Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελειωσα αργά εχθες από το γιατρό! Από τη χθεσινή μου βόλτα και κάποιες δουλίτσες που εκανα, είχα μια αποκόλληση γι'αυτό είδα το αίμα. Όλα καλά όμως, το φασολάκι μεγαλώνει και η καρδούλα του χτυπά σαν κομπρεσέρ!!!! Μου είπε να μην κάνω δουλειές για λιγες μέρες και φυσικά πολύ ξεκούραση! 

Είχα αγχωθεί πολύ εχθες γιατι έχουμε προσπαθήσει πολύ 4 χρονια τώρα, έχουμε κάνει 3 φορες σπερματεγχυση και το επόμενο βήμα ήταν η εξωσωματική μετά το καλοκαίρι αλλά αυτό παιδί ηρθε σαν θαύμα εκει που δεν είχαμε ελπίδες και δεν το περιμέναμε, αλήθεια σας λεω, είναι από εκείνα τα θαύματα που γίνονται και δεν το πιστεύεις! 

Μπράβο κορίτσι μου!! Έτσι να μεγαλώνει το φασολάκι σου, να γίνει ολόκληρο μωράκι κ να το έχεις σε λίγους μήνες στην αγκαλίτσα σου!! Τότε να δεις πόσο δε θα το πιστεύεις, τότε που θα έχεις το θαυματακι στην αγκαλιά σου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου πως είστε; Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια νιώθετε κ εσείς που κ που πονάκια περιόδου ακόμα ;; Εγώ τώρα τελευταία νιώθω πάλι αραιά κ που όχι πολύ έντονα αλλά έτσι έχω μια ενόχληση.. θεωρητικά λένε υπάρχουν σε όλο το πρώτο τρίμηνο απλά δε θυμάμαι στην μικρή μου αν όντως μου κράτησαν τόσο..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Αγγελίνα @Eva n όλα καλά είναι. Μεγάλωσε αρκετά το σπορι. Έγινε φασόλι χαχαχαχα ακούσαμε και καρδιά ❤️❤️❤️  συγκινητικό...πλανταξα στο κλάμα κορίτσια.... απίστευτο συναίσθημα... Ακόμα δεν μπορεί να βγεί ο ήχος από το κεφάλι μου... κλαίω από χαρά!!! Ντουκου ντουκου....αχχχχ

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου πως είστε; Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια νιώθετε κ εσείς που κ που πονάκια περιόδου ακόμα ;; Εγώ τώρα τελευταία νιώθω πάλι αραιά κ που όχι πολύ έντονα αλλά έτσι έχω μια ενόχληση.. θεωρητικά λένε υπάρχουν σε όλο το πρώτο τρίμηνο απλά δε θυμάμαι στην μικρή μου αν όντως μου κράτησαν τόσο..

Εγώ συνέχεια. Σήμερα σχεδόν όλη μέρα είμαι ξάπλα. Χθές προχθές ήμουν καλά και πρίν 3 μέρες πόναγα πάλι μέχρι και στον ύπνο....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου πως είστε; Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια νιώθετε κ εσείς που κ που πονάκια περιόδου ακόμα ;; Εγώ τώρα τελευταία νιώθω πάλι αραιά κ που όχι πολύ έντονα αλλά έτσι έχω μια ενόχληση.. θεωρητικά λένε υπάρχουν σε όλο το πρώτο τρίμηνο απλά δε θυμάμαι στην μικρή μου αν όντως μου κράτησαν τόσο..

Ναι κ εγω μέχρι 9ηεβδομαδα είχα συνεχεια..αναπτύσσεται η μήτρα μην ανησυχείς..

Αντε κοριτσακια μου όλες προχωράμε καλα!!!Αντε να φάμε το πρώτο τρίμηνο!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux είπε:

Ναι κ εγω μέχρι 9ηεβδομαδα είχα συνεχεια..αναπτύσσεται η μήτρα μην ανησυχείς..

Αντε κοριτσακια μου όλες προχωράμε καλα!!!Αντε να φάμε το πρώτο τρίμηνο!!!!:wub:

Ευχαριστώ πολύ!! Εγώ είμαι 11&2 για αυτό με ανησυχεί..& θα πάω στο γιατρό το Σάββατο μετά από έναν μήνα που θα έχει να με δει φαντάζεσαι ποσο άγχος υπάρχει.. ευελπιστώ να είναι όλα καλά..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εγώ είμαι 11&2 για αυτό με ανησυχεί..& θα πάω στο γιατρό το Σάββατο μετά από έναν μήνα που θα έχει να με δει φαντάζεσαι ποσο άγχος υπάρχει.. ευελπιστώ να είναι όλα καλά..

Κι εγώ έχω πονακια περιόδου κάπου κάπου. Αλλα όπως είπε και η @Foux και όπως μου λένε φίλες που έχουν παιδάκια, είναι φυσιολογικό!

Γιατί τόση μεγάλη διαφορά τα ραντεβού που σου βαζει; Εμένα το επόμενο ραντεβού για αυχενική είναι στις 17/6 αλλα με εχει βαλει στο ενδιάμεσο για να ακούσουμε καρδούλα. Δεν ξερω βέβαια πως λειτουργούν γενικά οι γιατροί γιατί πρωτη φορα ειμαι έγκυος! 

Να σας ρωτήσω και κάτι κορίτσια; είπατε πιο πάνω για λήψη τροφοβλαστης αν το λέω καλά, τι ειναι αυτο; Δεν μου έχει πει κάτι ο δικός μου γιατρός..


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Kaity8 είπε:

Κι εγώ έχω πονακια περιόδου κάπου κάπου. Αλλα όπως είπε και η @Foux και όπως μου λένε φίλες που έχουν παιδάκια, είναι φυσιολογικό!

Γιατί τόση μεγάλη διαφορά τα ραντεβού που σου βαζει; Εμένα το επόμενο ραντεβού για αυχενική είναι στις 17/6 αλλα με εχει βαλει στο ενδιάμεσο για να ακούσουμε καρδούλα. Δεν ξερω βέβαια πως λειτουργούν γενικά οι γιατροί γιατί πρωτη φορα ειμαι έγκυος! 

Να σας ρωτήσω και κάτι κορίτσια; είπατε πιο πάνω για λήψη τροφοβλαστης αν το λέω καλά, τι ειναι αυτο; Δεν μου έχει πει κάτι ο δικός μου γιατρός..

Κ εγώ κοριτσι πηγα στην 6ή μετά 8ή κ τώρα περιμενω να παω στη 12ή  για Αυχενική!!Κ του λέω τι ενα μηνα γιατρέ μου θα έρθω κ μια στο ενδιάμεσο!!Όχι μου λέει δεν χρειάζεται!!Τι να πω..αυτοί ξέρουν!!Κ εμένα το πρώτο είναι κ όλα είναι τόσο πρωτόγνωρα κ άγνωστα!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Τι ωραία νέα είναι αυτά @Ydroxoos76 μου! Είδες που όλα βαίνουν καλώς;; @Kaity8 να προσέχεις κοριτσάκι μου και να μην κουράζεις πολύ τον εαυτό σου!! @Agapakiii μου κι εγώ που κ που εχω κάτι πονακια ή λίγα τσιμπήματα και φοβάμαι αλλά είναι φυσιολογικό μεγαλώνει το σπορακι μας και η μήτρα μας μαζί με αυτό! Να μην ανησυχείς!! Υπομονή 5 μερούλες είναι!! 

Η λήψη τροφοβλαστης είναι μια επεμβατικη εξεταση που γίνεται σε περίπτωση που τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν βγουν καλά και υπάρχουν υψηλά ποσοστά για κάποιο σύνδρομο. Είναι σαν την αμνιοπαρακεντηση αλλά γίνεται νωρίτερα στην εγκυμοσύνη. Οι γιατροί την συστήνουν σε γυναίκες που είτε έχουν ιστορικό με κάποια εγκυμοσύνη που το μωράκι είχε κάποιο σύνδρομο (όπως εγώ) είτε αν υπάρχει κάποιο άτομο στην οικογένεια, είτε αν οι γονείς έχουν και οι δύο στίγμα π.χ και τέτοιοι λόγοι περίπου. Δεν είναι απαραίτητη εξεταση δλδ που πρέπει να γίνεται από όλους. Δυστυχώς εμείς πρέπει να την κάνουμε. Αλλά καλύτερα να είμαστε σίγουροι για όλα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kaity8 είπε:

Κι εγώ έχω πονακια περιόδου κάπου κάπου. Αλλα όπως είπε και η @Foux και όπως μου λένε φίλες που έχουν παιδάκια, είναι φυσιολογικό!

Γιατί τόση μεγάλη διαφορά τα ραντεβού που σου βαζει; Εμένα το επόμενο ραντεβού για αυχενική είναι στις 17/6 αλλα με εχει βαλει στο ενδιάμεσο για να ακούσουμε καρδούλα. Δεν ξερω βέβαια πως λειτουργούν γενικά οι γιατροί γιατί πρωτη φορα ειμαι έγκυος! 

Να σας ρωτήσω και κάτι κορίτσια; είπατε πιο πάνω για λήψη τροφοβλαστης αν το λέω καλά, τι ειναι αυτο; Δεν μου έχει πει κάτι ο δικός μου γιατρός..

Το πρώτο κ το δεύτερο στα οποία είδαμε σάκο κ μετά ακούσαμε καρδιά είχαν απόσταση 2 εβδομάδων αλλά μετά μου είπε στον μήνα.. κ γενικά από δω κ πέρα έτσι θα πάει , το θυμάμαι κ από την μικρή μου.. ίσως επειδή είναι αρχές βλέπουν αυτά που θέλουν κ δεν έχει νόημα να γίνονται πιο συχνά; Δεν ξέρω πάντως για εμένα είναι βασανιστήριο χαχαχα! Τώρα που θ πάω θα είμαι 11&5 δε θα κάνουμε ακόμα αυχενική αλλά πιστεύω μετά το επόμενο ραντεβού μας θα είναι στις 2 εβδομάδες γι την αυχενική γιατί από όσο ξέρω πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agapakiii είπε:

Το πρώτο κ το δεύτερο στα οποία είδαμε σάκο κ μετά ακούσαμε καρδιά είχαν απόσταση 2 εβδομάδων αλλά μετά μου είπε στον μήνα.. κ γενικά από δω κ πέρα έτσι θα πάει , το θυμάμαι κ από την μικρή μου.. ίσως επειδή είναι αρχές βλέπουν αυτά που θέλουν κ δεν έχει νόημα να γίνονται πιο συχνά; Δεν ξέρω πάντως για εμένα είναι βασανιστήριο χαχαχα! Τώρα που θ πάω θα είμαι 11&5 δε θα κάνουμε ακόμα αυχενική αλλά πιστεύω μετά το επόμενο ραντεβού μας θα είναι στις 2 εβδομάδες γι την αυχενική γιατί από όσο ξέρω πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Ναι πρέπει να γίνεται μέχρι 13+6. Έτσι κάνουν οι περισσότεροι γιατροί κι εμένα ο δικός μου ανά 3 με 4 εβδομάδες μου είπε. Θα πάρω έναν υπέρηχο στο σπίτι χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

@Αγγελίνα @Eva n όλα καλά είναι. Μεγάλωσε αρκετά το σπορι. Έγινε φασόλι χαχαχαχα ακούσαμε και καρδιά ❤️❤️❤️  συγκινητικό...πλανταξα στο κλάμα κορίτσια.... απίστευτο συναίσθημα... Ακόμα δεν μπορεί να βγεί ο ήχος από το κεφάλι μου... κλαίω από χαρά!!! Ντουκου ντουκου....αχχχχ

Εγώ συνέχεια. Σήμερα σχεδόν όλη μέρα είμαι ξάπλα. Χθές προχθές ήμουν καλά και πρίν 3 μέρες πόναγα πάλι μέχρι και στον ύπνο....

Μπράβο κορίτσι μου!! Αντε ηρέμησες κ με αυτό!! Πάμε στο επόμενο σκαλοπατακι τώρα!!! 7+2 ήσουν σήμερα που την άκουσες;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχω εδώ και 3 εβδομάδες που σας διαβάζω και αποφάσισα να γράψω κι εγώ! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου! Σήμερα μπήκα στην 7η βδομάδα και περιμενω πως και πως να πάω αύριο στο γιατρό να ακούσουμε την καρδούλα! Καλή εγκυμοσύνη ευχομαι σε όλες μας..!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν αντέχω με τίποτα να περιμένω ένα μήνα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο! Έχω επιβάλλει στη γιατρό μου ότι θα με βλέπει κάθε 10 μέρες, ούτε καν 2 εβδομάδες. Στο κάτω κάτω πληρώνω δεν πάω τζάμπα. Έχω ιστορικό παλίνδρομης κύησης που το έμβρυο είχε σταματήσει την ανάπτυξη κι εγώ το έμαθα 2 εβδομάδες μετά. Δεν το δέχομαι ξανά αυτό με τίποτα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια δεν αντέχω με τίποτα να περιμένω ένα μήνα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο! Έχω επιβάλλει στη γιατρό μου ότι θα με βλέπει κάθε 10 μέρες, ούτε καν 2 εβδομάδες. Στο κάτω κάτω πληρώνω δεν πάω τζάμπα. Έχω ιστορικό παλίνδρομης κύησης που το έμβρυο είχε σταματήσει την ανάπτυξη κι εγώ το έμαθα 2 εβδομάδες μετά. Δεν το δέχομαι ξανά αυτό με τίποτα! 

Λογικό είναι να θέλεις να το βλέπεις νωρίτερα από τον μήνα! Όλες μας έχουμε τις ανασφάλειες μας, εσυ ακόμα περισσότερο! Γι αυτό κι εγώ πάω σε δυο ανά δυο εβδομάδες για να μην υπάρχει πολύ μεγάλο κενό ανάμεσα! Δεν αντέχω το άγχος!

 

1 hour ago, oneiropagida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω εδώ και 3 εβδομάδες που σας διαβάζω και αποφάσισα να γράψω κι εγώ! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου! Σήμερα μπήκα στην 7η βδομάδα και περιμενω πως και πως να πάω αύριο στο γιατρό να ακούσουμε την καρδούλα! Καλή εγκυμοσύνη ευχομαι σε όλες μας..!!

καλως ήρθες! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και ένα γερό μωράκι!!

 

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

7+4 βγήκε στον υπέρηχο 

Μπραβο!!! Άντε! Πάμε φουλ για αυχενική όλες!!

 

14 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Κι εγώ έχω πονακια περιόδου κάπου κάπου. Αλλα όπως είπε και η @Foux και όπως μου λένε φίλες που έχουν παιδάκια, είναι φυσιολογικό!

Γιατί τόση μεγάλη διαφορά τα ραντεβού που σου βαζει; Εμένα το επόμενο ραντεβού για αυχενική είναι στις 17/6 αλλα με εχει βαλει στο ενδιάμεσο για να ακούσουμε καρδούλα. Δεν ξερω βέβαια πως λειτουργούν γενικά οι γιατροί γιατί πρωτη φορα ειμαι έγκυος! 

Να σας ρωτήσω και κάτι κορίτσια; είπατε πιο πάνω για λήψη τροφοβλαστης αν το λέω καλά, τι ειναι αυτο; Δεν μου έχει πει κάτι ο δικός μου γιατρός..

Εγω δεν έχω ιστορικό με σύνδρομο, όμως την προηγούμενη φορά είχε βγει μεγάλο το ποσοστό ότι μπορεί να έχει κάτι το μωρό λόγω ηλικίας μάλλον. Και πήγα και έκανα λήψη τροφοβλαστη για να μην περιμένω την αμνιοπαρακέντηση. Είπα λοιπόν αυτή τη φορά να κάνω μαζί αυχενική και τροφοβλαστη να τελειώνω μια και καλή! Αυτή τη φορά φοβάμαι περισσότερο όμως τη διαδικασία... δεν ξέρω... ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...