Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Ήθελα να ρωτησω αν γνωρίζει κάποια, αν ξεχάσουμε μια δόση ινσουλίνης (24ωρης) τι γίνεται ; 
μπορούμε να την κάνουμε πχ το επόμενο πρωί, αν η συνήθης δόση ήταν βράδυ ;

ευχαριστω πολύ !

Καλημέρα!! Κοίτα το εχω πάθει μια φορά στα 17 χρόνια που εχω διαβητη και κανω ινσουλινη. Το καλύτερο είναι να συμβουλευτείς τον γιατρό σου. Εγω τότε (κανω κάθε πρωί την 24ωρη) το πήρα χαμπάρι 16 ωρες μετά, εοχε νυχτώσει και δεν πήρα τον γιατρό μου εκείνη την ώρα, πήρα κανονικά την επόμενη δόση το άλλο πρωί, αλλα ολη την ημέρα, που δεν είχα κάνει την ινσουλινη, δεν είχα πρόβλημα με το ζαχαρο. Μιλανομως με τον γιατρό σου, μπορει να σου πει να κανεις μικρότερη δόση.


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 minutes ago, Kaity8 said:

Καλημέρα!! Κοίτα το εχω πάθει μια φορά στα 17 χρόνια που εχω διαβητη και κανω ινσουλινη. Το καλύτερο είναι να συμβουλευτείς τον γιατρό σου. Εγω τότε (κανω κάθε πρωί την 24ωρη) το πήρα χαμπάρι 16 ωρες μετά, εοχε νυχτώσει και δεν πήρα τον γιατρό μου εκείνη την ώρα, πήρα κανονικά την επόμενη δόση το άλλο πρωί, αλλα ολη την ημέρα, που δεν είχα κάνει την ινσουλινη, δεν είχα πρόβλημα με το ζαχαρο. Μιλανομως με τον γιατρό σου, μπορει να σου πει να κανεις μικρότερη δόση.

Και εγω αυτο ξερω, αν θυμαμαι καλα γιατι εχει περασει καιρος μου ειπε να κανω τη μιση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Little_star94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα. Εσάς τα μωράκια σας τι θέση έχουν στην κοιλίτσα σας; από ποια εβδομάδα ήταν με το κεφάλι κάτω; 

Εμείς είμαστε 32 εβδομάδα και ακόμα τα ποδαράκια μας είναι κάτω και τιναζομαι σε κάθε χτύπημα πλέον. 

Καλή επιτυχία για το Doppler. Κ εμείς την Πέμπτη έχουμε. :)

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εγω ειμαι 32+3 και ο μπεμπάκος μου είναι με το κεφάλι κατω από την 28η περίπου! Ελπίζω να μην ξανά κανει τουμπα!! :grin: και επίσης από τότε που γύρισε έχει σταματήσει και η συχνοουρία γιατι κλωτσαει προς τα πάνω τώρα!


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Kaity8 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εγω ειμαι 32+3 και ο μπεμπάκος μου είναι με το κεφάλι κατω από την 28η περίπου! Ελπίζω να μην ξανά κανει τουμπα!! :grin: και επίσης από τότε που γύρισε έχει σταματήσει και η συχνοουρία γιατι κλωτσαει προς τα πάνω τώρα!

Αχ αυτό ακριβώς είναι το θέμα μου. Με τις κλωτσιές στην κύστη. Κάθε τρεις και λίγο τουαλέτα. Δεν λέει να κουνηθεί από εκεί η πεισματάρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Little_star94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα. Εσάς τα μωράκια σας τι θέση έχουν στην κοιλίτσα σας; από ποια εβδομάδα ήταν με το κεφάλι κάτω; 

Εμείς είμαστε 32 εβδομάδα και ακόμα τα ποδαράκια μας είναι κάτω και τιναζομαι σε κάθε χτύπημα πλέον. 

Καλή επιτυχία για το Doppler. Κ εμείς την Πέμπτη έχουμε. :)

Καλημερα κορίτσια και εγώ έχω το Doppler την Πέμπτη:grin:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια?θα πάει κάποια σε δημόσιο μαιευτήριο? Ή έχει κάποια εμπειρία γιατί αν το παιδί δεν μπει θερμοκοιτίδα θα ήθελα να ξέρω τι μπορεί προσφέρει το νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kaity8 said:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εγω ειμαι 32+3 και ο μπεμπάκος μου είναι με το κεφάλι κατω από την 28η περίπου! Ελπίζω να μην ξανά κανει τουμπα!! :grin: και επίσης από τότε που γύρισε έχει σταματήσει και η συχνοουρία γιατι κλωτσαει προς τα πάνω τώρα!

Εμενα που μεχρι τον τελευταιο υπερηχο ητανε με το κεφαλι πανω , ενω εχω και συχνοουρια, με χτυπαει συνεχεια επανω ,ψηλα..Ο γιατρος οταν τον ειδε ειπε οτι σηκωνει τα ποδια του ψηλα και για αυτο νιωθω χτυπηματα ψηλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eve087 είπε:

Καλημερα κορίτσια και εγώ έχω το Doppler την Πέμπτη:grin:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια?θα πάει κάποια σε δημόσιο μαιευτήριο? Ή έχει κάποια εμπειρία γιατί αν το παιδί δεν μπει θερμοκοιτίδα θα ήθελα να ξέρω τι μπορεί προσφέρει το νοσοκομείο.

Εγώ είχα γεννήσει στο δημόσιο νοσοκομείο και εκεί θα ξανά γεννήσω. Τι εννοείς τι προσφέρει;

Link to comment
Share on other sites

@Little_star94 κ εμένα κοριτσι μου είναι από τον έβδομο κατω το κεφάλι!!Αλλά η συχνοουρια,συχνοουρια!!!Επισης με πιέζει ο κωλος του στο στομάχι,στα πλευρά..τα πόδια του τα έχει Κ αυτα προς τα κατω..:D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Μπαίνει σιγά σιγά ο χειμώνας! Εδώ έχουμε βροχούλες! Σκέφτομαι να ξεκινήσω δειλά δειλά καμία δουλίτσα μέχρι το τέλος του μήνα, μετά να στολιστώ και να περιμένω τον μπέμπη μου! 32+3 σήμερα! Αύριο έχω Doppler. Ελπίζω να είναι όλα καλά, να φύγει και αυτό το άγχος και να μπαίνουμε σιγά σιγά στην τελικη ευθεία! Με το καλό σε όλες μας!!!

Όλα καλά θα είναι ❤️ καλή επιτυχία ❤️

5 ώρες πρίν, Little_star94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα. Εσάς τα μωράκια σας τι θέση έχουν στην κοιλίτσα σας; από ποια εβδομάδα ήταν με το κεφάλι κάτω; 

Εμείς είμαστε 32 εβδομάδα και ακόμα τα ποδαράκια μας είναι κάτω και τιναζομαι σε κάθε χτύπημα πλέον. 

Καλή επιτυχία για το Doppler. Κ εμείς την Πέμπτη έχουμε. :)

Εμένα είναι με το κεφαλάκι του κάτω από τον πέμπτο.Δεν ξέρω αν ανάμεσα στους υπερήχους γυρναγε ξανά και ξανά αλλά σε όλες τις εξετάσεις ήταν κάτω.Λογικο ειναι να τινάζεται γιατί χτυπάει τον τράχηλο που είναι πιο μαλακός από τα οστά του.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Εγώ είχα γεννήσει στο δημόσιο νοσοκομείο και εκεί θα ξανά γεννήσω. Τι εννοείς τι προσφέρει;

Εννοώ,για να κάνει μπάνιο θα τα πάρω εγω τα προϊόντα ή έχουν εκείνοι?πάνες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@anoulious @Kaity8  ευχαριστώ !! 
τελικα έκανα από μόνη μου το άλλο πρωί ολόκληρη τη δόση κ μετά μιλήσαμε με γιατρό , θα επιστρέψω σταδιακά στην βραδινή ώρα , θα πάω 2-3 μέρες περίπου ένα 3 ώρα πίσω κ θα φτάσω πάλι στη βραδινή. Δε μου είπε για μικρότερη δόση. Σας ευχαριστώ κ πάλι :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Τι κάνετε; εγώ αύριο μπαίνω στην 31η εβδομάδα κ έχω ραντεβού με τη γιατρό.. Απλά από χθες με χτυπάει πάρα πολύ χαμηλά το μωρό.. Πιο χαμηλά δλδ δε γίνεται ρε κορίτσια.. Το παθαίνετε κ εσείς; στον τελευταίο υπέρηχο είχε το κεφαλάκι κάτω.. Απλά φοβάμαι που είναι τόσο χαμηλά τα χτυπήματα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αγγελίνα @Foux από προσωπική εμπειρία τα χτυπήματα αυτά δεν είναι τίποτα.Ετσι νόμιζα κι εγώ ότι θα έβγαινε το χέρι να με χαιρετήσει.Παντως μιλήστε με τον γιατρό να αποκλείσετε κάθε πιθανότητα.❤️

@Agapakiii Πως πήγε το ραντεβού κορίτσι μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...