Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα! Χαίρομαι που διαβάζω τα όμορφα νέα σας! Εγω σήμερα είμαι  8εβδ+2 ημ. Ακούσαμε την καρδούλα! Για πολύ λίγο μας το έβαλε όμως.. Έκανα κ εξετάσεις κ ηταν καλές.. Εκτός από το σάκχαρο που ήταν 92..βεβαια το προηγ βράδυ είχα φάει μια γλυκιά κρέπα.. Λογικα δε θα το επηρέασε;; Σταδιακά θα αρχίσω να μειώνω κ την υπερβολική προγεστερόνη.. Αμήν Παναγία μου γτ νομίζω πως αυτή οφείλεται για την κακή διάθεση που εχω κπς φορές! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα! Χαίρομαι που διαβάζω τα όμορφα νέα σας! Εγω σήμερα είμαι  8εβδ+2 ημ. Ακούσαμε την καρδούλα! Για πολύ λίγο μας το έβαλε όμως.. Έκανα κ εξετάσεις κ ηταν καλές.. Εκτός από το σάκχαρο που ήταν 92..βεβαια το προηγ βράδυ είχα φάει μια γλυκιά κρέπα.. Λογικα δε θα το επηρέασε;; Σταδιακά θα αρχίσω να μειώνω κ την υπερβολική προγεστερόνη.. Αμήν Παναγία μου γτ νομίζω πως αυτή οφείλεται για την κακή διάθεση που εχω κπς φορές! 

Μπράβο υπέροχα νέα !! Ναι πιστεύω έπαιξε ρόλο η γλυκιά κρεπουλα μπορείς να ενημερώσεις κ τον γιατρό σου να το γνωρίζει! Τέλεια κ για την προγεστερονη εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.. χαίρομαι για την αυχενική σου! Λίγη υπομονή ξέρω πως είναι δύσκολο κ ότι χειρότερο αλλά ελπίζω τώρα που περνάει το πρώτο τρίμηνο να νιώσουμε καλύτερα.. κ εγώ μια από τα ίδια είμαι το βράδυ  χάλια με αναγούλες κ καούρες αλλά δεν κάνω εμετό.. κάναμε κ εμείς την αυχενική όλα καλά δόξα τ Θεό!! Μάλλον κοριτσάκι μας είπε εμάς αλλά με επιφύλαξη είχε κλειστά ποδαράκια το γλυκουλι :)

Με το καλό ομορφιά!Αχ μέρα μέρα την μετράω μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας.Να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να περάσουν αυτά τα συμπτώματα ❤️

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα! Χαίρομαι που διαβάζω τα όμορφα νέα σας! Εγω σήμερα είμαι  8εβδ+2 ημ. Ακούσαμε την καρδούλα! Για πολύ λίγο μας το έβαλε όμως.. Έκανα κ εξετάσεις κ ηταν καλές.. Εκτός από το σάκχαρο που ήταν 92..βεβαια το προηγ βράδυ είχα φάει μια γλυκιά κρέπα.. Λογικα δε θα το επηρέασε;; Σταδιακά θα αρχίσω να μειώνω κ την υπερβολική προγεστερόνη.. Αμήν Παναγία μου γτ νομίζω πως αυτή οφείλεται για την κακή διάθεση που εχω κπς φορές! 

Νομίζω ότι μια χαρά είναι το σάκχαρο σου.Μην σε αγχωνει.Θα το παρακολουθήσεις και θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου!Αχ κι εμάς για λίγο μας βάζει την καρδούλα!Μετράνε τα μηχανήματα αυτόματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Μπράβο υπέροχα νέα !! Ναι πιστεύω έπαιξε ρόλο η γλυκιά κρεπουλα μπορείς να ενημερώσεις κ τον γιατρό σου να το γνωρίζει! Τέλεια κ για την προγεστερονη εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα !!

Ναι την ενημέρωσα.. Κ μου λέει "Σου είπα εγώ, να τρως γλυκές κρέπες;".. Η αλήθεια είναι ότι δε μου είπε αλλά η σοκολάτα πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση! ;-) Απλά μου είπε την επόμενη φορά που θα κάνω, να μη φάω γλυκό το προηγ βράδυ.. Καλά κ γενικα μου είπε να μην τρώω γτ δν ωφελούν κάπου το έμβρυο.. Αλλά το ζητάει ο οργανισμος μου ρε κορίτσια.. Δεν πίνω, δεν καπνίζω (γενικά δλδ, όχι μόνο τώρα).. Δν κάνω σεξ.. Ε, μια σοκολάτα μας έμεινε ρε γιατρέ! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Ναι την ενημέρωσα.. Κ μου λέει "Σου είπα εγώ, να τρως γλυκές κρέπες;".. Η αλήθεια είναι ότι δε μου είπε αλλά η σοκολάτα πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση! ;-) Απλά μου είπε την επόμενη φορά που θα κάνω, να μη φάω γλυκό το προηγ βράδυ.. Καλά κ γενικα μου είπε να μην τρώω γτ δν ωφελούν κάπου το έμβρυο.. Αλλά το ζητάει ο οργανισμος μου ρε κορίτσια.. Δεν πίνω, δεν καπνίζω (γενικά δλδ, όχι μόνο τώρα).. Δν κάνω σεξ.. Ε, μια σοκολάτα μας έμεινε ρε γιατρέ! 

Κι εμένα δεν του άρεσε που έφαγα δύο κομμάτια μουσακά.χαχαχα.ουτε και στη ζυγαριά του.Μου είπε κιόλας να χάσω κανένα κιλό.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Ναι την ενημέρωσα.. Κ μου λέει "Σου είπα εγώ, να τρως γλυκές κρέπες;".. Η αλήθεια είναι ότι δε μου είπε αλλά η σοκολάτα πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση! ;-) Απλά μου είπε την επόμενη φορά που θα κάνω, να μη φάω γλυκό το προηγ βράδυ.. Καλά κ γενικα μου είπε να μην τρώω γτ δν ωφελούν κάπου το έμβρυο.. Αλλά το ζητάει ο οργανισμος μου ρε κορίτσια.. Δεν πίνω, δεν καπνίζω (γενικά δλδ, όχι μόνο τώρα).. Δν κάνω σεξ.. Ε, μια σοκολάτα μας έμεινε ρε γιατρέ! 

Ε όχι κ να μας να κόψουν τα γλυκα ρε κοριτσιααααα!!! Είπαμε με μέτρο φυσικά αλλά μια κρεπουλα δεν έβλαψε ποτε κανέναν χαχαχα!!, το ξέρουμε πως δεν προσφέρουν τπτ στο έμβρυο αλλά προσφέρουν στις μανουλες απολαύση!! Δεν μας έμειναν κ πολλές Χαχαχχα! Ναι την επόμενη φορά εχε το στο νου σου να μην φας γλυκάκι κ όλα θα φανούν μια χαρά !!

πρίν από 4 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κι εμένα δεν του άρεσε που έφαγα δύο κομμάτια μουσακά.χαχαχα.ουτε και στη ζυγαριά του.Μου είπε κιόλας να χάσω κανένα κιλό.

Καλεεεε τι αυστηρουλης γιατρός είναι αυτός από τώρα σου λέει για «δίαιτες»; Σιγά ποσο έχεις βάλει πια!! Έχω παρατηρήσει πως οι γυναικολόγοι δεν τα πάνε καλά γενικά με τα κιλά κ εμένα δεν ξεχνάει ποτε να με ζυγίσει !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ε όχι κ να μας να κόψουν τα γλυκα ρε κοριτσιααααα!!! Είπαμε με μέτρο φυσικά αλλά μια κρεπουλα δεν έβλαψε ποτε κανέναν χαχαχα!!, το ξέρουμε πως δεν προσφέρουν τπτ στο έμβρυο αλλά προσφέρουν στις μανουλες απολαύση!! Δεν μας έμειναν κ πολλές Χαχαχχα! Ναι την επόμενη φορά εχε το στο νου σου να μην φας γλυκάκι κ όλα θα φανούν μια χαρά !!

Καλεεεε τι αυστηρουλης γιατρός είναι αυτός από τώρα σου λέει για «δίαιτες»; Σιγά ποσο έχεις βάλει πια!! Έχω παρατηρήσει πως οι γυναικολόγοι δεν τα πάνε καλά γενικά με τα κιλά κ εμένα δεν ξεχνάει ποτε να με ζυγίσει !!

Με τα κιλά ξέρω ότι έχει θέμα.Η αλήθεια είναι ότι ήθελα κι εγώ να χάσω μερικά πριν μείνω έγκυος αλλά με κέρδισε το φαγητό.χαχαΣε κάθε επίσκεψη μόλις σηκωθώ από το κρεβάτι με ζυγίζει και σημειώνει.τρια κιλά πήρα η αλήθεια είναι αλλά είναι και η σωματοδομή μου έτσι.μολις τρώω αμέσως τα παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Με τα κιλά ξέρω ότι έχει θέμα.Η αλήθεια είναι ότι ήθελα κι εγώ να χάσω μερικά πριν μείνω έγκυος αλλά με κέρδισε το φαγητό.χαχαΣε κάθε επίσκεψη μόλις σηκωθώ από το κρεβάτι με ζυγίζει και σημειώνει.τρια κιλά πήρα η αλήθεια είναι αλλά είναι και η σωματοδομή μου έτσι.μολις τρώω αμέσως τα παίρνω.

Εγώ θα σου πω το κλασσικο , να το απολαύσεις κ να μην σκέφτεσαι τα κιλά γιατί όντως χάνονται άμα υπάρχει θέληση μετά την γεννα.. φυσικά για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ ν υπάρχει θέμα υγείας κ να βάζουμε κιλά.. αλλά ευχαριστησου αυτήν την περίοδο με το παραπανω.. σκέψου την πρώτη μου εγκυμοσύνη την ξεκίνησα 58 κιλά , πήρα περίπου 12 μέχρι το τέλος κ 14 μήνες μετά την γεννα που ξανά έμεινα έγκυος στην ουσία , ξεκίνησα την νέα εγκυμοσύνη με 54,5 περίπου..  τα κιλά δεν λένε τπτ πραγματικά φεύγουν εύκολα αν μετά λίγο προσέξεις κ συνδυάσεις λίγη αερόβια παρέα με το νινακι σου στο καροτσάκι του ❤️❤️❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agapakiii είπε:

Εγώ θα σου πω το κλασσικο , να το απολαύσεις κ να μην σκέφτεσαι τα κιλά γιατί όντως χάνονται άμα υπάρχει θέληση μετά την γεννα.. φυσικά για να μην παρεξηγηθώ δεν εννοώ ν υπάρχει θέμα υγείας κ να βάζουμε κιλά.. αλλά ευχαριστησου αυτήν την περίοδο με το παραπανω.. σκέψου την πρώτη μου εγκυμοσύνη την ξεκίνησα 58 κιλά , πήρα περίπου 12 μέχρι το τέλος κ 14 μήνες μετά την γεννα που ξανά έμεινα έγκυος στην ουσία , ξεκίνησα την νέα εγκυμοσύνη με 54,5 περίπου..  τα κιλά δεν λένε τπτ πραγματικά φεύγουν εύκολα αν μετά λίγο προσέξεις κ συνδυάσεις λίγη αερόβια παρέα με το νινακι σου στο καροτσάκι του ❤️❤️❤️

Περιμένω να περάσουν αυτές οι μέρες να ξεκινήσω λίγο περπάτημα και να φάω επιτέλους σαν άνθρωπος.Μετα νομίζω θα το βρω!Εντωμεταξυ δεν τρώω ούτε γλυκά ούτε γαριδάκια πατατάκια και junk food.Δεν πειράζει φαι.χαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Περιμένω να περάσουν αυτές οι μέρες να ξεκινήσω λίγο περπάτημα και να φάω επιτέλους σαν άνθρωπος.Μετα νομίζω θα το βρω!Εντωμεταξυ δεν τρώω ούτε γλυκά ούτε γαριδάκια πατατάκια και junk food.Δεν πειράζει φαι.χαχχα

Δεν πειράζει φαγάκι υγιεινό φάε όσο θες μην σκας !! Κ εγώ τώρα που περνάει το τρίμηνο θα ξεκινήσω κάποιες ασκήσεις γι εγκύους που είναι για ενδυνάμωση κτλ.. εγώ είμαι πολύ γλυκατζου αλλά τώρα λόγω της ανακατωσούρας δεν τρώω.. αλλά από έξω θα φάμε για μεσημέρι 1 μέρα το Σαββατοκύριακο.. δεν αντιστέκομαι χεχεχε!  


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!! @Ερωτικός μεταναστης συγχαρητήρια για την αυχενική!! Μπράβο μόνο καλά νέα να ακούμε!! ❤ εγώ έχω εδώ και 2 εβδομάδες ανακατωσουρες, δεν μπορώ να χωνέψω τπτ από ότι τρώω, φρούτα λαχανικά δεν μπορώ να φαω, κρέας δεν το συζητώ καν..περιμένω κι εγώ να τελειώσουν αυτά τα συμπτώματα! Εγώ έχω χάσει 2 κιλά με τούτα και με κείνα. Και ο δικός μου γιατρός είναι πολύ αυστηρός με κιλά, μου είπε να μην πάρω καθόλου και επειδή κι εγώ είμαι του γλυκού φοβήθηκα ότι θα πάρω πολλά άλλα τελικά τα γλυκά δεν θέλω ούτε να τα βλέπω! Να και ένα θετικό..ελπίζω να κρατήσει! 

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά τα γλυκααα τελικα λιγο πολυ όλες το χουμε...κοριτσια θα μπορούσα να ζω μονο με γλυκα!!!!Εγώ με τα κιλά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα..κ με τόσο εμετο τις προηγούμενες βδομαδες εχω χασει 3!!εν τω μεταξύ ενω εχω ηρεμήσει πλήρως με εμετο κ αναγούλα παρατήρησα τη τελευταία βδομαδα πως κάνω εμετό μια φορα το πρωί μιση ωρα μολις πιω το σίδηρο.. λετε να ναι από αυτο;αυριο δεν θα πάρω να δω αν θα ξανακάνω.. :confused:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 15. Από 61 έφτασα 76. 8ο και 9ο μήνα έτρωγα τα πάντα. Χαχαχαχα. Όταν βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν 69. Μέσα σε 5 μήνες είχαν χαθεί και τε υπόλοιπα.. χωρίς ιδιαίτερη διαιτα. Ήμουν και 5 χρόνια νεότερη τότε :D ελπίζω και τώρα να χαθούν έτσι εύκολα. :grin:
@Foux κι εγώ παρατήρησα ότι ενώ το πρωί είμαι μια χαρά μετά το απόγευμα έχω αναγούλα. Και σήμερα το σκέφτηκα μήπως φταίνε οι βιταμίνες που παίρνω το μεσημέρι. Αύριο δεν θα πάρω να δω πως θα είμαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι από αυτές που δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα. Τις πρώτες 7 εβδομάδες είχα υπνηλία, το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο και ενώ ήμουν τρομερά γλυκατζού, δεν θέλω να δω σοκολάτα και γλυκό ούτε σε ζωγραφιά. Κατά τ' άλλα τίποτα, ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, έναν εμετό για το καλό βρε αδερφέ. Για το λόγο αυτό όμως ήμουν (ε και είμαι) συνεχώς σε πανικό ότι κάτι δεν πάει καλά. Σε δύο εβδομάδες έχω την αυχενική και πραγματικά δεν ξέρω πως θα περάσουν. Έχω πολύ άγχος, αν και ξέρω ότι απαγορεύεται :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...