Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, vasia!!! είπε:

Eμένα μου τον μέτρησαν κολπικά στην αυχενικη και ηταν 45 χιλιοστα και τωρα μου το μετράει κάθε φορα στον υπέρηχο ο γιατρός μου και ειναι 48 χιλιοστα. Πάνω απο 25 το θελουνε σιγουρα αλλα θα το ελεγχεις μην αγχωνεσαι!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Ναι θα του πω να τον μετράμε από δω κ πέρα. Αν κ μου είπε πως τα 30mm είναι καλά εφόσον είναι πάνω από το 25. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Eμένα μου τον μέτρησαν κολπικά στην αυχενικη και ηταν 45 χιλιοστα και τωρα μου το μετράει κάθε φορα στον υπέρηχο ο γιατρός μου και ειναι 48 χιλιοστα. Πάνω απο 25 το θελουνε σιγουρα αλλα θα το ελεγχεις μην αγχωνεσαι!

Πονάει όταν γίνεται η μέτρηση? Εμένα μόνο στην αυχενική διαφάνεια τον μέτρησε ο γιατρός κοιλιακά ...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, xrys1988 said:

Πονάει όταν γίνεται η μέτρηση? Εμένα μόνο στην αυχενική διαφάνεια τον μέτρησε ο γιατρός κοιλιακά ...

Οχι δεν ποναει! Τον μετρανε με εναν κλασσικο κολπικο υπερηχο, οπως αυτον που κανεις τους πρωτους μηνες για να δεις το μωρο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2021 at 9:48 ΜΜ, Deppybach είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Άρχισε να σας ξύνει η κοιλίτσα; Ξεκινήσατε να βάζετε λαδακια ή κρέμες; Έγινε ένα γκάλοπ στην ομάδα μαιευτικής στο φεισμπουκ κ οι περισσότερες γράψανε πως χρησιμοποιούν φυσικό λαδακι αμυγδάλου , αμυγδαλελαιο , από το το φαρμακείο. Εσείς έχετε τπτ; Πήρατε κάτι; Σκέφτομαι να πάρω κ γω αμυγδαλελαιο.

Και λαδακι καρυδας είναι υπέροχο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε??? Πως είστε?? 

Σκέφτομαι να κάνω πεντικιούρ ευτυχώς η αδερφή μου είναι και αυτή του επαγγέλματος!!! Λέω όμως να πάρω φυτικά όσο να είναι θεωρώ θα είναι καλύτερα θεν θα έχει όλη την χημεία μέσα...Εχω βρει και μανο και άσετον φυτικό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε??? Πως είστε?? 

Σκέφτομαι να κάνω πεντικιούρ ευτυχώς η αδερφή μου είναι και αυτή του επαγγέλματος!!! Λέω όμως να πάρω φυτικά όσο να είναι θεωρώ θα είναι καλύτερα θεν θα έχει όλη την χημεία μέσα...Εχω βρει και μανο και άσετον φυτικό...

Γεια σου !!! Τα νύχια είναι νεκροί εξωκυτταρικοι σχηματισμοί και δεν απορροφούν ουσίες πράγμα που σημαίνει πως δεν περνάει σε καμία περίπτωση στο έμβρυο καλό είναι να μην χρησιμοποιουνται χημικές ουσίες οι οποίες μυρίζουν έντονα (πχ. Ακρυλικό) εγώ κάνω τζελ/ημιμόνιμο κάθε μήνα το οποίο είναι άοσμο και όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Γεια σου !!! Τα νύχια είναι νεκροί εξωκυτταρικοι σχηματισμοί και δεν απορροφούν ουσίες πράγμα που σημαίνει πως δεν περνάει σε καμία περίπτωση στο έμβρυο καλό είναι να μην χρησιμοποιουνται χημικές ουσίες οι οποίες μυρίζουν έντονα (πχ. Ακρυλικό) εγώ κάνω τζελ/ημιμόνιμο κάθε μήνα το οποίο είναι άοσμο και όλα καλά!!!

Εμενα δεν με αφήνει ο γιατρός να κάνω ημιμόνιμο η τζελ...Μονο το απλό είπα να πάρω φυτικά για καλύτερα που δεν μυρίζουν και δεν περιέχουν όλη αυτή την χημεία... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Penny28 είπε:

Εμενα δεν με αφήνει ο γιατρός να κάνω ημιμόνιμο η τζελ...Μονο το απλό είπα να πάρω φυτικά για καλύτερα που δεν μυρίζουν και δεν περιέχουν όλη αυτή την χημεία... 

Α είναι αυτό που ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του κατάλαβα !!! Γυναικολόγοι και παιδίατροι μπορεις να ακούσεις τις πιο ακραίες απόψεις ο ενας με τον άλλο τι να πεις !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ακρυλικό κ θα ξανακάνω σίγουρα ακόμα μια φορά!! Κορίτσια πήγα φαρμακείο κ πήρα χύμα αμυγδαλελαιο που σας είχα πει!! Είναι θεϊκό!!! Δεν μυρίζει, απορροφάται τόσο όσο κ αυτό που μένει ίσα ίσα που σε κρατάει επι ωρες ενυδατωμενη!!! Αφού κ η φαρμακοποιός με ρώτησε "για τις ραγδαίες στην κοιλιτσα το θέλεις;" Και της απάντησα ναι. Επομένως όντως το επιλέγουν πάρα πολλές. Είναι κ φθηνό ! 200ml της είπα να μου βάλει(το μεγαλύτερο μπουκάλι που είχαν) κ έκανε μόνο 4€ ! Θα την ρωτήσω αν έχουν κ λάδι καρύδας, (χύμα όμως), όπως είπε μια κοπέλα πιο πάνω. Δοκιμάστε το αμυγδαλελαιο!!!! (Κ φυσικά δεν λερώνει τα ρούχα μου!!)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα πλέον η κοιλιά μου φαίνεται για τα καλά που λέμε... Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε το μπεμπουλι μας.

Πείτε μου σας παρακαλώ, όταν σας πιάνει καούρα, τι τρώτε/πίνετε μετά για να ηρεμήσετε?? Εδώ και μερικές μέρες, τρώω το φαγητό το μεσημέρι, το απολαμβάνω μια χαρά κ μετά από μια ώρα, με πιάνει καούρα που μπορεί να κρατήσει κ ως αργά το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


54 minutes ago, xrys1988 said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα πλέον η κοιλιά μου φαίνεται για τα καλά που λέμε... Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε το μπεμπουλι μας.

Πείτε μου σας παρακαλώ, όταν σας πιάνει καούρα, τι τρώτε/πίνετε μετά για να ηρεμήσετε?? Εδώ και μερικές μέρες, τρώω το φαγητό το μεσημέρι, το απολαμβάνω μια χαρά κ μετά από μια ώρα, με πιάνει καούρα που μπορεί να κρατήσει κ ως αργά το βράδυ. 

Εχω αυτο το προβλημα απο την αρχη της εγκυμοσυνης, και μαλλον θα με παει ετσι μεχρι τελους... Δεν εχω βρει ακομα κατι που να εξαφανιζει τα συμπτωματα, τα μονα που καπως με ανακουφιζουν ειναι νερο με λεμονι και κατι καραμελες μαστιχα που εχω παρει, αλλα και παλι δεν κανουν θαυματα! Και απ οσο ξερω τα χαπια για το στομαχι δεν επιτρεπονται. Αλλα αν γνωριζει καποια αλλη κοπελα καποιον αλλο τροπο πολυ θα με ενδιεφερε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα πλέον η κοιλιά μου φαίνεται για τα καλά που λέμε... Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε το μπεμπουλι μας.

Πείτε μου σας παρακαλώ, όταν σας πιάνει καούρα, τι τρώτε/πίνετε μετά για να ηρεμήσετε?? Εδώ και μερικές μέρες, τρώω το φαγητό το μεσημέρι, το απολαμβάνω μια χαρά κ μετά από μια ώρα, με πιάνει καούρα που μπορεί να κρατήσει κ ως αργά το βράδυ. 

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ειχα καούρες στον 8ο 9ο επερνα ομοιοπαθητικά τα οποία είναι συμβατά με εγκυμοσύνη και μου βοηθουσανε πολύ !! Όσο για την κοιλιά πήγα για εξετάσεις αίματος το πρωί και πήγα σε ένα ταμείο είπα δεν πήρα νούμερο γιατί είμαι έγκυος και μου έλεγε μετά ο άντρας μου σε κοιτούσανε κάποιες από δίπλα και λέγανε είναι έγκυος τώρα και κάτι τέτοια !! Με απορία !!! Μόνο στην παραλία με μπικίνι φαίνομαι έγκυος 20 εβδομάδων παρακαλώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα πλέον η κοιλιά μου φαίνεται για τα καλά που λέμε... Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε το μπεμπουλι μας.

Πείτε μου σας παρακαλώ, όταν σας πιάνει καούρα, τι τρώτε/πίνετε μετά για να ηρεμήσετε?? Εδώ και μερικές μέρες, τρώω το φαγητό το μεσημέρι, το απολαμβάνω μια χαρά κ μετά από μια ώρα, με πιάνει καούρα που μπορεί να κρατήσει κ ως αργά το βράδυ. 

Και εμενα πλέον φαίνεται για τα καλά τι χαρα!!!Μου είχαν πει κοπέλες με καουρα πως έτρωγαν πάγο τις βοηθούσε πολύ!!! Και για τις καραμέλες με μαστιχα Χίου ήξερα ευτυχώς εγώ για την  ώρα δεν έχω... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα πλέον η κοιλιά μου φαίνεται για τα καλά που λέμε... Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάμε πάλι στο γιατρό να δούμε το μπεμπουλι μας.

Πείτε μου σας παρακαλώ, όταν σας πιάνει καούρα, τι τρώτε/πίνετε μετά για να ηρεμήσετε?? Εδώ και μερικές μέρες, τρώω το φαγητό το μεσημέρι, το απολαμβάνω μια χαρά κ μετά από μια ώρα, με πιάνει καούρα που μπορεί να κρατήσει κ ως αργά το βράδυ. 

Κ μένα φαίνεται η κοιλιά μου!!!  Εννοείταιιιιιιιιιι!!! Κ το χαίρομαι πάρα πολύ!!!! 20+2 σήμερα!!! Όσο για τις καούρες έχω αναφέρει ξανά πως εμένα με βοηθάει από την αρχή το παγωτό βανίλια!!!! Με ανακουφίζει πάααααααρα πολύ κ με κρατάει!!! Δοκίμασε κ πες μου!! Εμείς έχουμε ραντεβού την Τετάρτη όπου κ θα κανονίσουμε την β επιπέδου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Ναι το παγωτό με βοηθάει, έφαγα χθες κ μετά ήμουν λίγο καλύτερα. 

Εγώ αύριο μπαίνω στην 19η εβδομάδα κ η κοιλιά μου φαίνεται ήδη εδώ και 3 εβδομάδες.... έτσι κι αλλιώς δεν ήμουν αδύνατη, την είχα την κοιλίτσα μου από πριν!! 

30 Ιουνίου έχω β' επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...