Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eva n είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! 

Εγω έχω περίπου 1.5 εβδομάδα που ότι και να φάω ανακατεύομαι και αναγουλιαζω. Χθες την έβγαλα μόνο με τοστ και ήταν σαν να έχω φάει 10 σουβλάκια. Με το ζόρι χωνεύω το οτιδήποτε..ελπίζω να μην τραβήξει για Πολύ!! 

Αυτό το παθαίνω κ εγω..τρωω 2 φρυγανιές κ ειναι σαν να έφαγα 2 κομμάτια παστίτσιο!!

Λοιπόν κοριτσια..απο χτες τα ξημερωματα εβαλα τον σύζυγό μου έκανε χαμομήλι κ μεχρι τωρα εχω πιει 3 ποτήρια αλλα γουλιά γουλιά..Δεν το γρουσουζευω αλλα ξυπνησα πολυ καλά κ δεν το έβγαλα!!Μήπως βρηκα το γιατρικό μου;:confused:

Link to comment
Share on other sites

@Moutritsi καλως ηρθες στην ομάδα!!! Είμαστε κοντά, εγω έχω ΠΗΤ 25/12 στο πρωτο μου παιδακι!

@Foux υπομονή μωρέ!! Αφού βελτιώνεσαι θα πάνε όλα καλά!!! Βάλε και μια φρυγανια μαζι με το χαμομήλι!

Εγω κορίτσια βλέπω κάπου κάπου καφε στίγματα στο σερβιετακι μου, παιρνω ήδη 3 utrogestan τη μέρα! Έχω αγχωθεί αρκετά!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! 

Εγω έχω περίπου 1.5 εβδομάδα που ότι και να φάω ανακατεύομαι και αναγουλιαζω. Χθες την έβγαλα μόνο με τοστ και ήταν σαν να έχω φάει 10 σουβλάκια. Με το ζόρι χωνεύω το οτιδήποτε..ελπίζω να μην τραβήξει για Πολύ!! 

Κουράγιο κορίτσι το πρώτο τρίμηνο έτσι είναι θα είμαστε μία έτσι μία αλλιώς. Εγώ από το πρωί πολύ ναυτία τώρα το απόγευμα καλυτέρευσε. Σαν να παίζω στο κλουβί Με τις τρελές νιώθω. Αν είμαι καλά ανησυχώ αν δεν είμαι καλά πάλι σκέφτομαι μήπως τρέχει κάτι με το μωρό... Ότι να ναι είμαστε... Κάντε κουράγιο όλες λένε ότι μετά το πρώτο τρίμηνο στρώνει η κατάσταση...

2 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

Σε καταλαβαίνω απόλυτα Αλλά πρέπει να πιστέψεις ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα πάει καλά... Είμαστε πολύ κοντά σε ΠΗΤ βέβαια εγώ καρδιά δεν έχω ακούσει ακόμα.... Για να δούμε από βδομάδα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

Καλώς ήρθες κ με το καλό να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! Όλα καλά θα πάνε να σκέφτεσαι μόνο θετικά άσε πίσω σου τις ατυχίες που είχες!! ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

Καλώς μας ήρθες @Moutritsi . Συγχαρητήριααααα και να σου πάνε και εσένα όλα καλά!!! Καταλαβαίνω απόλυτα τα άγχη σου κι εγώ μετά απο 3 ατυχίες φοβάμαι το παραμικρό! ΑΛΛΑ αυτή αυτή μια διαφορετική εγκυμοσύνη απο όλες τις άλλες, και θα μας πάνε όλα καλά και τα μωράκια μας θα είναι γερά! Να σκέφτεσαι θετικά και ότι θέλεις να στέλνεις εδώ να τα λέμε, να περνάει ο καιρός πιο εύκολα και ευχάριστα! Στο Δαφνί εμένα μου έχει κλείσει ήδη θέση ο άντρας μου έτσι όπως κάνω χαχαχα

 

4 ώρες πρίν, Foux είπε:

Αυτό το παθαίνω κ εγω..τρωω 2 φρυγανιές κ ειναι σαν να έφαγα 2 κομμάτια παστίτσιο!!

Λοιπόν κοριτσια..απο χτες τα ξημερωματα εβαλα τον σύζυγό μου έκανε χαμομήλι κ μεχρι τωρα εχω πιει 3 ποτήρια αλλα γουλιά γουλιά..Δεν το γρουσουζευω αλλα ξυπνησα πολυ καλά κ δεν το έβγαλα!!Μήπως βρηκα το γιατρικό μου;:confused:

Μπραβοοοο, τουλάχιστον ας ηρεμήσεις μια μέρα! Κάτι είναι και αυτό. 

 

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κουράγιο κορίτσι το πρώτο τρίμηνο έτσι είναι θα είμαστε μία έτσι μία αλλιώς. Εγώ από το πρωί πολύ ναυτία τώρα το απόγευμα καλυτέρευσε. Σαν να παίζω στο κλουβί Με τις τρελές νιώθω. Αν είμαι καλά ανησυχώ αν δεν είμαι καλά πάλι σκέφτομαι μήπως τρέχει κάτι με το μωρό... Ότι να ναι είμαστε... Κάντε κουράγιο όλες λένε ότι μετά το πρώτο τρίμηνο στρώνει η κατάσταση...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα Αλλά πρέπει να πιστέψεις ότι αυτή η εγκυμοσύνη θα πάει καλά... Είμαστε πολύ κοντά σε ΠΗΤ βέβαια εγώ καρδιά δεν έχω ακούσει ακόμα.... Για να δούμε από βδομάδα...

Άστα να πάνε!! Ενώ ήμουν μια χαρά τόσο καιρό τώρα ξαφνικά άλλαξε! Εύχομαι να μην κρατήσει πολύ τουλάχιστον! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

Καλώς ήρθες!Όλα καλά θα είναι!Δες το θετικά και θα είναι έτσι ❤️

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Αχ αυτά τα μωράκια του Δεκεμβρίου βρε κορίτσια βλέπω πως όλες μας ταλαιπωρούν με ανακατωσουρες κ άλλες κ με εμετούς!! Ζόρικα μωράκια αλλά χαλάλι τους ❤️ Κ εγώ συνεχίζω χάλια ειδικά από το μεσημέρι κ μετά με δυσκολία πίνω κ νερό.. στα κιλά μπυ που ζυγίζομαι συχνά πυκνά είμαι σταθερή όπως ξεκίνησα την εγκυμοσύνη κ δεν έχω χάσει η βάλει.. είχα στόχο να μπορέσω να μείνω στα ίδια έστω στο πρώτο τρίμηνο αλλά κ να ήθελα να ξεφύγω έτσι όπως είμαι δεν πάει τίποτα κάτω.. κυρίως το βράδυ !! Αυτό που σκέφτομαι κ λιγουρευομαι είναι το καρπούζι νομίζω όταν θα έρθει η ώρα θα μπορώ να φάω ένα στην καθισια μου Χαχαχχα!!  Πέρα από την πλάκα κορίτσια εύχομαι όταν με το καλό περάσει το πρώτο τρίμηνο να φύγουν κ αυτά τα συμπτώματα γιατί κάποιες φορές δεν παλεύονται καθοοολου! :roll:

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα με πητ 24/12/2021. Καρδούλα έχουμε ακούσει ευτυχώς, αλλά είμαι μονίμως αγχωμενη λόγω μιας παλλίνδρομης κύησης τον Σεπτέμβριο και μιας βιοχημικής αποβολής τον Ιανουάριο. Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά! Είμαι σαν την τρελή του χωριού που σκανάρω καθημερινά τον εαυτό μου κι αν δεν νιώθω συμπτώματα πανικοβάλλομαι! Λέω να γεννήσω με το καλό απευθείας στο Δαφνί :P

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Έτσι όπως κάνουμε όλες, μάλλον όλες μαζί στο Δαφνί θα γεννήσουμε...:D

 

10 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

@Moutritsi καλως ηρθες στην ομάδα!!! Είμαστε κοντά, εγω έχω ΠΗΤ 25/12 στο πρωτο μου παιδακι!

@Foux υπομονή μωρέ!! Αφού βελτιώνεσαι θα πάνε όλα καλά!!! Βάλε και μια φρυγανια μαζι με το χαμομήλι!

Εγω κορίτσια βλέπω κάπου κάπου καφε στίγματα στο σερβιετακι μου, παιρνω ήδη 3 utrogestan τη μέρα! Έχω αγχωθεί αρκετά!

3 urtogestan κι εγώ τη μέρα και έχω καφέ που και που στο σκούπισμα... εγώ να δεις άγχος! Μειώνονται (ως και εξαφανίζονται) όταν το βάζω κολπικά. Έπρεπε όμως να το σταματήσω για 3 μέρες κολπικά για να μου κάνουν καλλιέργεια... τώρα το ξαναρχισα. Οι γιατροί μου δεν ανησυχούν ούτε με τα καφέ ούτε με τα ροζ! Τέλος πάντων! Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο από το να περιμένουμε...:roll:

 

12 ώρες πρίν, Foux είπε:

Αυτό το παθαίνω κ εγω..τρωω 2 φρυγανιές κ ειναι σαν να έφαγα 2 κομμάτια παστίτσιο!!

Λοιπόν κοριτσια..απο χτες τα ξημερωματα εβαλα τον σύζυγό μου έκανε χαμομήλι κ μεχρι τωρα εχω πιει 3 ποτήρια αλλα γουλιά γουλιά..Δεν το γρουσουζευω αλλα ξυπνησα πολυ καλά κ δεν το έβγαλα!!Μήπως βρηκα το γιατρικό μου;:confused:

Το χαμομηλακι είναι βοηθητικό... κι εμένα με ηρεμεί είναι η αλήθεια... πίνω ένα τη μέρα. Πως αντεξες και ήπιες 3 ποτήρια; Εγώ με ένα και εχω χορτάσει δρομολόγια στην τουαλέτα...:D 

Αυριο θα πάω στον γιατρό να δούμε το σποράκι μας κι αν είναι όλα καλά, να κλείσω σιγά σιγά αυχενική και τροφοβλαστη...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αχ αυτά τα μωράκια του Δεκεμβρίου βρε κορίτσια βλέπω πως όλες μας ταλαιπωρούν με ανακατωσουρες κ άλλες κ με εμετούς!! Ζόρικα μωράκια αλλά χαλάλι τους ❤️ Κ εγώ συνεχίζω χάλια ειδικά από το μεσημέρι κ μετά με δυσκολία πίνω κ νερό.. στα κιλά μπυ που ζυγίζομαι συχνά πυκνά είμαι σταθερή όπως ξεκίνησα την εγκυμοσύνη κ δεν έχω χάσει η βάλει.. είχα στόχο να μπορέσω να μείνω στα ίδια έστω στο πρώτο τρίμηνο αλλά κ να ήθελα να ξεφύγω έτσι όπως είμαι δεν πάει τίποτα κάτω.. κυρίως το βράδυ !! Αυτό που σκέφτομαι κ λιγουρευομαι είναι το καρπούζι νομίζω όταν θα έρθει η ώρα θα μπορώ να φάω ένα στην καθισια μου Χαχαχχα!!  Πέρα από την πλάκα κορίτσια εύχομαι όταν με το καλό περάσει το πρώτο τρίμηνο να φύγουν κ αυτά τα συμπτώματα γιατί κάποιες φορές δεν παλεύονται καθοοολου! :roll:

 Καλημέρα σε όλες!!!!!

Ναι καλό είναι στο πρωτο 3μηνο όσο μπορούμε να μην πάρουμε κιλά! Εγω πριν μείνω έγκυος είχα πάρει 3-4 κιλακια λόγω και του εγκλεισμού της καραντίνας αλλα από τότε που εμεινα έγκυος και πριν καλά καλά το μάθω είχα αρχίσει να τα χάνω, τώρα είμαι περίπου 4 με 4,5 κιλά κατω. Έχω κόψει τα γλυκά και τα τζανκ φουντ και τρωω πολλά λαχανικά. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

 Καλημέρα σε όλες!!!!!

Ναι καλό είναι στο πρωτο 3μηνο όσο μπορούμε να μην πάρουμε κιλά! Εγω πριν μείνω έγκυος είχα πάρει 3-4 κιλακια λόγω και του εγκλεισμού της καραντίνας αλλα από τότε που εμεινα έγκυος και πριν καλά καλά το μάθω είχα αρχίσει να τα χάνω, τώρα είμαι περίπου 4 με 4,5 κιλά κατω. Έχω κόψει τα γλυκά και τα τζανκ φουντ και τρωω πολλά λαχανικά. 

Μπράβο σου που τα έχασες !! Εγώ περίμενα να χάνω αλλά μένω σταθερα.. κ στην μικρή μου έτσι το πήγα κ μέχρι το τέλος πήρα 10-11 κιλά.. ελπίζω να τα καταφερω ξανά! Βέβαια τώρα ξεκινάω περίπου 3 κιλά κάτω από όταν ξεκίνησα στην μικρή μου οποτε κ αυτό το βάζω στα θετικά αλλά προσπαθώ μην το σκέφτομαι για να μην ξεφύγω κιόλας ! Καλή Κυριακή σε όλες κορίτσια !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω με τα κιλά τα έχω πάει πολύ καλά ευτυχως! Δεν έχω χάσει βέβαια, ενώ θα ήθελα να έχω χάσει 2 με 3 κιλακια αλλά τουλάχιστον ούτε έχω πάρει. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και ας πάρω ότι είναι προς το τέλος! 

Στις προγεννητικες εξετάσεις το σάκχαρο στο αίμα ήταν 81 με όρια από 70-100 αν θυμάμαι καλά, αλλά βρε κορίτσια τώρα ο γιατρός μου έγραψε να κάνω καμπύλη Ζαχάρου από τώρα. Είναι τόσο απαγορευτικό το 81;; εμένα καλό μου φάνηκε. Πφφ θα δείξει την επόμενη εβδομάδα θα πάω να την κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω με τα κιλά τα έχω πάει πολύ καλά ευτυχως! Δεν έχω χάσει βέβαια, ενώ θα ήθελα να έχω χάσει 2 με 3 κιλακια αλλά τουλάχιστον ούτε έχω πάρει. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και ας πάρω ότι είναι προς το τέλος! 

Στις προγεννητικες εξετάσεις το σάκχαρο στο αίμα ήταν 81 με όρια από 70-100 αν θυμάμαι καλά, αλλά βρε κορίτσια τώρα ο γιατρός μου έγραψε να κάνω καμπύλη Ζαχάρου από τώρα. Είναι τόσο απαγορευτικό το 81;; εμένα καλό μου φάνηκε. Πφφ θα δείξει την επόμενη εβδομάδα θα πάω να την κάνω.

Καλησπέρα Εύα μου! Να σου πω την αλήθεια κ εμένα δεν μου ακούγεται τόσο απαγορευτικό.. εμένα αν θυμάμαι καλά ήταν 79 κ δεν μου είπε κάτι ο γιατρός ! Ίσως βέβαια σου είπε να κανεις για προληπτικούς λόγους για να είστε καλυμμένοι δεν είναι όμως κ για να ανησυχείς! Επίσης παίζει ρόλο πιστεύω κ η διατροφή την προηγούμενη ημέρα εγώ είχα ξεχαστεί κ είχα φάει τα γλυκακια μου :wub: μήπως κ εσυ το ίδιο ; Πάντως μια χαρά μου ακούγεται μπράβο!! Σου είπε ποτε να κανεις καμπύλη;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω με τα κιλά τα έχω πάει πολύ καλά ευτυχως! Δεν έχω χάσει βέβαια, ενώ θα ήθελα να έχω χάσει 2 με 3 κιλακια αλλά τουλάχιστον ούτε έχω πάρει. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και ας πάρω ότι είναι προς το τέλος! 

Στις προγεννητικες εξετάσεις το σάκχαρο στο αίμα ήταν 81 με όρια από 70-100 αν θυμάμαι καλά, αλλά βρε κορίτσια τώρα ο γιατρός μου έγραψε να κάνω καμπύλη Ζαχάρου από τώρα. Είναι τόσο απαγορευτικό το 81;; εμένα καλό μου φάνηκε. Πφφ θα δείξει την επόμενη εβδομάδα θα πάω να την κάνω.

Ουπς εγω 88 ζάχαρο!!!θα μιλήσω με γιατρό την Τρίτη..ειμαι γλυκατζου γαμωτο!!!Από χτες ειμαι μια χαρα κοριτσια μου μονο που δεν τρώω πολύ γιατι φουσκωνω!!σταμάτησαν οι εμετοί Ελπιζω να μην ξανάρθουν!!παντως οποια εχει ανακατωσούρα κ εμετο δοκιμαστε μηπως βοηθησει το χαμομηλι γουλια γουλια..Κλεισαμε 10 εβδομαδες εχτες!!Α επισης Εχω Αυχενική 1-6!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κι εγω με τα κιλά τα έχω πάει πολύ καλά ευτυχως! Δεν έχω χάσει βέβαια, ενώ θα ήθελα να έχω χάσει 2 με 3 κιλακια αλλά τουλάχιστον ούτε έχω πάρει. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και ας πάρω ότι είναι προς το τέλος! 

Στις προγεννητικες εξετάσεις το σάκχαρο στο αίμα ήταν 81 με όρια από 70-100 αν θυμάμαι καλά, αλλά βρε κορίτσια τώρα ο γιατρός μου έγραψε να κάνω καμπύλη Ζαχάρου από τώρα. Είναι τόσο απαγορευτικό το 81;; εμένα καλό μου φάνηκε. Πφφ θα δείξει την επόμενη εβδομάδα θα πάω να την κάνω.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

Το 81 δεν είναι κακό, ποσο μάλλον απαγορευτικό... Ειναι πολυ καλό ζαχαρο! Απλά κάποιοι γιατροί σου δίνουν να κάνεις καμπύλη από νωρίς. Μην αγχώνεσαι καθόλου! Εγω έχω διαβήτη τύπου 1 από τα 15 μου και κανω ινσουλίνη, φαντάζεσαι τι δύσκολο έργο έχω στο εξής... Η διατροφή παίζει το σημαντικότερο ρόλο! Ελαττωσε τα γλυκά, περιορισε και λίγο τους υδατάνθρακες εαν αυτό σε κάνει να νιώθεις σιγουριά! Αλλά το 81, όπως και το 88 είναι τέλεια νουμερα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...