Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως είστε?τα νιώθετε τα ζουζουνακια σας?και αν ναι κάθε μέρα?εμένα ώρες ώρες μου κάνει κάτι δυνατά αλλά τώρα δύο μέρες τπτ....δεν την έχω καταλάβει καθόλου

Καλησπέρα... Συνήθως λένε πως αν ξαπλώσει στο αριστερό πλάι το καταλαβαίνεις καλύτερα βέβαια παίζει ρόλο και σε ποια εβδομάδα είσαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα... Συνήθως λένε πως αν ξαπλώσει στο αριστερό πλάι το καταλαβαίνεις καλύτερα βέβαια παίζει ρόλο και σε ποια εβδομάδα είσαι..

πρίν από 24 λεπτά , Tinaki20 είπε:

Εγώ πάλι 18+5 σήμερα, δεν έχω καταλάβει ακόμα κάτι. Μου φαίνεται το Σάββατο ότι ένιωσα δύο χτυπηματάκια αριστερά αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη..... :confused:

Αύριο θα είμαι 20 ακριβώς....

Τινακι20 αυτό θα είναι ...το μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Αύριο θα είμαι 20 ακριβώς....

Τινακι20 αυτό θα είναι ...το μωράκι σου

Εγώ το κσταλαβα πρώτη φορά ένα φτερουρισμα χαμηλά και μετά μια φορά στο τόσο ένιωθα ένα τικ τικ απαλό έπειτα έγινε πιο δυνατό...Τι χαρά αυτή η επικοινωνία με το μπεμπέ με ξετρελαίνει!!!

Φάε ένα γλυκάκι και ξάπλωσε στο αριστερό πλευρό λογικά κάτι θα νιώσεις!!!Συνήθως είναι πιο κινητικά το βράδυ που εμείς κοιμόμαστε και δεν το καταλάβενουμε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως είστε?τα νιώθετε τα ζουζουνακια σας?και αν ναι κάθε μέρα?εμένα ώρες ώρες μου κάνει κάτι δυνατά αλλά τώρα δύο μέρες τπτ....δεν την έχω καταλάβει καθόλου

Δήμητρα πόσο είσαι?Εγώ σήμερα είναι 17+5 δεν έχω νιώσει να με κλωτσαει αλλά χαμηλά στην κοιλιά το νιώθω να μαζεύετε και γενικά κάτι να κινείται.Ο γιατρός την Τετάρτη που πήγα μου είπε μετά της 18βδ.ισως νιώσω και την κλωτσιά μιας κ είναι το 4ο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειμαι 17+5 . Εδω και 2 με 3 ημερες νιωθω χτυπηματακια που ειναι ξεκαθαρα το μωρό αλλα, αντε μια με δυο φορες την ημερα να το νιωθω αυτό. Σημερα για παραδειγμα μονο μια φορα ενιωσα 2 χτυπηματακια μαζεμένα. Υποτθεται επειδη ειναι η 4η κυηση θα έπρεπε να το νιώσω νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Δήμητρα πόσο είσαι?Εγώ σήμερα είναι 17+5 δεν έχω νιώσει να με κλωτσαει αλλά χαμηλά στην κοιλιά το νιώθω να μαζεύετε και γενικά κάτι να κινείται.Ο γιατρός την Τετάρτη που πήγα μου είπε μετά της 18βδ.ισως νιώσω και την κλωτσιά μιας κ είναι το 4ο

Αύριο θα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς...τι να πω....να είναι πιο τεμπέλικο εμένα?αν και στους υπερήχους δεν κάθεται σε μια μεριά...δεν ξέρω πως γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγω ειμαι 17+5 . Εδω και 2 με 3 ημερες νιωθω χτυπηματακια που ειναι ξεκαθαρα το μωρό αλλα, αντε μια με δυο φορες την ημερα να το νιωθω αυτό. Σημερα για παραδειγμα μονο μια φορα ενιωσα 2 χτυπηματακια μαζεμένα. Υποτθεται επειδη ειναι η 4η κυηση θα έπρεπε να το νιώσω νωρίτερα.

Είμαστε στην ίδια βδομάδα και εγώ 4η κύηση ,δεν έχω νιώσει κάποιο χτύπημα αλλά να κινείται ελαφρια και να μαζευετε και το πιάνω και κάνει σαν Βουναλακι,εσύ δεν τα νιώθεις αυτα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσείς που βάζετε ουτροζεσταν σας έχει τύχει καμία φορά να είναι λίγο πιο μαλακά τα υπόθετα?? Σήμερα μισή καρτέλα ήταν πιο μαλακή και άνοιξα ένα καινούργιο κουτί και ήταν πιο σκληρά όσο να είναι...και είχα χρησιμοποιήσει ελπίζω να υπάρχει θέμα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?Εγώ σήμερα πολύ ανχωμενει,εχθές η κόρη μου μου λέει μαμά με πονάει το αυτί μου ,λέω θα είναι από τον ανεμιστήρα,σήμερα το πρωί ξυπνάει με ένα 37,2 όπου υποχώρησε κ δεν έδωσα τίποτα,πήγα πήρα το πρωί τεστ βγήκε αρνητικό .περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω και την παιδίατρο.εχω φοβηθει πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?Εγώ σήμερα πολύ ανχωμενει,εχθές η κόρη μου μου λέει μαμά με πονάει το αυτί μου ,λέω θα είναι από τον ανεμιστήρα,σήμερα το πρωί ξυπνάει με ένα 37,2 όπου υποχώρησε κ δεν έδωσα τίποτα,πήγα πήρα το πρωί τεστ βγήκε αρνητικό .περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω και την παιδίατρο.εχω φοβηθει πολύ.

Καλημέρα!!! Μην πάει ο νου σου εκεί...μπορει να έχει κρυώσει η καμία ωτίτιδα ακόμα και δόντι!!! Ηρέμησε  και αν θες να σου φύγει εντελώς η έννοια κάνε ακόμη ενα τεστ να δεις τι θα βγάλει ένα ραπιτ τεστ θα δίξει σίγουρα!!!Αφού το πρώτο βγήκε αρνητικό είμαι σίγουρη και για το δεύτερο...Η παιδίατρος σίγουρα θα σε καθησυχάσει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα!!! Μην πάει ο νου σου εκεί...μπορει να έχει κρυώσει η καμία ωτίτιδα ακόμα και δόντι!!! Ηρέμησε  και αν θες να σου φύγει εντελώς η έννοια κάνε ακόμη ενα τεστ να δεις τι θα βγάλει ένα ραπιτ τεστ θα δίξει σίγουρα!!!Αφού το πρώτο βγήκε αρνητικό είμαι σίγουρη και για το δεύτερο...Η παιδίατρος σίγουρα θα σε καθησυχάσει!!! 

Κάναμε το self test με την μπατονετα από την μύτη ,το πήρα από το φαρμακείο,δ εν ξέρω αν έχει διαφορά από το rapit?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Penny28 said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσείς που βάζετε ουτροζεσταν σας έχει τύχει καμία φορά να είναι λίγο πιο μαλακά τα υπόθετα?? Σήμερα μισή καρτέλα ήταν πιο μαλακή και άνοιξα ένα καινούργιο κουτί και ήταν πιο σκληρά όσο να είναι...και είχα χρησιμοποιήσει ελπίζω να υπάρχει θέμα... 

Ημερομηνια ληξης ειδες; Μηπως τα ειχες σε ζεστο σημειο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Ημερομηνια ληξης ειδες; Μηπως τα ειχες σε ζεστο σημειο; 

Είδα ημερομηνία σε μερικούς μήνες είχε ημερομηνία λήξης τα είχα στο συρτάρι μπορεί και να ζεστάθηκαν λίγο...

πρίν από 18 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κάναμε το self test με την μπατονετα από την μύτη ,το πήρα από το φαρμακείο,δ εν ξέρω αν έχει διαφορά από το rapit?

Από όσο ξέρω είναι ακόμα πιο σίγουρα για το αποτέλεσμα λογικά η παιδίατρος θα σου πει αν χρειάζεται...Μην αγχώνεσαι όμως δεν πιστεύω πως είναι κάτι τέτοιο!!!Μπορεί να ειναι ένα απλό κρύωμα... 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εσείς που βάζετε ουτροζεσταν σας έχει τύχει καμία φορά να είναι λίγο πιο μαλακά τα υπόθετα?? Σήμερα μισή καρτέλα ήταν πιο μαλακή και άνοιξα ένα καινούργιο κουτί και ήταν πιο σκληρά όσο να είναι...και είχα χρησιμοποιήσει ελπίζω να υπάρχει θέμα... 

Kαλημέρα!

Και σε εμένα έχει συμβεί αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Θεώρησα ότι ήταν τυχαίο από την θερμοκρασία δωματίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...