Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Καλημέραααα κορίτσιαααα! 

Ναι και εμένα μια χαρά μου φάνηκε, ίσως την έγραψε προληπτικά λόγω των παραπάνω κιλών . Δεν πειράζει θα την κάνω, μπορώ να κάνω και αλλιώς;; για την άλλη εβδομάδα μου είπε να πάω να τις κάνω. Γλυκά έχω κόψει τελείως, δεν μπορώ να φάω με τπτ, μόνο που τα σκέφτομαι αναγουλιαζω! Και είμαι πολύ γλυκαντζου κι εγώ, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα δεν τα θέλω για αυτό τα έχω καταφέρει κ δεν έχω πάρει κιλά. 

Τι κάνετε εσείς κορίτσια;; πως είστε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Eva n είπε:

Καλημέραααα κορίτσιαααα! 

Ναι και εμένα μια χαρά μου φάνηκε, ίσως την έγραψε προληπτικά λόγω των παραπάνω κιλών . Δεν πειράζει θα την κάνω, μπορώ να κάνω και αλλιώς;; για την άλλη εβδομάδα μου είπε να πάω να τις κάνω. Γλυκά έχω κόψει τελείως, δεν μπορώ να φάω με τπτ, μόνο που τα σκέφτομαι αναγουλιαζω! Και είμαι πολύ γλυκαντζου κι εγώ, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα δεν τα θέλω για αυτό τα έχω καταφέρει κ δεν έχω πάρει κιλά. 

Τι κάνετε εσείς κορίτσια;; πως είστε;; 

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Πηγα πριν λίγο τουαλέτα και είδα λίγο κόκκινο στο σερβιετάκι και στο σκούπισμα. Κόκκινο προς καφε. Πήρα στο γιατρό τηλ και μου είπε να πάω σήμερα αντι για αύριο που εχω ραντεβού. Δεν νιώθω τίποτα άλλο όμως, ούτε πονοκοιλο τπτ. Και σήμερα σηκώθηκα με όρεξη και πήγα και τη βόλτα μου και βγήκε ξινή. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kaity8 είπε:

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Πηγα πριν λίγο τουαλέτα και είδα λίγο κόκκινο στο σερβιετάκι και στο σκούπισμα. Κόκκινο προς καφε. Πήρα στο γιατρό τηλ και μου είπε να πάω σήμερα αντι για αύριο που εχω ραντεβού. Δεν νιώθω τίποτα άλλο όμως, ούτε πονοκοιλο τπτ. Και σήμερα σηκώθηκα με όρεξη και πήγα και τη βόλτα μου και βγήκε ξινή. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, δεν κανει καλό! Ίσως κουράστηκες από την βόλτα και για αυτό. Δεν πιστεύω να είναι τπτ ανησυχητικό όμως! Κάνε υπομονή μέχρι να πας στον γιατρό και να κάτσεις λίγο ξαπλωμένη, να ξεκουραστείς. Όλα θα πάνε καλά!! Αυτό να σκέφτεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Eva n είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, δεν κανει καλό! Ίσως κουράστηκες από την βόλτα και για αυτό. Δεν πιστεύω να είναι τπτ ανησυχητικό όμως! Κάνε υπομονή μέχρι να πας στον γιατρό και να κάτσεις λίγο ξαπλωμένη, να ξεκουραστείς. Όλα θα πάνε καλά!! Αυτό να σκέφτεσαι! 

Μου είπε η μαια ότι είναι φυσιολογικό να βλέπω καφε, και ότι μόνο το κόκκινο να με ανησυχεί. Εγω είδα κάτι ενδιάμεσο, όπως όταν τελειώνει η περιοδος που είναι προς καφε. Μου είπε ξάπλα μέχρι να παω. Θα πάρω ξανα τηλέφωνο πριν πάω γιατί μπορεί να μην πάει σήμερα στο ιατρείο, είναι εκτός λεει.

Δεν σκέφτομαι αρνητικά, μόνο θετικά! Αλλά με ταραξε το μπεμπάκι μου...


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Πηγα πριν λίγο τουαλέτα και είδα λίγο κόκκινο στο σερβιετάκι και στο σκούπισμα. Κόκκινο προς καφε. Πήρα στο γιατρό τηλ και μου είπε να πάω σήμερα αντι για αύριο που εχω ραντεβού. Δεν νιώθω τίποτα άλλο όμως, ούτε πονοκοιλο τπτ. Και σήμερα σηκώθηκα με όρεξη και πήγα και τη βόλτα μου και βγήκε ξινή. 

Γιατι καλεε ολα καλα θα ειναι!! Μην σκέφτεσαι αρνητικα και στεναχωριεσαι. Εγω που ειχα συνεχεια μου ειπε η γιατρος οτι αυτα υπαρχουν στο πρωτο τριμηνο συχνα!! Ολα καλα θα ειναι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Kaity8 είπε:

Μου είπε η μαια ότι είναι φυσιολογικό να βλέπω καφε, και ότι μόνο το κόκκινο να με ανησυχεί. Εγω είδα κάτι ενδιάμεσο, όπως όταν τελειώνει η περιοδος που είναι προς καφε. Μου είπε ξάπλα μέχρι να παω. Θα πάρω ξανα τηλέφωνο πριν πάω γιατί μπορεί να μην πάει σήμερα στο ιατρείο, είναι εκτός λεει.

Δεν σκέφτομαι αρνητικά, μόνο θετικά! Αλλά με ταραξε το μπεμπάκι μου...

Ναι κορίτσι μου δεν θα είναι τπτ, θα το δεις!! Εσύ ξάπλα και υπομονή και θα περάσει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Μου είπε η μαια ότι είναι φυσιολογικό να βλέπω καφε, και ότι μόνο το κόκκινο να με ανησυχεί. Εγω είδα κάτι ενδιάμεσο, όπως όταν τελειώνει η περιοδος που είναι προς καφε. Μου είπε ξάπλα μέχρι να παω. Θα πάρω ξανα τηλέφωνο πριν πάω γιατί μπορεί να μην πάει σήμερα στο ιατρείο, είναι εκτός λεει.

Δεν σκέφτομαι αρνητικά, μόνο θετικά! Αλλά με ταραξε το μπεμπάκι μου...

Μην ανησυχείς! Αφού θα πας σήμερα, θα δείτε αμέσως τι συμβαίνει! Μείνε στο κρεβάτι λίγο και να μας ενημερώσεις μετά, ε; 
Εκλεισα κι εγώ αυχενική και λήψη τροφοβλαστης στις 19/06. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.... Πριν 2 χρόνια στις 19/06 είχα κάνει β επιπέδου (το θυμαμαι γιατί είχαμε πάει από τις 8 το βράδυ, η μπουμπου δεν γύριζε και τελικά γύρισε στις 00:30. Άλλαξε δηλαδή η μέρα και έγινε 20/06 που είναι τα γενέθλια μου).  
Σε αλλά νέα είδαμε χθες το μωράκι μας, μου είπε ο γιατρός όλα καλά τα βλέπει και να μην ανησυχώ... όποτε χαλάρωσα κι εγώ λίγο! 

@Eva n
Ζαχαρο ξεκίνησα με 88, και τώρα, να μήνα μετά με αυστηρή διατροφή είναι 86... έχω Ραντεβού με την ενδοκρινολόγο την Παρασκευή να με δει. Είχα κάνει διαβήτη κύησης στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γι αυτό το παρακολουθούμε από πολύ νωρίς! Πάντως είναι καλά αυτά τα νούμερα, αν και όχι τα τελειότερα όλων, γιατί κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αυξάνεται το ζαχαρο όχι μόνο διατροφικά, αλλά και ορμονικά, οπότε κάνοντας την καμπύλη θα δεις από νωρίς αν υπάρχει κάποια παθολογική τιμή την οποία θα προσπαθήσεις να ελέγξεις διατροφικά! Σε κάθε περίπτωση, ο γιατρός σου θα σε βοηθήσει να περάσεις την εγκυμοσύνη σου όσο πιο ανώδυνα γίνεται! Καλό είναι που προσπαθεί από νωρίς να δει και να προλάβει γιατί αν δείξει λίγο τσιμπημένη καποια τιμή, κάνοντας διατροφή από νωρίς μπορείς πιο εύκολα να το ελέγξεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ απο μένα!! Ανυπομονώ για τον υπέρηχο της Παρασκευής.. Αλλά θέλω να μοιραστώ κτ μαζί σας.. Δν ξέρω γτ αλλά νιώθω πολύ περίεργα.. Συνεχώς αγχωμένη.. Ενώ γενικά σαν άνθρωπος δν ήμουν αγχώδης.. Αυτό βέβαια τα τελευταία χρόνια ψάχνοντας συνεχώς τα θέματα υπογονιμοτητας κ περιμένοντας να έρθει το πολυπόθητο, ελαφρώς άλλαξε..Ξαφνικά όμως νιώθω σαν να πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό.. Με αγχώνουν όλα.. Από τα πιο απλά (πχ πως θα πω όχι σε έναν καφέ;) έως τα πιο σοβαρά.. Θέματα με τη δουλεια(θα μπω τώρα σε τηλεργασια κ αναρωτιέμαι ποια θα είναι τα καθήκοντα κ αν μπορώ να ανταπεξέλθω) κ φυσικά(και πάνω από όλα) ο κάθε υπέρηχος για να δω ότι όλα προχωράνε σωστά.. Δν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες ή η τόση προγεστερόνη που παίρνω (utro 300x3, prolutex και vasclor) ή ο δρόμος για να φτάσω έως εδώ κ φυσικά αυτός που έχω να διανύσω.. Αλλά νιώθω ότι δν είμαι εγώ.. Θέλω μόνο να κοιμάμαι κ να χουζουρευω.. Συγγνώμη αν σας ψυχοπλακωσα. Να ναι φυσιολογικό άραγε;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ απο μένα!! Ανυπομονώ για τον υπέρηχο της Παρασκευής.. Αλλά θέλω να μοιραστώ κτ μαζί σας.. Δν ξέρω γτ αλά νιώθω πολύ περίεργα.. Συνεχώς αγχωμένη.. Ενώ γενικά σαν άνθρωπος δν ήμουν αγχώδης.. Αυτό βέβαια τα τελευταία χρόνια ψάχνοντας συνεχώς τα θέματα υπογονιμοτητας κ περιμένοντας να έρθει το πολυπόθητο, ελαφρώς άλλαξε..Ξαφνικά όμως νιώθω σαν να πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό.. Με αγχώνουν όλα.. Από τα πιο απλά (πχ πως θα πω όχι σε έναν καφέ;) έως τα πιο σοβαρά.. Θέματα με τη δουλεια(θα μπω τώρα σε τηλεργασια κ αναρωτιέμαι ποια θα είναι τα καθήκοντα κ αν μπορώ να ανταπεξέλθω) κ φυσικά(και πάνω από όλα) ο κάθε υπέρηχος για να δω ότι όλα προχωράνε σωστά.. Δν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες ή η τόση προγεστερόνη που παίρνω (utro 300x3, prolutex και vasclor) ή ο δρόμος για να φτάσω έως εδώ κ φυσικά αυτός που έχω να διανύσω.. Αλλά νιώθω ότι δν είμαι εγώ.. Θέλω μόνο να κοιμάμαι κ να χουζουρευω.. Συγγνώμη αν σας ψυχοπλακωσα. Να ναι φυσιολογικό άραγε;; 

Όλες στην φαση που είμαστε αυτη του πρώτου τριμήνου ετσι ειμαστε κοριτσι μου..να μην σκέφτεσαι τίποτα από όλα αυτά γιατι ειναι προφανως κατωτερα απο αυτο που βιώνουμε!!ολες μας μετραμε μερες μεχρι τον επομενο υπερηχο μην σκας!!Συγκεντρώσου μόνο σε πραγματα που σε ευχαριστούν,τρωγε οτι σου κανει κέφι  κ θα σκέφτεσαι πως όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelinaki είπε:

Μην ανησυχείς! Αφού θα πας σήμερα, θα δείτε αμέσως τι συμβαίνει! Μείνε στο κρεβάτι λίγο και να μας ενημερώσεις μετά, ε; 
Εκλεισα κι εγώ αυχενική και λήψη τροφοβλαστης στις 19/06. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.... Πριν 2 χρόνια στις 19/06 είχα κάνει β επιπέδου (το θυμαμαι γιατί είχαμε πάει από τις 8 το βράδυ, η μπουμπου δεν γύριζε και τελικά γύρισε στις 00:30. Άλλαξε δηλαδή η μέρα και έγινε 20/06 που είναι τα γενέθλια μου).  
Σε αλλά νέα είδαμε χθες το μωράκι μας, μου είπε ο γιατρός όλα καλά τα βλέπει και να μην ανησυχώ... όποτε χαλάρωσα κι εγώ λίγο! 

@Eva n
Ζαχαρο ξεκίνησα με 88, και τώρα, να μήνα μετά με αυστηρή διατροφή είναι 86... έχω Ραντεβού με την ενδοκρινολόγο την Παρασκευή να με δει. Είχα κάνει διαβήτη κύησης στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γι αυτό το παρακολουθούμε από πολύ νωρίς! Πάντως είναι καλά αυτά τα νούμερα, αν και όχι τα τελειότερα όλων, γιατί κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αυξάνεται το ζαχαρο όχι μόνο διατροφικά, αλλά και ορμονικά, οπότε κάνοντας την καμπύλη θα δεις από νωρίς αν υπάρχει κάποια παθολογική τιμή την οποία θα προσπαθήσεις να ελέγξεις διατροφικά! Σε κάθε περίπτωση, ο γιατρός σου θα σε βοηθήσει να περάσεις την εγκυμοσύνη σου όσο πιο ανώδυνα γίνεται! Καλό είναι που προσπαθεί από νωρίς να δει και να προλάβει γιατί αν δείξει λίγο τσιμπημένη καποια τιμή, κάνοντας διατροφή από νωρίς μπορείς πιο εύκολα να το ελέγξεις!:)

Μπραβοοοο σου κοπέλα μου, πολύ ωραία νέα!!! Κι εγώ αυτές τις μέρες θα πάρω τηλ να κλείσω. Πρέπει κι εγώ να κάνω τροφοβλαστη αλλά με έχει πιάσει ένας φόβος μη τυχόν κ πάει κάτι στραβά αλλά μάλλον θα την κάνω, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εννοείται καλύτερα να το εξετάσουμε από νωρίς να ξέρουμε τις μας γίνεται και ότι χρειαστεί για το μικρο μας σπορακι θα το κάνω!! :x

1 ώρα πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ απο μένα!! Ανυπομονώ για τον υπέρηχο της Παρασκευής.. Αλλά θέλω να μοιραστώ κτ μαζί σας.. Δν ξέρω γτ αλά νιώθω πολύ περίεργα.. Συνεχώς αγχωμένη.. Ενώ γενικά σαν άνθρωπος δν ήμουν αγχώδης.. Αυτό βέβαια τα τελευταία χρόνια ψάχνοντας συνεχώς τα θέματα υπογονιμοτητας κ περιμένοντας να έρθει το πολυπόθητο, ελαφρώς άλλαξε..Ξαφνικά όμως νιώθω σαν να πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό.. Με αγχώνουν όλα.. Από τα πιο απλά (πχ πως θα πω όχι σε έναν καφέ;) έως τα πιο σοβαρά.. Θέματα με τη δουλεια(θα μπω τώρα σε τηλεργασια κ αναρωτιέμαι ποια θα είναι τα καθήκοντα κ αν μπορώ να ανταπεξέλθω) κ φυσικά(και πάνω από όλα) ο κάθε υπέρηχος για να δω ότι όλα προχωράνε σωστά.. Δν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες ή η τόση προγεστερόνη που παίρνω (utro 300x3, prolutex και vasclor) ή ο δρόμος για να φτάσω έως εδώ κ φυσικά αυτός που έχω να διανύσω.. Αλλά νιώθω ότι δν είμαι εγώ.. Θέλω μόνο να κοιμάμαι κ να χουζουρευω.. Συγγνώμη αν σας ψυχοπλακωσα. Να ναι φυσιολογικό άραγε;; 

Είναι φυσιολογικό όλο το άγχος και όλα αυτά που σκέφτεσαι. Έρχεται ένα πλάσμα στην ζωή μας που θα τα αλλάξει όλα, και μέχρι να έρθει πάλι σιγα σιγά αλλάζουν όλα. Κι εγω κάνω 1000 σκέψεις κάθε μα κάθε μέρα για όλα από τα οικονομικά μέχρι μια απλή βόλτα αλλά είναι φυσιολογικό!! Έρχεται ένας άνθρωπος στην ζωή από εμάς, δεν το λες και μικρο γεγονός! Οπότε μην σκας, όλες κάνουμε σκέψεις!!

@Ydroxoos76 κορίτσι μου, πως πήγε ο υπέρηχός σου σήμερα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Foux και @Eva n σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Αχ.. Ναι άσε.. Επειδή είμαι με σύμβαση, αναρωτιέμαι κ εγώ άραγε πως θα την παλέψουμε οικονομικά όταν λήξει η σύμβαση.. Βέβαια πήρε παράταση για ένα χρόνο ακόμα.. Αλλά σκέψεις.. Σκέψεις.. Σκέψεις.. Έμαθα σήμερα κ για την παλινδρομη κυηση μιας φίλης κ με επηρέασε κ αυτό! Τουλάχιστον αφού είναι σκέψεις που τις κάνετε όλες, νιώθω λίγο καλύτερα! Απλά το ήθελα για τόσα χρόνια, τόσο πολύ κ περίμενα να πετάω κ όχι να με καταβάλει ο φόβος!! 

@Ydroxoos76 κ εγώ περιμένω τα νέα σου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

@Foux και @Eva n σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Αχ.. Ναι άσε.. Επειδή είμαι με σύμβαση, αναρωτιέμαι κ εγώ άραγε πως θα την παλέψουμε οικονομικά όταν λήξει η σύμβαση.. Βέβαια πήρε παράταση για ένα χρόνο ακόμα.. Αλλά σκέψεις.. Σκέψεις.. Σκέψεις.. Έμαθα σήμερα κ για την παλινδρομη κυηση μιας φίλης κ με επηρέασε κ αυτό! Τουλάχιστον αφού είναι σκέψεις που τις κάνετε όλες, νιώθω λίγο καλύτερα! Απλά το ήθελα για τόσα χρόνια, τόσο πολύ κ περίμενα να πετάω κ όχι να με καταβάλει ο φόβος!! 

@Ydroxoos76 κ εγώ περιμένω τα νέα σου!! 

Ασε Αγγελινα μου γιατί εγω τόσα χρόνια ήμουν με σύμβαση αορίστου και πέρσι το καλοκαίρι που ήμουν πάλι έγκυος αλλά εν τέλη δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη μου είπε ότι φέτος θα με κάνει ορισμένου χρόνου και 30 Ιουλίου θα απολυθώ όπως κ να έχει...όποτε δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να πάρω τα επιδόματα. Είναι πολλές οι σκέψεις κοπέλα μου για πολλά πράγματα που δεν ξέρεις που να αρχισεις κ που να τελειώσεις! Για αυτό και λίγο ζαμαν φου καμία φορά δεν πειράζει, ας χαρούμε αυτό που ζούμε και έχουμε καιρό για άγχη μπροστά μας! Θα πετάς από την χαρά σου και εννοείται αυτό! Αλλά είμαστε στο 1ο τρίμηνο που είναι δύσκολο, έχεις αβεβαιότητα, φόβο προσθέτεις και τις ορμόνες και έδεσε το γλυκό..αλλά όλα αυτά καταλήγουν σε έναν σκοπό, αυτό το μωράκι στην αγκαλιά μας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eva n είπε:

Ασε Αγγελινα μου γιατί εγω τόσα χρόνια ήμουν με σύμβαση αορίστου και πέρσι το καλοκαίρι που ήμουν πάλι έγκυος αλλά εν τέλη δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη μου είπε ότι φέτος θα με κάνει ορισμένου χρόνου και 30 Ιουλίου θα απολυθώ όπως κ να έχει...όποτε δεν ξέρω καν αν θα καταφέρω να πάρω τα επιδόματα. Είναι πολλές οι σκέψεις κοπέλα μου για πολλά πράγματα που δεν ξέρεις που να αρχισεις κ που να τελειώσεις! Για αυτό και λίγο ζαμαν φου καμία φορά δεν πειράζει, ας χαρούμε αυτό που ζούμε και έχουμε καιρό για άγχη μπροστά μας! Θα πετάς από την χαρά σου και εννοείται αυτό! Αλλά είμαστε στο 1ο τρίμηνο που είναι δύσκολο, έχεις αβεβαιότητα, φόβο προσθέτεις και τις ορμόνες και έδεσε το γλυκό..αλλά όλα αυτά καταλήγουν σε έναν σκοπό, αυτό το μωράκι στην αγκαλιά μας!!

Αχ.. Πόσο τους ζηλεύω αυτούς που είναι ζαμαν φου! Μα σχεδόν σε όλη μου τη ζωή, δν ήμουν ακριβώς ζαμαν φου αλλα χαλαρή κ γενικα πίστευα στις δυνάμεις μου κ αυτό με έκανε να νιώθω ότι έχω τον έλεγχο ! Εε.. Τωρα άστο! Ταπεινο χαμομηλάκι! Τεσπα.. Το μόνο που έχει σημασία είναι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη.. Τα υπόλοιπα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα λυθούν!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Αχ.. Πόσο τους ζηλεύω αυτούς που είναι ζαμαν φου! Μα σχεδόν σε όλη μου τη ζωή, δν ήμουν ακριβώς ζαμαν φου αλλα χαλαρή κ γενικα πίστευα στις δυνάμεις μου κ αυτό με έκανε να νιώθω ότι έχω τον έλεγχο ! Εε.. Τωρα άστο! Ταπεινο χαμομηλάκι! Τεσπα.. Το μόνο που έχει σημασία είναι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη.. Τα υπόλοιπα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα λυθούν!! 

Αυτό ακριβώς! Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Εμείς μόνο θετική σκέψη και ηρεμία!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελειωσα αργά εχθες από το γιατρό! Από τη χθεσινή μου βόλτα και κάποιες δουλίτσες που εκανα, είχα μια αποκόλληση γι'αυτό είδα το αίμα. Όλα καλά όμως, το φασολάκι μεγαλώνει και η καρδούλα του χτυπά σαν κομπρεσέρ!!!! Μου είπε να μην κάνω δουλειές για λιγες μέρες και φυσικά πολύ ξεκούραση! 

Είχα αγχωθεί πολύ εχθες γιατι έχουμε προσπαθήσει πολύ 4 χρονια τώρα, έχουμε κάνει 3 φορες σπερματεγχυση και το επόμενο βήμα ήταν η εξωσωματική μετά το καλοκαίρι αλλά αυτό παιδί ηρθε σαν θαύμα εκει που δεν είχαμε ελπίδες και δεν το περιμέναμε, αλήθεια σας λεω, είναι από εκείνα τα θαύματα που γίνονται και δεν το πιστεύεις! 

  • Μου αρέσει 6

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...