Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

@Ydroxoos76 @natassaki2006 συγχαρητήρια για τα όμορφα νέα σας!! Μπράβο, να είναι καλά τα μπεμπακια σας και σε ΟΛΑ τα κορίτσια εδω μέσα! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! 

Εγω έχω σειρά, ειμαι η επόμενη! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Δεν έχω άγχος αυτή τη φορά, απλά ανυπομονώ να δω ξανά το μωρό μου! 

Μετα από εμένα ποια άλλη κοπέλα εχει μείνει για αυχενική;

Εγώ έχω μείνει!! Θα κανω αύριο! Μετά από ένα μήνα θα δω πάλι το σποράκι μου. 11 +1 σήμερα! 
 

μπορει να μη γράφω συχνά αλλά μπαίνω συνεχεια και σας διαβάζω!  Με τον μικρό μου Ταλιμπάν άλλη μέρα είμαστε στο τρέξιμο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ydroxoos76 και γω που πηγα χθες, που διανυω τη 12η εβδομαδα (η εφαρμογη γραφει 11+5 μερες) μου λεει ειδε κατι να προεξεχει αλλα θα το σιγουρεψουμε λεει το φυλλο την επόμενη εβδομαδα στην αυχενικη.

@Eva n πηγα εχθες πρωτη φορα στο Ελενα. Γνωρισα το γιατρο, μειναμε απιστευτα ευχαριστημενοι απο ολη τη συμπεριφορα και αντιμετωπιση.. μας εκανε και γελουσαμε συνεχεια.. την επομενη μερα (σημερα δλδ) ξαφνικα ειδα αιμα κ ενα απειροελαχιστο πονακι κατω κατω οπως οταν νομιζεις οτι θα σ ρθει περιοδος.. εχει τυχει σε καποια κοπελα εκει καπου 11-12-13 εβδομαδες αυτο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MariaBiz είπε:

@Ydroxoos76 και γω που πηγα χθες, που διανυω τη 12η εβδομαδα (η εφαρμογη γραφει 11+5 μερες) μου λεει ειδε κατι να προεξεχει αλλα θα το σιγουρεψουμε λεει το φυλλο την επόμενη εβδομαδα στην αυχενικη.

@Eva n πηγα εχθες πρωτη φορα στο Ελενα. Γνωρισα το γιατρο, μειναμε απιστευτα ευχαριστημενοι απο ολη τη συμπεριφορα και αντιμετωπιση.. μας εκανε και γελουσαμε συνεχεια.. την επομενη μερα (σημερα δλδ) ξαφνικα ειδα αιμα κ ενα απειροελαχιστο πονακι κατω κατω οπως οταν νομιζεις οτι θα σ ρθει περιοδος.. εχει τυχει σε καποια κοπελα εκει καπου 11-12-13 εβδομαδες αυτο; 

Ποιον γιατρό έχεις;; εγω γενικά μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένη με το νοσοκομείο και με τον γιατρό μου..και ειδικά στην πιο δύσκολη στιγμή μου πέρσι το καλοκαίρι ήταν όλοι δίπλα μου και με εντολή του γιατρού μου κάθε μία ώρα στο δωμάτιο μου για να βλέπουν πως ειμαι...όσο για το αιματακι δεν ξέρω κοριτσάκι μου, δεν νομίζω να είναι κάτι αλλά καλό είναι να επικοινωνήσεις και με τον γιατρό σου για να σου πει τι να κάνεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Catmom ❤️ Καλε αρχίσατε να νιώθετε μωρακια;;;;;αχ θα τρελαθωωω ποσο ανυπομονωωω!!Ρε κοριτσια κ εγω αυτες τις μερες ψιλοπιεζω κ γουργουρίζει κ λεω ειναι έντερο!!υπομονή μέχρι να το καταλάβω κανονικα!!!

@natassaki2006 τιιιι;;;έχεις 16 χρόνων παιδι!!!μπράβο κ παλι μπραβοοο!!!Καλε εσυ θα έχεις  βοηθεια με τα πάντα ανα πάσα ώρα κ στιγμη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Foux @Ranoula @Eva n δεν είναι η ιδέα μας κορίτσια.Βλεπουμε και νιώθουμε το διαφορετικό.Ολες μας έχουμε νιώσει απειρες φορές το έντερο μας.Απλα φοβομαστε να το ερμηνεύσουμε τώρα μέχρι να είναι κάτι πιο σίγουρο.Μια κλωτσιά για παράδειγμα.ειχα ρωτήσει και τον γιατρό και μου είπε ότι αυτόν τον μήνα θα τον ένιωθα.Ειναι αυτό το φτερούγισμα ρε αγάπες.λενε για φτερούγισμα στο στομάχι όταν ερωτεύεσαι αλλά αυτό είναι κάτι άλλο κάτι ξεχωριστό.Εχω κατατρελαθει.Προσπαθω να είμαι ήρεμη για να το καταλαβαίνω καλύτερα!Εύχομαι όλες γρήγορα να νιώσετε αυτό το συναίσθημα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Ποιον γιατρό έχεις;; εγω γενικά μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημένη με το νοσοκομείο και με τον γιατρό μου..και ειδικά στην πιο δύσκολη στιγμή μου πέρσι το καλοκαίρι ήταν όλοι δίπλα μου και με εντολή του γιατρού μου κάθε μία ώρα στο δωμάτιο μου για να βλέπουν πως ειμαι...όσο για το αιματακι δεν ξέρω κοριτσάκι μου, δεν νομίζω να είναι κάτι αλλά καλό είναι να επικοινωνήσεις και με τον γιατρό σου για να σου πει τι να κάνεις

Παπαδής Παναγιώτης λέγεται . Ο δικός σου;

4 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Catmom ❤️ Καλε αρχίσατε να νιώθετε μωρακια;;;;;αχ θα τρελαθωωω ποσο ανυπομονωωω!!Ρε κοριτσια κ εγω αυτες τις μερες ψιλοπιεζω κ γουργουρίζει κ λεω ειναι έντερο!!υπομονή μέχρι να το καταλάβω κανονικα!!!

@natassaki2006 τιιιι;;;έχεις 16 χρόνων παιδι!!!μπράβο κ παλι μπραβοοο!!!Καλε εσυ θα έχεις  βοηθεια με τα πάντα ανα πάσα ώρα κ στιγμη!!!

@Foux σε ποια εβδομάδα εισαι εσύ;

7 ώρες πρίν, oneiropagida είπε:

Εγώ έχω μείνει!! Θα κανω αύριο! Μετά από ένα μήνα θα δω πάλι το σποράκι μου. 11 +1 σήμερα! 
 

μπορει να μη γράφω συχνά αλλά μπαίνω συνεχεια και σας διαβάζω!  Με τον μικρό μου Ταλιμπάν άλλη μέρα είμαστε στο τρέξιμο!!

Εχουμε 4 μέρες διαφορά!! ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MariaBiz είπε:

@Ydroxoos76 και γω που πηγα χθες, που διανυω τη 12η εβδομαδα (η εφαρμογη γραφει 11+5 μερες) μου λεει ειδε κατι να προεξεχει αλλα θα το σιγουρεψουμε λεει το φυλλο την επόμενη εβδομαδα στην αυχενικη.

@Eva n πηγα εχθες πρωτη φορα στο Ελενα. Γνωρισα το γιατρο, μειναμε απιστευτα ευχαριστημενοι απο ολη τη συμπεριφορα και αντιμετωπιση.. μας εκανε και γελουσαμε συνεχεια.. την επομενη μερα (σημερα δλδ) ξαφνικα ειδα αιμα κ ενα απειροελαχιστο πονακι κατω κατω οπως οταν νομιζεις οτι θα σ ρθει περιοδος.. εχει τυχει σε καποια κοπελα εκει καπου 11-12-13 εβδομαδες αυτο; 

Εγώ κοριτσάκι μου έχω ιστορία με το αίμα.προχθες 2 φορές πηγα να σκουπιστω κ είχα αιμα.βεβαια εγώ έχω κ καφετιά κάθε μέρα σχεδόν βάζω πολύ προγεστερονη κολπική. Αλλά χθες στη Αυχενική είδαμε ότι ο πλακούντας ακουμπάει πάνω στον τράχηλο κ δημιουργεί αιμάτωση.μπορει κ να ξαναδώ μου είπε.θελουμε να ανέβει ο πλακούντας κ να προχωρήσουν όλα ομαλά.θα δούμε.

Μίλησες με το γιατρό σου??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο μένα!!Εγώ είμαι 11+6 με πητ 31/12!!Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!Πολύ άγχος ομως βρε κορίτσια μου έχω για τα πάντα!!

13 ώρες πρίν, MariaBiz είπε:

@Ydroxoos76 και γω που πηγα χθες, που διανυω τη 12η εβδομαδα (η εφαρμογη γραφει 11+5 μερες) μου λεει ειδε κατι να προεξεχει αλλα θα το σιγουρεψουμε λεει το φυλλο την επόμενη εβδομαδα στην αυχενικη.

@Eva n πηγα εχθες πρωτη φορα στο Ελενα. Γνωρισα το γιατρο, μειναμε απιστευτα ευχαριστημενοι απο ολη τη συμπεριφορα και αντιμετωπιση.. μας εκανε και γελουσαμε συνεχεια.. την επομενη μερα (σημερα δλδ) ξαφνικα ειδα αιμα κ ενα απειροελαχιστο πονακι κατω κατω οπως οταν νομιζεις οτι θα σ ρθει περιοδος.. εχει τυχει σε καποια κοπελα εκει καπου 11-12-13 εβδομαδες αυτο; 

Καλησπέρα!Εμένα μου έτυχε να έχω αρκετό καφέ αίμα ομως και τελικά δεν ηταν κατι.Απλά συνεχιζω τα utrogestan κολπικα καθε βραδυ.Μην ανησυχείς αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για να ηρεμήσεις εσυ πιο πολύ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Συγχαρητήρια και σε εσένα κοπέλα μουυυ! Μπράβοοοο! Τώρα προχωράμε όλες πιο ήσυχες! ❤ 

Αύριο είναι και η δική σου μεγάλη μέρα γλυκιά μου! Περιμένουμε και τα δικά σου υπέροχα νέα με ανυπομονησία! ❤

Άντε με το καλό! Περιμένουμε τα νέα σου!! Εγώ το Σάββατο… έχω άγχος!!!:unsure:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου! 

@Kaity8 και @oneiropagida πως πήγε η αυχενική κορίτσια μου;; 

@MariaBiz έχω τον κύριο Ξενογιαννη. Πως είσαι σήμερα γλυκιά μου;; μίλησες με τον γιατρό;; 

@Angelinaki μου πάει περασε, μια μέρα ειναι θα περάσει και όλα θα είναι τέλεια! 

Πως είναι τα υπόλοιπα κορίτσια;; εμεις σήμερα είχαμε γιατρο, ολα καλα με την μπεμπούλα μας, τα βρήκε όλα σούπερ ο γιατρός! 14+5 είμαι υπερηχογραφικα, είναι 4 μέρες μεγαλύτερη η μπουμπου μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μένα!!Εγώ είμαι 11+6 με πητ 31/12!!Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!Πολύ άγχος ομως βρε κορίτσια μου έχω για τα πάντα!!

Καλησπέρα!Εμένα μου έτυχε να έχω αρκετό καφέ αίμα ομως και τελικά δεν ηταν κατι.Απλά συνεχιζω τα utrogestan κολπικα καθε βραδυ.Μην ανησυχείς αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για να ηρεμήσεις εσυ πιο πολύ.

Καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!! Εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Να προσπαθείς όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι θετικά! Να μας γράφεις και εδώ, είμαστε θετική ομαδουλα :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Οι μετρήσεις του μωρού μας ήταν όλες τέλειες! Είμαστε πολύ χαρούμενοι!!!! Φύλλο δεν μάθαμε αλλα δεν ήταν αυτο το σημαντικότερο! Το μόνο που μου είπε να προσέχω να μη σηκώνω βάρη και όχι πολλές δουλειές γιατι ο πλακούντας είναι χαμηλά. 

Σε ένα μήνα έχω ξανα ραντεβού! Πως θα περάσει ο καιρός μου λετε;;;;

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Οι μετρήσεις του μωρού μας ήταν όλες τέλειες! Είμαστε πολύ χαρούμενοι!!!! Φύλλο δεν μάθαμε αλλα δεν ήταν αυτο το σημαντικότερο! Το μόνο που μου είπε να προσέχω να μη σηκώνω βάρη και όχι πολλές δουλειές γιατι ο πλακούντας είναι χαμηλά. 

Σε ένα μήνα έχω ξανα ραντεβού! Πως θα περάσει ο καιρός μου λετε;;;;

Τελεια κοπέλα μου, συγχαρητήρια! ❤ έχω ακούσει ότι με τον καιρό σιγά σιγά ανεβαίνει ο πλακούντας.  Εσύ να προσέχεις όσο μπορείς! 

5 ώρες πρίν, Foux είπε:

Εχω συγκλονίστει ρε κορίτσια με τα γεγονότα στα Γλυκά νερά!!αδύνατον να το πιστέψει ανθρωπος!!!

Πραγματικά!! Από την αρχή φαινόταν το πράγμα, εγώ ήμουν από αυτές που έλεγα αποκλείεται να το έκανε αυτός! Δεν ήθελα να πιστέψω ότι ένας άνθρωπος μπορεί να είναι τόσο σάπιος μέσα του! Από την άλλη βέβαια μιλάμε για έναν άνθρωπο 27 χρόνων που είχε σχέση με ένα 15χρονο...από όπου κι αν το πιάσεις..κρίμα το κορίτσι που του πήρε την ζωή και κρίμα το μωράκι της..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...