Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Καλημέρα! Καλέ ένα απλό κρύωμα θα έχει το παιδί.... Είναι παράξενος ο καιρός αυτή την περίοδο, μια κρύο, μια ζεστή, λογικό είναι. Ο μικρός της αδερφής μου ήταν με γρίπη την προηγούμενη εβδομάδα με μυξουλες κ βήχα. Κάθε μέρα του έκαναν του παιδιού τεστ... Δεν υπάρχει μόνο ο κορονοιος παιδιά.

Κορίτσια, πήγαμε χθες στο γιατρό, η μπεμπουλα μας είναι 230 γραμμάρια!!!!!!!!!!  (18 εβδομάδων είμαι). Ο γιατρός είπε ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι!! Ευτυχώς το αιμάτωμα έχει υποχωρήσει κ επιτέλους κι εγώ νιώθω καλύτερα! 

Να σας ρωτήσω όσες κάνετε αντιπηκτικες ενεσεις, έχετε μελανιές? Βάζετε κάτι? Κάποια κρέμα? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλημέρα! Καλέ ένα απλό κρύωμα θα έχει το παιδί.... Είναι παράξενος ο καιρός αυτή την περίοδο, μια κρύο, μια ζεστή, λογικό είναι. Ο μικρός της αδερφής μου ήταν με γρίπη την προηγούμενη εβδομάδα με μυξουλες κ βήχα. Κάθε μέρα του έκαναν του παιδιού τεστ... Δεν υπάρχει μόνο ο κορονοιος παιδιά.

Κορίτσια, πήγαμε χθες στο γιατρό, η μπεμπουλα μας είναι 230 γραμμάρια!!!!!!!!!!  (18 εβδομάδων είμαι). Ο γιατρός είπε ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι!! Ευτυχώς το αιμάτωμα έχει υποχωρήσει κ επιτέλους κι εγώ νιώθω καλύτερα! 

Να σας ρωτήσω όσες κάνετε αντιπηκτικες ενεσεις, έχετε μελανιές? Βάζετε κάτι? Κάποια κρέμα? 

Εμένα είναι λίγο πιο μικρούλα ...244....χαίρομαι πολύ που έφυγε το αιμάτωμα σου να μπορείς και εσύ να ηρεμήσεις λίγο....τις αντιπυκτικες τις κάνω και θα τις κάνω μέχρι τέλους....μελανιαζω αλλά δεν βάζω κάτι....τις συνήθισα να σου πω την αλήθεια....έχω ακούσει για το αλουμινονερο...λένε ότι είναι καλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Εμένα είναι λίγο πιο μικρούλα ...244....χαίρομαι πολύ που έφυγε το αιμάτωμα σου να μπορείς και εσύ να ηρεμήσεις λίγο....τις αντιπυκτικες τις κάνω και θα τις κάνω μέχρι τέλους....μελανιαζω αλλά δεν βάζω κάτι....τις συνήθισα να σου πω την αλήθεια....έχω ακούσει για το αλουμινονερο...λένε ότι είναι καλο

Ναι κι εγώ χαίρομαι!!! Σε ευχαριστώ! Κι εγώ θα κάνω τις ενέσεις μέχρι τέλος λόγω θρομβοφιλιας. 

Είδα ότι υπάρχει μια κρέμα της vencil... Sootheparin λέγεται κι έλεγα μήπως την έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !!! Από κιλά πως τα πάτε ?? Εγώ σήμερα έκλεισα 20 εβδομάδες και ζυγιστηκα επί της ευκαιρίας το πρωί είμαι +3,4 κιλά δεν έχω ιδέα αν είναι πολλά η λίγα έχω ακούσει πως τα περισσότερα μπαίνουν τώρα στο δεύτερο τρίμηνο .. Εσείς τι ξέρετε σχετικά με αυτό σας έχει πει ο γιατρός σας κάτι ?? Εγώ δεν τον ρώτησα καθόλου για αυτό το θέμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα! Καλέ ένα απλό κρύωμα θα έχει το παιδί.... Είναι παράξενος ο καιρός αυτή την περίοδο, μια κρύο, μια ζεστή, λογικό είναι. Ο μικρός της αδερφής μου ήταν με γρίπη την προηγούμενη εβδομάδα με μυξουλες κ βήχα. Κάθε μέρα του έκαναν του παιδιού τεστ... Δεν υπάρχει μόνο ο κορονοιος παιδιά.

Κορίτσια, πήγαμε χθες στο γιατρό, η μπεμπουλα μας είναι 230 γραμμάρια!!!!!!!!!!  (18 εβδομάδων είμαι). Ο γιατρός είπε ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι!! Ευτυχώς το αιμάτωμα έχει υποχωρήσει κ επιτέλους κι εγώ νιώθω καλύτερα! 

Να σας ρωτήσω όσες κάνετε αντιπηκτικες ενεσεις, έχετε μελανιές? Βάζετε κάτι? Κάποια κρέμα? 

Εγω κάνω τις innohep (0,45) προληπτικά μόνο. Ναι κάνω κάθε τόσο μελανιές και βάζω την arnica της power health, πολύ καλή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα! Καλέ ένα απλό κρύωμα θα έχει το παιδί.... Είναι παράξενος ο καιρός αυτή την περίοδο, μια κρύο, μια ζεστή, λογικό είναι. Ο μικρός της αδερφής μου ήταν με γρίπη την προηγούμενη εβδομάδα με μυξουλες κ βήχα. Κάθε μέρα του έκαναν του παιδιού τεστ... Δεν υπάρχει μόνο ο κορονοιος παιδιά.

Κορίτσια, πήγαμε χθες στο γιατρό, η μπεμπουλα μας είναι 230 γραμμάρια!!!!!!!!!!  (18 εβδομάδων είμαι). Ο γιατρός είπε ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι!! Ευτυχώς το αιμάτωμα έχει υποχωρήσει κ επιτέλους κι εγώ νιώθω καλύτερα! 

Να σας ρωτήσω όσες κάνετε αντιπηκτικες ενεσεις, έχετε μελανιές? Βάζετε κάτι? Κάποια κρέμα? 

Το ξέρω πως υπάρχουν κ άλλες ίωσης αλλά όσο να είναι φοβάμαι!!!Μια χαρά είναι το μωράκι σου ,εγώ αργό να ξαναπάω μου είπε θα τα ξαναπούμε στην β επιπέδου.

πρίν από 51 λεπτά , Brigitt είπε:

Καλημέρα σε όλες !!! Από κιλά πως τα πάτε ?? Εγώ σήμερα έκλεισα 20 εβδομάδες και ζυγιστηκα επί της ευκαιρίας το πρωί είμαι +3,4 κιλά δεν έχω ιδέα αν είναι πολλά η λίγα έχω ακούσει πως τα περισσότερα μπαίνουν τώρα στο δεύτερο τρίμηνο .. Εσείς τι ξέρετε σχετικά με αυτό σας έχει πει ο γιατρός σας κάτι ?? Εγώ δεν τον ρώτησα καθόλου για αυτό το θέμα 

Εγώ είμαι 18βδομαδων έχω βάλει σχεδόν 2 κιλά.ο γιατρός μου δεν με ζυγίζει και όταν ρώτησα γιατί, μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να ανχωνομαστε για τα κιλά μιας και δεν έχω θέμα με το βάρος,Οπότε και εγώ δεν ανχωνομαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt said:

Καλημέρα σε όλες !!! Από κιλά πως τα πάτε ?? Εγώ σήμερα έκλεισα 20 εβδομάδες και ζυγιστηκα επί της ευκαιρίας το πρωί είμαι +3,4 κιλά δεν έχω ιδέα αν είναι πολλά η λίγα έχω ακούσει πως τα περισσότερα μπαίνουν τώρα στο δεύτερο τρίμηνο .. Εσείς τι ξέρετε σχετικά με αυτό σας έχει πει ο γιατρός σας κάτι ?? Εγώ δεν τον ρώτησα καθόλου για αυτό το θέμα 

Νομιζω ειναι μια χαρα. Εγω 20 +2 κ εχω βαλει 5 αλλα εχω διδυμα κΙ ημουν παρα πολυ ελλιποβαρης πριν!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Το ξέρω πως υπάρχουν κ άλλες ίωσης αλλά όσο να είναι φοβάμαι!!!Μια χαρά είναι το μωράκι σου ,εγώ αργό να ξαναπάω μου είπε θα τα ξαναπούμε στην β επιπέδου.

Εγώ είμαι 18βδομαδων έχω βάλει σχεδόν 2 κιλά.ο γιατρός μου δεν με ζυγίζει και όταν ρώτησα γιατί, μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να ανχωνομαστε για τα κιλά μιας και δεν έχω θέμα με το βάρος,Οπότε και εγώ δεν ανχωνομαι.

Λογικό να φοβάσαι... απλά θεωρώ ότι ειδικά αυτή την περίοδο είναι πολύ εύκολη η μετάδοση ιώσεων η' ένα απλό κρυολόγημα. 

Εγώ έχω 30 Ιουνίου β' επιπέδου, που θα είμαι στην 23η εβδομάδα. Αλλά θα πάω και στις 22 Ιουνίου να με δει ο γυναικολόγος μου γιατί β' επιπέδου θα κάνω σε άλλο γιατρό. 

Κι εγώ διανύω την 19η εβδομάδα κι έχω πάρει 1.5 κιλό, δεν το περίμενα να πάρω μόνο τόσο λίγο, η κοιλιά μου βέβαια φαίνεται πλέον.... Το μόνο κακό είναι ότι λόγω υψηλής πιθανότητας για προεκλαμψία, μου είπε να κόψω τελείως το αλάτι. Μου είναι τοοοοοοοσο δύσκολο ρε κορίτσια. Τι θα τρώω χωρίς αλάτι? Όσπρια κ λαδερα δεν τρώγονται χωρίς αλάτι? Ας με βοηθήσει οποία μπορεί σε αυτό το θέμα.... Νιώθω ότι δεν μπορώ να φάω τίποτα χωρίς αλάτι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , xrys1988 είπε:

Λογικό να φοβάσαι... απλά θεωρώ ότι ειδικά αυτή την περίοδο είναι πολύ εύκολη η μετάδοση ιώσεων η' ένα απλό κρυολόγημα. 

Εγώ έχω 30 Ιουνίου β' επιπέδου, που θα είμαι στην 23η εβδομάδα. Αλλά θα πάω και στις 22 Ιουνίου να με δει ο γυναικολόγος μου γιατί β' επιπέδου θα κάνω σε άλλο γιατρό. 

Κι εγώ διανύω την 19η εβδομάδα κι έχω πάρει 1.5 κιλό, δεν το περίμενα να πάρω μόνο τόσο λίγο, η κοιλιά μου βέβαια φαίνεται πλέον.... Το μόνο κακό είναι ότι λόγω υψηλής πιθανότητας για προεκλαμψία, μου είπε να κόψω τελείως το αλάτι. Μου είναι τοοοοοοοσο δύσκολο ρε κορίτσια. Τι θα τρώω χωρίς αλάτι? Όσπρια κ λαδερα δεν τρώγονται χωρίς αλάτι? Ας με βοηθήσει οποία μπορεί σε αυτό το θέμα.... Νιώθω ότι δεν μπορώ να φάω τίποτα χωρίς αλάτι.

Ναι καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το αλάτι γιατί κι εγώ ειλικρινά το ΑΓΑΠΑΩΩΩ!!!! Παρόλα αυτά μπορείς να βάζεις μπαχαρικά η ζομους κνορ χωρίς αλάτι επίσης λεμόνι για να γίνεται όσο το δυνατόν πιο νόστιμο το φαγητό και επειδή είναι όλα μια συνήθεια η αρχή θα είναι δύσκολη μετά δεν θα σε ενοχλεί !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Brigitt είπε:

Ναι καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το αλάτι γιατί κι εγώ ειλικρινά το ΑΓΑΠΑΩΩΩ!!!! Παρόλα αυτά μπορείς να βάζεις μπαχαρικά η ζομους κνορ χωρίς αλάτι επίσης λεμόνι για να γίνεται όσο το δυνατόν πιο νόστιμο το φαγητό και επειδή είναι όλα μια συνήθεια η αρχή θα είναι δύσκολη μετά δεν θα σε ενοχλεί !!

Κι εγώ δυστυχώς χρησιμοποιώ αρκετό αλάτι.... Προσπάθησα εδώ και 3 εβδομαδες να το ελαττωσω γιατί μου το είχε αναφέρει από την προηγούμενη φορά αλλά δεν κατάφερα κ πολλά. Και χθες μου είπε να το κόψω τελείως .... Νομίζω μόνο με φρούτα θα την βγάζω από δω και πέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, xrys1988 είπε:

Λογικό να φοβάσαι... απλά θεωρώ ότι ειδικά αυτή την περίοδο είναι πολύ εύκολη η μετάδοση ιώσεων η' ένα απλό κρυολόγημα. 

Εγώ έχω 30 Ιουνίου β' επιπέδου, που θα είμαι στην 23η εβδομάδα. Αλλά θα πάω και στις 22 Ιουνίου να με δει ο γυναικολόγος μου γιατί β' επιπέδου θα κάνω σε άλλο γιατρό. 

Κι εγώ διανύω την 19η εβδομάδα κι έχω πάρει 1.5 κιλό, δεν το περίμενα να πάρω μόνο τόσο λίγο, η κοιλιά μου βέβαια φαίνεται πλέον.... Το μόνο κακό είναι ότι λόγω υψηλής πιθανότητας για προεκλαμψία, μου είπε να κόψω τελείως το αλάτι. Μου είναι τοοοοοοοσο δύσκολο ρε κορίτσια. Τι θα τρώω χωρίς αλάτι? Όσπρια κ λαδερα δεν τρώγονται χωρίς αλάτι? Ας με βοηθήσει οποία μπορεί σε αυτό το θέμα.... Νιώθω ότι δεν μπορώ να φάω τίποτα χωρίς αλάτι.

Και εγώ 30ιουνιου έχω και θα είμαι 22 βδομάδων . Δύσκολο για το αλάτι και εγώ στην Πρώτη μου κόρη έπρεπε να το κόψω αλλά δεν μου είπε τελείως να το κόψω απλά να προσέχω.Να μην τρώω εχτρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλημέρα σε όλες !!! Από κιλά πως τα πάτε ?? Εγώ σήμερα έκλεισα 20 εβδομάδες και ζυγιστηκα επί της ευκαιρίας το πρωί είμαι +3,4 κιλά δεν έχω ιδέα αν είναι πολλά η λίγα έχω ακούσει πως τα περισσότερα μπαίνουν τώρα στο δεύτερο τρίμηνο .. Εσείς τι ξέρετε σχετικά με αυτό σας έχει πει ο γιατρός σας κάτι ?? Εγώ δεν τον ρώτησα καθόλου για αυτό το θέμα 

Εγώ από κιλά εκεί που δεν έπαιρνα καθόλου πήγα την 19η εβδομάδα και είχα πάρει 4 κιλά δεν κατάλαβα καθόλου πως έγινε αυτό!!!!Αγχώθηκα περισσότερο για το σάκχαρο αλλά ευτυχώς όλα οκ!!! Τώρα είπα να κόψω λίγο την ζάχαρη αλλά δεν γίνετε με τίποτα!!! Εννοείται δε ότι αν μου πει να κόψω το αλάτι θα γίνει χαμός!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Κι εγώ δυστυχώς χρησιμοποιώ αρκετό αλάτι.... Προσπάθησα εδώ και 3 εβδομαδες να το ελαττωσω γιατί μου το είχε αναφέρει από την προηγούμενη φορά αλλά δεν κατάφερα κ πολλά. Και χθες μου είπε να το κόψω τελείως .... Νομίζω μόνο με φρούτα θα την βγάζω από δω και πέρα.

Δεν θέλω να σε μπερδεψω αλλά επειδή έχω κι εγώ υψηλή πιθανοτητα προεκλαμψιας κ στην αρχή οι γυναικολόγοι μου έλεγαν να κόψω τελείως το αλάτι επισκέφθηκα καρδιολογο που μου είπε ότι το αλάτι παίζει ρόλο στην ιδιοπαθη υπέρταση δηλαδή στην υπέρταση που έχουν οι ηλικιωμένοι. Θα σου προτεινα λοιπόν να μιλήσεις με καρδιολογο γιατί συχνά οι άλλες ειδικότητες δημιουργουν επιπλέον άγχος στην εγκυμοσύνη χωρίς να χρειάζεται. Το αλάτι θα πρεπει να το προσέχουμε έτσι κι αλλιώς για κατακρατησεις κλπ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλημέρα! Καλέ ένα απλό κρύωμα θα έχει το παιδί.... Είναι παράξενος ο καιρός αυτή την περίοδο, μια κρύο, μια ζεστή, λογικό είναι. Ο μικρός της αδερφής μου ήταν με γρίπη την προηγούμενη εβδομάδα με μυξουλες κ βήχα. Κάθε μέρα του έκαναν του παιδιού τεστ... Δεν υπάρχει μόνο ο κορονοιος παιδιά.

Κορίτσια, πήγαμε χθες στο γιατρό, η μπεμπουλα μας είναι 230 γραμμάρια!!!!!!!!!!  (18 εβδομάδων είμαι). Ο γιατρός είπε ότι είναι ακριβώς όσο πρέπει να είναι!! Ευτυχώς το αιμάτωμα έχει υποχωρήσει κ επιτέλους κι εγώ νιώθω καλύτερα! 

Να σας ρωτήσω όσες κάνετε αντιπηκτικες ενεσεις, έχετε μελανιές? Βάζετε κάτι? Κάποια κρέμα? 

Καλησπέρα και εγώ έχω μελανιές μπόλικες θα εγα και έχουν γίνει σκληρές και πονάνε ακόμα περισσότερο πονάνε όταν τις πιέζουν στον υπέρηχο!!!!Έχω διαβάσει πως αν τις κάνεις και μετά βάλεις κάτι δροσερό πάνω δεν κάνουν μελανιές και δεν νιώθεις αυτό το σαν κάψιμο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...