Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσάς η κοιλιά σας πονάει; 

Ναι, ειδικά όταν κουραστώ λίγο παραπάνω μου κάνει μικρές συσπάσεις, πολύ ενοχλητικές και παίρνω buscopan. Ενίοτε και χωρίς να κουραστώ, είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα απ'ότι μου έχει πει η γιατρός μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσάς η κοιλιά σας πονάει; 

Εμένα πολύ σπάνια.Συνηθως σε άσχετα πράγματα.Οταν φτερνιστω ή όταν καμιά φορά θέλω να φωνάξω που παίρνω μεγάλη αναπνοή μου ρίχνει καμία σουβλιά.Βεβαια την προηγούμενη εβδομάδα έτσι ξαφνικά ένα δυνατός πόνος που δεν μπορούσα ούτε να αναπνεύσω.Τελικα ήταν το έντερο μου.Ο γιατρός μου είπε όταν πονάω και δεν αντέχω να παίρνω ένα ντεπονακι.και οι πόνοι είναι φυσιολογικοί.Οι μόνιμοι πόνοι θέλουν περαιτέρω διερεύνηση.επισης έχω παρατηρήσει ότι κάθε Κυριακή που αλλάζω εβδομαδα έχω λίγα πονακια.Ισως είναι η ιδέα μου ή το έντερο μου.

On 29/5/2021 at 9:47 ΠΜ, Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι από αυτές που δεν έχουν σχεδόν καθόλου συμπτώματα. Τις πρώτες 7 εβδομάδες είχα υπνηλία, το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο και ενώ ήμουν τρομερά γλυκατζού, δεν θέλω να δω σοκολάτα και γλυκό ούτε σε ζωγραφιά. Κατά τ' άλλα τίποτα, ούτε ζαλάδα, ούτε ναυτία, έναν εμετό για το καλό βρε αδερφέ. Για το λόγο αυτό όμως ήμουν (ε και είμαι) συνεχώς σε πανικό ότι κάτι δεν πάει καλά. Σε δύο εβδομάδες έχω την αυχενική και πραγματικά δεν ξέρω πως θα περάσουν. Έχω πολύ άγχος, αν και ξέρω ότι απαγορεύεται :-(

Μουτριτσι μου μην το κάνεις αυτό στο μωράκι σου.Αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα σου είχε δώσει άλλα συμπτώματα.Ετσι ήμουν κι εγώ.Κανενα σύμπτωμα κι έλεγα εδώ μέσα ότι είναι σαν να μην είμαι έγκυος κι αγχωνομουν.Τελικα τα συμπτώματα ήρθαν μετά και τώρα δεν μπορώ να μαζεψω το στομάχι και την ενέργεια μου.Καθε γυναίκα μωρό μου είναι διαφορετική.Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου.Ολες έχουμε άγχος και φτάνουν στιγμές που εμείς οι ίδιες μας κάνουμε κακό.Να μην φοβάσαι!Είμαστε μια παρεούλα εδώ για συμβουλές στήριξη κι απόψεις!Αν πάλι φοβασαι συζήτησα με τον γιατρό σου να σου βάζει πιο συχνά υπερήχους να ακούς το μωράκι σου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Εμένα πολύ σπάνια.Συνηθως σε άσχετα πράγματα.Οταν φτερνιστω ή όταν καμιά φορά θέλω να φωνάξω που παίρνω μεγάλη αναπνοή μου ρίχνει καμία σουβλιά.Βεβαια την προηγούμενη εβδομάδα έτσι ξαφνικά ένα δυνατός πόνος που δεν μπορούσα ούτε να αναπνεύσω.Τελικα ήταν το έντερο μου.Ο γιατρός μου είπε όταν πονάω και δεν αντέχω να παίρνω ένα ντεπονακι.και οι πόνοι είναι φυσιολογικοί.Οι μόνιμοι πόνοι θέλουν περαιτέρω διερεύνηση.επισης έχω παρατηρήσει ότι κάθε Κυριακή που αλλάζω εβδομαδα έχω λίγα πονακια.Ισως είναι η ιδέα μου ή το έντερο μου.

Μουτριτσι μου μην το κάνεις αυτό στο μωράκι σου.Αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα σου είχε δώσει άλλα συμπτώματα.Ετσι ήμουν κι εγώ.Κανενα σύμπτωμα κι έλεγα εδώ μέσα ότι είναι σαν να μην είμαι έγκυος κι αγχωνομουν.Τελικα τα συμπτώματα ήρθαν μετά και τώρα δεν μπορώ να μαζεψω το στομάχι και την ενέργεια μου.Καθε γυναίκα μωρό μου είναι διαφορετική.Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου.Ολες έχουμε άγχος και φτάνουν στιγμές που εμείς οι ίδιες μας κάνουμε κακό.Να μην φοβάσαι!Είμαστε μια παρεούλα εδώ για συμβουλές στήριξη κι απόψεις!Αν πάλι φοβασαι συζήτησα με τον γιατρό σου να σου βάζει πιο συχνά υπερήχους να ακούς το μωράκι σου.

Τα λόγια σας είναι βάλσαμο κορίτσια ώρες ώρες! Να είστε όλες καλά και να έχετε υγιέστατα και τελειόμηνα μωράκια :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εσάς η κοιλιά σας πονάει; 

Καλημέρα Υδροχόε μου! Εγώ δεν έχω πόνους αλλά τσιμπήματα αρκετά συχνά, έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου έχει πει ότι δεν είναι ανησυχητικά και αφού στους υπερηχους είμαστε μια χαρά είναι φυσιολογικά...εγω βέβαια με το δικό μου το μυαλό έχω κάνει τρελά σενάρια!! Αλλά θεωρώ τα πονακια τα τσιμπήματα κλπ είναι φυσιολογικά καθώς γίνονται πολλές διεργασίες μέσα μας! Να ρωτήσεις και τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει και αυτός! 

Εμενα κορίτσια στην καλλιέργεια κολπικου μου είχε βγει ένα μικρόβιο η gardnerella (κοινώς κολπίτιδα) ο γιατρός μου μου είπε μόλις κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο θα πάρουμε και εγώ και ο άντρας μου Flagyl για να φύγει και έτσι δεν το έψαξα περαιτέρω..Έλα μου όμως που έκανα χθες την βλακεια και μπήκα στον Dr.google και έγραφε ότι αν δεν θεραπευτεί προκαλεί πρόωρο τοκετό και λίγο τρόμαξα η αλήθεια είναι...ελπίζω με την αντιβίωση να περάσει και να ησυχάσουμε! ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;; 

Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα Υδροχόε μου! Εγώ δεν έχω πόνους αλλά τσιμπήματα αρκετά συχνά, έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου έχει πει ότι δεν είναι ανησυχητικά και αφού στους υπερηχους είμαστε μια χαρά είναι φυσιολογικά...εγω βέβαια με το δικό μου το μυαλό έχω κάνει τρελά σενάρια!! Αλλά θεωρώ τα πονακια τα τσιμπήματα κλπ είναι φυσιολογικά καθώς γίνονται πολλές διεργασίες μέσα μας! Να ρωτήσεις και τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει και αυτός! 

Εμενα κορίτσια στην καλλιέργεια κολπικου μου είχε βγει ένα μικρόβιο η gardnerella (κοινώς κολπίτιδα) ο γιατρός μου μου είπε μόλις κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο θα πάρουμε και εγώ και ο άντρας μου Flagyl για να φύγει και έτσι δεν το έψαξα περαιτέρω..Έλα μου όμως που έκανα χθες την βλακεια και μπήκα στον Dr.google και έγραφε ότι αν δεν θεραπευτεί προκαλεί πρόωρο τοκετό και λίγο τρόμαξα η αλήθεια είναι...ελπίζω με την αντιβίωση να περάσει και να ησυχάσουμε! ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;; 

Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;

Αν ήταν αγάπη μου δεν θα ήταν καθησυχαστικος ο γιατρός σου.Αν δεν αγχώνεται αυτός που είναι στο χέρι του να σας δώσει σωστές οδηγίες δεν θα αγχώνεσαι ούτε εσύ.Κοριτσια μου κανένα Google μόνο οι γιατροί μας.Κι εμένα τώρα με αγχωσαν γιατί μου έλεγαν για τον τοκετό.Αλλα κάθε τοκετός είναι και διαφορετικός ε?Μόνο ο γιατρός μας αυτός μπορεί να μας λύσει απορίες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αν ήταν αγάπη μου δεν θα ήταν καθησυχαστικος ο γιατρός σου.Αν δεν αγχώνεται αυτός που είναι στο χέρι του να σας δώσει σωστές οδηγίες δεν θα αγχώνεσαι ούτε εσύ.Κοριτσια μου κανένα Google μόνο οι γιατροί μας.Κι εμένα τώρα με αγχωσαν γιατί μου έλεγαν για τον τοκετό.Αλλα κάθε τοκετός είναι και διαφορετικός ε?Μόνο ο γιατρός μας αυτός μπορεί να μας λύσει απορίες.

Ναιιιι ακριβώς ακριβώς μην ακους κανέναν! Ποτε κανένας τοκετός δεν είναι ίδιος με κανέναν... κ θα σου πω μόνο κάτι με την ευκαιρία!! Εγώ που είμαι η πρώτη φοβιτσιαρα κ δεν μπορώ ούτε καν ενενσεις ούτε τπτ κ φυσικά φοβόμουν τον τοκετό, δεν άκουσα καμία άλλη εμπειρία από άλλες μανουλες κ αυτό που έχω να πω είναι πως δεν είναι τίποτα ! Κ σκέψου είχα κ επιπλοκή κ ακόμα αυτό υποστηριζω!! Να ρωτάς τον γιατρό σου κ μόνο ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Ναιιιι ακριβώς ακριβώς μην ακους κανέναν! Ποτε κανένας τοκετός δεν είναι ίδιος με κανέναν... κ θα σου πω μόνο κάτι με την ευκαιρία!! Εγώ που είμαι η πρώτη φοβιτσιαρα κ δεν μπορώ ούτε καν ενενσεις ούτε τπτ κ φυσικά φοβόμουν τον τοκετό, δεν άκουσα καμία άλλη εμπειρία από άλλες μανουλες κ αυτό που έχω να πω είναι πως δεν είναι τίποτα ! Κ σκέψου είχα κ επιπλοκή κ ακόμα αυτό υποστηριζω!! Να ρωτάς τον γιατρό σου κ μόνο ❤️

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα.τον γιατρό μου μόνο Γιατί σίγουρα θα ξέρει τι αντοχές μας και το σώμα μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα.τον γιατρό μου μόνο Γιατί σίγουρα θα ξέρει τι αντοχές μας και το σώμα μας.

Ακριβώς κ επίσης η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οποτε προς το τέλος θα τα συζήτησετε όλα κ θα κάνετε αυτό που είναι καλύτερο για σένα κ για το μωράκι σου.. μην διαβάζεις τπτ κ μην ακους καμία ιστορία γιατί  ότι κ να ακούσεις δε θα έχει καμία σχέση με τη δική σου εμπειρία ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agapakiii είπε:

Ακριβώς κ επίσης η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οποτε προς το τέλος θα τα συζήτησετε όλα κ θα κάνετε αυτό που είναι καλύτερο για σένα κ για το μωράκι σου.. μην διαβάζεις τπτ κ μην ακους καμία ιστορία γιατί  ότι κ να ακούσεις δε θα έχει καμία σχέση με τη δική σου εμπειρία ❤️

Εσύ που είσαι πιο έμπειρη πες μου ρε αγάπη μου τι έκανες με το ασβέστιο.Μολις το πίνω αρρωσταίνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Εσύ που είσαι πιο έμπειρη πες μου ρε αγάπη μου τι έκανες με το ασβέστιο.Μολις το πίνω αρρωσταίνω.

Αχ δυστυχώς στο ασβέστιο είμαι πρωτάρα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα ! Αλλά να σου πω τι έκανα τώρα .. στην αρχή μου έγραψε ο γιατρός μασωμενα τα οποία τα έπαιρνα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά του ειπα να τα αλλάξουμε γιατί πίστευα πως μου προκαλούσαν δυσκοιλιότητα κ μου έδωσε φακελάκια.. εντάξει με τα φακελάκια όσες φορές τα πήρα αναγουλιασα κ πήγα να κάνω εμετό.. οποτε το ξανά γύρισα στα μασωμενα.. εσυ τι παίρνεις ; Μήπως να δοκίμαζες να άλλαζες κ εσυ μήπως κ βοηθηθείς ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Αχ δυστυχώς στο ασβέστιο είμαι πρωτάρα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα ! Αλλά να σου πω τι έκανα τώρα .. στην αρχή μου έγραψε ο γιατρός μασωμενα τα οποία τα έπαιρνα χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά του ειπα να τα αλλάξουμε γιατί πίστευα πως μου προκαλούσαν δυσκοιλιότητα κ μου έδωσε φακελάκια.. εντάξει με τα φακελάκια όσες φορές τα πήρα αναγουλιασα κ πήγα να κάνω εμετό.. οποτε το ξανά γύρισα στα μασωμενα.. εσυ τι παίρνεις ; Μήπως να δοκίμαζες να άλλαζες κ εσυ μήπως κ βοηθηθείς 

καλημέρα κορίτσι μου.Μασωμενα παίρνω.Τα natecal.Μου είχαν πει πως είναι λίγο βαρυ γενικά το ασβεστιο και πρέπει να τρως καλά πριν το πάρεις αλλά αυτό το πράγμα παραειναι.Θελω να τα βγάλω και το κρατάω με το ζόρι για να τραβήξει κάτι ο οργανισμός.και τελικά βγάζω σάλια.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα Υδροχόε μου! Εγώ δεν έχω πόνους αλλά τσιμπήματα αρκετά συχνά, έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου έχει πει ότι δεν είναι ανησυχητικά και αφού στους υπερηχους είμαστε μια χαρά είναι φυσιολογικά...εγω βέβαια με το δικό μου το μυαλό έχω κάνει τρελά σενάρια!! Αλλά θεωρώ τα πονακια τα τσιμπήματα κλπ είναι φυσιολογικά καθώς γίνονται πολλές διεργασίες μέσα μας! Να ρωτήσεις και τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει και αυτός! 

Εμενα κορίτσια στην καλλιέργεια κολπικου μου είχε βγει ένα μικρόβιο η gardnerella (κοινώς κολπίτιδα) ο γιατρός μου μου είπε μόλις κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο θα πάρουμε και εγώ και ο άντρας μου Flagyl για να φύγει και έτσι δεν το έψαξα περαιτέρω..Έλα μου όμως που έκανα χθες την βλακεια και μπήκα στον Dr.google και έγραφε ότι αν δεν θεραπευτεί προκαλεί πρόωρο τοκετό και λίγο τρόμαξα η αλήθεια είναι...ελπίζω με την αντιβίωση να περάσει και να ησυχάσουμε! ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;; 

Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;

Καλημέρα Εύα. Μα τι πας και διαβάζεις βρε κορίτσι μου; Ο αρμόδιος να σε καθοδηγήσει είναι ο γιατρός σου και αυτόν θα ακούς... Δεν είναι τίποτα αυτό που έχεις μπορεί να είναι και από τα κολπικά φάρμακα μπορεί να έχει γίνει κάποιος ερεθισμός κοινούς μη σε ανησυχεί...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα Εύα. Μα τι πας και διαβάζεις βρε κορίτσι μου; Ο αρμόδιος να σε καθοδηγήσει είναι ο γιατρός σου και αυτόν θα ακούς... Δεν είναι τίποτα αυτό που έχεις μπορεί να είναι και από τα κολπικά φάρμακα μπορεί να έχει γίνει κάποιος ερεθισμός κοινούς μη σε ανησυχεί...

Έλα ντε;; έχεις δίκιο βρε υδροχοε μου, αγχώνομαι ώρες ώρες για όλα αλλά μετά μου περνάει! Όλα καλά θα είναι! 

 

On 30/5/2021 at 5:11 ΜΜ, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αν ήταν αγάπη μου δεν θα ήταν καθησυχαστικος ο γιατρός σου.Αν δεν αγχώνεται αυτός που είναι στο χέρι του να σας δώσει σωστές οδηγίες δεν θα αγχώνεσαι ούτε εσύ.Κοριτσια μου κανένα Google μόνο οι γιατροί μας.Κι εμένα τώρα με αγχωσαν γιατί μου έλεγαν για τον τοκετό.Αλλα κάθε τοκετός είναι και διαφορετικός ε?Μόνο ο γιατρός μας αυτός μπορεί να μας λύσει απορίες.

Καλά τα λες κορίτσι μου! Πρέπει να ακούμε τον γιατρό μας και μόνο τελικά. Αυτός ξέρει καλύτερα από όλους και το ιστορικό μας και τις εξετάσεις μας και όλα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!! Καλο μηνα!! Μονο χαρουμενα νεα αυτος ο μηνας για ολες μας!!! Με το καλο ολες οι αυχενικες! 

Καλό μήνα!! Με το καλό σε όλες μας να περάσουμε κι αυτό το μαξιλαράκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...