Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Διαβάζω τι γράφετε για το φαγητό και τις απολαύσεις και γελάω...Να ΣτΕ καλά μου φτιάξατε τη μέρα. Χθές κι όλο το βράδυ ήμουν χάλια διάθεση αίσχος όλο πόναγα δεν είχα ηρεμία πουθενά ούτε στον ύπνο. Τώρα πριν λίγο συνήλθα κάπως. Εγώ με το φαγητό ταυτίζομαι με την  @Eva n

Έχω όρεξη αλλά δεν μπορώ να φάω τρώω πάρα πολύ λίγο και μετά μου πέφτει το φαγητό οι τρείς μπουκιές σαν πέτρα στο στομάχι και υποφέρω με αποτέλεσμα να τρώω ελάχιστα. Εγώ έχω χάσει κι ένα κιλό πάντως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι από αυτές που δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα. Τις πρώτες 7 εβδομάδες είχα υπνηλία, το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο και ενώ ήμουν τρομερά γλυκατζού, δεν θέλω να δω σοκολάτα και γλυκό ούτε σε ζωγραφιά. Κατά τ' άλλα τίποτα, ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, έναν εμετό για το καλό βρε αδερφέ. Για το λόγο αυτό όμως ήμουν (ε και είμαι) συνεχώς σε πανικό ότι κάτι δεν πάει καλά. Σε δύο εβδομάδες έχω την αυχενική και πραγματικά δεν ξέρω πως θα περάσουν. Έχω πολύ άγχος, αν και ξέρω ότι απαγορεύεται :-(

Καλημέρα μην αγχώνεσαι κ βάζεις τον εαυτό σου σε σκέψεις ! Οι εγκυμοσύνες είναι διαφορετικές κ φυσικά υπάρχουν πολλές κοπέλες χωρίς κανένα σύμπτωμα !!! Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να σε καθυσηχασω! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως τπτ από όλα αυτά που νιώθω τώρα .. ( ένιωθα απλά λίγο βαρύ το στομάχι μου) τώρα γίνεται χαμός από αναγούλες ! Οποτε βλέπεις πως κ στο ίδιο άτομο διαφέρουν 2 εγκυμοσύνες ! Όλα καλά θα πάνε με το καλό κ η αυχενική σου ❤️

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι από αυτές που δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα. Τις πρώτες 7 εβδομάδες είχα υπνηλία, το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο και ενώ ήμουν τρομερά γλυκατζού, δεν θέλω να δω σοκολάτα και γλυκό ούτε σε ζωγραφιά. Κατά τ' άλλα τίποτα, ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, έναν εμετό για το καλό βρε αδερφέ. Για το λόγο αυτό όμως ήμουν (ε και είμαι) συνεχώς σε πανικό ότι κάτι δεν πάει καλά. Σε δύο εβδομάδες έχω την αυχενική και πραγματικά δεν ξέρω πως θα περάσουν. Έχω πολύ άγχος, αν και ξέρω ότι απαγορεύεται :-(

Θα σου πω και εγώ με τη σειρά μου ότι η προηγούμενη κοπέλα Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου είναι ότι χειρότερο για σένα και το μωρό. Κοίταξε να ηρεμήσεις να έχεις πίστη για να κάνεις την προσευχή σου. Το άγχος Είναι ότι χειρότερο Δεν μπορείς να απολαύσεις τίποτα έτσι... Κοίταξε που όλα πάνε καλά κάνε το σταυρό σου και πες Δόξα το Θεό από κει και πέρα τίποτα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!! @Ερωτικός μεταναστης συγχαρητήρια για την αυχενική!! Μπράβο μόνο καλά νέα να ακούμε!! ❤ εγώ έχω εδώ και 2 εβδομάδες ανακατωσουρες, δεν μπορώ να χωνέψω τπτ από ότι τρώω, φρούτα λαχανικά δεν μπορώ να φαω, κρέας δεν το συζητώ καν..περιμένω κι εγώ να τελειώσουν αυτά τα συμπτώματα! Εγώ έχω χάσει 2 κιλά με τούτα και με κείνα. Και ο δικός μου γιατρός είναι πολύ αυστηρός με κιλά, μου είπε να μην πάρω καθόλου και επειδή κι εγώ είμαι του γλυκού φοβήθηκα ότι θα πάρω πολλά άλλα τελικά τα γλυκά δεν θέλω ούτε να τα βλέπω! Να και ένα θετικό..ελπίζω να κρατήσει! 

Αχ κορίτσι μου..κάνε λίγο υπομονή!Είναι σημάδι ότι όλα είναι καλά!Ποτέ έχεις την αυχενική σου?

13 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Δεν πειράζει φαγάκι υγιεινό φάε όσο θες μην σκας !! Κ εγώ τώρα που περνάει το τρίμηνο θα ξεκινήσω κάποιες ασκήσεις γι εγκύους που είναι για ενδυνάμωση κτλ.. εγώ είμαι πολύ γλυκατζου αλλά τώρα λόγω της ανακατωσούρας δεν τρώω.. αλλά από έξω θα φάμε για μεσημέρι 1 μέρα το Σαββατοκύριακο.. δεν αντιστέκομαι χεχεχε!  

Μήπως ξέρεις από ποτέ προτείνουν την μπάλα εγκυμοσύνης που βοηθάει στον τοκετό?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι από αυτές που δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα. Τις πρώτες 7 εβδομάδες είχα υπνηλία, το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο και ενώ ήμουν τρομερά γλυκατζού, δεν θέλω να δω σοκολάτα και γλυκό ούτε σε ζωγραφιά. Κατά τ' άλλα τίποτα, ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, έναν εμετό για το καλό βρε αδερφέ. Για το λόγο αυτό όμως ήμουν (ε και είμαι) συνεχώς σε πανικό ότι κάτι δεν πάει καλά. Σε δύο εβδομάδες έχω την αυχενική και πραγματικά δεν ξέρω πως θα περάσουν. Έχω πολύ άγχος, αν και ξέρω ότι απαγορεύεται :-(

Να μην αγχωνεσαι.. κι εγώ τώρα με σχέση την πρώτη μου εγκυμοσύνη είμαι πολύ καλύτερα.. μόνο λίγο αναγούλα το απόγευμα συνήθως.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Καλημέρα μην αγχώνεσαι κ βάζεις τον εαυτό σου σε σκέψεις ! Οι εγκυμοσύνες είναι διαφορετικές κ φυσικά υπάρχουν πολλές κοπέλες χωρίς κανένα σύμπτωμα !!! Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για να σε καθυσηχασω! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα απολύτως τπτ από όλα αυτά που νιώθω τώρα .. ( ένιωθα απλά λίγο βαρύ το στομάχι μου) τώρα γίνεται χαμός από αναγούλες ! Οποτε βλέπεις πως κ στο ίδιο άτομο διαφέρουν 2 εγκυμοσύνες ! Όλα καλά θα πάνε με το καλό κ η αυχενική σου ❤️

Καλημερα, Η αδερφη μου που εμεινε εγκυος στα 42 της φυσιολογικα  και δεν ειχε κανενα απολυτως συμπτωμα. Τιποτα. Ειδικα οταν ητανε σπιτι ξαπλωμενη, ξεκουραστη δεν ενιωθε τιποτα ποτε στην κοιλια της. Δεν ενιωθε καθολου εγκυος. Και σημερα εχει μια κορη 5 χρονων.

πρίν από 2 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα, Η αδερφη μου που εμεινε εγκυος στα 42 της φυσιολογικα  και δεν ειχε κανενα απολυτως συμπτωμα. Τιποτα. Ειδικα οταν ητανε σπιτι ξαπλωμενη, ξεκουραστη δεν ενιωθε τιποτα ποτε στην κοιλια της. Δεν ενιωθε καθολου εγκυος. Και σημερα εχει μια κορη 5 χρονων.

Οπως καταλαβατε εκανα λαθος παραθεση.Ητανε για την Mouitritsi. Σορρυ.

Link to comment
Share on other sites

@Moutritsi ηρεμησε ρε κορίτσι μου!!Όλα καλά θα ναι..δες κ εμας που μας έχει πάει εμπλοκή ο εμετος!!!Κοριτσια εγω σημερα κλείνω τις 12!!!Τώρα που ηρέμησα απο αναγουλες αρχίζει το άγχος για την Αυχενική...χαχαχα!!!Επισης δοκιμάστικα δεν ήπια σημερα σίδηρο Κ οντως δεν έκανα εμετοοο..Θα φάω φουλ σαλατα σπανάκι για δύο μέρες κ θα πω τον γιατρο να μου το αλλάξει!!Καλημερα κ καλο σαββατοκύριακο σε όλες τις κοριτσαρες κ σε όλα τα νινακια!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα φίλες!! 

@Ydroxoos76 ασε κι εγώ βλέπω κάτι βιντεακια με μπεργκερ, τούρτες, γλυκά, μου ανοίγει την όρεξη και μετά μόλις σκέφτομαι ότι θα φάω κάτι από αυτά αναγουλιαζω και μου περνάει η φαντασίωση χαχαχα κι εγώ 2 έχω χάσει. 

@Ερωτικός μεταναστης αντε να περάσουν αυτά τα συμπτώματα να είμαστε λίγο πιο λειτουργικές! 7/6 έχω αυχενική και λήψη τροφοβλαστη μαζί! Με έχει φάει η αγωνία! 

@Moutritsi όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι και γεμίζεις τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις..μόνο θετικά να σκέφτεσαι και εσύ και το μωράκι σου θα είστε σούπερ! 

@Foux ισχύει το άγχος για την αυχενική;; 1/6 δεν έχεις;; ναι να του πεις μήπως σου δώσει χάπι να μην σε πειράζει! Πιο σίδηρο παίρνεις;; εμένα ο δικός μου γιατρός δίνει το viofer και είναι μια αηδία!! Και δεν στο αλλάζει γιατί λέει είναι το καλύτερο...δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα, μετά την αυχενική μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Foux είπε:

@Eva n ναι ναι 1/6 το πρωιιι..χαπι ρε συ παίρνω το gyntardyferon αλλα απ'οτι φάνηκε με πειράζει..Θα του το πω την Τρίτη Αφου Θα παω κι όλας.. 

Ωωωχ κατάλαβα! Εννοείται να του το πεις να στο αλλάξεις για να ηρεμήσεις κι εσύ! Αντε κορίτσι μου λίγο έμεινεεεε, να μας πεις και εσύ τα ευχάριστα! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Eva n είπε:

Ωωωχ κατάλαβα! Εννοείται να του το πεις να στο αλλάξεις για να ηρεμήσεις κι εσύ! Αντε κορίτσι μου λίγο έμεινεεεε, να μας πεις και εσύ τα ευχάριστα! :x

Μην αγχώνεσαι για την αυχενική Όλα καλά θα είναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρααα φίλες!! 

@Ydroxoos76 ασε κι εγώ βλέπω κάτι βιντεακια με μπεργκερ, τούρτες, γλυκά, μου ανοίγει την όρεξη και μετά μόλις σκέφτομαι ότι θα φάω κάτι από αυτά αναγουλιαζω και μου περνάει η φαντασίωση χαχαχα κι εγώ 2 έχω χάσει. 

@Ερωτικός μεταναστης αντε να περάσουν αυτά τα συμπτώματα να είμαστε λίγο πιο λειτουργικές! 7/6 έχω αυχενική και λήψη τροφοβλαστη μαζί! Με έχει φάει η αγωνία! 

@Moutritsi όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι και γεμίζεις τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις..μόνο θετικά να σκέφτεσαι και εσύ και το μωράκι σου θα είστε σούπερ! 

@Foux ισχύει το άγχος για την αυχενική;; 1/6 δεν έχεις;; ναι να του πεις μήπως σου δώσει χάπι να μην σε πειράζει! Πιο σίδηρο παίρνεις;; εμένα ο δικός μου γιατρός δίνει το viofer και είναι μια αηδία!! Και δεν στο αλλάζει γιατί λέει είναι το καλύτερο...δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα, μετά την αυχενική μου είπε.

Θα είναι όλα τέλεια!Θα το δεις!Μην αγχώνεσαι καθόλου!

Βρε κορίτσια μου όσες ξεκινήσατε ασβέστιο πως το αντέχετε?Κάνα κολπακι να μην πέφτει έτσι στο στομάχι.Μολις το παίρνω είναι σαν να είμαι αρρωστη!Αμέσως με πιάνει το στομάχι και παλλινδρομιζω.Και είναι κι αναμασωμενο,που να ήταν να το πάρω κανονικά.

2 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Eva n ναι ναι 1/6 το πρωιιι..χαπι ρε συ παίρνω το gyntardyferon αλλα απ'οτι φάνηκε με πειράζει..Θα του το πω την Τρίτη Αφου Θα παω κι όλας.. 

Σίδηρο μου έδωσε εμένα αμπούλα fysiofol να πίνω κάθε πρωί.Και το απόγευμα natecal ασβέστιο.Εχουν και τα δύο μια γεύση ιιιιιιιου

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Μην αγχώνεσαι για την αυχενική Όλα καλά θα είναι!!

 

2 ώρες πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Θα είναι όλα τέλεια!Θα το δεις!Μην αγχώνεσαι καθόλου!

Βρε κορίτσια μου όσες ξεκινήσατε ασβέστιο πως το αντέχετε?Κάνα κολπακι να μην πέφτει έτσι στο στομάχι.Μολις το παίρνω είναι σαν να είμαι αρρωστη!Αμέσως με πιάνει το στομάχι και παλλινδρομιζω.Και είναι κι αναμασωμενο,που να ήταν να το πάρω κανονικά.

Σίδηρο μου έδωσε εμένα αμπούλα fysiofol να πίνω κάθε πρωί.Και το απόγευμα natecal ασβέστιο.Εχουν και τα δύο μια γεύση ιιιιιιιου

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου! Το πιστεύω κι εγώ ότι είναι όλα καλά αλλά όσο να ναι έχω αγωνία!! Εμενα ασβέστιο μου δίνει το calcioral πάλι μασωμενο είναι και αυτό, Εντάξει δεν τρελαίνομαι. Σαν ασβέστης είναι όταν το μασάς. Το καλύτερο χάπι είναι το filicine το παίρνεις και δεν καταλαβαίνεις τίποτα :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσάς η κοιλιά σας πονάει; 

Εμένα να σου πω την αλήθεια άμα κουραστώ κ κάνω κάτι παραπάνω πονάει αλλά μερικές φορές πονάει κ από μόνη της έτσι σαν ενοχλήσεις περιόδου! Είναι φυσιολογικό είπε κ ο γιατρός , αν ανησυχείς μην σε ανησυχεί!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...