Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κ παλι κορίτσια! Όλα καλά με τη γιατρό! Το σπορακι μεγαλωνει.. Μου είπε ότι η καρδούλα χτυπάει, στο χαρτί που μου έδωσε έχει δλδ κ έναν αριθμό δίπλα στην καρδιακό παλμό αλλα πως η ίδια, αποφεύγει να την ακούσουμε τόσο νωρις γτ ενοχλεί το έμβρυο.. Κτ τετοιο! Δν το ειχα ξαναδιαβάσει είναι η αλήθεια.. Πάντως η ανάπτυξη προχωράει κανονικα..

@Eva n καλά έκανες κ βγήκες σε άδεια ευπαθων.. Μετά δεν μπορείς να βγεις σε επαπειλουμενη έτσι ώστε να μην χάσεις καθόλου χρήματα; (αν κ δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία για την επαπειλουμενη).. Εγώ επέστρεψα με τηλεργασια.. Αλλά δεν τραβάει η ομάδα.. Είπα να κρατήσω την ευπαθων για αργότερα αλλά δε με βλέπω να αποδίδω κ ιδιαίτερα στην τηλεργασια.. Τεσπα.. Θα δω.. Εσεις νυσταζετε τόσο πολύ βρε κορίτσια;;

@Agapakiii τρως φρούτα κ λαχανικά; κ εγώ ταλαιπωρουμαι κάπως αλλά βλέπω πως τα φρούτα βοηθάνε πολύ.. 

Συγχαρητήρια τι όμορφα νέα μας έφερες !!! Άντε να πάρω κ εγώ σειρά για αύριο!!!

αχ τρώω κ φρούτα κ λαχανικά αλλά δεεεεν! Γενικά ποτε δεν είχα θέμα κ το απέκτησα τώρα μααααλλον από το ασβέστιο.. θα φανεί/.

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Agapakiii είπε:

Συγχαρητήρια τι όμορφα νέα μας έφερες !!! Άντε να πάρω κ εγώ σειρά για αύριο!!!

αχ τρώω κ φρούτα κ λαχανικά αλλά δεεεεν! Γενικά ποτε δεν είχα θέμα κ το απέκτησα τώρα μααααλλον από το ασβέστιο.. θα φανεί/.

Περιμένουμε κ τα δικά σου ευχάριστα λοιπόν για αύριο!!! ❤️

πρίν από 42 λεπτά , Foux είπε:

Μπράβο Αγγελινα ολα καλα!!!!!ποσο εισαι;;

 

Είμαι 7 + 2!

πρίν από 25 λεπτά , anoulious είπε:

Μπραβο.Γενικως λενε οτι απο τον  υπερηχο  τοσο μικρα εμβρυα ενοχλουνται. Επομενο ραντεβου σε ποια εβδομαδα?

Την επόμενη Παρασκευή πάλι! Είμαι από αυτές τις τρελές που δν μπορώ να περιμένω.. Κ επειδη έζησα μια ταλαιπωρία μέχρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο, προτιμώ τώρα στην αρχή να πηγαίνω καθε βδομάδα για να μαι σίγουρη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου και πάλι! @Agapakiii καλά έκανες κι εσύ που δεν πήγες, είναι δύσκολη δουλειά και εγώ το φοβήθηκα πολύ!! Όσο για το ασβέστιο να του το αναφέρεις μήπως σου δώσει κάτι καλύτερο, κι εγώ τα μασωμενα έπαιρνα αλλά είναι στον κάθε οργανισμό πως λειτουργεί το κάθε χαπι.@Foux μου από σήμερα είμαι σε άδεια οπότε τέλος τα επικίνδυνα...δυστυχώς είναι μια δουλειά που αν δεν έχεις και βοήθεια είναι ακατόρθωτο να αποφύγεις τα βάρη οπότε τώρα θα κάτσω σπίτι μου όμορφα και ωραία! @Αγγελίνα μου μπραβοοοοο! Πως σε ζηλεύω που πας κάθε εβδομάδα χαχαχα τέλος Ιουλίου απολύομαι γλυκιά μου οπότε μόνο για αυτούς τους δύο μήνες την χρειάζομαι την άδεια, μετά ταμείο και βλέπουμε. Η επαπειλουμενη δεν ξέρω πως είναι στον ιδιωτικό τομέα αλλά και πάλι περνάς επιτροπή και οοοοταν περάσεις επιτροπή τότε πληρώνεσαι, οπότε δεν με συμφέρει καθόλου! Κι εγώ έχω υγρά κορίτσια και ιδρωνουν και τα μπούτια μου και τρομάζω συνέχεια, αλλά ευτυχώς όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι κορίτσια που κάποιες μπορείτε και κάθεστε σπίτι σας, είναι μεγάλη ασφάλεια! Εγώ δυστυχώς είμαι ελεύθερη επαγγελματίας κι αν δεν δουλέψω δεν θα μπει ούτε ευρώ στο πορτοφόλι μου, η κατάρα της μάνας αυτοαπασχολουμενης στην Ελλάδα.. καμία πρόβλεψη.. Εγώ σήμερα είμαι αισίως 9+1, την Πέμπτη είχα πάει στη γιατρό και ήταν όλα καλά. Ελπίζω ότι αυτή τη φορά θα προχωρήσει η εγκυμοσύνη μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Χαίρομαι κορίτσια που κάποιες μπορείτε και κάθεστε σπίτι σας, είναι μεγάλη ασφάλεια! Εγώ δυστυχώς είμαι ελεύθερη επαγγελματίας κι αν δεν δουλέψω δεν θα μπει ούτε ευρώ στο πορτοφόλι μου, η κατάρα της μάνας αυτοαπασχολουμενης στην Ελλάδα.. καμία πρόβλεψη.. Εγώ σήμερα είμαι αισίως 9+1, την Πέμπτη είχα πάει στη γιατρό και ήταν όλα καλά. Ελπίζω ότι αυτή τη φορά θα προχωρήσει η εγκυμοσύνη μου!

Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει καμία μέριμνα για εσάς, το γνωρίζω. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθείς να κουράζεσαι όσο λιγότερο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσει και θα φτάσουμε όλες μαζί μέχρι το τέλος!! Αφού πήγες και στον γιατρό κ όλα πάνε καλά και εσύ αυτό να σκέφτεσαι!  Θετική ενέργεια θέλω! 

 

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια όλα τέλεια από τον γιατρό το μωράκι μαρ μεγάλωσε πααααρα πολύ κ ήταν πολύ ζωηρουλι κουνιόταν όλη την ώρα !!! Την Τρίτη θα πάω για αυχενική!!!

Μπραβοοοοοοο κοπέλα μου!!! Μεγάλωσε το νινακι Ε;; τι ωραίααααα!!! ❤ μια χαρά, θα είσαι μάλλον η πρώτη από εμάς που θα κάνεις αυχενική! Με το καλόοοοο να μας πεις κ αυτα τα νέα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eva n είπε:

Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει καμία μέριμνα για εσάς, το γνωρίζω. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθείς να κουράζεσαι όσο λιγότερο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσει και θα φτάσουμε όλες μαζί μέχρι το τέλος!! Αφού πήγες και στον γιατρό κ όλα πάνε καλά και εσύ αυτό να σκέφτεσαι!  Θετική ενέργεια θέλω! 

 

Μπραβοοοοοοο κοπέλα μου!!! Μεγάλωσε το νινακι Ε;; τι ωραίααααα!!! ❤ μια χαρά, θα είσαι μάλλον η πρώτη από εμάς που θα κάνεις αυχενική! Με το καλόοοοο να μας πεις κ αυτα τα νέα!! 

Ευχαριστώ πολυυυυ!!! Αχχχχ ναι μεγάλωσε πια πήρε μορφή !!! Κουνούσε χεράκια κ ποδαράκια σαν τρελό! Τρελάθηκα κ εγώ!! Χαχαχα θα σας πω κ τα νέα μου την Τρίτη εύχομαι να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολυυυυ!!! Αχχχχ ναι μεγάλωσε πια πήρε μορφή !!! Κουνούσε χεράκια κ ποδαράκια σαν τρελό! Τρελάθηκα κ εγώ!! Χαχαχα θα σας πω κ τα νέα μου την Τρίτη εύχομαι να είναι όλα καλά!

Όλα καλά θα είναι εγώ είμαι σίγουρη!!! Κι εγώ λέω να κλείσω για 2 με 3 Ιουνίου να έχω μπει 12η εβδομάδα. Ανυπομονώ κι εγώ πολύ!! Μπράβο κορίτσι μου, πολύ χάρηκα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Διαβαζω τα νεα σας πολυ χαίρομαι που προχωραμε ολες τοσο καλα! Εγω την δευτερα εχω γιατρο! Σημερα κλεισαμε 8 εβδομαδες! Οντως κανει παρα πολυ πειναα και δεν μπορώ να φαω τίποτα ολα μυριζουν μονο τοστ κανα φρουτο και σουπες.. Πππφφ ελπιζω αυτο να περνάει αργοτερα. Εχω θεμα με το στομαχι και με χτυπαει ακομη χειρότερα αυτο.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ranoula είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Διαβαζω τα νεα σας πολυ χαίρομαι που προχωραμε ολες τοσο καλα! Εγω την δευτερα εχω γιατρο! Σημερα κλεισαμε 8 εβδομαδες! Οντως κανει παρα πολυ πειναα και δεν μπορώ να φαω τίποτα ολα μυριζουν μονο τοστ κανα φρουτο και σουπες.. Πππφφ ελπιζω αυτο να περνάει αργοτερα. Εχω θεμα με το στομαχι και με χτυπαει ακομη χειρότερα αυτο.. 

Τελεια γλυκιά μου!! 2 μερούλες και θα πας να δεις κι εσύ το μπιζελακι σου!! Κι εγώ έχω δύο εβδομάδες που το στομάχι μου δεν αντέχει τπτ, φαγητό δεν έχω φάει καθόλου! Μόνο τοστ, μακαρόνια, δημητριακά αυτά! Θα περάσει όμως σιγά σιγά! 

Κορίτσια με το τέλος ποιας εβδομάδας κλείνουμε το πρώτο 3μηνο;; έχω μπερδευτεί. Μόλις τελειώσει η 12η ή η 13η;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eva n μολις κλεισουμε τη 12!!

Είμαστε κ μαζι!!Εγώ κλείνω 12 στις 29 του μηνός κ 1 Ιουνίου εχω την αυχενικη!!άντε κ δεν περνάν οι μερες..Ο σύζυγος εχει φαγωθεί κ το λεει σε όλο τον κόσμο!:-| εγω παλι θελω να περιμένω..εσεις κοριτσια το λετε η οχι ακομα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Foux είπε:

@Eva n μολις κλεισουμε τη 12!!

Είμαστε κ μαζι!!Εγώ κλείνω 12 στις 29 του μηνός κ 1 Ιουνίου εχω την αυχενικη!!άντε κ δεν περνάν οι μερες..Ο σύζυγος εχει φαγωθεί κ το λεει σε όλο τον κόσμο!:-| εγω παλι θελω να περιμένω..εσεις κοριτσια το λετε η οχι ακομα;

Εμείς προς το παρόν το έχουμε πει στους πολύ κοντινούς μόνο δλδ γονείς αδέρφια κ 2-3 φίλους.. δεν ξέρω κ εγώ έχω στο μυαλό μου σαν στόχο την αυχενική δλδ μόλις περάσει με το καλό κ αυτή σιγά σιγά δεν έχω πρόβλημα να το λέμε.. όχι για γρουσουζιές κ τέτοια που ακουω αλλά κυρίως για να έχουμε την ασφάλεια κ την σιγουριά ότι είναι όλα καλά! Άμα περάσει κ το πρώτο τρίμηνο μειώνονται σημαντικά κ οι πιθανότητες αποβολής (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!) 

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Τελεια γλυκιά μου!! 2 μερούλες και θα πας να δεις κι εσύ το μπιζελακι σου!! Κι εγώ έχω δύο εβδομάδες που το στομάχι μου δεν αντέχει τπτ, φαγητό δεν έχω φάει καθόλου! Μόνο τοστ, μακαρόνια, δημητριακά αυτά! Θα περάσει όμως σιγά σιγά! 

Κορίτσια με το τέλος ποιας εβδομάδας κλείνουμε το πρώτο 3μηνο;; έχω μπερδευτεί. Μόλις τελειώσει η 12η ή η 13η;; 

Εγώ βλέπω σε εικόνες κτλ ότι ο τρίτος μήνας είναι οι εβδομάδες 9-10-11-12-13.. οποτε λογικά μόλις κλείσεις την 12η κ μπεις στην13η λογικά ; Έχω μπερδευτεί κ εγώ να πω την αλήθεια μου χαχαχα! Πάντως ο γιατρός που τον ρώτησα σήμερα για λέιζερ ( έχω κ εγβ τον καημό μου:rolleyes:) είπε μόλις κλείσω τον τρίτο δλδ από τη Δευτέρα κ μετά.. εγώ την Τρίτη ας πούμε θα είμαι 12&1.. άρα θεωρητικά τον κλείνω τον 3ο;;; Μάλλον! Ένα μπέρδεμα χαχαχά

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Foux είπε:

@Eva n μολις κλεισουμε τη 12!!

Είμαστε κ μαζι!!Εγώ κλείνω 12 στις 29 του μηνός κ 1 Ιουνίου εχω την αυχενικη!!άντε κ δεν περνάν οι μερες..Ο σύζυγος εχει φαγωθεί κ το λεει σε όλο τον κόσμο!:-| εγω παλι θελω να περιμένω..εσεις κοριτσια το λετε η οχι ακομα;

 

πρίν από 30 λεπτά , Agapakiii είπε:

Εμείς προς το παρόν το έχουμε πει στους πολύ κοντινούς μόνο δλδ γονείς αδέρφια κ 2-3 φίλους.. δεν ξέρω κ εγώ έχω στο μυαλό μου σαν στόχο την αυχενική δλδ μόλις περάσει με το καλό κ αυτή σιγά σιγά δεν έχω πρόβλημα να το λέμε.. όχι για γρουσουζιές κ τέτοια που ακουω αλλά κυρίως για να έχουμε την ασφάλεια κ την σιγουριά ότι είναι όλα καλά! Άμα περάσει κ το πρώτο τρίμηνο μειώνονται σημαντικά κ οι πιθανότητες αποβολής (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!) 

Εγώ βλέπω σε εικόνες κτλ ότι ο τρίτος μήνας είναι οι εβδομάδες 9-10-11-12-13.. οποτε λογικά μόλις κλείσεις την 12η κ μπεις στην13η λογικά ; Έχω μπερδευτεί κ εγώ να πω την αλήθεια μου χαχαχα! Πάντως ο γιατρός που τον ρώτησα σήμερα για λέιζερ ( έχω κ εγβ τον καημό μου:rolleyes:) είπε μόλις κλείσω τον τρίτο δλδ από τη Δευτέρα κ μετά.. εγώ την Τρίτη ας πούμε θα είμαι 12&1.. άρα θεωρητικά τον κλείνω τον 3ο;;; Μάλλον! Ένα μπέρδεμα χαχαχά

Κι εγώ ήθελα να το πω μετά την αυχενική αλλά λόγω των κιλών και της προγεστερονης είμαι λες και γενναω αύριο, οπότε δυστυχώς δεν κατάφερα να το κρύψω! Αλλά δεν πειράζει! 

Αχ μπερδεύτηκα πιο πολύ τώρα χαχαχαα εμένα στην εφαρμογή μου λέει ότι είμαι 10+3! 2 Ιουνίου μου δείχνει 12η εβδομάδα άρα;; τότε κλείνω τον τρίτο;; τι μπέρδεμα είναι αυτό!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Eva n είπε:

 

Κι εγώ ήθελα να το πω μετά την αυχενική αλλά λόγω των κιλών και της προγεστερονης είμαι λες και γενναω αύριο, οπότε δυστυχώς δεν κατάφερα να το κρύψω! Αλλά δεν πειράζει! 

Αχ μπερδεύτηκα πιο πολύ τώρα χαχαχαα εμένα στην εφαρμογή μου λέει ότι είμαι 10+3! 2 Ιουνίου μου δείχνει 12η εβδομάδα άρα;; τότε κλείνω τον τρίτο;; τι μπέρδεμα είναι αυτό!! 

Από ότι κατάλαβα όταν θα είσαι 12&1 θα έχεις κλείσει μόλις τον 3ο... αυτό έχω καταλάβει χωρίς να στο λέω με 100% σιγουριά βέβαια...


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Διαβαζω τα νεα σας πολυ χαίρομαι που προχωραμε ολες τοσο καλα! Εγω την δευτερα εχω γιατρο! Σημερα κλεισαμε 8 εβδομαδες! Οντως κανει παρα πολυ πειναα και δεν μπορώ να φαω τίποτα ολα μυριζουν μονο τοστ κανα φρουτο και σουπες.. Πππφφ ελπιζω αυτο να περνάει αργοτερα. Εχω θεμα με το στομαχι και με χτυπαει ακομη χειρότερα αυτο.. 

Αχ... Εγώ πάλι μπορώ να τα φάω όλα.. Καταπολεμάω την αναγούλα τρώγοντας.. Δλδ νομίζω πως μόνο όταν τρώω δν έχω αναγούλα.. 

Κορίτσια οσες παιρνετε επιπλέον προγεστερόνη, δν αισθάνεστε κομμάτια;; εγω νυστάζω συνέχεια.. Γενικά παίρνετε πολλή προγεστερόνη; γτ εγω νιώθω ότι με έχουν παραμπουσταρει με αυτήν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...