Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Και ύστερα ήρθε η θερμοκοιτίδα...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

@Pepi88 μου τέλος καλό όλα καλά!!!Θυμάσαι που στα λέγαμε ότι και εσύ και το παλικαράκι σου είστε μαχητές !!! Πέρασες πολλά μέχρι να καταφέρεις να κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλιά και να γίνεται αχώριστοι!!!Φιλιά πολλά και να μας γράφεις τα νέα σας!!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Pepi88 είπε:

Είμαι μέλος σε αυτό το forum ένα χρόνο ακριβώς!από την πρώτη προσπάθεια να κάνω παιδί!ήρθε γρήγορα ήμουν τυχερή ...το ίδιο γρήγορα ήρθε όμως και η γέννηση του...γράφω αυτό το κείμενο γιατί είμαι μια προωρομανα και ξέρω ότι υπάρχουν πολλές εκεί έξω ...πολλές ιστορίες και πολύ πόνος ...θέλω να δώσω κουράγιο και να πω λίγα λόγια που σίγουρα δεν θα απαλύνουν τον πόνο μιας μάνας που περιμένει στην αναμονή να μπει να ταισει το μωρό της μέσα στην εντατική νεογνών και αυτό αν είναι τυχερή να το δει και να το νιώσει για λίγα λεπτά ...αν είναι από τις άλλες τις άτυχες απλά θα το χαζεψει λίγο από το τζάμι ενώ τα δάκρυα της θα τρέχουν ποτάμι...νομίζω ότι ήταν η πιο βάναυση περίοδος της ζωής μου...μετά από μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και 5 νοσηλείες και πολλά φάρμακα και πολλές ενέσεις και απόλυτη ακινησία για τρεις μήνες ήρθε ο γιος μου ...βιαστικη η ψυχούλα μου στις 31 εβδομάδες..έδωσα μάχη όμως μαζί με το στήριγμα μου τον άντρα μου για να φτάσω τόσο ...κάθε βδομάδα που περνούσε ήταν μια νίκη ...και δεν ξέραμε τι μας περίμενε την επόμενη !δεν είδα τον γιο μου όταν γεννήθηκε ήμουν κοιμισμένη ...δεν τον άκουσα δεν τον αγκάλιασα ...έτσι βίαια τον αποχωρίστηκα για ενα μήνα ...την πρώτη φορά που τον αντίκρισα δεν έκλαψα ούτε χαμογέλασα ...θυμάμαι απλά ένα σοκ ...δεν είχα ξαναδεί πιο μικρό πλάσμα και θυμάμαι να σκέφτομαι θεέ μου πως θα γίνει κανονικό παιδί αυτό το πλάσμα  ;;;;;τον έβλεπα τυλιγμένο μέσα σε όλα εκείνα τα καλώδια μόνο του χωρίς την μαμά του και σπαραζε η ψυχή μου..λίγες στιγμές μαζί του μια φορά την βδομάδα ..και μετά ήρθε η ώρα να τον παρω στην αγκαλιά μου ...και τότε έκλαψα πολύ ...και έκλαψαν και άλλες μανούλες μαζί μου ...έτσι ειμασταν εκεί σαν οικογένεια !!και ήρθε η στιγμή που ο μικρός μας γίγαντας ήρθε σπίτι και γέμισε φως και αγάπη η ζωή μας !!!!και μεγαλώνει και θεριευει!!!!και δεν μπορώ να αναπνεύσω από την αγάπη που νιώθω για αυτό το πλάσμα !!τον μαχητή μου!!το θαύμα μου!!τον γιο μου!!μανούλες εκεί έξω λοιπόν να ξέρετε πως τα μωράκια σας είναι πολύ πιο δυνατά από όσο νομίζετε!!!θα δώσουν τις μάχες και θα τις κερδίσουν !!!και θα τα θαυμάζεται και θα μεγαλώνετε μαζί τους ..πότε ξανά δεν θα είστε οι ίδιες γιατί θα είστε γενναίες προωρομανες!!!!τα φιλια μου και την αγάπη μου!!!

Να ειστε καλα και να χαίρεστε τον μαχητή σας. Η αγάπη αποκτά αλλο νόημα με τα πλασματάκια μας. Δεν ξερω ποτε γέννησες αλλα μεγαλώνουν τοσο γρήγορα που δεν το πιστεύεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ιστορίες με πρόωρα μωράκια με κάνουν να θυμάμαι τα παλιά.... Πλέον η κόρη μου είναι 4,5 σχεδόν χρόνων, αυτά που βίωσα είναι περασμένα μεν αλλά ξεχασμένα ποτέ! Να σου ζήσει ο μικρούλης σου, γέρος κ ευτυχισμένος να είναι στη ζωουλα του!!! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου..

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 με συγκίνησες κοπέλα μου!! Θυμάμαι τον αγώνα που έδινες απ την εγκυμοσύνη!! Όλα πια θα θυμίζουν πολύ μακρινά.. Σαν ένα κακό όνειρο. Τώρα τον παίρνεις αγκαλιά και νιώθεις την απόλυτη ευτυχία!! Καλό Πάσχα να έχετε καλή μου!! Υγεία και χαρές στην οικογένεια σου και εύχομαι να μην ξαναπεράσεις ποτέ από τετοιες περιπέτειες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Pepi88 μου τέλος καλό όλα καλά!!!Θυμάσαι που στα λέγαμε ότι και εσύ και το παλικαράκι σου είστε μαχητές !!! Πέρασες πολλά μέχρι να καταφέρεις να κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλιά και να γίνεται αχώριστοι!!!Φιλιά πολλά και να μας γράφεις τα νέα σας!!!

Ναι κορίτσι μου καλό δώσαμε μάχη και την κερδίσαμε!!!σας έχασα η αλήθεια είναι ...με έχει απορροφήσει ο μικρός !!στέλνω σε όλη την ομάδα την αγάπη μου!!!

17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Να ειστε καλα και να χαίρεστε τον μαχητή σας. Η αγάπη αποκτά αλλο νόημα με τα πλασματάκια μας. Δεν ξερω ποτε γέννησες αλλα μεγαλώνουν τοσο γρήγορα που δεν το πιστεύεις.

Σε ευχαριστούμε πολύ!όντως αυτή η αγάπη είναι η πιο δυνατή που υφίσταται!γινόμαστε 4 μηνών σε λίγες μέρες πρώτα ο Θεός !!να χαίρεσαι και εσύ το μονάκριβο σου την έχω διαβάσει την ιστορία σου!

7 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όλες οι ιστορίες με πρόωρα μωράκια με κάνουν να θυμάμαι τα παλιά.... Πλέον η κόρη μου είναι 4,5 σχεδόν χρόνων, αυτά που βίωσα είναι περασμένα μεν αλλά ξεχασμένα ποτέ! Να σου ζήσει ο μικρούλης σου, γέρος κ ευτυχισμένος να είναι στη ζωουλα του!!! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου..

Άρα ξέρεις τα συναισθήματα πολύ καλά και εσύ ...εύχομαι να έχετε υγεία και να καμαρώνετε την κορούλα σας!!!

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Pepi88 με συγκίνησες κοπέλα μου!! Θυμάμαι τον αγώνα που έδινες απ την εγκυμοσύνη!! Όλα πια θα θυμίζουν πολύ μακρινά.. Σαν ένα κακό όνειρο. Τώρα τον παίρνεις αγκαλιά και νιώθεις την απόλυτη ευτυχία!! Καλό Πάσχα να έχετε καλή μου!! Υγεία και χαρές στην οικογένεια σου και εύχομαι να μην ξαναπεράσεις ποτέ από τετοιες περιπέτειες. 

Ναι γλυκια μου όλα πέρασαν και όλα περνάνε !!να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου κορίτσι μου και μέσα από την καρδιά μου να έχετε υγεία και αγάπη !!!!καλό Πάσχα !!!

  • Μου αρέσει 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 πολύ όμορφο κείμενο μας έγραψες κορίτσι μου κ φαντάζομαι πόσο πολύ αγγιζει τις πρόωρο μάνες αν συγκινουμαστε τόσο εμείς έξω από τον χορο.

Για κάθε μία από εμάς που περάσαμε εγκυμοσύνη,η προωρότητα είναι ο εφιάλτης μας. 

Είσαι πολύ δυνατή κ εσύ κ το αγόρι σου.αυτο θα είναι το εφόδιο σας για την συνέχεια,μη ξεχάσεις ποτέ πόσο δύναμη έδειξες κ να νιώθεις πάντα περήφανη για όσα έχεις κάνει και κάνεις σα μαμά.

φιλια κ αγωνιστικούς χαιρετισμούς.

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...