφελη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε κατευχην 

Έλα μωρέ!!! Τα κατάφερες!!! Συγχαρητήρια!!! Κ γω από εξωσωματική!!! 8+5 σήμερα!!! Όσο για παλινδρομες κυήσεις μην τα σκέφτεσαι κ αγχώνεσαι... Παρόλα αυτά αν ενδιαφέρεσαι πολύ να μάθεις νομίζω πως στο google αναφέρονται οι κρισιμες εβδομάδες. Το θυμάμαι γτ ενώ διάβαζα τον όρο "παλινδρομη κυηση", δεν ήξερα τι ήταν κ ετσι έψαξα να μάθω τι είναι η παλινδρομη κύηση κ πότε συμβαίνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...