Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Πόσο χαμομήλι?


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια το μωρό μου όμως και στα άλλα θέματα που σας είπα είναι 7 μηνών η ερώτηση μου είναι πόσο χαμομήλι να της δώσω? Γιατί ρώτησα τον πεδίατρο αλλά κάτι βλακείες μου έλεγε ότι δεν κάνει να της δίνεις χαμομήλι ..... εσείς ξέρετε τη δοσολογία για 7 μηνών εσείς πόσο δίνατε? Όταν ήταν πιο μικρή της έδινα 50 ml νερό και μισό κ.γ χαμομήλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Η παιδίατρος σου έχει δίκιο! Σύμφωνα με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας δεν δίνουμε χαμομήλι ή οποιοδήποτε άλλο ρόφημα στα βρέφη κάτω του έτους για τυχόν ενεργοποίηση αλλεργίας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα! Η παιδίατρος σου έχει δίκιο! Σύμφωνα με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας δεν δίνουμε χαμομήλι ή οποιοδήποτε άλλο ρόφημα στα βρέφη κάτω του έτους για τυχόν ενεργοποίηση αλλεργίας!

Μα όταν τον είχαμε επισκεφθεί μου είχε πει να τής δίνω όταν κλαίει το βράδυ από τα δοντακια του έστειλα μήνυμα και μου γράφει μετά αυτό που είπες και εσύ αφού εγώ της δίνω χαμομήλι από 2 μηνών απορώ αφού ο ίδιος μου έχει πει και τότε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinaσ είπε:

Μα όταν τον είχαμε επισκεφθεί μου είχε πει να τής δίνω όταν κλαίει το βράδυ από τα δοντακια του έστειλα μήνυμα και μου γράφει μετά αυτό που είπες και εσύ αφού εγώ της δίνω χαμομήλι από 2 μηνών απορώ αφού ο ίδιος μου έχει πει και τότε

Κατι δεν κατάλαβες καλα την πρώτη φορα. Χαμομήλι πίναμε εμεις μωρά τότε που δεν ήξεραν. Τωρα απαγορεύεται. Παρτον ενα τηλεφωνο να σου ξεκαθαρίσει τι εννοούσε οταν ήσασταν δυο μηνών.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κατι δεν κατάλαβες καλα την πρώτη φορα. Χαμομήλι πίναμε εμεις μωρά τότε που δεν ήξεραν. Τωρα απαγορεύεται. Παρτον ενα τηλεφωνο να σου ξεκαθαρίσει τι εννοούσε οταν ήσασταν δυο μηνών.

παιζει ρολο κ η ηλικια του παιδιατρου . Μεγαλοι σε ηλικια παιδιατροι διvουv ακομα.

Just now, Katerinaσ είπε:

Μα όταν τον είχαμε επισκεφθεί μου είχε πει να τής δίνω όταν κλαίει το βράδυ από τα δοντακια του έστειλα μήνυμα και μου γράφει μετά αυτό που είπες και εσύ αφού εγώ της δίνω χαμομήλι από 2 μηνών απορώ αφού ο ίδιος μου έχει πει και τότε

μηπως ειvαι μεγαλος σε ηλικια ο παιδιατρος σου? οι μεγαλοι διvουv ακομα. Βρες καποιοv vεοτερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

παιζει ρολο κ η ηλικια του παιδιατρου . Μεγαλοι σε ηλικια παιδιατροι διvουv ακομα.

μηπως ειvαι μεγαλος σε ηλικια ο παιδιατρος σου? οι μεγαλοι διvουv ακομα. Βρες καποιοv vεοτερο.

Δεν νομίζω βρε κορίτσια μου το είπε ξεκάθαρα και δεν μπορω να καταλάβω τι εχει το χαμομήλι εδώ το δίναμε από όταν ήταν 2 μηνών τώρα θα την πειράξει που πήγε 7??????

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaσ είπε:

Μα όταν τον είχαμε επισκεφθεί μου είχε πει να τής δίνω όταν κλαίει το βράδυ από τα δοντακια του έστειλα μήνυμα και μου γράφει μετά αυτό που είπες και εσύ αφού εγώ της δίνω χαμομήλι από 2 μηνών απορώ αφού ο ίδιος μου έχει πει και τότε

Εγω έδινα πάντως στον γιο μου μέσα στο γάλα συμφωνα πάντα με την παιδίατρο.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinaσ είπε:

Δεν νομίζω βρε κορίτσια μου το είπε ξεκάθαρα και δεν μπορω να καταλάβω τι εχει το χαμομήλι εδώ το δίναμε από όταν ήταν 2 μηνών τώρα θα την πειράξει που πήγε 7??????

Κ εγώ έδινα στα μικρά μου χαμομήλι για να τα βοηθάει με τη δυσκοιλιότητα.Το έβαζα μέσα στο γάλα τους γιατί σκέτο δεν το έπιναν.Τώρα γινόμαστε ενός έτους,κανένα πρόβλημα δεν τους δημιούργησε.Ναι ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας λέει να μην δίνουμε βότανα στα μωρά αλλά εμένα κ οι δυο παιδίατροι που έχω μου είχαν πει να δώσω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα! Η παιδίατρος σου έχει δίκιο! Σύμφωνα με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας δεν δίνουμε χαμομήλι ή οποιοδήποτε άλλο ρόφημα στα βρέφη κάτω του έτους για τυχόν ενεργοποίηση αλλεργίας!

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά εμείς σε 5 μέρες γινόμαστε 3 μηνών και επειδή έχουμε πρόβλημα με το στομαχακι μας ( δυσκοιλιότητα) η γιατρός μας είπε να τους δίνουμε χαμομήλι! Το ίδιο και στα παιδάκια του αδελφού του άντρα μου! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...