Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Οι μετρήσεις του μωρού μας ήταν όλες τέλειες! Είμαστε πολύ χαρούμενοι!!!! Φύλλο δεν μάθαμε αλλα δεν ήταν αυτο το σημαντικότερο! Το μόνο που μου είπε να προσέχω να μη σηκώνω βάρη και όχι πολλές δουλειές γιατι ο πλακούντας είναι χαμηλά. 

Σε ένα μήνα έχω ξανα ραντεβού! Πως θα περάσει ο καιρός μου λετε;;;;

Ααααα υπέροχα νέα!Δεν πειραζει έτσι κι αλλιώς δεν κάνει να σηκώνουμε βάρος.Συζητησε με τον γιατρό σου να σε βάζει λίγο πιο συχνά αν θες για να βλέπεις πιο πολύ το μωράκι σου ❤️

 

7 ώρες πρίν, Foux είπε:

Εχω συγκλονίστει ρε κορίτσια με τα γεγονότα στα Γλυκά νερά!!αδύνατον να το πιστέψει ανθρωπος!!!

Καλά ο άνθρωπος είναι άρρωστος.Κριμα σε αυτό το κορίτσι,σε αυτή την μάνα και σε αυτό το μωρό.:(

Βρε κορίτσια κάθε πότε σας βάζουν ραντεβού οι γιατροί?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Catmom ❤️ εμένα κάθε μήνα :sad: και μου φαίνεται αιώνας !!! Εσυ κάθε ποτε πας ;

τωρα θα πάω την Τρίτη μετά από έναν μήνα αλλά με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία μήπως κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω γιατί :?  κάποιες φορές νιώθω κ κάτι πονάκια στην κοιλιά σαν σφάχτη να το πω σαν ενόχληση αλλά πιστεύω αυτά είναι από την κούραση που έχω κ την μικρή κ την σηκώνω αναγκαστικά κάποιες στιγμές κ γενικά με τρέχει..

τι να πω ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να δω ότι είναι όλα καλά για να ησυχάσω ! Άσε που ακόμα δεν ένιωσα το μωρό και λίγο ανησυχώ γιατί λένε στις δεύτερες εγκυμοσύνες τα νιώθεις πιο γρήγορα κ καλά.... αχχχχχ κορίτσια τι να πω δεν ξερωωωωωω

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Agapakiii είπε:

@Catmom ❤️ εμένα κάθε μήνα :sad: και μου φαίνεται αιώνας !!! Εσυ κάθε ποτε πας ;

τωρα θα πάω την Τρίτη μετά από έναν μήνα αλλά με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία μήπως κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω γιατί :?  κάποιες φορές νιώθω κ κάτι πονάκια στην κοιλιά σαν σφάχτη να το πω σαν ενόχληση αλλά πιστεύω αυτά είναι από την κούραση που έχω κ την μικρή κ την σηκώνω αναγκαστικά κάποιες στιγμές κ γενικά με τρέχει..

τι να πω ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να δω ότι είναι όλα καλά για να ησυχάσω ! Άσε που ακόμα δεν ένιωσα το μωρό και λίγο ανησυχώ γιατί λένε στις δεύτερες εγκυμοσύνες τα νιώθεις πιο γρήγορα κ καλά.... αχχχχχ κορίτσια τι να πω δεν ξερωωωωωω

Κι εγώ τα ίδια! Έχω κάτι πονάκια και αγχώνομαι. Μα γίνεται να μη σηκώνουμε καθόλου τα μωράκια μας; Η δικιά μου είναι 20 μηνών και θέλει αγκαλίτσες! Αύριο πρωί θα πάω για αυχενική να δω ότι είναι καλά το μωράκι και να ηρεμήσω!!!:huh:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angelinaki είπε:

Κι εγώ τα ίδια! Έχω κάτι πονάκια και αγχώνομαι. Μα γίνεται να μη σηκώνουμε καθόλου τα μωράκια μας; Η δικιά μου είναι 20 μηνών και θέλει αγκαλίτσες! Αύριο πρωί θα πάω για αυχενική να δω ότι είναι καλά το μωράκι και να ηρεμήσω!!!:huh:

Αχ έτσι ακριβώς ! Κ εμένα είναι 17μηνων όταν έρχεται κ απλώνει τα χεράκια της πως μπορώ να της πω όχι;;;! Όλα καλά θα πάνε καλή επιτυχία κ θα περιμένουμε τα νέα σου.. πάντως τα πονάκια στο πρώτο τρίμηνο είναι φυσιολογικά.. εγώ λίγο αγχώνομαι επειδή πέρασα το πρώτο τρίμηνο αλλά ελπίζω να είναι από την κούραση όλο αυτό κ να μην σημαίνει κάτι κακό!:unsure:

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Catmom ❤️ ναι καθε μηνα κ εγω!!!Δεν περνάει με τίποτα ρε κορίτσια!!!!!!

@Agapakiii μην ακουω χαζα απαισιοδοξίας :x!!!!Επίσης κ εμένα με πιάνουν κατι σφαχτες στιγμιαία κ χαζοπονακια..Όλα καλά θα Είναι!!Εγώ έχω την αλλη Τριτη γιατρό :D κ εννοειται πως με πιάνουν σκέψεις άσχημες όσο πλησιάζει ο καιρός αλλα τις ξεχνάω κ λεω ολα καλα θα ναι!!Κ δεν έχω διαλαλησει την εγκυμοσύνη μονο στους κοντινούς μας Κ σε όποιον δεν γίνεται να το αποφύγεις!!Γενικα αποφεύγω να το συζητάω κ να κανω σχέδια.. Όλα στον καιρό τους..ειστε Οι μόνες εδω μεσα που νιώθω να μιλάω ετσι ανετα κ χωρίς φόβο!!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Foux είπε:

@Catmom ❤️ ναι καθε μηνα κ εγω!!!Δεν περνάει με τίποτα ρε κορίτσια!!!!!!

@Agapakiii μην ακουω χαζα απαισιοδοξίας :x!!!!Επίσης κ εμένα με πιάνουν κατι σφαχτες στιγμιαία κ χαζοπονακια..Όλα καλά θα Είναι!!Εγώ έχω την αλλη Τριτη γιατρό :D κ εννοειται πως με πιάνουν σκέψεις άσχημες όσο πλησιάζει ο καιρός αλλα τις ξεχνάω κ λεω ολα καλα θα ναι!!Κ δεν έχω διαλαλησει την εγκυμοσύνη μονο στους κοντινούς μας Κ σε όποιον δεν γίνεται να το αποφύγεις!!Γενικα αποφεύγω να το συζητάω κ να κανω σχέδια.. Όλα στον καιρό τους..ειστε Οι μόνες εδω μεσα που νιώθω να μιλάω ετσι ανετα κ χωρίς φόβο!!:)

Αααα εμείς με μια εβδομάδα διαφορα το πάμε χαχαχα ! Αχχχ μακάρι μακάρι ειλικρινά προσπαθώ να ηρεμώ δεν ξέρω τι στο καλό με έπιασε τώρα! Πάντως οι ανακατωσουρες καλά κρατούν οποτε κ αυτό με κάνει να σκέφτομαι ότι για να υπάρχουν όλα καλά θα είναι δεν μπορεί!! Από κάτι τέτοια πιάνομαι κ λίγο καθησυχάζομαι :oops:

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2021 at 9:04 ΜΜ, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

@Kaity8 και @oneiropagida πως πήγε η αυχενική κορίτσια μου;; 

@MariaBiz έχω τον κύριο Ξενογιαννη. Πως είσαι σήμερα γλυκιά μου;; μίλησες με τον γιατρό;; 

@Angelinaki μου πάει περασε, μια μέρα ειναι θα περάσει και όλα θα είναι τέλεια! 

Πως είναι τα υπόλοιπα κορίτσια;; εμεις σήμερα είχαμε γιατρο, ολα καλα με την μπεμπούλα μας, τα βρήκε όλα σούπερ ο γιατρός! 14+5 είμαι υπερηχογραφικα, είναι 4 μέρες μεγαλύτερη η μπουμπου μας.

@Eva n καλησπερα και παλι (σορρυ π απανταω με πολυ καθηστεριση αλλα εχω καθε μερα ημικρανιες κ ειμαι με σκιαστρο στα ματια μπας κ περασουν.. κ οι δυο γιατροι μου (αυτος στο Ελενα και της εξωσωματικης) μου λενε να μεινω ξαπλωμενη γενικα και χθες βραδυ εκανα ενεση προγεστερονης που μου ειπαν.. πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τη μικρη σας!!

On 17/6/2021 at 12:28 ΜΜ, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μένα!!Εγώ είμαι 11+6 με πητ 31/12!!Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!Πολύ άγχος ομως βρε κορίτσια μου έχω για τα πάντα!!

Καλησπέρα!Εμένα μου έτυχε να έχω αρκετό καφέ αίμα ομως και τελικά δεν ηταν κατι.Απλά συνεχιζω τα utrogestan κολπικα καθε βραδυ.Μην ανησυχείς αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για να ηρεμήσεις εσυ πιο πολύ.

Ναι utrogestan μου εχουν κ μενα συν μια ενεση προγεστερονης π μου εδωσαν χθες..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

@Catmom ❤️ εμένα κάθε μήνα :sad: και μου φαίνεται αιώνας !!! Εσυ κάθε ποτε πας ;

τωρα θα πάω την Τρίτη μετά από έναν μήνα αλλά με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία μήπως κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω γιατί :?  κάποιες φορές νιώθω κ κάτι πονάκια στην κοιλιά σαν σφάχτη να το πω σαν ενόχληση αλλά πιστεύω αυτά είναι από την κούραση που έχω κ την μικρή κ την σηκώνω αναγκαστικά κάποιες στιγμές κ γενικά με τρέχει..

τι να πω ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να δω ότι είναι όλα καλά για να ησυχάσω ! Άσε που ακόμα δεν ένιωσα το μωρό και λίγο ανησυχώ γιατί λένε στις δεύτερες εγκυμοσύνες τα νιώθεις πιο γρήγορα κ καλά.... αχχχχχ κορίτσια τι να πω δεν ξερωωωωωω

Κάθε 15 μέρες πηγαίνω εγώ.την μια φορά το βλέπουμε πολύ πρόχειρα και την επόμενη πιο εξονυχιστικά.Κι εγώ δύο μέρες το ένιωσα.Σημερα καθόλου.Να μην κουράζεσαι πολύ κορίτσι μου.προσπαθησε να ασχολείσαι μόνο με το παιδάκι σου .❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2021 at 8:48 ΠΜ, natassaki2006 είπε:

Εγώ κοριτσάκι μου έχω ιστορία με το αίμα.προχθες 2 φορές πηγα να σκουπιστω κ είχα αιμα.βεβαια εγώ έχω κ καφετιά κάθε μέρα σχεδόν βάζω πολύ προγεστερονη κολπική. Αλλά χθες στη Αυχενική είδαμε ότι ο πλακούντας ακουμπάει πάνω στον τράχηλο κ δημιουργεί αιμάτωση.μπορει κ να ξαναδώ μου είπε.θελουμε να ανέβει ο πλακούντας κ να προχωρήσουν όλα ομαλά.θα δούμε.

Μίλησες με το γιατρό σου??

Ααα και γω βαζω κολπικα και απο το στομα (6 χαπια τη μερα συνολο) συν μια ενεση προγεστερονης που μου δώσαν χθες.. γενικα ειχα κ γω αιματωμα το οποιο μειωνεται αλλα εχω και μια φλεγμονή που θα την «κοιμηζουμε» με καποιες αντιβιωσεις οπως μ ειπαν γιατι δε θα εξαφανιστει (τα λεω οπως τα ψιλοθυμαμαι τωρα). Τι σου ειπε για τον πλακουντα. Να μεινεις ξαπλωμενη ή φτιαχνεται με τον καιρο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου διαβάζω κ εσας που παίρνετε τόσα φάρμακα κ θελω να σας στειλω ολη μου τη θετική ενέργεια, με συγκινείτε αφάνταστα!!καμια φορα παραπονιέμαι κ λεω γιατι τετοια ταλαιπωρία με τους εμετους κ την αδυναμια κ σκέφτομαι αμεσως ποσο ανιδεη κ αχάριστη ειμαι ενώ τοσες κοπέλες αντιμετωπίζουν χίλια δυο πράγματα κ δυσκολίες!!το μόνο αίσθημα θα πρέπει να ναι ευγνωμοσύνη τιποτα αλλο!!

Για ακόμα μια φορά εύχομαι σε όλες μας ηρεμια,εύκολη εγκυμοσύνη κ ο Δεκέμβριος να ναι η πιο όμορφη μας ανάμνηση!!!

Με συγχωρείτε για το μελο..ατιμες ορμονες!!!:-D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Foux είπε:

Αχ κοριτσια μου διαβάζω κ εσας που παίρνετε τόσα φάρμακα κ θελω να σας στειλω ολη μου τη θετική ενέργεια, με συγκινείτε αφάνταστα!!καμια φορα παραπονιέμαι κ λεω γιατι τετοια ταλαιπωρία με τους εμετους κ την αδυναμια κ σκέφτομαι αμεσως ποσο ανιδεη κ αχάριστη ειμαι ενώ τοσες κοπέλες αντιμετωπίζουν χίλια δυο πράγματα κ δυσκολίες!!το μόνο αίσθημα θα πρέπει να ναι ευγνωμοσύνη τιποτα αλλο!!

Για ακόμα μια φορά εύχομαι σε όλες μας ηρεμια,εύκολη εγκυμοσύνη κ ο Δεκέμβριος να ναι η πιο όμορφη μας ανάμνηση!!!

Με συγχωρείτε για το μελο..ατιμες ορμονες!!!:-D

Αχ καλη μου μη το λες αυτο.. κ ο εμετος εχει τα δικά του ζόρια..  Εμενα ειναι απο τα χειροτερα μου κ ευτυχως μεχρι την ανακατωσούρα εχω φτασει, φαντάσου να ειχα και αυτο.. κουράγιο και σενα κ εύχομαι να περάσουν γρήγορα!! ☺️ευχαριστουμε και για τη θετική ενέργεια πάντως.. τα καλύτερα σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaBiz είπε:

Αχ καλη μου μη το λες αυτο.. κ ο εμετος εχει τα δικά του ζόρια..  Εμενα ειναι απο τα χειροτερα μου κ ευτυχως μεχρι την ανακατωσούρα εχω φτασει, φαντάσου να ειχα και αυτο.. κουράγιο και σενα κ εύχομαι να περάσουν γρήγορα!! ☺️ευχαριστουμε και για τη θετική ενέργεια πάντως.. τα καλύτερα σε όλες μας!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου εδώ...

Συμφωνώ μαζί σου.κ αυτό με τον εμετό δεν παλεύεται.ευτυχως σε αυτή την εγκυμοσύνη μου μόνο αυτό δεν είχα.. 

Όχι δεν μου είπε ξάπλα.μου είπε να μην κουράζομαι.να μην σηκώνω καθόλου βάρη κ καθόλου επαφές.λες κ θα κάναμε εμείς πάλι.εχουμε από την αρχή της εμβρυομεταφορας να ακουμπήσουμε ο ένας τον άλλον.

Κ ότι στις πιο πολλές εγκυμοσύνες ο πλακούντας ανεβαίνει.κ αυτό ελπίζουμε κ σε μένα.θα ξέρουμε στη β επιπέδου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Ααααα υπέροχα νέα!Δεν πειραζει έτσι κι αλλιώς δεν κάνει να σηκώνουμε βάρος.Συζητησε με τον γιατρό σου να σε βάζει λίγο πιο συχνά αν θες για να βλέπεις πιο πολύ το μωράκι σου ❤️

 

Καλά ο άνθρωπος είναι άρρωστος.Κριμα σε αυτό το κορίτσι,σε αυτή την μάνα και σε αυτό το μωρό.:(

Βρε κορίτσια κάθε πότε σας βάζουν ραντεβού οι γιατροί?

Μέχρι την 12η εβδομάδα πήγαινα κάθε εβδομάδα ασυζητητί. Τώρα είπα να πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες αφού ήταν πολύ καλή η αυχενική, αλλά ήδη δεν κρατιέμαι. Βέβαια αυτό για το ιδιωτικό που στο κάτω κάτω πληρώνω οπότε εγώ θα διαλέξω τη συχνότητα, δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει στο δημόσιο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Moutritsi είπε:

Μέχρι την 12η εβδομάδα πήγαινα κάθε εβδομάδα ασυζητητί. Τώρα είπα να πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες αφού ήταν πολύ καλή η αυχενική, αλλά ήδη δεν κρατιέμαι. Βέβαια αυτό για το ιδιωτικό που στο κάτω κάτω πληρώνω οπότε εγώ θα διαλέξω τη συχνότητα, δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει στο δημόσιο.

Είναι στο χέρι του γιατρό είτε δημόσιο είναι είτε ιδιωτικό.Κινεγω σε ιδιωτικό πάω αλλά θέλει να βλέπει το μωρό απ' όσο ξέρω σε όλες τις πελάτισσες του.οποτε τις περισσότερες φορές δεν τις χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου εδώ...

Συμφωνώ μαζί σου.κ αυτό με τον εμετό δεν παλεύεται.ευτυχως σε αυτή την εγκυμοσύνη μου μόνο αυτό δεν είχα.. 

Όχι δεν μου είπε ξάπλα.μου είπε να μην κουράζομαι.να μην σηκώνω καθόλου βάρη κ καθόλου επαφές.λες κ θα κάναμε εμείς πάλι.εχουμε από την αρχή της εμβρυομεταφορας να ακουμπήσουμε ο ένας τον άλλον.

Κ ότι στις πιο πολλές εγκυμοσύνες ο πλακούντας ανεβαίνει.κ αυτό ελπίζουμε κ σε μένα.θα ξέρουμε στη β επιπέδου.

Απο πριν την εμβρυομεταφορα ε; Τυχεροι! Εμας μας απαγορεψαν απο την υστεροσκοπιση (δλδ ενα μήνα πριν ξεκινησουμε τη διαδικασια εξωσωματικης.. πίκρα.. Αρα δηλαδή μόνο στη β επιπεδου βλέπεις τη θέση του πλακούντα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...