Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Βάφτιση και φίλοι εν όψει κορονοιου


Ntepaki22

Recommended Posts

Γεια σας!! Όπως ξέρουμε όλοι επιτρέπονται 25 άτομα στην εκκλησία για βάφτιση. Εμείς με το καλό θα βαφτίσουμε την μικρή μας στα γενέθλιά της που πέφτουν Κυριακή του Πάσχα. 2 Μαϊου. Έχουμε καλέσει τους συγγενείς πρώτου βαθμού μας. Αυτό που με προβληματίζει είναι για τους φίλους μας. Ενώ θέλω να τους καλέσω, φοβάμαι και για τον ιό . Επίσης , φοβάμαι ότι μπορεί να παρεξηγηθουν. Μετα την βάφτιση θα κάνουμε το Πασχαλιατικο τραπέζι στο σπίτι μας, στην αυλή μας. Οι δεκαπέντε που θα είμαστε πάνω κάτω. Έχει περάσει από το μυαλό μου να τους καλέσουμε στην εκκλησία, αλλά από την άλλη λέω πως δεν είναι ωραίο να μην έρθουν στο τραπέζι. Η αδερφή μου έχει αυτοάνοσο οπότε μετά θέτω εκείνη σε κίνδυνο. Συν ότι εγώ τώρα είμαι 4μιση μηνών έγκυος... Νιώθω λες κ γράφω για τα διλήμματα της Καινούριου. Τι να κάνω ;;εσείς τι θα κάνατε;


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Γεια σας!! Όπως ξέρουμε όλοι επιτρέπονται 25 άτομα στην εκκλησία για βάφτιση. Εμείς με το καλό θα βαφτίσουμε την μικρή μας στα γενέθλιά της που πέφτουν Κυριακή του Πάσχα. 2 Μαϊου. Έχουμε καλέσει τους συγγενείς πρώτου βαθμού μας. Αυτό που με προβληματίζει είναι για τους φίλους μας. Ενώ θέλω να τους καλέσω, φοβάμαι και για τον ιό . Επίσης , φοβάμαι ότι μπορεί να παρεξηγηθουν. Μετα την βάφτιση θα κάνουμε το Πασχαλιατικο τραπέζι στο σπίτι μας, στην αυλή μας. Οι δεκαπέντε που θα είμαστε πάνω κάτω. Έχει περάσει από το μυαλό μου να τους καλέσουμε στην εκκλησία, αλλά από την άλλη λέω πως δεν είναι ωραίο να μην έρθουν στο τραπέζι. Η αδερφή μου έχει αυτοάνοσο οπότε μετά θέτω εκείνη σε κίνδυνο. Συν ότι εγώ τώρα είμαι 4μιση μηνών έγκυος... Νιώθω λες κ γράφω για τα διλήμματα της Καινούριου. Τι να κάνω ;;εσείς τι θα κάνατε;

μαζι με τους φιλους ξεπερνατε τα 25ατομα;

για μενα ειναι απολυτα λογικο απο την στιγμη που υπαρχουν απαγορευσεις,κ εισαι εγκυος,κ εχουμε κ τον ιο,να μην παρεξηγηθουν

ας ερθουν καποια αλλη στιγμη να ευχηθουν για τα γενεθλια

ουτε ειναι υποχρεωτικο να ειναι ολοι στο τραπεζι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

μαζι με τους φιλους ξεπερνατε τα 25ατομα;

για μενα ειναι απολυτα λογικο απο την στιγμη που υπαρχουν απαγορευσεις,κ εισαι εγκυος,κ εχουμε κ τον ιο,να μην παρεξηγηθουν

ας ερθουν καποια αλλη στιγμη να ευχηθουν για τα γενεθλια

ουτε ειναι υποχρεωτικο να ειναι ολοι στο τραπεζι

Είναι πολλοί παραπάνω μετά... Αλλιώς πρέπει να διαλέξουμε ποιους φίλους θα διαλέξουμε... Και αυτό πάλι μιας κ είμαστε σε χωριό δεν το θεωρώ κ πολύ σωστό...  

Ελπίζω να καταλάβουν


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Είναι πολλοί παραπάνω μετά... Αλλιώς πρέπει να διαλέξουμε ποιους φίλους θα διαλέξουμε... Και αυτό πάλι μιας κ είμαστε σε χωριό δεν το θεωρώ κ πολύ σωστό...  

Ελπίζω να καταλάβουν

τοτε κανεις φιλος.εννοειται πως πρεπει να δειξουν κατανοηση κ λογω των μετρων

με το καλο η βαφτιση!κ με το καλο κ το δευτερο μπεμπακι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήσουν έγκυος, θα σου έλεγα να κάνεις ένα δεύτερο τραπέζι την επόμενη Κυριακή μόνο για φίλους. Αν δεν σου είναι εξαντλητικό, κάντο έτσι να μη νιώθεις άσχημα. Αλλιώς θα πρέπει να δείξουν κατανόηση. Απαγορεύσεις, κορονοιος, εγκυμοσύνη, πες τους ότι "χρωστάς" ένα μεγάλο τραπέζι του χρόνου στην επόμενη βάπτιση χωρίς τους περιορισμούς.

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε τη βάφτιση ως έχει και όταν καλυτερεύσουν τα πράγματα πιστεύω γύρω στον Ιούνη κάνεις ένα απογευματινό πάρτυ τραπέζι στην αυλή. Θα περάσετε πολύ καλύτερα και πολύ πιο ξέγνοιαστα. Έτσι και αλλιώς Κυριακή του Πάσχα πιο πολύ τους ξεσηκώνεις από το σπίτι τους όπου λογικά έχουν κανονίσει να φάνε οικογενειακώς. 

  • Μου αρέσει 7

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

τοτε κανεις φιλος.εννοειται πως πρεπει να δειξουν κατανοηση κ λογω των μετρων

με το καλο η βαφτιση!κ με το καλο κ το δευτερο μπεμπακι!

Σ ε ευχαριστώ πολύ να Σάι καλά!! να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...